PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με Ταχύτητα-ΗΟL



Mydestiny
05-06-12, 12:55
Γειά σας,έχω σύνδεση ΗΟL στα 24Mbps και δεν ειχα αντιμετωπισει κανενα προβλημα μεχρι σημερα εδω και 1,5 χρονο.Εδω και 1-2 βδομαδες ομως κατι παει στραβα.Καθε φορα που ανοιγω οποιαδηποτε σελιδα αργει αισθητα το response.Ακομη το indicator του router για την μεταδοση δεδομενων πλεον δεν αναβοσβηνει οπως θα επρεπε αλλα ειναι παντα αναμμενο.Ειτε κατεβαζω,ειτε μπαινω σε καποια ιστοσελιδα ειναι παντοτε αναμμενο.Δοκιμασα να κανω restart το router,αλλαξα τα καλωδια Εthernet,απεργοποιησα Firewall,αλλαξα splitter αλλα τιποτα.Θα μπορουσα να εχω μια βοηθεια? :what: . Ακομη διαφορα τεστ που εκανα για ping και ταχυτητα τα αποτελεσματα ειναι 300-2950 ping και 0.39-7Mbps,ενω παντοτε κυμαινονταν στα 45-110 ping και 14-18 Mbps :/ Μολις συνειδητοποιησα οτι εδω και 2 μερες που ανοιγω τον Υ/Η η χρηση Ram ειναι στα 87% χωρις να εχω τιποτα ανοιχτο.Ψαχνοντας στις διεργασιες υπαρχουν ανοιχτα 35-40 svhost.exe.Τι συμβαινει? :what: :(

AntwnhsM
05-06-12, 15:50
Το καλυτερο θα ηταν να μας εστελνες αναλυτικα τα στοιχεια της ADSL γραμμης σου. Μηπως κανουν καποιες εργασιες στην γειτονια η στο αστικο σου κεντρο? Αν εχεις καποιον φιλο στην HOL κοντα σε σενα ρωτησε τον αν εχει το ιδιο προβλημα. Μηπως εχεις κολησει κανα ιο?Κανε ενα scan.Καλα 24αρα ταχυτητα κανενας δεν μπορει να προσφερει, αλλα αλλο το 18 και αλλο το 7 που φτανεις τωρα απ οτι μας λες.Μηπως εχεις βαλει καποιο τηλεφωνο σε μπριζα διχως spliter? Κοιταξε το και αυτο, σου λεω αυτονοητα ισως πραγματα αλλα μερικες φορες κολαει το μυαλο. Τελος δοκιμασε να συνδεσεις ενα αλλο PC η Laptop και μετρησε την ταχυτητα. Το μονο που μενει μετα ειναι να τους παρεις τηλεφωνο να κοιταξουν την γραμμη σου, ισως φταιει ο ΟΤΕ.

@ ADSLgr.com All rights reserved.