PDA

Επιστροφή στο Forum : Νέα Αίτηση Hol Telephony Lite & Internet με την μερα !!



AntwnhsM
01-06-12, 22:56
Γεια σας. Θελω να μοιραστω ενα θεμα μαζι σας ετσι ωστε αν καποιος εχει αντιμετωπισει κατι παρομοιο να το αναφερει. Στις 25/5/2012 κανω αιτηση στην HOL στο προγραμμα οπου αναφερω στον τιτλο μου και ταυτοχρονα στελνω τα δικαιολογητικα.Στις 28/5/2012 μου ερχεται αυτοματοποιημενο email οτι και καλα χρειαζεται καποια δικαιολογητικα ενω εγω τους τα εχω στειλει και δεν εδωσα σημασια.Στις 29/05/2012 μου ηρθε email που εχουν παραλαβει κανονικα την αιτηση με τα δικαιολογητικα.Στις 30/5/2012 μου στελνουν email πως η προβλεπομενη ημερομηνια ενεργοποιησης μου ειναι 14/6/2012 μεχρι το τελος της μερας.. μεχρι εδω ολα καλα και αρχιζει το θεμα. Με περνει καποια στιγμη μια κοπελα απο την HOL και μου λεει πως ολα οκ κτλ και την ρωταω ποτε θα μου στειλει τον εξοπλισμο και μου λεει μισο λεπτο κτλ με βαζει στην αναμονη και απ οτι καταλαβα πρεπει να ξαναπερασε την αιτηση μου στο συστημα επιλεγοντας και το Ιντερνετ με την μερα διοτι μαλλον κατι παιχτηκε ( εγω ομως την αιτηση την ειχα μπροστα μου απο το συστημα τους και το ειχα επιλεγμενο κανονικοτατα) και την ρωταω γιατι εγινε αυτο διοτι εμενα μετα μου ηρθε μνμ πως και καλα καταχωρηθηκε η αιτηση σας, και μου λεει εγινε καποιο λαθος και απλα της ειπα πως ευχομαι να μην μου δωσετε αλλη ημερομηνια ενεργοποιησης επειδη κανατε εσεις το λαθος και μου δηλωσε πως οχι διοτι η φορητοτητα εχει ειδη γινει και οτι την αλλη βδομαδα θα με καλεσουν για τον εξοπλισμο. Δεν ξεκινησαμε καλα με την HOL!!! Στο συστημα τους ενω πριν εδειχνε ημερομηνια ενεργοποιησης την 14/6/2012 τωρα λεει πως η αιτηση προωθηθηκε για υλοποιηση.... για πολλα νευρα. Εχει κανενας φιλος περασει κατι σχετικο και τι καταληξη ειχε τελικα το θεμα του? Ευχαριστω.:mad:

Vitruvian78
02-06-12, 00:33
Όταν λέει ότι το αίτημα σας έχει προωθηθεί για υλοποίηση, σημαίνει ότι προωθείται η φορητοτητα της γραμμής σου. Αυτο δεν θέλεις; Δεν καταλαβαίνω γιατι είσαι καχυποπτος. Το αν η υπάλληλος έκανε κάποιο λάθος την ωρα που μιλουσατε, είναι απόλυτα ανθρώπινο. Μπορείς να τηλεφωνησεις εκ νέου για να επιβεβαιωσεις ότι όλα βαίνουν καλώς και ότι η ημερομηνία που θα ολοκληρωθεί η φορητοτητα της γραμμής σου παραμένει η ίδια.

AntwnhsM
02-06-12, 10:45
Καλημερα. Μα πως να μην ειμαι καχυποπτος οταν στην πρωτη αιτηση ειναι ολα απο το συστημα τους τσεκαρισμενα (τις υπηρεσιες που επιλεγω δηλαδη) και να κανουν λαθος στην καταχωρηση? Μα ειναι ενα χαρτι ποια, ενα ετοιμο χαρτι... απο βδομαδα θα δειξει το θεμα αν και μενα κατι μου λεει πως θα μου δωσουν αλλη ημερομηνια ενεργοποιησης...θα εχω νεα συντομα. ΥΓ. Την αιτηση την εχω κανει online και δεν μιλησα με κανεναν υπαλληλο και την εχω μηχανογραφημενη απο το συστημα τους, γιάυτο και το σχολιαζω.

haniabal
02-06-12, 14:10
Καλύτερα να περιμένεις να δεις και μετά να κρίνεις.

AntwnhsM
05-06-12, 15:25
Γεια σας και παλι. Μετα απο σχετικη ενημερωση η ενεργοποιηση μου θα γινει 19.06.2012. Αποδειχτηκε πως δεν ειμαι καχυποπτος.Διοτι η πρωτη ημερομηνια ενεργοποιησης που ειχα παρει ηταν για της 14.06.2012. Μηχανογραφημενη αιτηση απο το συστημα τους και την κανανε λαθος... Τι να πω. Δεν ξεκινησαμε καλα στην HOL.

Vitruvian78
05-06-12, 22:30
Μπορείς να κάνεις υπαναχώρηση αν έχεις τις αμφιβολίες σου!

AntwnhsM
06-06-12, 11:11
Καλημερα. Ναι, εχεις δικιο αλλα μπηκα σε αυτην την διασικασια γιατι με βολευει το συγκεκριμενο πακετο. Τωρα δεν θελω να κανω υποαναχωρηση. Οταν ενεργοποιηθει η υπηρεσια αν εχω προβληματα σε 14 μερες δεν μπορω να φυγω?

Vitruvian78
06-06-12, 14:08
Θα πρέπει να έχεις φύγει σε άλλο πάροχο πριν συμπληρωθούν οι 14 μέρες

AntwnhsM
20-06-12, 10:21
Καλημέρα. Για άλλη μια φορά αναρωτιέμαι πως πέφτω μέσα διοτι όταν κάτι δεν ξεκινάει σωστά είναι δύσκολο να φτιάξει στην συνέχεια. Χτές 19.06.2012 ηταν να ενεργοποιηθεί η γραμμή μου, και όχι μονο δεν ενεργοποιήθηκε αλλά στο site www.hol.gr εκει που μπόρεις να δείς το στάδιο την ενεργοποίησης της υπηρεσίας σου απο χτες που βγάζει το ακόλουθω μήνυμα "Δεν υπάρχουν διαθέσιμες πληροφορίες για το συγκεκριμένο τηλεφωνικό αριθμό.
Παρακαλούμε ελέγξτε τον αριθμό που έχετε εισάγει και επαναλάβετε τον έλεγχο!
" . Αν κάποιος δεί απο την αρχή το θέμα μου θα καταλάβει πως ενώ επιλέγει κάποιος να πάει κάπου αλλου λογο καθαρά προσφοράς σε τι μπελάδες μπαίνει. Τους πήρα χτές τηλέφωνο και μου είπαν μεσα στην μέρα θα ενεργοποιηθείτε..τους πέρνω σήμερα το πρωί και μου λένε αρκετές φορές θέλει 1-2 μέρες παραπάνω για να ολοκληρωθεί το κύκλωμα απο τον ΟΤΕ, οκ μας κοροιδεύουν και το εχω καταλάβει αλλα τι να κάνω, να τσακωθώ με τον υπάλληλο πρωί πρωί που δεν φταίει ή να το ακυρώσω και να βρεθώ στον προηγούμενο πάροχο μου ενώ δεν θέλω...?? Και ολο αυτό παλι εχει τιμολόγηση λογαριασμών που είναι στην μέση, ψάξιμο για άλλο πρόγραμμα, άλλες αιτήσεις κτλ κτλ κτλ... Ε Λ Ε Ο Σ !!!!!!!!!!!!

ΑΛΦΟΣ
20-06-12, 12:01
Φίλε εύχομαι αυτό που γράφει "δεν υπάρχουν διαθέσιμες..." κτλ να σημαίνει ότι γίνεται η σύνδεση.

celarg
20-06-12, 13:44
Μακάρι το ψάξιμο σου να έπεσε πάνω στην αλλαγή. Ψυχραιμία και όλα θα πανε καλα :)

AntwnhsM
20-06-12, 18:17
Απ ότι είδα απο το site τους εχει ενεργοποιηθεί η υπηρεσία μου. Το θέμα είναι το εξής πως έχω ακομα ForthNet και επίσης δεν μου έχει έρθει sms για να φτιάξω τον λογαριασμό μου στο myHol και γενικα να μου λέει πως έχω ενεργοποιηθεί... Τι είναι πάλι αυτό τωρα? Θα είμαι παράλληλα με 2 παρόχους? Τελικά η τεχνολογία έχει παρκάρει σπίτι μου, τι να πώ ποιά.....

jkoukos
20-06-12, 18:29
Για τον λόγο αυτό χθες δεν είχες τηλέφωνο, λόγο της μετάπτωσης της γραμμή σου.
Είσαι στην HOL, στην οποία δεν χρειάζονται (http://www.adslgr.com/forum/threads/437476-%CE%99%CF%83%CF%87%CF%8D%CE%BF%CF%85%CE%BD-%CE%B1%CF%85%CF%84%CE%AC-%CF%80%CE%BF%CF%85-%CE%BB%CE%AD%CE%B5%CE%B9-%CE%B7-Hol) credentials στον router για να συγχρονίσεις.
Όνομα και κωδικό τα θέλεις μόνο για το e-care (https://myhol.hol.gr/Login.aspx?ReturnUrl=%2f).

AntwnhsM
20-06-12, 18:29
Εγώ δεν είπα πώς χτές η γενικά έμεινα απο τηλέφωνο. Τι ακριβώς εννοείς φίλε μου? Το ξέρω πως για την HOL παίζει κανονικά το router τους, απλα μου φανηκε περίεργο το εξής..στο myForthnet ας πουμε είμαι ενεργός...τεσπα, θα δείξει μέχρι αύριο αν δεν μου έχουν στείλει sms θα τους ξαναπάρω για 3 φορά, και όχι τπτ είναι με χρέωση το τηλέφωνο τους.

alxandros
21-06-12, 00:04
Για να δεις αν είσαι στο δίκτυο της Forthnet ή γύρισες σε HOL μπες στη σελίδα http://www.whatismyip.com/ . Θα σου δείξει ποια IP έχεις και πατώντας απο το μενου IP Tools - IP Address Lookup θα σου δείξει σε ποιο δίκτυο είσαι συνδεδεμένος.

AntwnhsM
22-06-12, 09:59
Καλημέρα. Σήμερα μου ήρθε και το μηνυμα για τον κωδικό στο myHol . Ναι όταν θα πάω σπίτι θα το τσεκάρω αυτο που λες φιλε alxandros

- - - Updated - - -

Καλημέρα σας. Σήμερα τελικά ολοκληρώθηκε σε ολα τα επίπεδα η ενεργοποίηση της γραμμής μου απ την HOL. Χτες ενω μου ειχαν στειλει κωδικο εγγραφης δεν μπορουσα να κανω εγγραφη στο myHOL. Τελικα εστειλα email στην ForthNet τους τα ειπα ενα χερακι και σημερα το πρωι μου στειλανε 2 μηνυματα στο κινητο, το ενα ελεγε για φραγη κτλ και το δευτερο για οριστικη διακοπη, ετσι κατα περιεργο τροπο μπορεσα και εκανα εγγραφη και στην HOL . Αρα η Forthnet μεχρι τελους μου δημιουργησε το θεμα πραγμα που το τακτοποιησα και τωρα βεβαια αναρωτιεμαι αν εγω με τοσα τηλεφωνα και emails εκανα τελικα την ενεργοποιηση μονος μου χωρις κανενα μηχανημα, μονο στο καφαο δεν πηγα να αλλαξω το καλωδιο, ρε τι τραβαμε... ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας παιδες. Αντε να δουμε και η HOL τι λεει σαν εταιρεια.

@ ADSLgr.com All rights reserved.