PDA

Επιστροφή στο Forum : Η HOL χρεώνει περισσότερα όταν δε σου παρέχει ADSL!!!!???



stratis_vip
28-11-06, 22:26
ΙΣΤΟΡΙΚΟ

Μετά από ένα μήνα ταλαιπωρίας (πολύ μεγάλες αναμονές στο τηλέφωνο για πληροφορίες, ταχύτητα πλοήγησης που δε έφτανε τα επίπεδα μιας απλής 384 ADSL γραμμής, πολλές φορές ούτε καν την απλή PSTN -8kb/s!!!!!-, αδυναμία ολοκλήρωσης συνδιάλεξης μέσω του EVOICE εντός Ελλάδας – πιθανόν λόγω της χαμηλής ταχύτητας) αποφάσισα να διακόψω την σύνδεση μου στην HOL και να στραφώ σε άλλο παροχέα (OTENET), που πιστεύω λόγω αρμοδιότητας του, ότι θα έχει καλύτερη ταχύτητα.

Εννοείται ότι προτού αποφασίσω να διακόψω την σύνδεση έκανα ότι ήταν ανθρωπίνως δυνατό από την πλευρά μου για να βοηθήσω την εταιρία να μου προσφέρει τις υπηρεσίες για τις οποίες την προπλήρωσα καλή τη πίστη! (μετρήσεις, δοκιμές, ατέλειωτη υπομονή στο τηλέφωνο κλπ).

Κάνοντας χρήση λοιπόν μόνο ενός από τους εξι μήνες που προπλήρωσα στην HOL θεώρησα λογικό και συμφέρον για την εταιρία HOL να ζητήσω να κρατήσει τα υπόλοιπα χρήματα που ΠΡΟΠΛΗΡΩΣΑ ως αμοιβή και να μου διακόψει το κύκλωμα ADSL. Κατόπιν συνεννόησης μου ζήτησαν να στείλω ένα φαξ στο οποίο να ζητώ τη διακοπή της συνεργασίας μας, φαξ το οποίο και απέστειλα.

Από κει και ύστερα η υπόθεση γίνεται τραγελαφική....

Όταν μετά από 7 μέρες επικοινώνησα να δω τι γινεται, μου παν ότι δε μπορώ να το διακόψω, γιατί έχω συμβόλαιο!!!!! (7 μέρες ήθελε η HOL για να το καταλάβει? τότε γιατί μου ζήτησε φαξ?)

Μετά από φασαρία και με λίγα λόγια απαίτησαν να τους πληρώσω το κύκλωμα γιατί το προπληρώνει στον ΟΤΕ λέει...272€! Μου πέσαν τα μαλιά!!!!
Αν και θα αναλύσω επακριβώς τις χρεώσεις παρακάτω, εδώ λέγω το απλό και αυτονόητο: Χρεώνομαι 142€ για 8 μήνες και οι υπόλοιποι 4 μήνες από 20.5€ έκαστος -> 142+4*20.5=224€, ενώ η HOL μου ζητάει 272€ για να ακυρώσω την σύνδεση μου; Παρακάλεσα να μου εξηγήσει πως είναι δυνατόν μια εταιρία να δουλεύει με παθητικό (γιατί στην τιμή των 224 που θα τις έδινα εγώ μέχρι το τέλος του υποχρεωτικού έτους, δεν κάλυπτε ούτε τα έξοδα του κυκλώματος του ΟΤΕ!!!!!).

ΑΡΑ....
διακοπή στην ΗΟL=272€ στο μήνα
Ετήσια συνδρομή HOL = 242€!!!!

Αναλύω τις χρεώσεις του πακέτου HOL BroadbandPack 500...

6 μήνες συνδρομή ΗOL = 142€ που σημαίνει 23.66€ μηνιαίως.
2 μήνες δωρεάν συνδρομή
4 μήνες συνδρομή (μετά τον όγδοο 4x20,5€) 82€
Modem AVM ADSL FRITZ!Box Fon VOIP USB (παρέχεται εντός της συσκευασίας) η τιμή που βρήκα στο skroutz.gr την 15 Νοε 2006 και ώρα 22:01, 190.71€
Κόστος κυκλωμάτων ADSL
41,65 € Εφάπαξ τέλος ενεργοποίησης κυκλώματος ADSL
271,32 € Κύκλωμα ΟΤΕ 128/512 kbps μεριζόμενης πρόσβασης (οι τιμές όπως τις παρέχει το επίσημο site της HOL)
Παροχή δωρεάν χρόνου ομιλίας στο πρόγραμμα EVOICE αξίας 20€.
Δωρεάν 2μηνη συνδρομή στην υπηρεσία AnyGame αξίας 10€.


Με απλή πρόσθεση λοιπόν βγάζουμε το συμπέρασμα ότι η ετήσια μου συνδρομή κοστίζει στην HOL 566,97€, ενώ υπό κανονικές συνθήκες (αν ολοκλήρωνα τη συνδρομή μου) θα κατέβαλα συνολικά 142€(αρχική συνδρομή)+82€(επιπλέον συνδρομή)=224€.

Άρα με σημερινά δεδομένα, δεν μπορώ να καταλάβω πως η HOL θα έχει έστω και 0.01€ κέρδος!! Πως θα κάνει τα 224€, 566€ δεν μπορώ να το κατανοήσω (και ειλικρινά δε θέλω να το κατανοήσω, απλά θέτω το προβληματισμό!)

ΤΟΝΙΖΩ για να μην ξεχνιέται, ότι ενώ η HOL θα είχε κέρδος έχοντας με πελάτη για ένα χρόνο, χρεώνοντας με 224€, για να διακόψει τη σύνδεση μου στο ένα μήνα συνδρομής, έχοντας προκαταβάλει τα 142€ των πρώτων 6 μηνών, ζητάει άλλα 130€, δηλαδή 272€.

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ κοστίζει περισσότερο να μην είσαι πελάτης της HOL!!!!! Δεν είναι παράλογο, η ανάλυση είναι παραπάνω.

Αυτά έγιναν, και συνημμένα έχω την προτότυπη επιστολή (είναι αρκετά μεγάλη) που έστειλα όπου μπορούσα! (ΤΗΛ ΣΤΑΘΜΟΙ, ΠΕΡΙΟΔΙΚΑ, ΑΡΧΕΣ κλπ).

Για να δούμε τα επίπεδα κερδών που υπάρχουν και το πως πατάνε πάνω σε συμβόλαια που δε τηρούν οι ίδιοι (η γραμμή δεν ανταποκρινόταν σε ότι πλήρωνα).

ΝΕΑ εξέλιξη
Τελικά μετά το κράξιμο, δε ζήτησαν τα 130€ εξτρά, άρα έουν χάσιμο από μένα (γέλια), αλλά μου ζητήσαν πίσω το μοντεμ για να διακόψουν τη σύνδεση, και τελικά σήμερα (28 Νοε 2006) με ειδοποίησαν ότι με κόψαν τελικά! (Εννοείται ότι η γραμμή δουλεύει ακόμα). Το μόντεμ το στειλα από τις 21 Νοε 2006. Φυσικά ο "παλιός" έχει το μοντεμ του ΟΤΕ (παλιά ο ΟΤΕ με κάθε ενεργοποίηση έδινε και μόντεμ - μιλάω για 2001-2002), και έτσι δε στερήθηκα τις υπηρεσίες τους, που παρεπιμπτόνως φαίνεται να βελτιώνονται.

harris
28-11-06, 22:45
Καλώς μας ήρθες :)



Με απλή πρόσθεση λοιπόν βγάζουμε το συμπέρασμα ότι η ετήσια μου συνδρομή κοστίζει στην HOL 566,97€,

Θα ήθελες να μας το εξηγήσεις λίγο περισσότερο το πως καταλλήγεις σ'αυτό το νούμερο; Γιατί εγώ με κάποιες πρόχειρες αθροίσεις αυτών που παραθέτεις (χωρίς να τσεκάρω την ορθότητα των τιμών, σε πιστεύω), καταλλήγω στα 534 ευρώ... φυσικά το θέμα δεν είναι καν εκεί!

Το θέμα είναι ότι το πως η HOL βγάζει κέρδος είναι πολύ περιπλοκότερο από αυτό που εσύ περιγράφεις, αφού στην ουσία, αυτά που περιγράφεις δεν καν κόστη για την HOL, με την εξαίρεση των 270 ευρώ του ΟΤΕ... Το μόντεμ το επιστρεφεις (άρα το κόστος του είναι άλλο από αυτό που περγράφεις), το ότι σου κάνει δώρο λιανικής αξίας 30 ευρώ δεν είναι αληθινό κόστος (το κόστος μιας υπηρεσίας μόνο η εταιρεία μπορεί να το υπολογίσει και όχι εμείς ως πελάτες, εκτός αν ξέρουμε πολύ καλά την κοστολογική ανάλυση της HOL!). Το τέλος ενεργοποίησης μπορεί για μένα και για σένα να είναι 41,65 ευρώ, αλλά για την HOL που αγοράζει χονδρική και σε ποσότητα, δεν μπορούμε να γνωρίζουμε ποιο ακριβώς είναι ;)

Φυσικά όλα τα παραπάνω δεν στα γράφω για να υποστηρίξω πως σε κάθε περίπτωση ήταν παντελώς τραγικό να σου ζητήσουν το εν λόγω ποσό για την διακοπή (από την στιγμή μάλιστα που όπως λες η γραμμή ήταν χάλια), αλλά απλά για να καταδείξω πως, άλλο το να υποστηρίζουμε το δίκιο μας, και άλλο να προσπαθούμε να αναλύσουμε πράγματα για τα οποία είναι αδύνατον να έχουμε ακριβή γνώση ;)

sdikr
28-11-06, 23:18
Ναι οι τιμές είναι πραγματικές http://www.otewholesale.gr/files/ADSL_prices.pdf

Υπάρχει βέβαια και η εκπτώση (εως και 15%), υπάρχει ακόμα και η ελπίδα οτι θα σε κρατήσουν σαν χρήστη μετά για αόριστου

Φυσικά υπάρχουν και οι συμφωνίες "under the table"

stratis_vip
28-11-06, 23:19
Θα ήθελες να μας το εξηγήσεις λίγο περισσότερο το πως καταλλήγεις σ'αυτό το νούμερο; Γιατί εγώ με κάποιες πρόχειρες αθροίσεις αυτών που παραθέτεις (χωρίς να τσεκάρω την ορθότητα των τιμών, σε πιστεύω)

Έχουμε και λέμε, πιάσε μολυβάκι (εγώ το βάλα στο excel):oneup:
142 Πακέτο Broadband (6+2 μήνες)
82 4μηνη σύνδεση (από τους 12 υποχρεωτικούς)
41,65 Ενεργοποίηση ADSL
271,32 Κύκλωμα ADSL
20 Evoice
10 Anygame
-----
566,97


Το μόντεμ το επιστρεφεις (άρα το κόστος του είναι άλλο από αυτό που περγράφεις),

όπως βλέπεις το modem δε το υπολογίζω!

Όσον αφορά το πόσο τους κοστίζει, αυτό είναι άλλου παπά ευαγγέλιο.... Εγώ είπα ΠΟΣΟ ΛΕΝΕ αυτοί ότι τους κοστίζει, και πως θεωρούν δεδομένο ότι κανείς δε θα ψάξει να βρει πω είναι δυνατό να προσφέρεις υπηρεσίες 600€ περίπου (τσεκαρισμένο:cool: ) στα 250€.

Εννοείται ότι καταλαβαίνω οτι σε αυτή τη τιμή έχουν και κέρδος!!!!

Φίλε, harris, και ο καθένας από μας, σκέψου αυτό το σενάριο τώρα....εγώ είμαι στο χώρο από το 93 (υπολογιστών γενικά) και από το 96 (στο ιντερνετ) και πάλι τώρα το πήρα χαμπάρι. Ζωγράφισε την περίπτωση του άσχετου, καλόπιστου που κάνει το εξής:

Πάει στον ΟΤΕ και λεέι θέλω γραμμή DSL.
Πάει στο μαγαζί της γειτονιάς και ψωνίζει modem.
Πάει στη HOL και ψωνίζει αόριστη συνδρομή 1024.
Παίρνει 20€ χρόνο στο Εvoice
Παίρνει και 10€ anygame.

Πόσα πληρώνει στο χρόνο?
Γιατί το πακέτο να είναι κοντά 250% φθηνότερο? Και μην ακούσω μα σε έχει πελάτη για ένα χρόνο, η "ζωγραφιά" αφορά ακριβώς την ίδια κατάσταση, απλά χωρίς να υπογράψεις συμβόλαιο !

harris
28-11-06, 23:49
Kια καλά βρε Στράτη, όλα τα υπόλοιπα να τα καταλάβω και άντε και να τα δεχτώ!

Τα 224 ευρώ που κοστίζει σε σένα η γραμμή, γιατί το βάζεις στο κόστος της HOL?!

@sdikr: Ο τιμοκατάλογος δεν είναι λίγο παλιός?! Φαντάζομαι ότι από τις 09/09/05 κάτι θα έχει αλλάξει!!!

stratis_vip
29-11-06, 00:06
Φίλε Harris, σκοπός είναι να αναδείξω το θέμα της υπερχρέωσης, και της παράλογης συμπεριφοράς των εταιριών (συγκεκριμένα της HOL) όταν ο πελάτης (εγώ) έχει παράπονα από τις παρεχόμενες υπηρεσίες που πλήρωσε για να τις έχει από σήμερα - και όχι από τον "επόμενο" μήνα.
Υπηρεσίες που πλήρωσα στην ΗOL να μου παρέχει (ενώ αυτή δεν είχε τη δυνατότητα να μου τις παράσχει - όπως αποδείχτηκε).
Τα συμφέροντα μου λοιπόν - που την πλήρωσα προκαταβολικά για αυτά - δεν μπόρεσε να μου τα εξασφαλίσει - δαφυλάξει, και για αυτό ζήτησα να με αποδεσμεύσει. Αντι λοιπόν να πει μάλιστα κύριε πελάτη, συγνώμη για την ταλαιπωρία, πάρτε τα λεφτά σας πίσω και συγνώμη, Η ΗΟL μου ζήτησε και 130 εξτρά χαρτζηλίκι!!!!!
Εκεί που μας χρώσταγαν μας φάγαν και το βόδι!!!

Ειλικρινά πιστεύω ότι καταλαβαίνεις τα πάντα (δε χρειάζεται ΚΑΙ να τα δεχτείς).



Τα 224 ευρώ που κοστίζει σε σένα η γραμμή, γιατί το βάζεις στο κόστος της HOL?!

Τα 224 που πληρώνω, τα πληρώνω για τις υπηρεσίες που θα μου παρέχει η HOL. Δεν είναι δικά μου λεφτά που τα βάζω στη τράπεζα! Σε ποιό λοιπόν να τα βάλω?

Δηλαδή η παροχή υπηρεσιών πρόσβασης στο δίκτυο της HOL είναι δωρεάν? δεν υπάρχουν τεχνικοί συντήρησης, τεχνική βοήθεια κλπ. Αυτοί από που πληρώνονται αν όχι από τα 224 τα δικά μου και τα πολύ περισσότερα δικά σου! (όπως βλέπω στις πληροφορίες σου).

Απο κεί και πέρα αν εσένα δε σε πειράζει η HOL και η κάθε HOL να σου χρεώνει φύκια για μεταξωτές κορδέλες, εγώ δε μπορώ να κάνω κάτι (και ειλικρινά δεν έχω και λόγο να κάνω κάτι).

Θα σε παρακαλέσω να μη γίνει προσωπικό το ζήτημα, πιστεύω ότι όλοι καταλαβαίνουν τι λέω (και συ μέσα σ' αυτούς). Εξάλλου δε λέω κάτι καινούργιο, απλά επιβεβαιώνω τον κανόνα ότι μας κλέβουν χωρίς να μπορούμε να κάνουμε και πολλά - πολλά.


@sdikr: Ο τιμοκατάλογος δεν είναι λίγο παλιός?! Φαντάζομαι ότι από τις 09/09/05 κάτι θα έχει αλλάξει!!!

Οι τιμές είναι ακριβείς μέχρι "αηδίας". Στο συνημμένο έχω ακριβή links και έχω και κρατημένες τις σελίδες τοπικά για περιπτώσεις αμφισβήτησης.

harris
29-11-06, 00:29
Ειλικρινά πιστεύω ότι καταλαβαίνεις τα πάντα (δε χρειάζεται ΚΑΙ να τα δεχτείς).

Kαι τα καταλαβαίνω και τα δέχομαι, και το ξεκαθάρισα από το πρώτο μου μήνυμα! Πιστεύω δε ότι με μία καταγγελία στην ΕΕΤΤ θα αναγκασθούν να σε αποδεσμεύσουν, εφόσον δεν μπορούν να εκπληρώσουν τις συμβατικές του υποχρεώσεις (στο σημείο δε που αναφέρεις στο πρώτο σου μήνυμα!) ;)


Τα 224 που πληρώνω, τα πληρώνω για τις υπηρεσίες που θα μου παρέχει η HOL. Δεν είναι δικά μου λεφτά που τα βάζω στη τράπεζα! Σε ποιό λοιπόν να τα βάλω?

Τα χρήματα αυτά είναι εισόδημα για την HOL... όχι κόστος!!!


Δηλαδή η παροχή υπηρεσιών πρόσβασης στο δίκτυο της HOL είναι δωρεάν?

όχι φυσικά! Αλλά τα κόστη μιας τέτοιας εταιρείας είναι περίπλοκα για να υπολογισθούν από σένα κι εμένα! Θα σου δώσω το εξής παράδειγμα: Δεν σε είδα πουθενά να υπολογίζεις το κόστος απόσβεσης των μηχανημάτων δικτύου στα οποία επενδύει η HOL!

Μην προσπαθούμε λοιπόν να αποδείξουμε πράγματα τα οποία είναι εκτός δικού μας ελέγχου να γνωρίζουμε!

Τα 224 ευρώ που σου ζητάνε για την συνδρομή, και το γιατί τα ζητάνε, είναι δική τους υπόθεση το πως και ΑΝ θα φέρουν κέρδος!

Δική μας υπόθεση είναι να απαιτούμε πάντα να τηρούν της συμβατικές τους υποχρεώσεις (αυτές που προέρχονται τόσο από την μεταξύ μας σύμβαση, όσο και από το νομικό πλαίσιο που ισχύει στην Ελλάδα και την Ε.Ε.), και όταν δεν τις τηρούν τότε να προβαίνουμε σε κάθε μορφής νομική απαίτηση και διαμαρτυρία!

Όλα τα υπόλοιπα, αν θέλουμε να διατηρούμε το δίκιο μας, είναι καλό, πριν τα δημιοσιοποιήσουμε σε ένα δημόσιο φόρουμ, να μπορούμε να τα αποδείξουμε... Και εσύ φίλε Στράτη, δε νομίζω ότι μπορείς να αποδείξεις ότι η HOL είτε μπαίνει μέσα είτε αισχροκερδεί...

Και για να σε προλάβω να επαναλάβω ότι θεωρώ τραγικό το ότι σου ζητούν 130 ευρώ επιπλέον για την διακοπή της σύμβασης, εφόσον δεν πληρούν τις συμβατικές τους υποχρεώσεις ;)

nrg_polini
29-11-06, 05:02
Κανονικα θα επρεπε να ζητησεις και τους 5 μηνες πισω αφου τιποτα δε λειτουργουσε σωστα.

nmavro73
29-11-06, 14:53
Πιστεύω ότι πρέπει να αποτανθείς σε κάποια καταναλωτική οργάνωση. Το ΚΕΠΚΑ που είμαι εγώ γραμμένη βοηθάει αρκετά σε τέτοιες περιπτώσεις.

stratis_vip
29-11-06, 22:09
@nrg_polini
Κανονικά θα έπρεπε να το έκαναν από μόνοι τους, αλλά από το να γλιτώσω τη ψυχολογική φθορά, τους τα χάρισα (θα μου τα τρώγαν οι ψυχίατροι αλλιώς). Εγώ δε θα ζημιωθώ από τα 100€ εωρώ που έχασα, αυτοί δεν ξέρω αν θα έχουν κέρδος (από τα 100€ μου) με όλη αυτή τη αρνητική διαφήμιση που κερδίζουν με τη συμπεριφορά τους.

@nmavro73
Αποτάνθηκα (για την ακρίβεια κοινοποίησα την ιστορία όλη με στοιχεία και"αποδείξεις") σε κρατικές υπηρεσίες (ΕΕΤΤ, Γενική Γραμματεία Καταναλωτή), αλλά όπως προλέγω απλά το κοινοποίησα μη περιμένοντας πραγματικά απάντηση. Όπως λέω παραπάνω θεωρώ το ποσό μηδαμινό μπρος στη ψυχική μου γαλήνη! Στην ΚΕΠΚΑ δεν έστειλα τίποτα γιατί ήθελε εγγραφή και βιαζόμουν (αργότερα θα γίνω μέλος και βλέπουμε).


ΝΕΟΤΕΡΑ της 29/11/06
Σήμερα το μεσημέρι κόπηκε η συνδρομή (επιτέλους)! Όταν με ενημέρωσαν από το σπίτι μου για τη διακοπή στην εργασία μου, δίνω οδηγίες για να διευκρινισθεί αν κόπηκε ΚΑΙ το κύκλωμα.
Φυσικά το κύκλωμα ΔΕΝ κόπηκε...

Τηλέφωνο στην HOL... "το τμήμα πωλήσεων?",
ερώτηση: "κόψατε το κύκλωμα?"
απάντηση: "περιμένετε παρακαλώ".....(5 λεπτά αναμονή) .... "Μάλιστα κύριε το κόψαμε!"
Ερώτηση:"Μα το μοντεμ δείχνει 1024/256 ενεργή γραμμή? "
απάντηση: "Μάλλον λάθος είναι, σε εμάς η γραμμή είναι κομμένη και καθαρή!"

Τηλέφωνο με χαρά στο 134 για να επιβεβαιώσω τη διακοπή και να κάνω αίτηση για DSL.
Με λίγα λόγια δεν υπήρχε KAN αίτηση στον ΟΤΕ για διακοπή του DSL στο τηλέφωνο μου!

Μου ανέβηκε η πίεση στο 25!
"Μα μόλις μίλησα μαζί τους, τσεκάρετε το πάλι....."
"έχετε dsl στη HOL κύριε...".

Τηλέφωνο στην HOL...
"Τον προϊστάμενο στο τμήμα πωλήσεων?",
αναμονή.... η γραμμή γυρνά πάλι στο κέντρο αφού ο προϊστάμενος είχε "πελάτη"...
ξανά σύνδεση με υποστήριξη πελατών....

ερώτηση: "κόψατε το κύκλωμα?"
απάντηση: "περιμένετε παρακαλώ ".....(αναμονή) .... "Μάλιστα κύριε το κόψαμε!"
Ερώτηση:"Μα ο ΟΤΕ λέει δε το κόψατε, και δε στείλατε καν αίτηση για να το κόψετε!"

και για να μη σας κουράζω παραπάνω, τελικά μετά από πολύ ώρα εξηγήσεων και παρεξηγήσεων, και επικοινωνίας με τη προϊσταμενη, πήρα τη διαβεβαίωση ότι αύριο θα προσπαθήσει να στείλει η HOL την αιτηση στον ΟΤΕ.

ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΗ
Άυριο->30/11/2006
Ημερομηνία διακοπής της σύνδεσης: 28/11/2006
να και η απόδειξη από το site της HOL
http://users.hol.gr/~stra-pop-demo/energo.PNG

Φυσικά και διαμαρτυρήθηκα έντονα για το γεγονός ότι θα πρεπε να κοβόταν πρώτα το DSL σαν κύκλωμα και αυτόματα θα κοβόταν και η συνδρομή, και ότι δε θα ζημιωνόταν η εταιρία με 2 μέρες παραπάνω χρόνο στον πελάτη (γνώμη μου). Τώρα είμαι όμηρος στην HOL μέχρι και όταν αποφασίσει να στείλει την αίτηση διακοπής!!!!!
Τελικά δε πήρα φυσικά λύση και δεν εξυπηρετήθηκα. Ελπίζω αύριο να στείλουν την αίτηση...

Μέχρι τότε όμως, και εδώ είναι που τρελάθηκα, έχω πρόσβαση στις σελίδες διαχείρησης της HOL.
Λοιπόν δε θα το πιστέψετε! Σας γράφω με HOL HOME 1024 ADSL DEMO σύνδεση!!! Αν έχουν το θεό τους! Δεν μπορούν όσο να αποδεσμευτεί το κύκλωμα από τον ΟΤΕ να δίνουν ένα DEMO λογαριασμό? Τόση φαντασία θέλει?
Να και η απόδειξη!
http://users.hol.gr/~stra-pop-demo/energo-demo.PNG

Ηellas (on Line) το Μεγαλείο σου. Ελπίζω από δω και πέρα να το κάνουν μόνοι τους...


ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗΣ
Οφείλω να ομολογήσω ότι εδώ που μένω, στη Βέροια, τη τελευταία εβδομάδα οι ταχύτητες της σύνδεσης είναι απο καταπληκτικές και πάνω (βελτιώθηκαν τρομαχτικά προς το καλύτερο π.χ ώρες αιχμής 85kb/s σταθερά, ώρες μη αιχμής 110kb/s σταθερά)
Για το evoice δε ξέρω μια και έχω στείλει το fritz πίσω εδώ και 8 μέρες.
Η υποστήριξη πελατών συνεχίζει στα ίδια τραγικά επίπεδα! Προτείνω Lexotanil πριν το τηλέφωνο.

nrg_polini
30-11-06, 02:36
Η γραμμη αργει να κοπει (μπορει να παρει και 10 μερες!), θα επρεπε μεχρι τοτε να σου παρεχουν ιντερνετ αφου το εχεις πληρωσει κιολας.

energie
30-11-06, 11:55
ελεος εχουμε μπλεξει με την χολη για να μην πω τπτ βαρυ γιατι θα σβηστει .!!!!περιμενω πως και πως τον Ιανουαριο να φυγω πως και πως

nmavro73
30-11-06, 14:30
@nmavro73
Αποτάνθηκα (για την ακρίβεια κοινοποίησα την ιστορία όλη με στοιχεία και"αποδείξεις") σε κρατικές υπηρεσίες (ΕΕΤΤ, Γενική Γραμματεία Καταναλωτή), αλλά όπως προλέγω απλά το κοινοποίησα μη περιμένοντας πραγματικά απάντηση. Όπως λέω παραπάνω θεωρώ το ποσό μηδαμινό μπρος στη ψυχική μου γαλήνη! Στην ΚΕΠΚΑ δεν έστειλα τίποτα γιατί ήθελε εγγραφή και βιαζόμουν (αργότερα θα γίνω μέλος και βλέπουμε).


Το ΚΕΠΚΑ κάνει εγγραφή αμέσως και επειδη ακριβώς πληρώνεις (25 ευρώ το χρόνο-ελάχιστα είναι) σε εξυπηρετούν το γρηγορότερο. Εγώ μόνο από αυτούς βρήκα ανταπόκριση

@ ADSLgr.com All rights reserved.