PDA

Επιστροφή στο Forum : Wind, Ηπειρος. Υψηλα Ping



Spikydeath
29-05-12, 05:53
Γεια σας, μενω στην ηγουμενιτσα και εδω και ενα χρονο μπηκα στην wind καθως μου ερχοταν φτηνοτερα απο τον οτε.
Ολος ο χρονοσ ητανε καλα, μαλιστα πολυ καλα καθως οι ταχυτητες ηταν αρκετα ψηλες ακομα και για επαρχια.
Ερχονται διαφοροι φιλοι μου στο σπιτι μου και χρησιμοποιουσαμε μεχρι και 5 pc την συνδεση χωρις το παραμικρο κολλημα.
Τον τελευταιο μηνα ομως, παιζοντας ον λαιν παιχνιδι Leage of Legends, με το που συνδεθει ο φιλος μου στο παιχνιδι αμεσως τρωμε σκαμπανεβασματα στο ping
ολη την ωρα αλλα παντα 100 + , και μπορει να φτασει μεχρι και τα 400. Πηρα τηλεφωνο την wind, για βοηθεια, καναμε καποιες ρυθμισεις στο ρουτερ αλλα τπτ,
επειτα πηρα ξανα τηλεφωνο μου αλλαξανε τη γραμμη σε fast αλλα και παλι τιποτα. Εχετε μηπως να μου προτεινετε κατι αλλο να κανω? Εχω μουρλαθει

Ευχαριστω, Λαμπρος

johnson
29-05-12, 07:06
μήπως κάποια τρίτη εφαρμογή στο δικό σου υπολογιστή ή του φίλου σου, χρησιμοποιεί το ιντερνετ?
ή μήπως κάποιος γείτονας χρησιμοποιεί το internet σου ασύρματα.

Σε κάθε περίπτωση, απενεργοποίησε προσωρινά το ασύρματο και δοκιμάστε να συνδεθείτε με καλώδιο και δείτε αν η κατάσταση είναι ακριβώς ίδια.

@ ADSLgr.com All rights reserved.