PDA

Επιστροφή στο Forum : ΝΕΑ ΣΥΝΔΕΣΗ ΣΤΗΝ ΗΟL ζητω απο αποψεις και διευκρινησεις



jasonakos24
04-06-12, 16:32
Kαλησπερα σε ολους σας!
πριν λίγες μέρες, σιγκεκριμενα στις 31/05 έκανα αίτηση στην HOL για νεα τηλεφωνηκη γραμμη στο double play GR.
για την ακριβεια επελεξα την hol γιατι απο ερκετους γνωστους μου εχω ακουσει τα καλητερα λογια παρ'όλα αυτα τις τελευτεες μερες διαβαζω στο forum και παρατιρω οτι το κιριοτερο προβλημα της ειναι οτι δεν εχει δυνατοτητα fastpath παρ'ολο που δεν ξερω ακριβως τι ειναι απ'οτι διαβασα και καταλαβα χρισιμεβει κυριως στους web gamers
η χρηση βεβαια που κανω εγω στο internet ειναι να κατεβαζω κανενα τραγουδι αντε και πολυ σπανια καμια ταινια στην ουσια θελω ενα γρηγορο και σταθερο κυριως internet και σταθερο τηλεφωνο.
Στην ουσια οι απαιτησεις μου δεν ειναι ιδίετερα μεγαλες ή τουλαχιστων υποθέτω οχι τόσες οσες ενός gamer , θελω ενα γρηγωρο σερφαρισμα και download και φυσικα σταθερο!για την σιγκεκριμενη χρηση που κανω εγω η HOL ειναι καλή;;; Οποιος θελει να μου πει την γνωμη του βασει της δικιας του εμπειριας στην HOL θα το εκτιμισω αφανταστα!!!
Υ.Γ: ανηκω στο αστικο κεντρο "Παγκρατι".
ευχαριστώ πολυ!! :)

Vitruvian78
04-06-12, 19:04
Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα! Το πρόβλημα υπάρχει όντως στους gamers λόγω των υψηλών pings σε όλους τους εναλλακτικούς παρόχους. Εαν είσαι gamer κάθεσαι στον ΟΤΕ. Για την χρήση που λες οτι κάνεις δεν θα νιώσεις καμία απολύτως διαφορά στην ποιότητα, σε σχέση με σταθερότητα και αξιοπιστία με τον ΟΤΕ. Την έχω απο το 2007 και δεν έχω μείνει ποτέ χωρίς τηλέφωνο και ίντερνετ ως τώρα. Επιπλέον η εξυπηρέτησή τους είναι απο τις καλύτερες ανάμεσα στους εναλλακτικούς. Το πακέτο που έχεις επιλέξει είναι για απεριόριστες κλήσεις σε όλη την Ελλάδα. Αν μιλάς πολύ στο τηλέφωνο τότε σε συμφέρει διαφορετικά υπάρχει και πιο οικονομικό πακέτο. Επισης ένας συνδιασμός με Vodafone κατεβάζει κι αλλο το λογαριασμό σε σταθερό κινητό. Για το αστικο σου κέντρο δεν γνωρίζω πώς είναι τα πράγματα. Καλό θα ήτανε να μας έδινες και τα στατιστικα της γραμμής σου, για να σου πούμε πάνω κάτω τί να περιμένεις.

balandis
04-06-12, 19:22
μια χαρα θα εισαι.και γω δεν εχω μεινει ποτε χωριςτηλεφωνο..οτι προβληματα ειχα φτιαχτηκαν και εχει την καλυτερη τεχνικη υποστηριξη:oneup::worthy:

jasonakos24
04-06-12, 19:42
Παιδια έιστε πολύ μπροστα!! :D σας ευχεριστω ειλικρινα παρα πολυ! Εισαστε απιστευτα αναλητικοι!! Να στε καλα!! Όσων αφορα τα στατιστικα της γραμμης μου δυστιχως δεν εχω γιατι δεν εχω καν ΟΤΕ, ω
Στην hol εκανα αιτηση για νεα γραμμη! :)

balandis
04-06-12, 19:55
υπολογισε κανα 20-25ημερο θα σου στειλουν μηνυμα για την πιθανη ημερομηνια ενεργοποιησης της υπηρεσιας....να σαι καλα οτι ξερουμε και εμεις εδω ο ενας βοηθαει τον αλλον!!!:oneup:

Vitruvian78
04-06-12, 20:14
Ναι, η νέα γραμμή καθυστερεί λιγάκι.....αν έκανες φορητότητα θα ήθελες 10 μέρες συνολικά το πολύ....

jasonakos24
04-06-12, 20:56
Με εχετε αφησει αφωνο εντελως!! :D πιο αναλητικα δεν γηνοταν!!! Πραγματικα!!! Αρα να σβησω απο το μιαλο μου το οτι μου ειπαν οτι σε 20-25 ημερες θα ενεγοποιηθει η γραμμη ε;;; Σε 20-25 θα μου δωσουν ημερωμηνια ενεργωποιησης αρα περιπου σε εναν μηνα θα ενεργοποιηθει η γραμμη ετσι;;;

Vitruvian78
04-06-12, 22:09
Σε 20-25 μέρες θα ενεργοποιηθείς. Στο διάστημα αυτό θα λαμβάνεις ενημερωτικά μηνύματα απο την hol για την πορεία κατασκευής της γραμμής σου και την προβλεπώμενη ημερομηνία ενεργοποίησης . Αν έχεις κινητό Vodafone, ίσως σε ενδιαφέρουν κάποια συνδιαστικα πακετα.....τα έχεις κοιτάξει;

@ ADSLgr.com All rights reserved.