PDA

Επιστροφή στο Forum : Συνδέθηκα χωρίς να το καταλάβω???



maria83
02-12-06, 14:18
Μου τηλεφώνησαν πριν από μερικές βδομάδες από τον ΟΤΕ για να με ενημερώσουν για το adsl, νομίζω οτι ήταν για το CONN-X. Μου είπαν οτι είναι περίπου 20 ευρώ το μήνα αλλά δεν υπήρχαν ακόμη πόρτες στην περιοχή μου κι έτσι μου πρότειναν να μπω σε μια λίστα αναμονής ώστε να με ενημερώσουν όταν γίνουν οι πόρτες και αν θέλω να πάρω το πακέτο. Μου φάνηκε καλή η προσφορά και μπήκα στη λίστα με τη λογική οτι απλά θα με ενημερώσουν.

Σήμερα ξανατηλεφώνησαν ενώ δεν ήμουν στο σπίτι και είπαν πως έχουμε συνδεθεί και ζητούσαν κάποια στοιχεία για να μας στείλουν τον εξοπλισμό στο σπίτι. Αυτό το κάνουν για να με πιέσουν να πάρω το πακέτο ή έχουν όντως ενεργοποιήσει τη γραμμή; γιατί εγώ ούτε υπέγραψα καμιά αίτηση ενεργοποίησης ούτε τους είπα οτι μόλις γίνουν οι πόρτες την άλλη μέρα θα τρέξω να πάρω το πακέτο!

Γενικά είμαι σε φάση που βλέπω διάφορες προσφορές και το σκέφτομαι αλλά δεν έχω αποφασίσει τίποτα ακόμη...

prodromosfan
02-12-06, 14:34
Δυστυχως και σε εμενα έτσι εγινε φιλη μαρια, ειχα παρει τηλ για να δω αν εχει πορτες και με ενημερωσαν για το connx, ειπα πως ενδιαφερομαι αλλα να με ειδοποιησουν ποτε θα εχει πορτες και αν θα θελω ακομα το πακετο και μια ομορφη παρασκευη δεν θα το ξεχασω κοντεψα να παθω εγκεφαλικο οταν πηγα στον τοπικο οτε και ζητησα να μου βαλουν adsl και εκει μου λένε: "Μα σημερα ενεργοποιηθηκε η γραμμη σας κυριε.":hammered:
αν τους ειχες δωσει αφμ την ημερα εκεινη τοτε μαλλον σου εκαναν αιτηση τηλεφωνικά.
η δικη μου συμβουλή ειναι παρε στο 134 και ρωτα τι connx εχεις αν εχεις με την τωρινη προσφορά καλως και κρατα το.(θα εξηγησω γιατι) αν εισαι σε αλλη προσφορα ζητα να μπεις σε αυτην και πες τους οτι δεν ειχες κανει αιτηση απλως ειχες δηλωσει ενδιαφερον και αν ειναι να μπει εν τελει να μπεις με την τωρινη προσφορα.(768-> 19,50 , 1024-> 25,90 + δωροεπιταγη 50Ευρω, δωρεαν τελος ενεργοποιησης και δωρεαν μοντεμ usb)
Αυτο στο λεω γιατι εχει 6μηνη δεσμευση σε αντιθεση με το 12μηνο των άλλων συν οτι για να καταργηθει η γραμμη θα πρεπει να περασουν 12 εργασιμες ημερες περιπου(στην καλυτερη περιπτωση).

maria83
02-12-06, 20:12
ΑΦΜ δεν τους είχα δώσει φυσικά, αλλά στο λογαριασμό του ΟΤΕ υπάρχει, μπορεί να το βρήκαν μόνοι τους τί να πω... Αν με έχουν όντως συνδέσει θα τα ακούσουν για τα καλά! Πάντως αν αρνηθώ να πάρω το πακέτο τί θα γίνει; Μπορούν να μου χρεώσουν το λογαριασμό χωρίς να έχω υπογράψει κάποιο χαρτί;

Γι'αυτό το connx που λες πληρώνεις ΜΟΝΟ 19,5 ευρώ το μήνα? Γιατί είδα πριν λίγο το λογαριασμό κάποιου στο forum που του χρεώνουν διάφορα πάγια και αναδρομικά και δεν είναι και πολύ ξεκάθαρο το τί πληρώνει. Εσένα οι λογαριασμοί σου είναι κανονικοί; Δηλαδή μόνο το ποσό που λέει η προσφορά;

Ευχαριστώ για την απάντηση!

mafiaboy
02-12-06, 20:17
χαχ κατι δεν καταλαβ ομως.....σε πηραν σαν διαφήμιση ας πούμε για να πουλήσουν connx και
αφου ειπες οκ σου είπαν 'ναι βεβεα δεν υπάρχουν πορτες στην περιοχή σας οπότε πρέπει να μπείτε σε λίστα αναμονής?΄' ελεος!ωραία διαφήμιση

manoulamou
02-12-06, 22:53
Εμενα με εχουν τρελανει οι εναλλακτικοι στο Μαρουσι
καθως βαζουν τωρα και οπτικες ινες, ευτυχως αυτα που ειναι με αποκρυψη
πρωινες ωρες δεν τ απανταω καθολου:rofl:ΕΛΕΟC;)
::

nnn
03-12-06, 00:55
Μα και στο 134 τηλεφωνικά κάνεις την αίτηση ;)

prodromosfan
03-12-06, 02:57
δεν το εχω δει το αλλο το θεμα για το λογαριασμο αλλα ναι κανονικα ειναι οι χρεωσεις απλως στον πρωτο λογαριασμο που θα σου ερθει μετα το adsl προπληρωνεις το παγιο για τους 2 επομενους μηνες και χρεωνεσαι αναδρομικα για οσο το ειχες πριν αρχισει ο επομενος μηνας.
αν προσεξεις και στο λογαριασμο προπληρωνεις το τηλεφωνικο παγιο.
και ναι για ευκολια του πελατη οι αιτησεις περνανε και τηλεφωνικως.

@ ADSLgr.com All rights reserved.