PDA

Επιστροφή στο Forum : Νέες τιμές conn-x και δώρο 50€



Σελίδες : [1] 2 3 4 5 6

Talos82
30-11-06, 03:11
Ισχύει έως 15/1/2007 conn-x OnDSL Home + 50€ ΔΩΡΟ


Στη σύνθεσή του περιλαμβάνει:
ADSL πρόσβαση
OnDSL Home Αορίστου
τέλος ενεργοποίησης ADSL πρόσβασης

Περιλαμβάνει τον απαραίτητο εξοπλισμό που διαθέτει ο ΟΤΕ

Με τα 50€ επιλέξτε προϊόντα από τη λίστα μας.

Οι προσφορές ισχύουν με την προϋπόθεση 6μηνης παραμονής στην υπηρεσία. Παρέχεται σταθερή τιμή για 12 μήνες στα μηνιαία τέλη της πρόσβασης ADSL και του OnDSL Home Αορίστου





conn-x 768/ 192 Kbps με OnDSL Home Αορίστου Μηνιαίο Τέλος http://www.oteshop.gr/blank.gif € 19,5

conn-x 1024/ 256 Kbps με OnDSL Home Αορίστου Μηνιαίο Τέλος http://www.oteshop.gr/blank.gif € 25,9

conn-x 2048/ 256 Kbps με OnDSL Home Αορίστου Μηνιαίο Τέλος http://www.oteshop.gr/blank.gif € 39,9



http://www.oteshop.gr/blank.gif

Lord_British
30-11-06, 03:57
Το δωρο ισχυει μονο για νεους πελατες ή και για τους ηδη υπαρχοντες που μπορει να θελουν να μπουν στην προσφορα εφοσον εχουν γραμμη στο ονομα τους;;;

Παντως για καποιον θελει να αγορασει πχ το 585 σαν μοντεμ συμφερει τρομερα καθως θα το πληρωσει μολις 10 ευρω(θα εχει δηλαδη 67 ευρω εκπτωση).Και ας μην ξεχναμε οτι η δεσμευση δεν ειναι για ενα χρονο οπως στους υπολοιπους αλλα για 6 μηνες.

Φιλικα

[PWN] ROXAMIS
30-11-06, 11:09
Το δωρο ισχυει μονο για νεους πελατες ή και για τους ηδη υπαρχοντες που μπορει να θελουν να μπουν στην προσφορα εφοσον εχουν γραμμη στο ονομα τους;;;

Παντως για καποιον θελει να αγορασει πχ το 585 σαν μοντεμ συμφερει τρομερα καθως θα το πληρωσει μολις 10 ευρω(θα εχει δηλαδη 67 ευρω εκπτωση).Και ας μην ξεχναμε οτι η δεσμευση δεν ειναι για ενα χρονο οπως στους υπολοιπους αλλα για 6 μηνες.

Φιλικα

Το δωρο ισχυει για νεους πελατες αλλα και για τους ηδη υπαρχοντες που θελουν να μπουν στην προσφορα με ανανεωση 6μηνου.

Talos82
30-11-06, 12:20
Μήπως έχει ρωτήσει κανείς για το mp3? Χωρητικότητα, μάρκα?

papdoux
30-11-06, 12:36
Παντως για καποιον θελει να αγορασει πχ το 585 σαν μοντεμ συμφερει τρομερα καθως θα το πληρωσει μολις 10 ευρω(θα εχει δηλαδη 67 ευρω εκπτωση).Και ας μην ξεχναμε οτι η δεσμευση δεν ειναι για ενα χρονο οπως στους υπολοιπους αλλα για 6 μηνες.

Φιλικα
γιατι 67 ευρω εκπτωση αφου το δωρο ειναι 50 ευρω και στο oteshop το πουλαει 77,35 ευρω;

wi fi thief
30-11-06, 12:40
σορρυ για το τυχον οφ τοπικ αλλα πηρε το ματι μου διαφημηση του Οτε με ΑDSL + τηλεφωνια με σταθερο μηνιαιο παγιο. Μηπως να περιμενατε λιγο οι υποψηφιοι αγοραστες του πακετου ?:hmm:

lamesaint
30-11-06, 12:48
τη λίστα (http://javascript%3Cb%3E%3C/b%3E:void%280%29;) μας.


http://www.oteshop.gr/blank.gif

το λίνκ είναι λάθος, για τσέκαρε το πάλι.;)

FFGR
30-11-06, 13:56
Λίστα (http://www.oteshop.gr/hiddenpage.asp?id=90) ;)

Lord_British
30-11-06, 17:02
γιατι 67 ευρω εκπτωση αφου το δωρο ειναι 50 ευρω και στο oteshop το πουλαει 77,35 ευρω;


"Επιλέξετε ένα από τα παρακάτω Conn-x modems με έκπτωση 17,85€ (με ΦΠΑ) .

Στο ποσό αυτό μπορείτε να προσθέσετε το δώρο των 50€ και αποκτήσετε το modem με συνολική έκπτωση 67,85€ ."

Απο το oteshop ;)

Φιλικα

manoulamou
30-11-06, 17:11
Μιλαμε για προσφορα παρομοια με αυτή (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=62668) ή την ιδια?:hmm:

nrg_polini
30-11-06, 17:16
Εξαιρετικη προσφορα :oneup:

papdoux
30-11-06, 20:10
"Επιλέξετε ένα από τα παρακάτω Conn-x modems με έκπτωση 17,85€ (με ΦΠΑ) .

Στο ποσό αυτό μπορείτε να προσθέσετε το δώρο των 50€ και αποκτήσετε το modem με συνολική έκπτωση 67,85€ ."

Απο το oteshop ;)

Φιλικα

σωστα, το λεει και στο site :oneup:

να θυμηθω να παω στο γιατρο για τα ματια μου :wall:

Talos82
01-12-06, 00:31
Πήρα να ρωτήσω για το mp3. Δεν γνώριζαν να πουν χαρακτηριστικά
Το μόνο που ήξεραν ήταν η τιμή, 141€!!!!
Το παράδοξο είναι πως κάνοντας την αφαίρεση, μου λέει "δηλαδή είναι 71€ με την έκπτωση" (71+50=121)??!!

apagal
01-12-06, 00:44
Το μόντεμ μετά το τέλος το κρατάς???

Talos82
01-12-06, 01:01
Φυσικά.

manoulamou
01-12-06, 01:24
Πήρα να ρωτήσω για το mp3. Δεν γνώριζαν να πουν χαρακτηριστικά
Το μόνο που ήξεραν ήταν η τιμή, 141€!!!!
Το παράδοξο είναι πως κάνοντας την αφαίρεση, μου λέει "δηλαδή είναι 71€ με την έκπτωση" (71+50=121)??!!
Απ ο,τι φαινεται ετσι ειναι, προκειται για δωροεπιταγη 50Ε
που αφαιρουν το ποσον της απο την αξια των δωρων της λιστας.
(ετσι τουλαχιστον γινεται στον Γερμανο)
Το σωστο θα ηταν να ειχαν τουλαχιστον μια ακριβη
περιγραφη των δωρων και της πραγματικης αξιας τους.
Στην αρχη δινεται η εντυπωση οτι σου χαριζουν τα 50Ε
ή εστω παιρνεις ισης αξιας δωρα επιλογης σου...

Talos82
01-12-06, 19:44
Μόλις ήρθα από το Γερμανό. Έχουν βάλει τις νέες τιμές στην προσφορά τους. Δηλαδή με 40€ παίρνεις το δίμηνο connex.
Το ωραίο της υπόθεσης είναι οτι μπορείς να χρησιμοποιήσεις την δωροεπιταγή των 50€ για να πληρώσεις το πακέτο!!! Το παίρνεις και φεύγεις δηλαδή, 2 μήνες δωρεάν νετ, χωρις διακοπή γραμμής και ιστορίες.
Ή με 72€ και κάτι ψιλά, μπορείς να το αγοράσεις με router alcatel (4ports). 72-50=22€ 2 μήνες νετ και το ρούτερ μαζί!

Gila1899
01-12-06, 20:11
Προσωπικά δηλώνω απογοητευμένος από τη νέα προσφορά του ΟΤΕ, και μου κάνει εντύπωση οτι πολλοί ασχολούνται με το mp3 player και τα διάφορα δώρα.Οι τιμές είναι το σημαντικό και οχι τα δώρα.

Σε σχέση με την προσφορά του προηγούμενου Απριλίου, στην οποία είμαι τώρα, η διαφορά είναι 3 ευρώ.Η 2048 παραμένει απλησίαστη και μάλλον θα παραμείνει για πολύ καιρό ακόμα.Ας πάρω βέβαια πρώτα τα 1024 για τα οποία πληρώνω τώρα και βλέπουμε για 2048.Εδώ θα μου πεί κάποιος έχουμε γονατίσει όλοι με την "αναβάθμιση", τι ψάχνω για 2048...

Lord_British
01-12-06, 20:20
H 2048 κοστιζει για ενα εξαμηνο αν παρεις το alcatel 585 με 67 ευρω εκπτωση 28,8 ευρω τελικη.

Προσωπικα πιστευω οτι ειναι καλη τιμη αν χρειαζεσαι ενα καλο μοντεμ και αν θελεις να παραμεινει η γραμμη στο ονομα σου χωρις να δεσμευτεις πανω απο 6 μηνες...

Και μην ξεχνατε τις πολυ καλες ταχυτητες που εχεις αυτη τη στιγμη η Οτενετ.

Φιλικα

Gila1899
01-12-06, 20:31
H 2048 κοστιζει για ενα εξαμηνο αν παρεις το alcatel 585 με 67 ευρω εκπτωση 28,8 ευρω τελικη.

Προσωπικα πιστευω οτι ειναι καλη τιμη αν χρειαζεσαι ενα καλο μοντεμ και αν θελεις να παραμεινει η γραμμη στο ονομα σου χωρις να δεσμευτεις πανω απο 6 μηνες...

Και μην ξεχνατε τις πολυ καλες ταχυτητες που εχεις αυτη τη στιγμη η Οτενετ.

Φιλικα
ΕDIT:Mάλλον δεν αναφέρεσαι στο ondsl kit.Στην πρώτη σελίδα γράφει 2024 με 39,90 ευρώ το μήνα.Εχασα κάτι;

Το conn-x με βολεύει γιατί είναι το μόνο που δεν απαιτεί διακοπή γραμμής.

Talos82
01-12-06, 20:38
Προσωπικά δηλώνω απογοητευμένος από τη νέα προσφορά του ΟΤΕ, και μου κάνει εντύπωση οτι πολλοί ασχολούνται με το mp3 player και τα διάφορα δώρα.Οι τιμές είναι το σημαντικό και οχι τα δώρα.

Σε σχέση με την προσφορά του προηγούμενου Απριλίου, στην οποία είμαι τώρα, η διαφορά είναι 3 ευρώ.Η 2048 παραμένει απλησίαστη και μάλλον θα παραμείνει για πολύ καιρό ακόμα.Ας πάρω βέβαια πρώτα τα 1024 για τα οποία πληρώνω τώρα και βλέπουμε για 2048.Εδώ θα μου πεί κάποιος έχουμε γονατίσει όλοι με την "αναβάθμιση", τι ψάχνω για 2048...


Το σημαντικό για μένα ειναι να μην μείνω χωρίς νετ. Και αυτό μόνο με connex γίνεται. Το οτι θα πάρω 2 μήνες τσάμπα τελικά, δεν με χάλασε καθόλου. Ούτε τα 20 sms την ημέρα.

Edit: Ναι δεν αναφέρεται στο ondsl. Μιλάμε για το connex.

Gila1899
01-12-06, 21:03
Το σημαντικό για μένα ειναι να μην μείνω χωρίς νετ. Και αυτό μόνο με connex γίνεται.
Kαι μένα το μόνο που με κρατάει στο conn-x αυτό είναι.Αλλωστε γραμμή και πρόσβαση χωριστά είναι ασύμφορο.

Εγώ πάντως αναφερόμουν στις τιμές για μένα που δεν θέλω δώρα ή οτι άλλο έχουν να μου προσφέρουν, και δεν αφαιρώ από την τιμή της σύνδεσης την τιμή του δώρου.

Δεν κρατούσαν καλύτερα τα δώρα τους και να έδιναν την 2048 στα 30 ευρώ περίπου;Μια χαρά τιμή θα ήταν και θα δεσμευόμουνα πολύ ευχαρίστως για άλλους 6 μήνες.Αλλα άμα έριχναν τις τιμές χώρις τα δώρα πού να αντέξει το δίκτυο:whistle:

Πάντως η αγορά του πακέτου με την δωροεπιταγή από το Γερμανό είναι κάτι θετικό.2 μήνες δωρεάν, αλλά μένω σε 1024:hmm:

NUTSIS
01-12-06, 22:52
Συγνωμη κυριοι αλλα εχω μια ερωτηση σοβαροτατη.

Αν υποθεσουμε οτι
1. Εχω γραμμη στο ονομα μου (την πληρωνω στον λογαριασμο του οτε 2048)
2. Εχω και μια συνδεση σε OTENET π.χ 2048

Μπορω να κανω αγορα του connex σε 2048 με το ρουτερακι για 127 ευρα για 2 μηνες.
Μετα τους 2 μηνες πληρωνω 47.50 το μηνα για 6 μηνες .

Αρα 47.50 χ 6 285 + 123 = 408 ευρα για 8 μηνες


Και ρωτω εσενα που γνωριζεις προσωπα και πραγματα και κινεις τα νηματα συντροφε .......

ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΟΤΙ ΕΓΩ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΑ

1.ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΩ ΤΗ ΓΡΑΜΜΗ ΣΤΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΤΟΥ ΟΤΕ???
Απο οτι καταλαβα ΟΧΙ γιατι ειναι μεσα στην τιμη του πακετου.

2.Μετα το τελος των εξη μηνων θα μεινει η γραμμη στο ονομα μου?
Απο οτι καταλαβα ΝΑΙ την πληρωνω οπως σημερα και επιλεγω ISP του γουστου μου

3.Μπορω να κανω ανανεωση του πακετου αν θελω χωρις να γινει διακοπη?
Απο οτι καταλαβα ΝΑΙ με τις τιμες και ορους που θα παιζουν τοτε.

Θα γινει διακοπη της γραμμης που εχω σημερα και θα βγει αλλη για το connex? :hmm:
Αν ναι θα μεινω χωρις δυκτιο εως να γινει η μεταβαση απο τη μια στην αλλη? :hmm:
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΠΩ ΑΥΤΟ :sorry:

Μπορεις να μου πεις εσυ συντροφε ???
Ε ? ποιος μπορει να μου πει ?

:worthy: :worthy: :worthy:

Talos82
02-12-06, 03:26
Συγνωμη κυριοι αλλα εχω μια ερωτηση σοβαροτατη.
Και ρωτω εσενα που γνωριζεις προσωπα και πραγματα και κινεις τα νηματα συντροφε .......


Ποιόν εννοείς??

Δεν θα μείνεις καθόλου χωρίς γραμμή (τόνισε τους μόνο οτι έχεις ήδη αορίστου, το παλικάρι στο Γερμανό έφαγε σκάλωμα και έπαιρνε τηλέφωνα στα κεντρικά για να δει αν γίνεται και πως).

Μετά το τέλος του εξάμηνου, έχει εγγυημένη την ίδια τιμή για άλλους έξι μήνες, που είναι όμως χωρίς δέσμευση, δηλαδή μπορείς να διακόψεις οποτε θες.

Αν δεν θες να συνεχίσεις, μπορείς να πάρεις
Α) άλλο connex με τις τιμες που θα ισχύουν τότε
Β) την αορίστου όπως την έχεις και τώρα

Η πληρωμή για τους 2 πρώτους μήνες που προπληρώνεις δεν υπέρχει, αλλά για τους επόμενους 4 θα έρχεται πάλι στο λογαριασμό του ΟΤΕ 47,5 το μήνα.

ΟΚ? Το όλο θέμα το κάνουμε για να μην μείνουμε χωρίς νετ. Αν όλα πάνε κανονικά θα πρέπει να το καταφέρουμε κιόλας!
Προσωπικά θα σας πω τι έγινε με την περίπτωσή μου, από Τρίτη και μετά, που θα μου φέρει ο Γερμανός το connex.

NUTSIS
02-12-06, 12:55
Ποιόν εννοείς??
Τον καθε ενα που το δαβασε και γνωριζει, απλα αστειευομαι.

Δεν θα μείνεις καθόλου χωρίς γραμμή (τόνισε τους μόνο οτι έχεις ήδη αορίστου, το παλικάρι στο Γερμανό έφαγε σκάλωμα και έπαιρνε τηλέφωνα στα κεντρικά για να δει αν γίνεται και πως).Τιμες και δαφνες στο παλουκαρι , ναναι καλα, σπανιο ειδος τετοιοι τυποι.

Κατα τα αλλα ησουν κατατοπιστικοτατος, αναλυτικοτατος ( high definition) και απλος σιναμα.
Αναμενουμε την Τριτη ημερα το λοιπον για τα υπολοιπα της υποθεσης.

2-3 ερωτησουλες ακομα ειναι πρωιμες και θα εχουν νοημα απο τη τριτη και μετα.;)

Νασαι καλα και ο Θεος να σου δινει Margin και να αφαιρει Attenuation :oneup:

Talos82
03-12-06, 22:02
Νασαι καλα και ο Θεος να σου δινει Margin και να αφαιρει Attenuation :oneup:


Απλώς LOL!!!

Από σήμερα και μέχρι να πάρω pass από ΟΤΕΝΕΤ είμαι με δανεική Forthnet. Έχω να παρατηρήσω σημαντική βελτίωση στο κατέβασμα απ'οτι με ALTECnet. Πιάνει 75-80.
Άντε να δούμε τι λέει και η ΟΤΕΝΕΤ, έναμιση χρόνο με DSL πρέπει να είναι η μόνη που μου έχει ξεφύγει!

manoulamou
03-12-06, 22:09
Συνηθως ΟΤΕνετ και Forthnet ειναι οι πιο σταθερες
με μικρο προβαδισμα της Forthnet σε ταχυτητες προς το εξωτερικο (νομιζω ειδικα στα παιχνιδια)
αλλα την ΟΤΕνετ πιο σταθερη σε μετριες ταχυτητες.

Astale
04-12-06, 19:38
Απ ο,τι φαινεται ετσι ειναι, προκειται για δωροεπιταγη 50Ε
που αφαιρουν το ποσον της απο την αξια των δωρων της λιστας.
(ετσι τουλαχιστον γινεται στον Γερμανο)
Το σωστο θα ηταν να ειχαν τουλαχιστον μια ακριβη
περιγραφη των δωρων και της πραγματικης αξιας τους.
Στην αρχη δινεται η εντυπωση οτι σου χαριζουν τα 50Ε
ή εστω παιρνεις ισης αξιας δωρα επιλογης σου...

Ποιος σου έδωσε την δωροεπιταγή; Μετά πήγες στον Γερμανό να την εξαργυρώσεις;

ποιο mp3 player πήρες; (ή ένα συγκεκριμένο μπορείς να πάρεις);

Ευχαριστώ

manoulamou
04-12-06, 20:33
Καπου εχεις μπερδευτει με τις απαντησεις:

Λοιπον το conn-x (http://www.conn-x.gr/packet.asp?t=1#24) κανει προσφορα 50E μαζι με τα πακετα του.
Στα oteshop (http://www.oteshop.gr/page_content.asp?wid=302&hop=h)s παιρνεις με αυτα τα εικονικα χρηματα ενα δωρο
απο μια συγκεκριμενη λιστα (http://www.oteshop.gr/hiddenpage.asp?id=90).
Στα κατ/τα του Γερμανου (http://www.e-germanos.gr/e-germanos/open/getBinary;jsessionid=3E2E7529D3BC86E34C96016F39000E74?category=282) συμψηφιζεις την προσφορα ειτε με το ιδιο το πακετο ειτε με ο,τι αλλο εσυ επιλεξεις!!!


Ολα αυτα δεν τα ξερω απο πρωτο χερι γιατι ανηκω στους <<αοριστακηδες>>
δλδ γραμμη στο ονομα μου απο τον ΟΤΕ και συνδεση αοριστου χρονου με OTEnet.
Βεβαια με κατι κελεπουρια προσφορες μερικες φορες κλονιζομαι;)

NUTSIS
04-12-06, 21:30
Συντροφισα, manoulamou,
Μηπως δινουμε πολλα για αυτα που παιρνουμε?
Μηπως τα 80 ευρω το μηνα για μια συνδεση στο δυκτιο ειναι υπερβολικα?

Ακολουθει παραληρημα μου ;)

Μηπως καποιοι μας τα παιρνουν και δεν τους ΠΡΕΠΟΥΝ ...?
Τα 80 το μηνα ισως δεν λενε κατι σε σενα και μενα για DSL
οπως και μια τυροπιτα των 2 ευρω οπως ενα κουτακι τσιχλες του 1,40 .
ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΑ παναθεμα τα.
Αν λειτουργουμε με το σκεπτικο ,οτι τα δινουμε ανετα (εγω ετσι εκανα).
τοτε υποστηριζουμε τον καθε χαραμοφαη που ζει με τα δικα μου
Επιτελους δεν αντεχω να αγοραζω κατι και οταν γυριζω την πλατη να νομιζω οτι
γελανε με το κοροιδο που βρηκαν.
Δεν με νοιαζουν ουτε τα 80 ουτα τα 2 ουτε το 1,40 αλλα τωρα στα σαραντα μου πια,
ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΙΝΩ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΜΕ ΒΛΕΠΟΥΝ ΣΑΝ ΚΟΡΟΙΔΟ
Ειδικα ανθρωποι που δεν εχουν αισθηση του μετρου και της ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗΣ ζωης.

Ασε που αισχατως οταν ηρεμω και χαλαρωνω το πρωτο που σφηνωνει στο στο μυαλο μου
ειναι να οπλιζω ενα ντουφεκι ,πιο παλια σφηνωναν γυναικες , αμαξια ,και λοιπα τετοια ιλαρα...

Ειμαι καλα .....???
ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ....:whistle:

emmy_a85
04-12-06, 21:36
ΝΕΟΙ ΠΕΛΑΤΕΣ: 19.50 H 768
ΔΩΡΕΑΝ ΤΕΛΟΣ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗΣ
-17.85 ΕΚΠΤΩΣΗ ΣΤΟ USB MODEM
50 ΕΥΡΩ ΔΩΡΟΕΠΙΤΑΓΗ,ΤΟ ΑΣΥΡΜΑΤΟ ΜΕ +9.50 ΕΥΡΩ ΤΕΛΙΚΗ ΤΙΜΗ.

ΥΠΑΡΧΟΝΤΕΣ ΠΕΛΑΤΕΣ: ΜΟΝΟ ΤΗ ΔΩΡΟΕΠΙΤΑΓΗ 50 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΑΣΥΡΜΑΤΟ ΚΑΤΑΒΑΛΛΟΥΝ 27.35...ΚΑΙ ΠΑΡΤΕ ΚΑΙ ΣΤΟ 134...ΜΗ ΓΡΑΦΕΤΕ ΟΤΙ ΘΕΛΕΤΕ...

manoulamou
04-12-06, 21:46
Ευτυχως που υπαρχουν ΜΕΡΙΚΟΙ ;) που δουλευουν στο 134 και τα ξερουν απο πρωτο χερι,
γιατι απο τα sites και τις επισκεψεις στα κατ/τα τα μαθαινουμε ολα μισα.
ΤΗΧ emmy_a85 που μοιραζεσαι τις γνωσεις σου μαζι μας:oneup:
βοηθας εμας τους ημιμαθεις :oops: και μην φωναζεις με τα ΚΕΦΑΛΑΙΑ pls...

zeppelin
04-12-06, 22:44
ο ΓΕΡΜΑΝΟΣ θα ανανεώσει την προσφορά του; [http://www.e-germanos.gr/e-germanos/open/getBinary;jsessionid=57EF40940B6286F5F44DB1B14AF296F0?category=282]

είναι πιο ακριβός. Το μόνο καλό είναι ότι στο 134 κι εμένα μου είπαν ότι έχουν μόνο Panasonic Dec & Speedoutch 585 και αυτά πληρώνεις το επιπλέον (των 50€ που σου δίνουν σε την επιταγή) ενώ στο Γερμανό πιστεύω αγοράζεις ΟΤΙ ΘΕΣ

Gila1899
04-12-06, 23:12
Γιατί ψάχνεστε με δώρα και άλλα τέτοια;Εάν υπάρχει η δυνατότητα, όπως αναφέρθηκε, να αγορασθεί το πακέτο από το Γερμανό με την δωροεπιταγή κερδίζετε 2 μήνες δωρεάν adsl.

Γνωρίζει κανείς αν το πακέτο διατίθεται και σε υψηλότερη ταχύτητα από 1024 και σε ποιά τιμή;

manoulamou
04-12-06, 23:37
http://www.conn-x.gr/packet.asp?t=1#24
<<conn-x με ταχύτητα 2048 kbps, € 39,90 το ΜΗΝΑ!>>
Δειτε και τα σχετικα links εδω (http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=896039&postcount=29)!

Gila1899
04-12-06, 23:52
http://www.conn-x.gr/packet.asp?t=1#24
<<conn-x με ταχύτητα 2048 kbps, € 39,90 το ΜΗΝΑ!>>
Δειτε και τα σχετικα links εδω (http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=896039&postcount=29)!
Ευχαριστώ manoulamou:oneup: Mε βάση τον υπολογισμό που έκανα για το πακέτο στα 2048, το μηνιαίο κόστος εάν η δωροεπιταγή χρησιμοποιηθεί για την αγορά του πακέτου είναι γύρω στα 38,40 περίπου ευρώ.Αρα από που προκύπτουν τα 28,80 ευρώ τελική που μου ανέφερε ο Lord_British;:hmm:

Στο site του Γερμανού η μηνιαία χρέωση πέραν του διμήνου είναι 47,50 και οχι 39,90 που αναφέρεται στο oteshop:hmm:

Προσφορά "μπλέξαμε τα μπούτια μας" πάλι:rofl:

NUTSIS
05-12-06, 00:02
Εγω τωρα γιατι εχω την εντυπωση οτι καποιος παει να μας ξε-μπερδεψει ?
και καποιος αλλος ειρωνευεται?
ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙ ,,,θαρρω .

Ασχετο
Ασε που στην γκαρνταρομπα μου εχω ρουχα 20ετιας.

Talos82
05-12-06, 15:24
Στο site του Γερμανού η μηνιαία χρέωση πέραν του διμήνου είναι 47,50 και οχι 39,90 που αναφέρεται στο oteshop:hmm:

Προσφορά "μπλέξαμε τα μπούτια μας" πάλι:rofl:

Η τιμή πρέπει να έχει ξεμείνει στο site από την προηγούμενη εβδομάδα που έγινε και η μείωση της τιμής από τον ΟΤΕ.
Αφού μου είπαν για την 768 19.5€ και οχι 22,5€, θα ισχύει η μειωμενη τιμή και για τις υπόλοιπες ταχύτητες.

Gordito
05-12-06, 16:19
Παιδια εγω που ηδη εχω conn-x περιπου 8 μηνες τωρ;α μπορω να παω σε ενα Γερμανο και να φυγω με το πακετο του ενος mbps?? Θα εχω κανενα προβλημα?

manoulamou
05-12-06, 16:46
Παιδια εγω που ηδη εχω conn-x περιπου 8 μηνες τωρ;α μπορω να παω σε ενα Γερμανο και να φυγω με το πακετο του ενος mbps?? Θα εχω κανενα προβλημα?
Χωρις να το πληρωσεις? Σιγουρα...:rofl: δεν αντεξα συγγνωμη...
Κανονικα δεν θα επρεπε πρωτα να κανουμε ενα τηλεφωνημα στο 134
ειτε καποιο email για λεπτομερειες:hmm: γιατι πολυ μπερδευτηκαμε πραγματι!

zeppelin
05-12-06, 17:16
Η τιμή πρέπει να έχει ξεμείνει στο site από την προηγούμενη εβδομάδα που έγινε και η μείωση της τιμής από τον ΟΤΕ.
Αφού μου είπαν για την 768 19.5€ και οχι 22,5€, θα ισχύει η μειωμενη τιμή και για τις υπόλοιπες ταχύτητες.

ναι έχεις δίκιο (μόλις τους πήρα κι εγώ). Απλά πρέπει να πληρώσω και τα 45€ για το SAGEM, όμως εγώ έχω ήδη εξοπλισμό και δε με ενδιαφέρει κάτι τέτοιο. Μόνο την 50αρα δωροεπιταγή θέλω, αλλά τελικά θα βολευτώ με τα πλέον μόνο 2 πράγματα που δίνει ο ΟΤΕ.. ;-(

Κάνω λάθος;

desertman
05-12-06, 17:39
ΝΕΟΙ ΠΕΛΑΤΕΣ: 19.50 H 768
ΔΩΡΕΑΝ ΤΕΛΟΣ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗΣ
-17.85 ΕΚΠΤΩΣΗ ΣΤΟ USB MODEM
50 ΕΥΡΩ ΔΩΡΟΕΠΙΤΑΓΗ,ΤΟ ΑΣΥΡΜΑΤΟ ΜΕ +9.50 ΕΥΡΩ ΤΕΛΙΚΗ ΤΙΜΗ.

ΥΠΑΡΧΟΝΤΕΣ ΠΕΛΑΤΕΣ: ΜΟΝΟ ΤΗ ΔΩΡΟΕΠΙΤΑΓΗ 50 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΑΣΥΡΜΑΤΟ ΚΑΤΑΒΑΛΛΟΥΝ 27.35...ΚΑΙ ΠΑΡΤΕ ΚΑΙ ΣΤΟ 134...ΜΗ ΓΡΑΦΕΤΕ ΟΤΙ ΘΕΛΕΤΕ...

όπως πολύ σωστά γράφει η emmy,
πάρτε στο 134...

teo_L20
05-12-06, 17:39
Λοιπον εχω στειλει email σε πΟΤΕ.
Σε λιγο περιμενω απάντηση.

Genaral
06-12-06, 13:57
Γειά σας φίλοι μου. Μόλις πήρα το Speedtouch 585i v6 από τον ΟΤΕ της περιοχής μου με conn-x και πλήρωσα 9.50 €. ΔΕΝ έκανα νέα σύνδεση αλλά στην υπάρχουσα 1 Mbps που έχω. Αυτό σημαίνει οτι μου έδωσαν 17,85€ έκπτωση για modem + 50.00€ το δώρο της προσφοράς. Σίγουρα απο το 134 σας είπαν οτι για τους υφιστάμενους πελάτες ισχύει μόνο το δώρο; (Ελπίζω να μη μου ζητήσουν αργότερα και τα υπόλοιπα).

Talos82
06-12-06, 14:16
ναι έχεις δίκιο (μόλις τους πήρα κι εγώ). Απλά πρέπει να πληρώσω και τα 45€ για το SAGEM, όμως εγώ έχω ήδη εξοπλισμό και δε με ενδιαφέρει κάτι τέτοιο. Μόνο την 50αρα δωροεπιταγή θέλω, αλλά τελικά θα βολευτώ με τα πλέον μόνο 2 πράγματα που δίνει ο ΟΤΕ.. ;-(

Κάνω λάθος;

Τα 40€ (και όχι 45 πλέον), είναι για να πληρώσεις τους 2 πρώτους μήνες. To SAGEM είναι απλώς δωρο μαζί με το connex.

Από τον Γερμανό με έχουν ψιλογράψει.. μάλλον πρέπει να τους ξαναεπισκευθώ (η να πάω απλώς σε ένα άλλο κατάστημα που να το χουν το κουτί που θέλω..).

Gila1899
06-12-06, 18:54
Τα 40€ (και όχι 45 πλέον), είναι για να πληρώσεις τους 2 πρώτους μήνες. To SAGEM είναι απλώς δωρο μαζί με το connex.

Από τον Γερμανό με έχουν ψιλογράψει.. μάλλον πρέπει να τους ξαναεπισκευθώ (η να πάω απλώς σε ένα άλλο κατάστημα που να το χουν το κουτί που θέλω..).
Σε κατάστημα του Γερμανού που πήγα χθες η τιμή για την 2048 ήταν ακόμα 47,50ευρώ.Ισως να είχαν και εκείνοι τον παλιό τιμοκατάλογο.

Με τις ταχύτητες που έχει ο ΟΤΕ εγώ, προς το παρόν, θα προσπεράσω και θα συνεχίσω με την προσφορά του Απριλίου που έχω.Πλέον έχει παρέλθει ο υποχρεωτικός χρόνος παραμονής και διακόπτω όποτε θέλω.

Αν οι ταχύτητες δεν ήταν άθλιες και η νέα τιμή της 2048 είναι όντως 39,90ευρώ/μήνα δηλαδή με την αφαίρεση των 50 ευρώ καθαρά γύρω στα 28,50/μήνα, θα δεσμευόμουνα για άλλους έξι μήνες για να έχω 2048 στην τιμή που έχω σήμερα 1024(θεωρητικά πάντα:whistle: ).

Οχι όμως με τις σημερινές, άθλιες ταχύτητες!

Gordito
06-12-06, 19:01
Eγω πηρα τελικα στο 134 + πηγα και σε ενα Γερμανο.
Συμφερει να το παρεις απο καποιον Γερμανο.Συμψηφιζεις τα 50€ που δινει δωρο και περνεις το Conn-x 1024,φευγεις και σου χρωστανε και 10€:p :lol:
Το σκεφτομαι πολυ παντως να αλλαξω κλαση και να παω σε 1024 γιατι οι ταχυτητες ενδεχεται να ειναι και σημαντικα χαμηλοτερες!!!!!
Πλεον ολοι πηδανε στα Mbps και οι χαμηλες κλασεις μενουν "κενες"
τωρα εχω πολυ καλες ταχυτητες και θα αλλαξω μολις αυτο παψει να υφισταται:cool:

teo_L20
06-12-06, 19:27
Correct!
Στην περιοχή μου απο τις 48 πορτες οι 37 ειναι 2MBPS οι 6 1mbs και οι 5 768!

Ε Λ Ε Ο Σ ! ! !:p

Gordito
06-12-06, 19:35
Eγω προσωπικα εχω παρατηρησει οτι στην Ηλιουπολη που ειμαι ολες οι αλλες κλασεις ειναι φουλ ενω εγω ειμαι σχετικα καλα. Γιατι να αλλαξω απο 768->1024 οπου μπορει να εχω ιδια ή και χαμηλοτερη ταχυτητα? αν ειναι να αλλαξω θα παω σε 2048 και πανω-μαλλον για 4mbit θα κανω τον κοπο

maik
06-12-06, 19:54
Θα γινει διακοπη της γραμμης που εχω σημερα και θα βγει αλλη για το connex? :hmm:
Αν ναι θα μεινω χωρις δυκτιο εως να γινει η μεταβαση απο τη μια στην αλλη? :hmm:
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΠΩ ΑΥΤΟ :sorry:

:worthy: :worthy: :worthy:

Ουτε λεπτο

@ ADSLgr.com All rights reserved.