PDA

Επιστροφή στο Forum : Τείχος προστασίας- δεν μπορώ να το ενεργοποιήσω.



nopech18
30-11-06, 17:18
Γεια σας,
έχω ένα πολύ μεγάλο πρόβλημα. Ξαφνικά δεν μπορώ να ενεργοποιήσω το τείχος προστασίας και τις αυτόματες ενημερώσεις. Παρουσιάζει το σφάλμα 3: Το σύστημα δεν είναι σε θέση να εντοπίσει την καθορισμένη διαδρομή δίσκου. Τι μπορεί να συμβαίνει ; Σύμφωνα με το NOD32 δεν έχω ιό, ούτε trojan. Συν τοις άλλοις, δεν μπορώ να απεγκαταστήσω ένα ύποπτο πρόσθετο για τον Media player, CircleSurround. Βοήθεια, σας παρακαλώ..... έχω τρομοκρατηθεί :(

katdoc
30-11-06, 17:34
Γεια σας,
έχω ένα πολύ μεγάλο πρόβλημα. Ξαφνικά δεν μπορώ να ενεργοποιήσω το τείχος προστασίας και τις αυτόματες ενημερώσεις. Παρουσιάζει το σφάλμα 3: Το σύστημα δεν είναι σε θέση να εντοπίσει την καθορισμένη διαδρομή δίσκου. Τι μπορεί να συμβαίνει ; Σύμφωνα με το NOD32 δεν έχω ιό, ούτε trojan. Συν τοις άλλοις, δεν μπορώ να απεγκαταστήσω ένα ύποπτο πρόσθετο για τον Media player, CircleSurround. Βοήθεια, σας παρακαλώ..... έχω τρομοκρατηθεί :(

ειναι γνησια τα windows?

asikamin
30-11-06, 17:36
αν εννοείς το firewall των windows , start > run > services.msc > Windows Firewall/Internet Connection Sharing (ICS) και δες αν είναι started ή κάνε δεξί κλικ start

ch_mavr
30-11-06, 17:51
δοκίμασες μήπως κάποιο άλλο firewall και σου έβγαλε το ίδιο?

nopech18
30-11-06, 20:00
αν εννοείς το firewall των windows , start > run > services.msc > Windows Firewall/Internet Connection Sharing (ICS) και δες αν είναι started ή κάνε δεξί κλικ start
Όταν κάνω κλίκ στην εκκίνηση υπηρεσίας μου λέει: το σύστημα δεν είναι σε θέση να εντοπίσει την καθορισμένη διαδρομή δίσκου. Τα Windows είναι γνήσια.

nnn
01-12-06, 00:47
Μπες σε safe mode και καθάρισε το πρόσθετο.
Κάνε ένα πλήρες Scan με κάποιο antispyware.

@ ADSLgr.com All rights reserved.