PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με φλασάκι



sakisgrand
15-06-12, 12:57
Παιδιά έχω αγοράσει ένα φλάσακι 32gb από το ίντερνετ. Αυτό που μου κάνει μερικές φορές είναι ότι ενώ περνάω κάποια αρχεία στο φλάσακι, μετά όταν πάω να τα δω από έναν άλλο υπολογιστή, δεν υπάρχουν μέσα. Και αν τα αρχεία είναι σε φάκελο, μετά υπάρχει ο φάκελος, αλλά τα αρχεία λείπουν. Γιατί γίνεται αυτό;

NoMoreDos
15-06-12, 13:24
Απλά το τραβάς χωρίς να κάνεις πρώτα κατάργηση;;;;;;;

sakisgrand
15-06-12, 13:31
Όχι, κάνω κανονικά ασφαλή κατάργηση

guardianhelm
15-06-12, 14:05
Παιδιά έχω αγοράσει ένα φλάσακι 32gb από το ίντερνετ. Αυτό που μου κάνει μερικές φορές είναι ότι ενώ περνάω κάποια αρχεία στο φλάσακι, μετά όταν πάω να τα δω από έναν άλλο υπολογιστή, δεν υπάρχουν μέσα. Και αν τα αρχεία είναι σε φάκελο, μετά υπάρχει ο φάκελος, αλλά τα αρχεία λείπουν. Γιατί γίνεται αυτό;

Είναι σίγουρα θέμα υπολογιστή; Όταν τα βλέπεις δηλαδή στον δικό σου υπολογιστή ξανά, φαίνονται κανονικά; Αν ναι, μήπως είναι κρυφά τα αρχεία και έχεις επιλέξει να μπορείς να τα βλέπεις;

cranky
15-06-12, 14:10
... μετά όταν πάω να τα δω από έναν άλλο υπολογιστή, δεν υπάρχουν μέσα. Και αν τα αρχεία είναι σε φάκελο, μετά υπάρχει ο φάκελος, αλλά τα αρχεία λείπουν. Γιατί γίνεται αυτό;
Με δεξί κλίκ πάνω του > Ιδιότητες, σου το δείχνει άδειο, ή φαίνεται το μέγεθος των αρχείων που πέρασες ;
Μήπως στον άλλο υπολογιστή έχεις περιορισμένα δικαιώματα ;

NoMoreDos
15-06-12, 16:54
( μήπως το φλασάκι είναι μαϊμού;;; )

Techs
15-06-12, 17:12
αν το ξανα πας στο δικο σου υπολογιστη τα βλεπει κανονικα? τεσταρε και για viruses και malware

stelios4711
15-06-12, 21:04
( μήπως το φλασάκι είναι μαϊμού;;; )

Και εγώ αυτό σκέφτομαι
Τα πειράζουν με κάποιον τρόπο για να δείχνουν μεγαλύτερη χωρητικότητα
Μπορείς να το φορμάρεις σε NTFS;

@ ADSLgr.com All rights reserved.