PDA

Επιστροφή στο Forum : προβληματα με την ταχυτητα του internet (wind)



Eythx
04-06-12, 10:40
Γεια σας. Εγω εχω συνδεση απο την wind και τελευταια εχει αρχισει τα προβληματα. Μετα απο εναμηση χρονο που το εχω, αρχησε τον τελευταιο μηνα να κατεβαζει την ταχυτητα απο 7-13 mbs που ειχε παντα σε 3-5 mbs. Πολλες φορες κολαει και δεν μπενει στο internet. Πειρα τους τεχνικους της , αλλα το μονο που μου ειπαν ειναι να το κανω restart και να αλλαξω τα καλωδια ... Σιγα μην γινοταν τιποτα δηλαδη. Μηπως εχετε καμια ιδεα με το τι πρεπει να κανω?:(

ευχαριστω :rolleyes:

haniabal
04-06-12, 22:20
Γεια σας. Εγω εχω συνδεση απο την wind και τελευταια εχει αρχισει τα προβληματα. Μετα απο εναμηση χρονο που το εχω, αρχησε τον τελευταιο μηνα να κατεβαζει την ταχυτητα απο 7-13 mbs που ειχε παντα σε 3-5 mbs. Πολλες φορες κολαει και δεν μπενει στο internet. Πειρα τους τεχνικους της , αλλα το μονο που μου ειπαν ειναι να το κανω restart και να αλλαξω τα καλωδια ... Σιγα μην γινοταν τιποτα δηλαδη. Μηπως εχετε καμια ιδεα με το τι πρεπει να κανω?

ευχαριστω



Τελευταία ακούω πολλά παράπονα για το ιντερνετ της wind.Πριν σου πούμε κάτι όμως πρέπει να μας δώσεις τα στατιστικά της γραμμής σου από το router..

Eythx
05-06-12, 01:22
Rate Receive Transmit
Bit Rate 5571900 775200
Cell Rate 13141 1828
Signal Local Remote
Loss of Signal 0 0
Signal to Noise Ratio 8.00 dB 10.0 dB
Line Attenuation 25.5 dB 11.0 dB
Transmit Power 12.3 dB 20.3 dB
DSL Errors Local Remote
Severe (SEF) 0 0
Corrected (FEC) 0 6988
Checksum (CRC) 14 53774
Header (HEC) 16 1618

- - - Updated - - -

και αυτα τα στοιχεια ειναι υποτηθετε οταν το internet ειναι στα ''καλα'' του , με τα νεα δεδομενα. (Δηλαδη μπενει στο ιντερνετ χωρις να κολαει πολυ και να κανει αποσυνδεσεις. Μετα απο λιγο θα πεσει παλι στα 3.5 mbs :( :hmm:

djpar
09-06-12, 10:21
πολλα crc errors παρε τηλ δωσε βλαβη και πες εχω πολλα λαθοι και με πεταει να το δηλωσουν στο τεχνικο τμημα και αυτοι θα σε παρουν να μιλησεις.Ποτε μα ΠΟΤΕ μην ακους τους τηλεφωνητες ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ.

Οσο για τα προβληματα αν εχεις καποιον φιλο κοντα σου που να περνετε απο το ιδιο καφαο θα δεις και αυτος τι ταχυτητα εχει και μπορει να δεις και εκει τα ιδια προβληματα

scorpios
09-06-12, 10:27
Αν έχεις το Oxygen, ζήτησε να σου στείλουν το ΖΤΕ.
Είναι πολύ καλύτερο router.

djpar
09-06-12, 12:24
οπα με oxygen καλα ειναι τα στατιστηκα σου...μιλαμε για μοντεμ χαλια οπου και αν ειχα παει που καποιος ειχε oxygen εβλεπα ταχυτητα κοντα στο 5!

Eythx
14-06-12, 17:09
Ευχαριστω παιδια ... Ναι μαλλον το προβλημα ειναι καθαρα με το ρουτερ γιατι ενα απλο restart απο 3.5 παει στα 5.5 . Δηλαδη αμα τους παρω τηλεφωνο θα μου αλλαξουν το ρουτερ ? Θα προσπαθησω αν και δεν νομιζω...

djpar
14-06-12, 17:15
αλλάζουν αλλα το ZTE έχει χάλια WiFi

Α πρέπει να εισαι 2 χρόνια συνδρομητής κάτι τέτοιο

Eythx
14-06-12, 22:54
Δεν μου χρειαζετε το wifi αλλα ειμαι 1,5 χρονο συνδρομητης

- - - Updated - - -

τωρα τουσ περνω ενα τηλεφςνο να δω

- - - Updated - - -

Ε τους πειρα ενα τηλεφωνο , με εβαλαν στο τεχνικο τμημα και τωρα περιμενω γιατι μου λει οτι παρουσιαστηκε προβλημα με την γραμμη ... Το ρουτερ μου ειπαν οτι μπορω να το αποκτησω στις 24 Ιουλιου...η αν διαγνωστει προβλημα με αυτο πιο πριν.... Αντε να δουμε τωρα.. :(

djpar
14-06-12, 23:14
εχεις οντως λαθοι...

@ ADSLgr.com All rights reserved.