PDA

Επιστροφή στο Forum : ΠΡΟΒΛΗΜΑ STATIC IP



rospi
05-06-12, 18:02
γεια σας παιδες!!εχω το ακολουθο προβλημα σε μια static.:Exω εγκαταστησει ενα συστημα καταγραφης το οποιο απο καποια σημεια το βλεπω και απο αλλα οχι.Δηλαδη απτο σπιτι μου βλεπω τις καμερες ενω με το ιδιο laptop απο το γραφειο μου δεν εχω εικονα.Ο ΟΤΕ ισχυριζετε πως υστερα απο διαγνωστικα στην γραμμη που κανει η static δεν εχει προβλημα:down:.Τι μπορει να φταιει?????Ευχαριστω εκ των προτερων;)

sdikr
05-06-12, 18:06
Αν σου δουλεύει απο το σπίτι πχ τότε η γραμμή είναι οκ, θα έλεγα να κοιτάξεις την γραμμή - εξοπλισμό στο σημείο που δεν σου δουλεύει.
Θα μπορούσε να είναι κάποιο firewall - proxy στο γραφείο

rospi
05-06-12, 18:15
Ειναι δυνατον να βλεπω 20 καταγραφικα και μονο αυτο να εχει θεμα με firewall??Βλεπω το καταγραφικο μου οταν χτυπαω την ip,τις καμερες οπως τις εχω ονομασει αλλα δεν βλεπω video/εικονα.Ευχαριστω για το ενδιαφερον

DSLaManiaC
06-06-12, 18:01
Έτσι όπως τα λες κάτι κόβει το streaming στο γραφείο..

jkoukos
06-06-12, 21:13
Μερικές ip κάμερες χρησιμοποιούν την πόρτα 554 για streaming της εικόνας.
Μήπως το ίδιο γίνεται και στο καταγραφικό σου, οπότε πρέπει να κάνεις το κατάλληλο port forwarding;

AssVas
09-06-12, 16:17
Υπάρχει και το φίλτρο από το my.otenet.gr που εάν το έχεις ανοικτό κόβει πόρτες, δές το .

dynamos
11-06-12, 19:08
Φαντάζομαι στον ίδιο ISP όλα , κάμερα με καταγραφικό, remote viewer, σπίτι , γραφείο. Αν είναι σε διαφορετικό ISP το πρόβλημα όπως και η λύση του γίνεται αρκετά δύσκολη. Δοκίμασε να αλλάξεις το port forwarding σε μία πόρτα όπως η 21, 22. Αν συνεχίζει να μην παίζει κάνε ένα trace route από τη θέση που παίζει και τη θέση που δεν παίζει για να μπορείς να συγκρίνεις. Στο μηχάνημα έχεις remote to router της κάμερας, και αν ναι ,πως πάει από ταχύτητα στο γραφείο , και αντίστοιχα στο σπίτι ?

@ ADSLgr.com All rights reserved.