PDA

Επιστροφή στο Forum : Συσκευές απώθησης εντόμων



kefalas
12-06-12, 19:56
Δοκίμασε κανένας τις συσκευές απώθησης εντόμων που κυκλοφορούν με ηλεκτρομαγνητικά κύματα;
Σκέφτομαι να αγοράσω και θέλω να μάθω αν κάνουν δουλειά ή είναι απατεωνιά;

29gk
12-06-12, 20:11
Εγω πηρα μια μικρη, με 5€ απο μεγαλο σουπερμαρκετ που υποτιθεται πως καλυπτει 25τμ. Τη δουλευω εδω και 10 μερες και μπορω να πω πως μαλλον δουλευει. Ακομα δεν την πολυπιστευω αλλα κουνουπια και σκνιπες δεν εχω. Καποια που τυχαινει και μπαινουν το ενα βραδυ, δεν παραμενουν και το επομενο αντιθετα με περισυ. Επισης δεν παρατηρησα προβληματα σε ηλεκτρικες-ηλεκτρονικες συσκευες που επισης φοβουμουν.

Ακομα παντως δεν εχω πειστει πληρως αν και με 5€ δεν ειναι προβλημα ο πειραματισμος καθως υπαρχουν και μεγαλυτερες για περισσοτερα τετραγωνικα και με καλυψη και για κατσαριδες και τρωκτικα, με κοστος περιπου τα 20€

kefalas
12-06-12, 20:28
Εγω πηρα μια μικρη, με 5€ απο μεγαλο σουπερμαρκετ που υποτιθεται πως καλυπτει 25τμ. Τη δουλευω εδω και 10 μερες και μπορω να πω πως μαλλον δουλευει. Ακομα δεν την πολυπιστευω αλλα κουνουπια και σκνιπες δεν εχω. Καποια που τυχαινει και μπαινουν το ενα βραδυ, δεν παραμενουν και το επομενο αντιθετα με περισυ. Επισης δεν παρατηρησα προβληματα σε ηλεκτρικες-ηλεκτρονικες συσκευες που επισης φοβουμουν.

Ακομα παντως δεν εχω πειστει πληρως αν και με 5€ δεν ειναι προβλημα ο πειραματισμος καθως υπαρχουν και μεγαλυτερες για περισσοτερα τετραγωνικα και με καλυψη και για κατσαριδες και τρωκτικα, με κοστος περιπου τα 20€
Ναι για 5€ δεν το συζητάω καν. Εγώ είδα κάτι άλλες 60€ 2 συσκευές και ένας που τις δοκίμασε λέει ότι δεν κάνουν τίποτα.
60€ είναι ένα αρκετά μεγάλο ποσό αλλά με μια μαρτυρία δεν μπορώ να βγάλω συμπεράσματα.:p
Μπορεί να δοκιμάσω κάτι πιο φθηνό, δεν ήξερα ότι υπάρχουν τόσο οικονομικές.. Ευχαριστώ

29gk
12-06-12, 20:32
Δες σε ΜΑΚΡΟ και Praktiker

aglaisma
12-06-12, 22:49
Το κουνουπι και η μυγα, θελουν απλικα ή/και ψεκασμο. Η κατσαριδα θελει ψεκασμο/gel και το ποντικι δολωματικους περιμετρικα του σπιτιου. Οι συσκευες που κυκλοφορουν στο εμποριο ειναι της πλακας. Τα διωχνουν και απο τα 2 μετρα πανε στα 3. Η λυση ειναι απεντομωση/μυοκτονια σε ολες τις περιπτωσεις.

29gk
12-06-12, 22:57
Βρηκα και αυτο που ειναι αρκετα λεπτομερες

http://ecoview.gr/oikologikoi-tropoi-antimetwpishs-entomwn-trwktikwn/

οπως και αυτο

http://www.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_oiko1_1_19/10/2011_1296548

@ ADSLgr.com All rights reserved.