PDA

Επιστροφή στο Forum : ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ WIND !!!!



nikos1965
31-05-12, 09:55
παιδιά μακριά από την wind!!
με διαφορα η ποιο μπάχαλο εταιρεία στον χώρο !!
είμαι συνδρομητής 8 μήνες και λόγο internet ( χαμηλή ταχύτητα , συνεχείς αποσυνδέσεις ) είπα να φύγω να πάω στον οτε
κάνω αίτηση στον οτε και μου απαντάν ότι δεν δίνει η wind το νούμερο γιατί χρωστάω!!!!!!!
περνώ τηλ ..λέω τι χρωστάως?????
και μου λένε τον τρέχον λογαριασμό που λήγει στις 19/6/2012 !!!!!
αν αυτή η συμπεριφορά είναι σοβαρής εταιρείας...και αυτοί που αποφασίζουν αυτές τις τακτικές είναι σοβαρά στελέχη ...!!! είναι μακριά νυχτωμένοι!!!!
μπακάλικο θα την χαρακτήριζα επιεικώς απαράδεκτη
μην πλησιάζετε παιδιά να έχετε το κεφαλι σας ήσυχο
, αφού έχουν την εντύπωση ότι είναι μονοι στο χώρο και κάνουν ότι θέλουν ...ας τους αφήσουμε να είναι όντως μονοι !! να βγούνε στην ζητιανιά πάλι για πελάτες!!!

mariossss
31-05-12, 09:59
http://www.adslgr.com/forum/threads/611070-%CE%A5%CF%80%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%B3%CE%B5%CE%AF%CE%BF-%CE%A5%CF%80%CE%BF%CE%B4%CE%BF%CE%BC%CF%8E%CE%BD-%CE%B7-%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%B7%CF%84%CF%8C%CF%84%CE%B7%CF%84%CE%B1-%CE%B1%CF%81%CE%B9%CE%B8%CE%BC%CE%BF%CF%8D-%CE%B8%CE%B1-%CE%B3%CE%AF%CE%BD%CE%B5%CF%84%CE%B1%CE%B9-%CE%BC%CF%8C%CE%BD%CE%BF-%CE%B5%CF%86%CF%8C%CF%83%CE%BF%CE%BD-%CE%B4%CE%B5%CE%BD-%CF%85%CF%80%CE%AC%CF%81%CF%87%CE%BF%CF%85%CE%BD-%CE%B1%CE%BD%CE%B5%CE%BE%CF%8C%CF%86%CE%BB%CE%B7%CF%84%CE%B5%CF%82-%CE%BF%CF%86%CE%B5%CE%B9%CE%BB%CE%AD%CF%82

Δεν φταιει η wind για αυτο!

Seitman
31-05-12, 10:09
Φυσικά και φταίει.
Το ποσό που αξιώνει δεν είναι ληξιπρόθεσμο ;)

nikos1965
31-05-12, 10:13
οι πάροχοι δότες δύνανται να θέτουν ως προϋπόθεση την εξόφληση όλων των οφειλών του συνδρομητή που προβαίνει σε φορητότητα του αριθμού του μέχρι και την ημερομηνία υλοποίησης της φορητότητας !!! εγώ οπως είπα έχω πληρώσει και ο νέος λογαριασμός λήγει στις 19/6
για ποιο λόγο δεν κάνουν την φορητότητα??
που το πολύ να γίνει σε 10 μέρες !! και έχω κάνει την αίτηση στον οτε εδώ και 10 μέρες !!!

JohnDro
31-05-12, 10:37
Και σε μένα τα ίδια έκαναν. Αναγκάστηκα να πληρώσω λογαριασμό που έληγε μετά από 15 μέρες για να αποδεσμεύσουν τη γραμμή μου.

mariossss
31-05-12, 10:37
λέει όμως όλων των οφειλών γιατί άμα φύγεις από την εταιρεία μπορεί να μην τα πληρώσεις και μετά να μην μπορεί να σου κόψει την παροχή υπηρεσιών της για να σε αναγκάσει να τα πληρώσεις.

nikos1965
31-05-12, 18:24
σιγά την εταιρεία που θα μας αναγκάσει με τσαμπουκά να τις πληρώσουμε λεφτά που δεν χρωστάμε
με τέτοιες απατεωνιές και κινήσεις απόγνωσης στο τέλος την βλέπω να βάζει λουκέτο και στα υπόλοιπα καταστήματα που τις έχουν απομείνει
αυτές φιλε μου καλε είναι εταιρείες του k@@@@λου

np1
01-06-12, 18:43
Νέα σύνδεση με νέο αριθμό κι αν πάρουν ποτέ χρήματα να μας γράψουν.

sv2evs
01-06-12, 22:28
Αν θεωρείς ότι κάποιος πάει να σου φάει λεφτά στην συγκεκριμένη περίπτωση δεν με αφορά, δοκίμασε να ενημερωθείς από το http://www.kepka.org/

mathios
03-06-12, 10:51
σιγά την εταιρεία που θα μας αναγκάσει με τσαμπουκά να τις πληρώσουμε λεφτά που δεν χρωστάμε
με τέτοιες απατεωνιές και κινήσεις απόγνωσης στο τέλος την βλέπω να βάζει λουκέτο και στα υπόλοιπα καταστήματα που τις έχουν απομείνει
αυτές φιλε μου καλε είναι εταιρείες του k@@@@λου

αυτό το σκεπτικό που έχεις μας οδήγησε στην κατάσταση που είμαστε τώρα.....

nikos1965
04-06-12, 17:52
εσύ φιλε μαθιέ μπορείς να πηγαίνεις και να πληρώνεις ότι σου λένε, οποτε σου λένε χωρίς να φέρνεις καμια αντίρρηση
εγώ με συγχωρείς πολύ λεφτά που δεν χρωστάω δεν τα πληρώνω
και με τέτοιο εκβιαστικό τρόπο
και να πω ότι ήταν πουθενά σωστή η wind να πάει στο διάολο ..αυτοί από την πρώτη στιγμή που θα σε κάνουν συνδρομητή προσπαθούν να σε κλέψουν

RASTAVIPER
04-06-12, 18:25
Δεν μας λες και πόσο έπιανες και με τι στατιστικά, για να δούμε αν όντως είχες πρόβλημα ή απλά αποφάσισες να κάνεις φασαρία επειδή κάτι άλλο σε χάλαγε?

mathios
04-06-12, 20:09
εσύ φιλε μαθιέ μπορείς να πηγαίνεις και να πληρώνεις ότι σου λένε, οποτε σου λένε χωρίς να φέρνεις καμια αντίρρηση
εγώ με συγχωρείς πολύ λεφτά που δεν χρωστάω δεν τα πληρώνω
και με τέτοιο εκβιαστικό τρόπο
και να πω ότι ήταν πουθενά σωστή η wind να πάει στο διάολο ..αυτοί από την πρώτη στιγμή που θα σε κάνουν συνδρομητή προσπαθούν να σε κλέψουν

ΚΑΤ ΑΡΧΗΝ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΡΟΒΑΤΟ, είμαι συνεπής και ΣΕΒΟΜΑΙ της συμφωνίες που έχω υπογράψει με οποιονδήποτε,και με οποιαδήποτε εταιρεία. ΔΕΥΤΕΡΟΝ, δεν γνωρίζεις ότι όταν υπογράφεις συμβόλαιο με οποιαδήποτε εταιρεία η ελάχιστη διάρκεια είναι 12 μήνη (εσύ είχες 8 μήνες) και δεν τηρείς την συμφωνία ΤΡΙΤΟΝ, όταν η εταιρεία σε εξαπάτα (όπως ισχυρίζεσαι) κάνεις καταγγελία στην ΕΕΤΤ (http://www.eett.gr) και ζητάς από κει εξηγήσεις, δεν το παίζεις μάγκας γιατί η μάγκες δεν υπάρχουν πια. και πιο πολλά θα καταφέρεις με την διπλωματία πάρα με της φωνές και την μαγκιά. και ΤΕΤΑΡΤΟ και ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ η εταιρείες τηλεπικοινωνιών έχουν φάει τόσα φέσια που εάν εσύ η οποιοιδήποτε θελήσει να αλλάξει παροχέα. Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΔΟΤΗΣ έχει κάθε δικαίωμα να εισπράξει όλες της όφειλες που τυχόν έχει ο πελάτης και μετά να αποδεσμεύσει το νούμερο του πελάτη. και μην νομίζεις ότι ο ΟΤΕ είναι φιλανθρωπικό ίδρυμα και θα σου φερθεί πολύ καλύτερα, τώρα εσύ εάν δεν μπορείς να αποδεχτεις ορισμένα ''ψιλά γράμματα'' στο συμβόλαιο που θα συνάψεις με οποιαδήποτε εταιρεία ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΜΜΙΑ ΣΥΜΦΩΝΙΑ με κανέναν και εάν έχεις ανάγκη επικοινωνία χωρίς δεσμεύσεις να αρκεστείς σε σήματα καπνού....

nikos1965
05-06-12, 09:37
καλημερα
ούτε καν με ενδιαφέρει ποσα φέσια έχουν φάει οι εταιρείες τηλεπικοινωνιών
γιατί είμαι σίγουρος ότι και αυτές με την σειρά τους έχουν γδάρει τόσο κόσμο και έχουν πάρει τόσο αεριτζίδικα χρήματα που αναγκάζουν τον κόσμο να τους ρίχνει φέσια !!!!
μην τρελαθούμε κιόλας!!!! σιγά μην τους λυπηθούμε τους καημένους!!!!!
αν δεν κατάλαβες καλά ....δεν είπα ότι δεν πληρώνω...είπα γιατί δεν με αποδεσμεύουν και κόβουν την αίτηση στον άλλο πάροχο με την δικαιολογία ότι χρωστάω....!!!!και επαναλαμβάνω οφείλω μονο τον τρέχον λογαριασμό που λήγει στα μέσα του 6 !!!!

mathios
05-06-12, 09:44
Σωστά,λήγει στα μέσα του 6. άλλα εάν δεν πληρώσεις ΤΩΡΑ δεν θα πληρώσεις πότε,και για τον λόγο αυτό ΟΛΕΣ η εταιρείες εισπρατουν της όφειλες από τον πελάτη ΠΡΙΝ φύγουν από την εταιρεία και πάνε σε άλλη. το ίδιο συνέβη όταν έφυγε η μητέρα μου από τον ΟΤΕ για να πάει στην HOL που σημαίνει ότι είναι κοινή πρακτική όλων των εταιρειών την σήμερον ήμερα. Αυτό βεβαία σημαίνει οτι είναι και ο ΟΤΕ κλεφτής (συμφωνά πάντα με την λογική την δικιά σου)

nikos1965
05-06-12, 16:17
Δεν μας λες και πόσο έπιανες και με τι στατιστικά, για να δούμε αν όντως είχες πρόβλημα ή απλά αποφάσισες να κάνεις φασαρία επειδή κάτι άλλο σε χάλαγε?
λες να μην έχω τι να κάνω και να κάθομαι να γράφω post??
λοιπόν πάμε...
κλειδώνει στα 13-14 το ανώτερο ..κανένα πρόβλημα έως εδώ...και με οτε και cyta το ίδιο είχα
μετά από καμια ώρα αρχίζουν οι αποσυνδέσεις...
με αποτέλεσμα να κλειδώνει στα 9 και κάτι ...εκεί μένει συνεχεια έως να κάνω επανακίνηση στο router
αυτό το πρόβλημα είναι τώρα 2 μήνες
από την wind μου είπαν ότι σε αυτό το διάστημα έχω 180 αποσυνδέσεις
έχω πάρει άπειρα τηλεφωνα έχω κάνει τους οποιους πιθανούς συνδυασμούς αλλα το πρόβλημα παραμένει
και ρωτώ ...εσείς στη θέση μου τι θα κάνατε??

mathios
05-06-12, 18:21
Δεν μας λες και πόσο έπιανες και με τι στατιστικά, για να δούμε αν όντως είχες πρόβλημα ή απλά αποφάσισες να κάνεις φασαρία επειδή κάτι άλλο σε χάλαγε?
λες να μην έχω τι να κάνω και να κάθομαι να γράφω post??
λοιπόν πάμε...
κλειδώνει στα 13-14 το ανώτερο ..κανένα πρόβλημα έως εδώ...και με οτε και cyta το ίδιο είχα
μετά από καμια ώρα αρχίζουν οι αποσυνδέσεις...
με αποτέλεσμα να κλειδώνει στα 9 και κάτι ...εκεί μένει συνεχεια έως να κάνω επανακίνηση στο router
αυτό το πρόβλημα είναι τώρα 2 μήνες
από την wind μου είπαν ότι σε αυτό το διάστημα έχω 180 αποσυνδέσεις
έχω πάρει άπειρα τηλεφωνα έχω κάνει τους οποιους πιθανούς συνδυασμούς αλλα το πρόβλημα παραμένει
και ρωτώ ...εσείς στη θέση μου τι θα κάνατε??ΛΟΙΠΟΝ, είμαι στην wind από το 2007 (από ΟΤΕ) πριν απ έναν μηνά είχα παρόμοιο πρόβλημα αποσυνδέσεων,εγώ βεβαία λόγω της απόστασης από το κέντρο μου δεν έχω την δυνατότητα να πιάσω της παραπάνω ταχύτητες σου (4 χλμ από το κέντρο μου) πήρα την wind και το δήλωσα βλάβη σε 4 μέρες ήρθε τεχνικός από την wind,μέτρησε την γραμμή και άλλαξε το προφίλ από ADSL2+ σε ADSL2 μετά κατέβηκε στον κατανεμητή του κτιρίου μου και εκεί εντοπίστηκε ένα χάος από καλώδια (δεν υπήρχε ούτε καν κατανεμητής) βρήκε την γραμμή μου την ξεχώρισε μακριά από το χάος από καλώδια την μάτισε με θερμοδιασταλτικο (όχι με μονωτική ταινία) μετά την έβαλε σε ένα κουτί ξεχωριστο και την έκλεισε μέσα μισό μετρό μακριά από το χάος των καλωδίων. και τέρμα η αποσυνδέσεις. τώρα είμαι σταθερά στα 6300 up και 710 down σε ελάχιστες περιπτώσεις θα κλειδώσει στα 5500 up και πάντα θα είναι σταθερή η γραμμή. το ηθικό δίδαγμα που έμαθα εγώ από όλη την υπόθεση την δικιά μου είναι ότι δεν φταίει πάντα ο ISP σου άλλα το πρόβλημα ίσως να εντοπίζεται στης καλωδιώσεις του κατανεμητή και δημιουργείται κάποιο crosstalk και έχεις της αποσυνδέσεις που περιγράφεις. δες το αυτό γιατί εάν η καλωδιώσεις του σπιτιού σου έχουν πρόβλημα οπού και να πας θα έχεις το ίδιο πρόβλημα. η wind είναι μια πολύ καλή εταιρεία και θα σκεφτώ πολύ στο μέλλον να την αλλάξω, όχι επειδή την έχω ερωτευθεί άλλα επειδή και το service είναι κάλο άλλα και αυτά που μου προσφέρει δεν τα βρίσκω στον ΟΤΕ με την τιμή αυτή που πληρώνω τώρα στην wind. εγώ την έχω καθαρά για οικονομικούς λογούς.

lex_luthor
05-06-12, 21:18
ΛΟΙΠΟΝ, είμαι στην wind από το 2007 (από ΟΤΕ) πριν απ έναν μηνά είχα παρόμοιο πρόβλημα αποσυνδέσεων,εγώ βεβαία λόγω της απόστασης από το κέντρο μου δεν έχω την δυνατότητα να πιάσω της παραπάνω ταχύτητες σου (4 χλμ από το κέντρο μου) πήρα την wind και το δήλωσα βλάβη σε 4 μέρες ήρθε τεχνικός από την wind,μέτρησε την γραμμή και άλλαξε το προφίλ από ADSL2+ σε ADSL2 μετά κατέβηκε στον κατανεμητή του κτιρίου μου και εκεί εντοπίστηκε ένα χάος από καλώδια (δεν υπήρχε ούτε καν κατανεμητής) βρήκε την γραμμή μου την ξεχώρισε μακριά από το χάος από καλώδια την μάτισε με θερμοδιασταλτικο (όχι με μονωτική ταινία) μετά την έβαλε σε ένα κουτί ξεχωριστο και την έκλεισε μέσα μισό μετρό μακριά από το χάος των καλωδίων. και τέρμα η αποσυνδέσεις. τώρα είμαι σταθερά στα 6300 up και 710 down σε ελάχιστες περιπτώσεις θα κλειδώσει στα 5500 up και πάντα θα είναι σταθερή η γραμμή. το ηθικό δίδαγμα που έμαθα εγώ από όλη την υπόθεση την δικιά μου είναι ότι δεν φταίει πάντα ο ISP σου άλλα το πρόβλημα ίσως να εντοπίζεται στης καλωδιώσεις του κατανεμητή και δημιουργείται κάποιο crosstalk και έχεις της αποσυνδέσεις που περιγράφεις. δες το αυτό γιατί εάν η καλωδιώσεις του σπιτιού σου έχουν πρόβλημα οπού και να πας θα έχεις το ίδιο πρόβλημα. η wind είναι μια πολύ καλή εταιρεία και θα σκεφτώ πολύ στο μέλλον να την αλλάξω, όχι επειδή την έχω ερωτευθεί άλλα επειδή και το service είναι κάλο άλλα και αυτά που μου προσφέρει δεν τα βρίσκω στον ΟΤΕ με την τιμή αυτή που πληρώνω τώρα στην wind. εγώ την έχω καθαρά για οικονομικούς λογούς.

Και εγώ για οικονομικούς λόγους ξεκίνησα, αλλά στην πορεία ανακάλυψα ότι είναι πολύ καλύτερη από τους δυο προηγούμενους κατόχους που χρυσοπλήρωνα. Μάλιστα είχα μεγάλο πρόβλημα με τις αποσυνδέσεις, τις οποίες και ξεφορτώθηκα από την πρώτη ημέρα στη Wind.

nikos1965
06-06-12, 08:51
σε τι ακριβώς είναι καλύτερη??
στις χρεώσεις??
υπάρχει κάποιος που έχει wind και να του έρχεται ο λογαριασμός το ποσο που έχει υπογράψει??
εγώ έχω πάρει το πακέτο προσφοράς 32,99 και ποτε μα ποτε δεν έχω πληρώσει τόσο...πάντα 1 έως 1,5 ευρώ παραπάνω
α και μια φορα διότι από αμέλεια δεν πλήρωσα το λογαριασμό κόψιμο μαχαίρι και τηλέφωνο και internet στις 1 το μεσημέρι ( και μην αρχίσετε...αφού δεν πλήρωσες!!!!! ε δεν πλήρωσα μια φορα στην ώρα μου ) !! και 7 ευρώ στον επόμενο λογαριασμό για επανασύνδεση !!! δηλαδή στην επανασύνδεση τι κάνουν?? στέλνουν τεχνικό που δεν έχουν!! και ενώνει τα καλώδια πάλι ???
για το internet δεν το αναφέρω καθόλου διότι κατά την γνώμη μου είναι 10 χρονια πίσω , και σε σταθερότητα σε αξιοπιστία σε υπηρεσίες σε ταχύτητα
αυτή είναι η σοβαρή και καλύτερη εταιρεία ? κατά την γνώμη μου είναι απλά μια απρόσωπη πολυεθνική αμείλικτη με σκοπό μονο το κέρδος τίποτα παραπάνω , παντελώς έλλειψη σεβασμού στον καταναλωτή σε βλέπουν μονο σαν χρήμα και σύνδεση

mathios
06-06-12, 10:22
σε τι ακριβώς είναι καλύτερη??
στις χρεώσεις??
υπάρχει κάποιος που έχει wind και να του έρχεται ο λογαριασμός το ποσο που έχει υπογράψει??
εγώ έχω πάρει το πακέτο προσφοράς 32,99 και ποτε μα ποτε δεν έχω πληρώσει τόσο...πάντα 1 έως 1,5 ευρώ παραπάνω
α και μια φορα διότι από αμέλεια δεν πλήρωσα το λογαριασμό κόψιμο μαχαίρι και τηλέφωνο και internet στις 1 το μεσημέρι ( και μην αρχίσετε...αφού δεν πλήρωσες!!!!! ε δεν πλήρωσα μια φορα στην ώρα μου ) !! και 7 ευρώ στον επόμενο λογαριασμό για επανασύνδεση !!! δηλαδή στην επανασύνδεση τι κάνουν?? στέλνουν τεχνικό που δεν έχουν!! και ενώνει τα καλώδια πάλι ???
για το internet δεν το αναφέρω καθόλου διότι κατά την γνώμη μου είναι 10 χρονια πίσω , και σε σταθερότητα σε αξιοπιστία σε υπηρεσίες σε ταχύτητα
αυτή είναι η σοβαρή και καλύτερη εταιρεία ? κατά την γνώμη μου είναι απλά μια απρόσωπη πολυεθνική αμείλικτη με σκοπό μονο το κέρδος τίποτα παραπάνω , παντελώς έλλειψη σεβασμού στον καταναλωτή σε βλέπουν μονο σαν χρήμα και σύνδεση
Αυτή είναι η δικιά σου άποψη, άλλα εγώ έχω την αντίθετη. εγώ έχω το πακέτο L και πάντα πληρώνω 41,24 το πακέτο μου μου επιτρέπει κλήσεις απεριόριστες σε ΣΤΑΘΕΡΑ στο εξωτερικό σε 49 χώρες, απεριόριστες κλήσεις στην ελλαδα προς σταθερά (ΟΧΙ ΠΕΝΤΑΨΙΦΙΑ Π.Χ 11880 αυτές η κλήσεις χρεώνονται με 1.5 ευρώ ') 1 ώρα προς κινητά και βεβαία ίντερνετ. πότε στα 6 χρονιά δεν έχω πληρώσει παραπάνω εκτός εάν πάρω κάποιο κινητό σε ξένη χωρά. βεβαία έχω μεταβιβάσει όλα αυτά και στην γυναικά μου και ξέρει που καλεί ώστε να μην ξεφεύγουμε. την επανασύνδεση την πληρώνεις και στον ΟΤΕ (συμφωνώ ότι αυτά τα 5 ευρώ που χρεώνουν είναι άδικα) όσο για το τελευταίο που είπες, ΚΑΜΜΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΚΟ ΙΔΡΥΜΑ, ΟΣΟ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΟΣ. ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΓΙΝΕΣΑΙ ΚΑΚΟΣ. δεν έχεις να κάνεις με φίλους ούτε συγγενείς (αν και αυτοί μπορούν άνετα να σου φερθούν το ίδιο) δες τι πακέτο έχεις και ακολούθησε το και πότε δεν θα πληρώνεις παραπάνω από ότι σου έχουν υποσχεθεί. και για να κλείσω, δεν έχω συμφέρον από την wind και δεν κοιτάζω να σε πείσω να μείνεις,είσαι ελεύθερος να πας οπού θέλεις σε μια ελεύθερη και ανταγωνιστική αγορά. άπλα πολλοί υπερχρεωμένοι πελάτες τα ρίχνουν όλα στην εταιρεία μόνο και μόνο από την ελλειπή ΔΙΚΙΑ ΤΟΥΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ δεν φταίνε πάντα η εταιρείες, εάν μια εταιρεία σε κάποια περίπτωση φταίει και δεν τηρήσει την υπόσχεση του συμβολαίου υπάρχει η ΕΕΤΤ οπού κάνεις καταγγελία και βρίσκεις το δίκιο σου (μου έχει συμβεί) καλή σου μέρα.

RASTAVIPER
06-06-12, 16:55
σε τι ακριβώς είναι καλύτερη??
στις χρεώσεις??
υπάρχει κάποιος που έχει wind και να του έρχεται ο λογαριασμός το ποσο που έχει υπογράψει??
εγώ έχω πάρει το πακέτο προσφοράς 32,99 και ποτε μα ποτε δεν έχω πληρώσει τόσο...πάντα 1 έως 1,5 ευρώ παραπάνω
α και μια φορα διότι από αμέλεια δεν πλήρωσα το λογαριασμό κόψιμο μαχαίρι και τηλέφωνο και internet στις 1 το μεσημέρι ( και μην αρχίσετε...αφού δεν πλήρωσες!!!!! ε δεν πλήρωσα μια φορα στην ώρα μου ) !! και 7 ευρώ στον επόμενο λογαριασμό για επανασύνδεση !!! δηλαδή στην επανασύνδεση τι κάνουν?? στέλνουν τεχνικό που δεν έχουν!! και ενώνει τα καλώδια πάλι ???
για το internet δεν το αναφέρω καθόλου διότι κατά την γνώμη μου είναι 10 χρονια πίσω , και σε σταθερότητα σε αξιοπιστία σε υπηρεσίες σε ταχύτητα
αυτή είναι η σοβαρή και καλύτερη εταιρεία ? κατά την γνώμη μου είναι απλά μια απρόσωπη πολυεθνική αμείλικτη με σκοπό μονο το κέρδος τίποτα παραπάνω , παντελώς έλλειψη σεβασμού στον καταναλωτή σε βλέπουν μονο σαν χρήμα και σύνδεση
- Συγκρίσιμη σε προσφορές με τον ανταγωνισμό, έχει τις καλύτερες τιμές, τέλος αυτό.
- Κόψιμο γραμμής από μη πληρωμή λογαριασμού?Έχω αφήσει 2-3 φορές έναν μήνα απλήρωτο και ποτέ δεν είχα τέτοιο πρόβλημα.

Ο καθένας μπορεί να λέει τον πόνο του ελεύθερα.Αλλά επειδή σε κάποιον τυχαίνει μια στραβή για το Α, Β λόγο, δεν σημαίνει ότι μπορεί να να βγάζει την κάθε εταιρεία άχρηστη εντελώς.Ας μην είμαστε υπερβολικοί.

djpar
06-06-12, 17:38
παντος απο τα στατιστηκα που δεν τα δινει και βλεπω στην καρτελα 5 snr ε τι περιμενες κυριος να μην εχεις αποσυνδεσεις?

rico
06-06-12, 19:09
- Κόψιμο γραμμής από μη πληρωμή λογαριασμού?Έχω αφήσει 2-3 φορές έναν μήνα απλήρωτο και ποτέ δεν είχα τέτοιο πρόβλημα.


Στις 10 μέρες από την ημερομηνία πληρωμής σου έρχεται μήνυμα στο κινητό για ληξιπρόθεσμες οφειλές και την 15η σου κόβεται. Και μιλάμε τώρα για ποσά των 20€.

nikos1965
06-06-12, 19:14
παντος απο τα στατιστηκα που δεν τα δινει και βλεπω στην καρτελα 5 snr ε τι περιμενες κυριος να μην εχεις αποσυνδεσεις?
και τι να κανω εγώ που έχω τόσο χαμηλό?
δεν πρέπει να το φτιάξει ο πάροχος μου αυτό?

djpar
06-06-12, 19:16
ναι αν δεν τους παρεις να τους το πεις μονος του δεν ξερει τιποτα εχεις 13590 με 5αρι βαλτο 9 να πεσεις στα 11 να γινουν ολα κομπλε

nikos1965
07-06-12, 14:43
παιδιά πάλι τα ίδια με την wind
σήμερα μου έστειλε μήνυμα ο πάροχος που θέλω να πάω
και μου λέει ότι η wind δεν επιτρέπει την αποδέσμευση της γραμμής λόγο ανεξόφλητου λογαριασμού
περνώ τηλ τώρα στην wind και μου λένε ότι μπορείτε να φύγετε οποτε θέλετε δεν μας χρωστάτε τίποτα !!!
καταλάβετε μονοι σας για τι μπάχαλο και ελεεινή εταιρεία πρόκειται
με το ζόρι να κρατήσουν ένα πελάτη ... καλά νομίζουν ότι είναι όλοι σαν τα μούτρα τους ?? ζουν μονο για να τα αρπάζουν !!!! όξω ρε !!!

djpar
07-06-12, 15:08
και παλι spamαρεις και λες οτι εχεις χαλια συνδεση χωρις ομως να καλεις καποιον τεχνικο να ερθει να το κοιταξει (που ειναι δωρεαν) και χωρις να εχεις δωσει βλαβη στην Wind.

αντε καλη συνεχεια εγω μολις εφυγα απο το θεμα γιατι μου φαινεται δεν βγαζουμε ακρη

mathios
08-06-12, 09:36
Συμφωνώ με τον djpar πάλι αρχίζεις να κατηγορείς χωρίς να προσπαθείς να βρεις μια λύση στο θέμα σου. και εγώ αποχωρώ. καλή τύχη

theopan
08-06-12, 23:03
Σωστά,λήγει στα μέσα του 6. άλλα εάν δεν πληρώσεις ΤΩΡΑ δεν θα πληρώσεις πότε,και για τον λόγο αυτό ΟΛΕΣ η εταιρείες εισπρατουν της όφειλες από τον πελάτη ΠΡΙΝ φύγουν από την εταιρεία και πάνε σε άλλη. το ίδιο συνέβη όταν έφυγε η μητέρα μου από τον ΟΤΕ για να πάει στην HOL που σημαίνει ότι είναι κοινή πρακτική όλων των εταιρειών την σήμερον ήμερα. Αυτό βεβαία σημαίνει οτι είναι και ο ΟΤΕ κλεφτής (συμφωνά πάντα με την λογική την δικιά σου)

Δεν είναι λογική αυτή. Οι λογαριασμοί έχουν ημερομηνία λήξης για κάποιο λόγο. Αλίμονο αν έχουν την απαίτηση (για οποιονδήποτε λόγο) να πληρώνονται νωρίτερα. Αυτή η πρακτική -αν εφαρμόζεται- είναι δεδομένο ότι είναι παράνομη. Όταν έφυγα από τη Netone π.χ. κανένα τέτοιο θέμα δεν είχα.


υπάρχει κάποιος που έχει wind και να του έρχεται ο λογαριασμός το ποσο που έχει υπογράψει??
εγώ έχω πάρει το πακέτο προσφοράς 32,99 και ποτε μα ποτε δεν έχω πληρώσει τόσο...πάντα 1 έως 1,5 ευρώ παραπάνω
α και μια φορα διότι από αμέλεια δεν πλήρωσα το λογαριασμό κόψιμο μαχαίρι και τηλέφωνο και internet στις 1 το μεσημέρι ( και μην αρχίσετε...αφού δεν πλήρωσες!!!!! ε δεν πλήρωσα μια φορα στην ώρα μου ) !! και 7 ευρώ στον επόμενο λογαριασμό για επανασύνδεση !!!

Ναι, υπάρχω εγώ. Ακριβώς ό,τι έχω "υπογράψει" πληρώνω. Επειδή δεν κάθομαι να υπολογίζω και στο σεντ αλλά στο περίπου, κάθε επόμενος λογαριασμός (αφού συχνά τυχαίνει να κάνω διάφορα, όπως αλλαγές πακέτου κινητού, επιπλέον πιστώσεις "αναβάθμισης" κλπ.) χωρίς να θέλω να τους εκθειάσω, είναι συνήθως έκπληξη (ευχάριστη). Όσο για το θέμα της διακοπής που σου έκαναν, οφείλω να πω ότι τον περασμένο Δεκέμβρη άλλαξε αριθμό η πιστωτική από την οποία πληρώνεται ο λογαριασμός μου, παρέλειψα να ενεργοποιήσω τη νέα, με αποτέλεσμα να μη μπορέσουν να χρεώσουν το ποσό του Γενάρη και Φλεβάρη 2012. Το πήρα χαμπάρι 7-8 Μαρτίου 2012 επειδή μου έκανε εντύπωση ένα sms που έλαβα και ενώ είχαν πληρωθεί τελευταία φορά 6-7 Δεκέμβρη 2011. Δε μου είχε διακοπεί τίποτα επί 2+ μήνες! Χωρίς να θέλω να σε θίξω, μάλλον καθυστερείτε τακτικά ή υπάρχει κάποιο άλλο πρόβλημα, όσοι έχετε τέτοια προβλήματα.

djpar
08-06-12, 23:22
εμενα ερχετε ακριβος 32.99

lex_luthor
13-06-12, 00:26
σε τι ακριβώς είναι καλύτερη??
στις χρεώσεις??
υπάρχει κάποιος που έχει wind και να του έρχεται ο λογαριασμός το ποσο που έχει υπογράψει??
εγώ έχω πάρει το πακέτο προσφοράς 32,99 και ποτε μα ποτε δεν έχω πληρώσει τόσο...πάντα 1 έως 1,5 ευρώ παραπάνω
α και μια φορα διότι από αμέλεια δεν πλήρωσα το λογαριασμό κόψιμο μαχαίρι και τηλέφωνο και internet στις 1 το μεσημέρι ( και μην αρχίσετε...αφού δεν πλήρωσες!!!!! ε δεν πλήρωσα μια φορα στην ώρα μου ) !! και 7 ευρώ στον επόμενο λογαριασμό για επανασύνδεση !!! δηλαδή στην επανασύνδεση τι κάνουν?? στέλνουν τεχνικό που δεν έχουν!! και ενώνει τα καλώδια πάλι ???
για το internet δεν το αναφέρω καθόλου διότι κατά την γνώμη μου είναι 10 χρονια πίσω , και σε σταθερότητα σε αξιοπιστία σε υπηρεσίες σε ταχύτητα
αυτή είναι η σοβαρή και καλύτερη εταιρεία ? κατά την γνώμη μου είναι απλά μια απρόσωπη πολυεθνική αμείλικτη με σκοπό μονο το κέρδος τίποτα παραπάνω , παντελώς έλλειψη σεβασμού στον καταναλωτή σε βλέπουν μονο σαν χρήμα και σύνδεση

Είναι όντως καλύτερη στις χρεώσεις από κάθε άλλον provider, ενώ στα άλλα στα οποία αναφέρεσαι θεωρώ ότι λειτουργεί βάσει των κανόνων της αγοράς. Νομίζω, χωρίς να θέλω να σε προσβάλω, ότι είσαι υπερβολικός ;)

alex24
13-06-12, 01:00
Εχω ενα 6 μηνο στην εταιρια παραπονα στις χρεωσεις δεν ειχα εκτος εαν τα ξεπερνουσα.Απο τεχνικη υποστηριξη ειναι τα ζωα μου αργα ο καθενας τα δικα του, ειχα προβλημα για 2 εβδομαδες μου το εφτιαξαν και μου εκαναν και πιστωση 16 ευρο στον επομενο λογαριασμο που καμια αλλη πλην του Οτε δεν μου το εχει κανει.

@ ADSLgr.com All rights reserved.