PDA

Επιστροφή στο Forum : Forthnet και Λογιστήριο...



PeiramatoZwo
29-11-06, 14:55
Το περιστατικό εκτυλίσεται εδώ και ένα τρίμηνο τουλάχιστον. Προσπαθώντας από τις 7 Αυγούστου μέχρι τέλος Αυγούστου να κάνω αίτηση μέσω τηλεφώνου για πάρω ένα πακέτο ανανέωσης της συνδρομής και αφού είχα προσπαθήσει με 4 e-mail να λάβω απάντηση(στα οποία κάθε φορά εξιστορούσα όλες τις προσπάθειες επικοινωνίας που έκανα), τελικά έστειλα με φαξ αίτηση αποσύνδεσης...
Μετά από μια εβδομάδα με πήρε τηλέφωνο μια κυρία που είχε διαβάσει τα e-mail, και ζήτησε συγνώμη και μου είπε ότι φυσικά αν θέλω δεν προχωράνε την απόσυνδεση μπορώ να αγοράσω το πακέτο ανανέωσης που θέλω. Οκ λέω (μέγα λάθος) εγώ μιας και βαριόμουν να ψάχνω για νέα εταιρεία. Μου στέλνει μέσω e-mail την "προσφορά" και τον κωδικό πληρωμής και πάω και πληρώνω εντός της προθεσμίας που μου έλεγε. Από εκεί και πέρα αρχίζει το θέατρο του παραλόγου. Έχω λάβει 7 λογαριασμούς μέχρι σήμερα. 2 λογαριασμοί έχουν ως ποσό χρέωσης τα 119 ευρώ (που έκανε η 3+3 συνδρομή), άλλοι 3 έχουν κόστος 50 ευρώ, και ένας έχει κόστος 34 ευρώ. Όλοι αφορούνε χρεώσεις για adsl σύνδεση. Αλλά εγώ με την χρέωση 119 ευρώ έχω καλύψει ένα εξάμηνοι. Ψιλιασμένος ότι γίνεται κάποια μαμακία,με το που έλαβα τον πρώτο λογαριασμό (34 ευρώ),πήρα τηλέφωνο και από το λογιστήριο με παρέπεμπαν στο τμήμα πωλήσεων και αντίστροφα, κανείς δεν ήξερε τι ακριβώς έχω χρεωθεί. Τελικά έστειλα 3 e-mail όπου ανέφερα το πρόβλημα και είχα κάνει και attachment κάθε χρήσιμο έγγραφο (αποδείξεις πληρωμής κτλ), στην τέταρτη απόπειρα έκανα κοινοποίηση το e-mail και στο τμήμα δημοσίων σχέσεων.
Με πήρε μια ευγενική κυρία αφού ξαναείπα όλο το κατεβατό μου είπε ότι έχω δίκιο, και ότι δεν πρόκειται να με χρεώσουν. Αν' αυτού συνεχίζω να λαμβάνω λογαριασμούς. Μάλιστα για κάποιους μήνες έχουν εκδόσει 2 λογαριασμούς για την ίδια υπηρεσία... Την οποία βέβαια έχω ήδη εξοφλήσει από αρχές σεπτέμβρη...

Επειδή έχω αρχίσει και βαράω ανάποδες, απόφάσισα να το δημοσιέυσω εδώ για να το έχουν υπόψιν τους όσοι θέλουν να επιλέξουν αυτή την ιδιωτική εταιρεία που δεν έχει σύστημα CRM ώστε να καταχωρούν τις επικοινωνίες του πελάτη, και να μην εξηγώ σε 10.000 άτομα τι θέλω, και το κυριότερο που δεν ξέρουν τι τους γίνεται στο λογιστήριο τους και εκδίδουν αποδείξεις με το κιλό.

nnn
29-11-06, 21:42
Έχουν αναφερθεί και παλιότερα προβλήματα στο λογιστήριο τους,μάλιστα άλλαξε και ο διευθυντής του πριν μερικούς μήνες.
Λέω να κάνεις μια βόλτα από εκεί για να βρεις άκρη.

PeiramatoZwo
29-11-06, 23:16
Δυστηχώς είναι ένα μπάχαλο η υπόθεση, σήμερα ενημερώθηκα ότι με έχουν εντάξει σε άλλη σύνδεση 1024 συγεκριμένα που την διπλασιάσαν κιόλας... ποτέ δεν ζήτησα κάτι τέτοιο συν τοις άλλοις ποτέ δεν μου κάνανε και τέτοια σύνδεση ώστε να μου παρείχαν την υπηρεσία.

Το παρανοϊκό είναι ότι οι αποδείξεις 6 από τις 7 αναφέρονται σε 384 kb ταχύτητα και η μια που έλαβα σήμερα αναφέρεται σε 1024 ενώ θεωρητικά έχω 1024 από Σεπτέμβρη... Ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω πως εκδίδουν τους λογαριασμούς σε αυτή την εταιρεία.

lotusgr
30-11-06, 10:16
εγώ είχα δώσει τον Ιούλιο 250 ευρώ για αναβάθμιση σε 1024 για 6 μήνες( τότε δεν είχαν πέσει οι τιμές ακόμη) και υποτίθεται οτι τελειώνει η συνδρομή τον Ιανουάριο αλλά πριν μερικές μέρες μπήκα στα στατιστικά του account μου και λέει οτι λήγει τον Σεπτέμβριο του 2007!! Πήρα τη forthnet και μου είπανε οτι είχα κάνει αίτηση για μέχρι το Σεπτέμβριο αλλά εγώ δεν έχω κάνει..Έκανα την πάπια και δεν είπα τίποτα μιας και δεν έχει έρθει κανένας λογαριασμός σπίτι, μάλλον μπερδεύτηκαν τι να πω...

SurvivaL
30-11-06, 13:35
Αυτό λογικά δεν θα το έχετε ξαναδεί....
Φοιτητικό πακέτο στα 768 με ημερομηνία λήξης....
Τα έχουν κάνει μαντάρα στην FORTHnet....:respekt:

odys2008
30-11-06, 13:43
Αυτό με το 2035 το εμφανίζει στις συνδέσεις αορίστου χρόνου ;)

drf
04-12-06, 13:39
Αυτό λογικά δεν θα το έχετε ξαναδεί....
Φοιτητικό πακέτο στα 768 με ημερομηνία λήξης....
Τα έχουν κάνει μαντάρα στην FORTHnet....:respekt:


καλά μετά από 30 χρόνια ακόμη φοιτητής θα είσαι ; :worthy::worthy::worthy:



:p

nitourn
04-12-06, 20:23
Κι εγώ έχω πρόβλημα με λογαριασμό αλλά κάτι παράξενο...

Έχω αορίστου 1024 1 Bill , o τελευταίος λογαριασμός που ήρθε μου έλεγε να πληρώσω το μισό που πληρωνα.
Στην ανάλυση του λογαριασμού πρόσθεταν αφαιρούσαν 2 μέρες ξαναπρόσθεταν ξανααφαιρούσαν και τελικά μου ήρθε να πληρώσω το μισό.

Πήρα τηλέφωνο, μισή ώρα να εξηγήσω τι έγινε και μου λέει η τηλεφωνήτρια μισό λεπτό και περιμένα στην αναμονή άλλη μισή ώρα και το έκλεισα γιατί βαρέθηκα. Απάντηση δεν πήρα! Εγώ θα πάω να πληρώσω το ποσόν που ήρθε....

Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο?

@ ADSLgr.com All rights reserved.