PDA

Επιστροφή στο Forum : Μου κοψαν το internet στη 1 το πρωί (λόγω ανεξόφλητου υπολοίπου)



Σελίδες : [1] 2

soraver
20-06-12, 01:54
Εκεί που καθόμουν λοιπόν στον καναπέ και προσπαθούσα να τελειώσω τα τελευταία της ημέρας μπας και κοιμηθώ κάποια στιγμή, ξαφνικά σταμάτησε να ανοίγει σελίδες.
Δεδομένων λοιπών των κωλυμάτων που τρώει κατά καιρούς το pirelli, το κανα ένα reset και περίμενα πότε θα συνδεθεί να συνεχίσω τη δουλειά μου.
Μετά από ένα reboot μπας και φταίει το network-manager, όταν έγιναν restore τα tabs μου, εμφανίστηκε ένα ωραιότατο μήνυμα που μου εξηγούσε πόσο κακός πελάτης είμαι που δεν έχω πληρώσει το λογαριασμό μου, και πως αν δεν τον πληρώσω δεν έχει internet. :rtfm:
Τι να κάνω λοιπόν, βρίσκω την πιστωτική και ξεκινάω τη διαδικασία. Αυτό που με παραξένεψε είναι πως σε κάποια φάση μου ζήτησε ο opera να κάνω accept το ssl του google-analytics... στο σημείο που έβαζα τα στοιχεία της πιστωτικής.

Η αλήθεια είναι πως με το που πλήρωσα επανήλθε... αλλά ρε φίλε... στη 1 το πρωί;

Α να μην ξεχάσω πως ενώ ο πρώτος λογαριασμός έχει ήδη λήξει, ο δεύτερος (ο τρέχων) λήγει στις 26 του μήνα.

Θέλω να ευχαριστήσω την on για την υπέροχη νύχτα, Αύριο πρωί με την αυγούλα θα χωρίσουν οι δρόμοι μας :)

103717

Ax0R7aG0z
20-06-12, 02:25
Συγνώμη, τσατίστηκες και φεύγεις που σου έκοψαν το Internet σχεδόν ένα μήνα μετά τη λήξη του λογαριασμού;
Σου φαίνεται λογικό; Τσατίζεσαι αν καθυστερούν να σε πληρώσουν στη δουλειά σου;
Εντάξει, η HOL και 6 μήνες να μην το έχεις πληρώσει δεν στο κόβει, αλλά η On έτσι δουλεύει.
Κατά πάσα πιθανότητα, έγινε αυτόματα η διακοπή και όχι από κάποιον κακό υπάλληλο που
έτριβε τα χέρια του από ικανοποίηση που σε τρόλαρε στη μία το βράδυ...

leros2004
20-06-12, 02:29
Παράξενο, εγώ κουβαλάω εδώ και καιρό ένα ποσό του Δεκεμβρίου απλήρωτο (Λανθασμένα ) και ποτέ δεν ου το έκοψαν όσο και αν καθυστερώ να πληρώσω τον τρέχων ....

Νikosanagn
20-06-12, 03:44
Σου κόπηκε μια η ώρα την νύχτα, όχι γιατι κάποιος "κακός" μπήκε στην On και είδε τον απλήρωτο λογαριασμό και σου έκοψε το ίντερνετ, αλλα γιατί τότε σου ήρθε η καινούργια κλειδωμένη ip (λογω απλήρωτου λογαριασμού) απο τον provider, που μπορει να σου την αλλάξει όποια στιγμή θέλει, γιαυτό σου κόπηκε λοιπόν το ίντερνετ.

Δεν λεω, να ξέρουμε τα δικαιωμάτα μας σαν καταναλωτές, αλλά μην τα θέλουμε και όλα δικά μας, για εμένα κακως θα διακόψεις το συμβόλαιο για αυτόν τον λόγο, αν όλα σου λειτουργουν καλά με την On.

DSLaManiaC
20-06-12, 09:44
Έχουμε ξεφύγει σ αυτή τη χώρα.

Καλά κάνανε και στο κόψανε. Ας το πλήρωνες.
Επιτέλους πια.

Όσοι είμαστε συνεπείς και πληρώνουμε το λογαριασμό μας όταν πρέπει είμαστε οι μ@λάκες της υπόθεσης δηλαδή?

Είναι φοβερό να έχεις ληξιπρόθεσμο και να κράζεις επειδή σε κόψανε. Αν είναι δυνατόν.


Η αλήθεια είναι πως με το που πλήρωσα επανήλθε... αλλά ρε φίλε... στη 1 το πρωί;

Δε φτάνει που επανήλθε άμεσα ενώ σε οποιαδήποτε άλλη εταιρία θα κανε μέρες ή θα έτρεχες να στείλεις φαξ την απόδειξη. :down:

mephisto
20-06-12, 11:37
καλη φαση η αμεση συνδεση..

soraver
20-06-12, 13:31
Ας το θέσουμε διαφορετικά λοιπόν,
ο λογαριασμός που είχα στα χέρια μου είχε ολόκληρο το ποσό και ημερομηνία λήξης 26/6. Πουθενά στο λογαριασμό δεν αναγράφεται πως υπάρχει κίνδυνος διακοπής χωρίς προειδοποίηση και πόσο μάλλον στη 1 το πρωί.
Το 99% των εταιρειών παίρνει και κανα τηλέφωνο πριν κόψει κάτι, και κόβει πρώτα το τηλέφωνο και μετά το internet.

Ax0R7aG0z: δεν κράζω κανέναν κακό υπάληλο. κράζω την πολιτική της εταιρείας, και ναι τσαντίζομαι όταν μου χρωστάνε 3 μήνες δεδουλευμένα και μένουν οι λογαριασμοί απλήρωτοι.

Νikosanagn: επιμένω, 1 το πρωί! δεν με ενδιαφέρει πως έγινε και γιατί έγινε. το αυτοματοποιημένο σύστημα εχτώς από κλείδωμα στην καινούρια ip μπορεί να κάνει και disconnect το router για να πάρει κατευθείαν την ip. Το 1 το πρωί και το χωρίς προειδοποίηση είναι που με φουρκίζουν.

DSLaManiaC: δεν είμαι εγώ που θα σε εμποδίσω να αισθανθείς όπως νομίζεις πως πρέπει...
Πάντως φαίνεσαι σωστός και καλοπληρωτής, σου εύχομαι να μη χάσεις ποτέ τη σιγουριά του μισθού σου

mephisto: αυτό είναι αλήθεια, όπως είναι κακή φάση η απροειδοποίητη διακοπή στη 1 το πρωί.


Εν πάση περιπτώση, έχετε υπόψην σας πως αν δεν το πληρώσετε στο χρονικό όριο που αποφάσισαν, θα διακοπεί απροειδοποίητα ότι ώρα να ναι.




ερώτησις: πληρώνεστε ανά post ή με το μήνα;

nnn
20-06-12, 13:51
με τον μήνα πληρωνόμαστε, είμαστε υπάλληλοι :rolleyes:

x_undefined
20-06-12, 14:50
Πουθενά στο λογαριασμό δεν αναγράφεται πως υπάρχει κίνδυνος διακοπής χωρίς προειδοποίηση και πόσο μάλλον στη 1 το πρωί.

Το γράφει 100% στο συμβόλαιο που υπέγραψες αφού πρώτα διάβασες προσεκτικά. :rtfm:



Το 99% των εταιρειών παίρνει και κανα τηλέφωνο πριν κόψει κάτι, και κόβει πρώτα το τηλέφωνο και μετά το internet.

(Δεν) τα πληρώνεις μαζί, στα κόβουν και μαζί. Απλό

Νikosanagn
20-06-12, 14:57
Νikosanagn: επιμένω, 1 το πρωί! δεν με ενδιαφέρει πως έγινε και γιατί έγινε. το αυτοματοποιημένο σύστημα εχτώς από κλείδωμα στην καινούρια ip μπορεί να κάνει και disconnect το router για να πάρει κατευθείαν την ip. Το 1 το πρωί και το χωρίς προειδοποίηση είναι που με φουρκίζουν.

Θα προτιμούσες να είμαι μια το μεσημέρι ας πουμε; Να χάσεις όλη την ημέρα;



ερώτησις: πληρώνεστε ανά post ή με το μήνα;

Αυτό δεν το κατάλαβα, ειρωνία; Και αν ναι σαι ποιόν;

By the way εμένα η vodafone για μερικές ημέρες που χρώσταγα 16 ευρώ και αμέλησα να πληρώσω, μου έκανα φραγή είσερχομένων κλήσεων οπότε το δικό σου είναι πταίσμα.

mephisto
20-06-12, 15:36
εμενα με πληρωνουν με το post στο paypal.:p

Barlong
20-06-12, 16:47
Συγνώμη αλλά καλά σου έκαναν

Seitman
20-06-12, 16:49
αλλα γιατί τότε σου ήρθε η καινούργια κλειδωμένη ip (λογω απλήρωτου λογαριασμού) απο τον provider, που μπορει να σου την αλλάξει όποια στιγμή θέλει, γιαυτό σου κόπηκε λοιπόν το ίντερνετ.

:nono::nono::nono::nono::nono:

Οι IP δεν αλλάζουν στην ΟΝ. Είναι static για όλους ;)

x_undefined
20-06-12, 16:50
:nono::nono::nono::nono::nono:

Οι IP δεν αλλάζουν στην ΟΝ. Είναι static για όλους ;)

Ακόμαι και σε περιπτώσεις "ανάγκης"; (όπως εδώ)

Seitman
20-06-12, 16:56
Ακόμα και σε αυτές τις περιπτώσεις.

Φανερός Πράκτωρ
20-06-12, 17:25
αν το θέμα είναι οικονομικό, πάω πάσο αλλά το λογικό είναι να μην σου δίνει τσάμπα μια ιδιωτική εταιρεία ένα είδος μη πρώτης ανάγκης. Αν το θέμα είναι ότι σε δυσκόλεψε, τότε δεν το καταλαβαίνω μια που λύθηκε πολύ εύκολα το ζήτημα πληρώνοντας με κάρτα. Πόσο πιο απλή και άμεση να γίνει δηλαδή η διαδικασία πληρωμής;

intech
20-06-12, 21:11
Εμένα με πληρώνουν μέσω του τραπεζικού μου λογαριαμου στην Γερμανία, μιας και μένω πλέον μόνιμα εκεί.
Βέβαια επειδή ειμαι 'πνιγμένος" απο δουλειά και δεν ποστάρω συχνα, μου έστειλαν προειδοποιήση, οτι θα σταματήσουν να το κάνουν!!
Επειδή δεν θέλω να χάσω ενα τοσο μεγάλο εχτρα εισόδημα θα ποστάρω πλέον συχνότερα!:p:rofl:

Seitman
20-06-12, 21:14
Ε ε ε...
Τι γινιτι ιδώ;;;;
Λεφτά, πληρωμές, τραπεζικούς λογαριασμούς ακούω. Εμένα στην απ' έξω; :cry:

Νikosanagn
20-06-12, 21:15
Οι IP δεν αλλάζουν στην ΟΝ. Είναι static για όλους

Δεν τον γνώριζα αυτό, θετικό πάντως οτι ειναι για όλους static.

intech
20-06-12, 21:20
@ Seitman off topic

Καρτάση, κάτι θα κάνω, αλλά οι καιροί είναι δύσκολοι.....:p
2 ...3 χιλιάρικα φτάνουν?

thunder0
21-06-12, 14:07
Ειναι κοινή πρακτική των εταιριών να κόβουν τις συνδέσεις νυχτερινές ώρες κάι όχι ώρες εργασίας για να υπάρχει η λιγότερη το δυνατόν.
Θα προτιμούσαμε να γίνει η φραγή 1 το μεσημέρι ?

Επειδή είμαι παθών και εγώ :
1. Ελαβα SMS στο κινητό μου για το ανεξόφλητο υπόλοιπο, μερικές ημέρες πρίν.
2. Μετά την φραγή υπηρεσιών εμφανίζεται σελίδα της ΟΝ που μου δίνει οδηγίες για τις ενέργειες που πρέπει να κάνω.
3. Πληρώνω μέ ON Line Πληρωμή (πχ 1 ωρα το βράδυ) και ΑΥΤΟΜΑΤΑ ενεργοποιείται η σύνδεσή μου,
χωρίς να καλέσω το 13801, χωρίς να στέλνω φαξ με αποδειξεις κλπ.

Ε λοιπόν εγώ για αυτές τις διαδικασίες αντιδρώ αντίθετα,
βλέπω ότι είναι μια εταιρία που προσπαθεί να βελτιώνει την εξυπηρέτηση των πελατών της,
δημιουργώντας ολοένα νέες υπηρεσίες.

Σε ποιά άλλη εταιρία υπάρχει αυτή η δυνατότητα ?

prodromosfan
21-06-12, 16:05
αντι να λες παλι καλα που ενω ειχες ξεχασει να πληρωσεις το λογαριασμο επι διμηνο σχεδον και με το που τον πληρωσες σε συνεδεσαν αμέσως και μαλιστα μεταμεσονυκτιες ωρες
εσυ θα τους τιμωρησεις και βγαινεις και κραζεις κιολας.

οκ δεκτό

DJG
21-06-12, 19:11
Παιδιά, μερες οικονομικής κρίσης έχουμε, οι εταιρείες τα θελουν τα χρηματα τους και γινονται πιο αυστηρες στην πολιτική που ακολουθούν. Ενω η hol δεν μου το κοβε μετα το περας εξαμηνου τωρα στις 15 μερες μετα την ληξη μου το κοβει.

enakos
22-06-12, 18:44
Αφού χωρίσουν οι δρόμοι σας καλό σου
ταξίδι και από το πεζοδρόμιο
και να δηλώσεις στον επόμενο παροχο
την επιθυμητή ώρα διακοπής για καλό και για κακό.

blkik
01-07-12, 16:22
Ειναι κοινή πρακτική των εταιριών να κόβουν τις συνδέσεις νυχτερινές ώρες κάι όχι ώρες εργασίας για να υπάρχει η λιγότερη το δυνατόν.
Θα προτιμούσαμε να γίνει η φραγή 1 το μεσημέρι ?

Επειδή είμαι παθών και εγώ :
1. Ελαβα SMS στο κινητό μου για το ανεξόφλητο υπόλοιπο, μερικές ημέρες πρίν.
2. Μετά την φραγή υπηρεσιών εμφανίζεται σελίδα της ΟΝ που μου δίνει οδηγίες για τις ενέργειες που πρέπει να κάνω.
3. Πληρώνω μέ ON Line Πληρωμή (πχ 1 ωρα το βράδυ) και ΑΥΤΟΜΑΤΑ ενεργοποιείται η σύνδεσή μου,
χωρίς να καλέσω το 13801, χωρίς να στέλνω φαξ με αποδειξεις κλπ.

Ε λοιπόν εγώ για αυτές τις διαδικασίες αντιδρώ αντίθετα,
βλέπω ότι είναι μια εταιρία που προσπαθεί να βελτιώνει την εξυπηρέτηση των πελατών της,
δημιουργώντας ολοένα νέες υπηρεσίες.

Σε ποιά άλλη εταιρία υπάρχει αυτή η δυνατότητα ?

Ακριβώς αυτό.
Ποια άλλη εταιρεία έχει μια τόσο απλή διαδικασία
Έμενα πάλι μια φορά που καθυστέρησα λογαριασμό πριν 2 χρόνια είχε προηγηθεί και sms και τηλ.
Σε αυτα η On είναι άψογη

thunder0
01-07-12, 16:51
Στην παρακολουθηση λογαριασμου η ΟΝ προσφερει πολλες υπηρεσιες :
και eco bill (ηλεκτρονικη αποστολη λογαριασμου) εχει ,
και online πληρωμη χωρις προμηθειες,
και να δεις τις προσφατες κλησεις που πραγματοποιησες,
και μπορεις να υπολογισεις το κοστος μιας κλησης πριν την πραγματοποιησεις ,
και να μαθεις ενας τηλεφωνικος αριθμος (σταθερο η κινητο) σε ποια εταιρια ανηκει,
και να ορισεις τηλεφωνικη υπενθυμιση να σε καλεσουν για να πληρωσεις τον λογαριασμο σου.

Ολα τα παραπανω ειναι ΔΩΡΕΑΝ!

likosmokeses
02-07-12, 23:21
Δηλ. εάν καθυστερήσεις 1 μήνα να πληρώσεις (χωρίς να έχεις άλλες οφειλές) σου κόβουν το ίντερνετ; :chair:

Ικανοποιητικός λόγος να αλλάξεις εταιρεία.

balandis
03-07-12, 00:25
υπαρχει οριο μεχρι εκει που μπορεις να πληρωσεις...μετα καπουτ..νομιζω και σορρυ αλλα εχουν δικιο:hmm:

stelios4711
03-07-12, 03:58
Έλεος βρε παιδιά που τους βρίσκετε και δίκιο
Με ένα μήνα καθυστέρηση κόψιμο;
Αυτά δεν τα κάνανε προ κρίσης τα κάνουν τώρα;
Ξέρετε πόσοι έχουν να πληρωθούν από τη δουλειά τους 3 μήνες και τους δίνουν μόνο έναντι;

nyannaco
03-07-12, 09:11
Έλεος βρε παιδιά που τους βρίσκετε και δίκιο
Με ένα μήνα καθυστέρηση κόψιμο;
Αυτά δεν τα κάνανε προ κρίσης τα κάνουν τώρα;
Ξέρετε πόσοι έχουν να πληρωθούν από τη δουλειά τους 3 μήνες και τους δίνουν μόνο έναντι;Και οι εργαζόμενοι της On πώς θα πληρωθούνε, αν οι συνδρομητές τη φεσώνουν; Απλά είναι τα πράγματα. Φτάνει να μην τα βλέπουμε όλα από τη δικιά μας πλευρά μόνο.

Seitman
03-07-12, 09:38
Και γιατί να πληρωθούν;
Ας μείνουν πίσω στις πληρωμές τους 3-4 μήνες και να την βγάλουν με έναντι. :evil:

nyannaco
03-07-12, 09:41
Και γιατί να πληρωθούν;
Ας μείνουν πίσω στις πληρωμές τους 3-4 μήνες και να την βγάλουν με έναντι. :evil:This, last year :cry:

Seitman
03-07-12, 09:42
Μα είναι σοβαρά πράγματα αυτά που λες Νίκο; :what:
Άκου να πληρωθούν οι εργαζόμενοι...

nyannaco
03-07-12, 09:56
Εντάξει βρε Δημήτρη, λέμε και καμιά #&^$&#% να περνάει η ώρα :p

beatnick
05-03-14, 13:30
15/01 Εκδόθηκε ο πρώτος λογαριασμός με τα τέλη ενεργοποίησης, τον οποίο δεν πλήρωσα.
15/02 Εκδόθηκε ο δεύτερος λογαριασμός χωρίς πάγιο (λόγο προσφοράς), συμπεριλαμβανομένου του προηγουμένου
18/02 Μπαίνω στο Myon και αλλάζω τον τρόπο πληρωμής σε "αυτόματη εξόφληση μέσω πιστωτικής κάρτας"
05/03 Μου κόβουν τις υπηρεσίες λόγω ληξιπρόθεσμου υπόλοιπου.

Τι δεν καταλαβαίνεις;

Θα έπρεπε η πολιτική της εταιρίας είτε:
Α) Να εξοφλείται αυτόματα το ληξιπρόθεσμο, τη στιγμή που δηλώνουμε την πιστωτική μας κάρτα στο MyON (με την σημείωση ενός checkbox ότι θέλουμε άμεση πληρωμή του ληξιπρόθεσμου), είτε
Β) Να μην κόβει τις υπηρεσίες σε άτομα που ο λογαριασμός του εξοφλείται αυτόματα.

Τα αυτονόητα θα λέμε;;

billing
05-03-14, 15:57
Το ότι δήλωσες να πληρώνεις τον λογαριασμό σου με πιστωτική θα ισχύει από τον επόμενο λογαριασμό - πουθενά δεν συμβαίνει αυτό που περιγράφεις. Για το πρόβλημα που περιγράφεις υπάρχει λύση : Επίλεξε την On line Πληρωμή - πληρώσε με την κάρτα σου και θα επανέρθει ΑΥΤΟΜΑΤΑ η υπηρεσία σου σε λίγα λεπτά !

katop56
13-03-14, 03:38
Οταν προπληρώνεις ένα πάγιο, η λογική λέει ότι μπορείς να καθυστερήσεις ένα μήνα, αν όχι η δική σας λογική, η δική μου λογική αυτό λέει.
Επίσης, ναι, θα έπρεπε να του είχαν κάνει 1-2 τηλεφωνήματα, μπορεί ο λογαριασμός να μην ήρθε, μπορει να ξεχάστηκε ο άνθρωπος.
Πέσατε όλοι να τον φάτε.

Από την άλλη μπράβο τους για τη γρηγορη επανασύνδεση.

Gordito
13-03-14, 03:51
Οταν προπληρώνεις ένα πάγιο, η λογική λέει ότι μπορείς να καθυστερήσεις ένα μήνα, αν όχι η δική σας λογική, η δική μου λογική αυτό λέει.
Επίσης, ναι, θα έπρεπε να του είχαν κάνει 1-2 τηλεφωνήματα, μπορεί ο λογαριασμός να μην ήρθε, μπορει να ξεχάστηκε ο άνθρωπος.
Πέσατε όλοι να τον φάτε.

Από την άλλη μπράβο τους για τη γρηγορη επανασύνδεση.

Δεν βγαζεις νοημα.

Οταν προ-πληρωνεις ενα παγιο... ειναι πληρωμενο, για ποια καθυστερηση μιλας;

beatnick
16-03-14, 02:14
Το ότι δήλωσες να πληρώνεις τον λογαριασμό σου με πιστωτική θα ισχύει από τον επόμενο λογαριασμό - πουθενά δεν συμβαίνει αυτό που περιγράφεις.

Το θέμα δεν είναι αν "δεν συμβαίνει πουθενά".
Εγώ έβαλα ΟΝ για να έχω αυτά που δεν συνέβαιναν πουθενά (το 2007) δηλαδή dsl tv και κλήσεις εξωτερικού με αστική χρέωση ή απεριόριστα, sms & fax από τον υπολογιστή, κλπ.

Το θέμα είναι ότι ΔΕΝ ΚΟΒΟΥΜΕ ΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΔΗΛΩΣΕ ΑΥΤΟΜΑΤΗ ΠΛΗΡΩΜΗ είτε είναι μέσω πιστωτικής κάρτας, είτε μέσω πάγιας τραπεζικής εντολής. Ας δεν μπορούν να προγραμματίσουν το λογισμικό να μήν κάνει τέτοιες διακοπές γιατί έχουν απολύσει τους προγραμματιστές, μπορούν να κάνουν τις διακοπές μετά από 31 μέρες αντί για 18. Έτσι θα πληρωνόταν όλο το ποσό στις 15 του επόμενου μήνα και δεν θα υπήρχαν τέτοιου είδους προβλήματα.

ΥΓ: Όντος η υπηρεσία επανήλθε γρήγορα.

FuS
16-03-14, 18:15
Εσύ δεν ήθελες να κοπεί η υπηρεσία.
Και πράγματι, έκανες αίτηση για πάγια εντολή (όπως λες) μέσω της πιστωτικής σου κάρτας.
Με το ανεξόφλητο υπόλοιπο έως τότε (18/02) όμως, τι γίνεται;

Τώρα πρόσεξα βέβαια καλύτερα αυτό που ανέφερες στο (Α), στο #35, οπότε άκυρο το παραπάνω που έγραψα.

DSLaManiaC
16-03-14, 18:21
Ρε παιδιά μην είστε αχάριστοι.

Ποιος άλλος ISP έχει τη δυνατότητα να πληρώσεις και να σου ανοίξει αυτόματα η υπηρεσία άμεσως?

Το MyON είναι χρόνια μπροστά απ οτιδήποτε έχει να δείξει άλλος ISP.
Μακάρι να χαμε κι εμείς τέτοιο εργαλείο στους δικούς μας παρόχους.

Ωραία, στο κόψε 1 το βράδυ λόγω μικρού μηχανογραφικού προβλήματος στη λογική της επεξεργασίας, μπες και πλήρωσε το και είσαι άμεσα online. Δες το θετικό του πράγματος, όχι τη λεπτομέρεια.

katop56
17-03-14, 08:02
Ρε παιδιά μην είστε αχάριστοι.

Ποιος άλλος ISP έχει τη δυνατότητα να πληρώσεις και να σου ανοίξει αυτόματα η υπηρεσία άμεσως?

Το MyON είναι χρόνια μπροστά απ οτιδήποτε έχει να δείξει άλλος ISP.
Μακάρι να χαμε κι εμείς τέτοιο εργαλείο στους δικούς μας παρόχους.

Ωραία, στο κόψε 1 το βράδυ λόγω μικρού μηχανογραφικού προβλήματος στη λογική της επεξεργασίας, μπες και πλήρωσε το και είσαι άμεσα online. Δες το θετικό του πράγματος, όχι τη λεπτομέρεια.

Να αποζημιωσει τον πελάτη, αν θέλει να λέγεται σοβαρή εταιρεία.

orestis2
17-03-14, 11:41
Συγνώμη, τσατίστηκες και φεύγεις που σου έκοψαν το Internet σχεδόν ένα μήνα μετά τη λήξη του λογαριασμού;
Σου φαίνεται λογικό; Τσατίζεσαι αν καθυστερούν να σε πληρώσουν στη δουλειά σου;
Εντάξει, η HOL και 6 μήνες να μην το έχεις πληρώσει δεν στο κόβει, αλλά η On έτσι δουλεύει.
Κατά πάσα πιθανότητα, έγινε αυτόματα η διακοπή και όχι από κάποιον κακό υπάλληλο που
έτριβε τα χέρια του από ικανοποίηση που σε τρόλαρε στη μία το βράδυ...

Αυτό επαιζε προ κρισης. Πλεον η Hol το κοβει και μαλιστα πολύ γρηγορα. Εμενα μια φορα μου το εκοψε 10 μερες μετα τη ληξη του λογαριασμου, ενώ πλεον μολις καθυστερήσω να πληρωσω ερχεται μήνυμα στο κινητο, ότι αν δεν πληρωσω αμεσα θα το κοψουν.
Βεβαια μηνα με το μηνα, εχω παρατηρησει, ότι αλλαζουν πολιτικη. Ισως εχει να κανει και με τις εισπραξεις της εταιριας. Άλλες φορες ερχεται αμεσα το μηνυματακι, άλλες φορες δεν το στελνουν.

DSLaManiaC
17-03-14, 15:37
Να αποζημιωσει τον πελάτη, αν θέλει να λέγεται σοβαρή εταιρεία.

Έχεις κάτι υπόψιν σου?

24 μήνες δωρεάν είναι καλά ή χρειάζεται κι άλλο? :hmm:

Helix
17-03-14, 15:39
Έχεις κάτι υπόψιν σου?

24 μήνες δωρεάν είναι καλά ή χρειάζεται κι άλλο? :hmm:

Προτείνω αποζημίωση για ψυχική οδύνη στον πελάτη

FuS
17-03-14, 21:40
Είναι τελικά πολύ γελοίο κάποιοι να έχουν πέσει στην παγίδα του αυτονόητου δικαιώματος και να νιώθουν ότι όλοι οι υπόλοιποι τους χρωστούν :rolleyes:

intech
17-03-14, 22:39
Προτείνω αποζημίωσει για ψυχική οδύνη στον πελάτη

Αντε βάλε ιδέες...
Να μας αποζημιώση, το φόρουμ, για αυτά που διαβάζουμε...:rofl::respekt::worthy:

Helix
17-03-14, 22:45
Αντε βάλε ιδέες...
Να μας αποζημιώση, το φόρουμ, για αυτά που διαβάζουμε...:rofl::respekt::worthy:

Προφανώς δεν έπιασες την σάτιρα. Δεν πειράζει.

katop56
17-03-14, 23:48
Διάβασε αυτ (http://www.adslgr.com/forum/threads/766620-%CE%91%CE%BC%CF%86%CE%B9%CF%83%CE%B2%CE%AE%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CF%83%CF%85%CE%BD%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%B1%CE%B3%CF%8E%CE%BD-Cyta-Hellas)ό φιλαράκο που ειρωνεύεσαι, και θα αλλάξεις γνώμη.


Επίσης, φιλαρακο που ειρωνεύεσαι, εγω στη δική μου δουλειά πληρώνω και τα δικα μου λάθη και των άλλων (ο άλλος εδω μπορει να ειναι ο υπάλληλός μου, ο ΟΤΕ, οι καιρικες συνθήκες, το ρούτερ μου)

FuS
17-03-14, 23:56
Το διάβασα, και ενώ έχεις δίκιο σε όσα αναφέρεις στο link που παραθέτεις και βρίσκω εύλογο τον εκνευρισμό σου, είναι διαφορετική περίπτωση από αυτό που συζητάμε εδώ.

@ ADSLgr.com All rights reserved.