PDA

Επιστροφή στο Forum : WinD One L διαφοροποιημενο πακετο



alt10alt10
30-05-12, 17:29
Καλησπερα ,

Εχω συνδεση hol επαγγελματικη με 2 γραμμες με παγιο 55ε. Τα εξοδα ειναι πολλα οποτε ψαχνω για κατι ποιο εναλλακτικο. Η κατασταση ομως ειναι περιπλοκη και δεν ξερω αν γινεται .

Υπαρχουν 2 γραμμες στο προγραμμα μου Η (Α) που εχει σαν msn της την (Β) και η (Γ) που ειναι ανεξαρτητη μεσω VoIP
και δυο κινητα ενα με συμβολαιο στην Wind και ενα στην Cosmote.

Αν τελικα παω στην Wind σε καποιο προγραμμα L ή XL
1)θα μπορω να κρατησω την (Β) σαν msn της (Α) ?
2)θα μπορω να βαλω και τα δυο μου κινητα σε εναν λογ/σμο μαζι με το σταθερο για καλυτερη τιμη ?
3)(ασχετο απο wind) την (Γ) τι να την κανω θελω σιγουρα να δεχομαι εισερχομενες μια πρωτη σκεψη ειναι Viva ή κατι παρομοιο χωρις να το εχω ψαξει πολυ

Ρωταω πρωτα εδω γιατι στο καταστημα θα παθουν εναν πανικο αμα ρωτησω εξ' αρχης οποτε να ξερψ πανω κατω πως να κινηθω .
Αυταααααα... Ευχαριστωωω

chriszah
31-05-12, 17:42
Εγώ θα σου πρότεινα να πάρει τηλ. στο b2b τμήμα και να ζητήσεις να σου στείλουν μια προσφορά. Δες περισσότερα εδώ: http://www.wind.com.gr/gr/gia-tin-epiheirisi/ola-mazi/giati-wind-business-ola-se-1/all-in-1-unlimited/

Panagioths
31-05-12, 18:56
Τα ONe είναι οικιακά πακέτα άρα η σταθερή γραμμή είναι απλή οπότε δεν μπορείς να μεταφέρεις το msn σου.
Αν μεταφέρεις 2 συμβόλαια κινητής στην WIND δεν θα πάρεις κάποια παραπάνω έκπτωση γιατί οι τιμές των One είναι fixed.
Στον μσν αριθμό δέχεσαι ή λαμβάνεις πιο πολύ κλήσεις;

Τον (Γ) θα τον πας Viva εννοείται (ή αν θες κάτι πιο οικονομικό τότε Omnivoice ή σε κάποια από τις άλλες) για να δέχεσαι κλήσεις.

alt10alt10
31-05-12, 19:58
Το ξερω για αυτο ηθελα να το βαλω στα One μιας και εχουν απεριοριστα τα σταθερα στα κινητα και μεταξυ τους .
Οι τιμες στα επαγγελματικα συμβολαια ειναι πιο πανω απο τα οικιακα και αφου οι γραμμες ειναι οικιακες ειναι κριμα να παω σε τετοιο πακετο .
Στο msn δεχομαι κλησεις και δεν μπορει να καταργηθει απλα ηταν απο συγχωνευση δυο οικιων οποτε ειναι απαραιτητος.

Οσο για τον (Γ) ποια μπορει να θεωρηθει η πιο ποιοτικη και οικονομικη εταιρια για να τον παω ? Θα περασω απο καποιο καταστημα Wind σημερα ή αυριο να ζητησω προσφορα . Αν βλεπει και καποιο καταστημα που μπορει να βοηθησει ας μου στειλει ενα pm.

Panagioths
31-05-12, 20:06
Θα πρέπει να ζητήσεις από τον ΟΤΕ να σου κάνει το ΜΣΝ νέα απλή γραμμή οπότε μερικές μέρες αφού γίνει το τραβάς φορητότητα σε κάποιον VOIP πάροχο όπως και το (Γ).
Η πιο φθηνή αυτή τη στιγμή είναι η omnivoice νομίζω με 0,5€/μήνα πάγιο.
Στο κατάστημα δεν μπορούν να σου δώσουν κάτι καλύτερο να ξέρεις.
Είναι ευκαιρεία να το κάνεις άμεσα γιατί το έχουν σε online προσφορά από 65€ στα 50€ που είναι πολύ καλή λύση.
Προσοχή γιατί δεν περιλαμβάνει από το κινητό δωρεάν κλήσεις προς WIND (τα κλασσικά "απεριόριστα") αλλά μόνο από τα 300 λεπτά ότι πάρεις προς όλα τα δίκτυα κινητής.
Επίσης, μειονέκτημα είναι οτι έχει λίγο ίντερνετ.
http://www.wind.com.gr/gr/gia-ton-idioti/ola-mazi/wind-one/wind-one-l/?planID=1294

@ ADSLgr.com All rights reserved.