PDA

Επιστροφή στο Forum : Απογοήτευση με την Forthnet



MyrmidonX
14-06-12, 22:49
Καλησπέρα σε όλους, είμαι νέο μέλος στο adslgr. Μένω στα Τρίκαλα και εύχομαι να κάνουμε καλή παρέα.
Λοιπόν, μόλις πριν 2 μέρες ενεργοποιήθηκε η αίτησή μου σε πακέτο Forthnet 2play με 24άρι ιντερνετ.
Το θέμα είναι πώς έχω απογοητευτεί λιγάκι γιατί η ταχύτητα έχει μεγάλες αποκλίσεις ώρες ώρες.
Το σπίτι μου είναι 1,5 χιλιόμετρο από το κέντρο και το ιδιόκτητο δίκτυο της Forthnet και η ταχύτητα στην περιοχή μου όπως μου είπαν φτάνει το μέγιστο 8 με 9Mbps. Μια στιγμή πάει σφαίρα με μεγάλες ταχύτητες και μετά από 2-3 ώρες σέρνεται... Οταν σέρνεται δε, στις πληροφορίες του Thomson interface εξακολουθεί να γράφει 8Mbps. Φταίει το router μήπως ή τελικά μας δουλεύουν και όλα είναι πλασματικά;

celarg
15-06-12, 10:41
Μήπως φταίει τίποτε αλλο στον υπολογιστή σου και ο η η σύνδεση; Βασικά πες λίγο τι εννοείς όταν λες "σέρνεται" για να καταλάβουμε τι είναι το πρόβλημα. Δεν ανοίγει σελίδες; Έχεις lag σε παιχνίδια;

balandis
15-06-12, 16:14
κανε τα βασικα......αν σερνεται ο υπολογιστης...ανασυγκροτηση...εκαθαριση δισκου.τι windows εχεις??μακρια απο τα windows vista ειναι προβληματικα!!!!ανεβασε τα στατιστικα απο το ρουτερακι σου!!!!!:oneup:

@ ADSLgr.com All rights reserved.