PDA

Επιστροφή στο Forum : ΑΙΣΧΟΣ,απλά ΑΙΣΧΟΣ!!!



Artemius
02-12-06, 21:45
λοιπόν τους σιχάθηκε πιά η ψυχή μου!!

πάνω που χθές έφτιαξε,σήμερα προσπαθώ να παίξω αξιοπρεπώς στον Αγγλικό mmorpg server μου και πολύ απλά γίνεται της μουρλής από lag και loss!!!

AYTO HTAN!!!

ΝΥΣΑΦΙ ΠΙΑ!!

ΤΟ ΠΟΤΗΡΙ ΞΕΧΕΙΛΙΣΕ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ!

ΑΥΤΗ Η ΑΘΛΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΜΕ ΠΟΥΛΗΣΕ ΜΙΑ ΥΠΗΡΕΣΙΑ Η ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΘΕΙ ΣΤΟ ΕΛΑΧΙΣΤΟ ΤΩΝ ΠΡΟΣΔΟΚΙΩΝ!!

απο Δευτέρα κατευθείαν τηλέφωνο στα γραφεία της HELLnet,καπάκι καταγγελία στην ΕΕΤΤ και με το που λάβω απάντηση από ΕΕΤΤ -μόνο και μόνο για τα πρακτικά του φακέλου οτι έκανα προσφυγή στην ΕΕΤΤ,γιατί σιγά μην κάνει κάτι η ΕΕΤΤ- καταγγελία στις καταναλωτικές οργανώσεις με το ερώτημα της διακοπής συμβολαίου!!!

ΤΕΡΜΑ!!

δεν με ενδιαφέρει πια αν θα με έχουν να πετώ μέχρι την Τετάρτη!!

περίμενα μέχρι τώρα και 2 μήνες σερνόμουνα δεν περιμένω ουτε 24ώρο το φελέκι τους μέσα!!

ownagE_
02-12-06, 22:01
Εγω παντως παιζω CSS σε UK Servers με 0 loss και 85-100ms.

balander
02-12-06, 22:54
Οταν υπήρχε πρόβλημα είχα σε ένα γερμανικό site (www.automoto.de), 500ms αλλά τώρα 120 ms. Νομίζω οτι έστρωσε. Δοκίμασες άλλο Provider;

Artemius
03-12-06, 07:38
δοκίμασα demo απο OTEnet και HOL ακόμα,και πετάνε...

η κατάσταση έχει φτάσει πιά στο απροχώρητο!!!:evil:

wolfy
03-12-06, 14:02
Αν και τα πραγματα εχουν βελτιωθεί σε σχέση με τις τελευταιες μέρες ( αυτο έλειπε) το πινγκ δεν ειναι όπως ήταν πριν το μπούκωμα!!! πχ σε σερβερ που έπαιζα με 100 τώρα 130 -150!!!

Επισής το μουλαρι δεν πάει πάνω από 35-40 kb/sec... ενω πρώτα 60αριζε και και ακομα πιο πολύ πήγαινε....

Μήπως ξεκίνησαν κ δω το κόψιμο?

θα ξανασυγκρίνω με σύνδεση φίλου από άλλη εταιρία....

skylight
05-12-06, 15:07
απο Δευτέρα κατευθείαν τηλέφωνο στα γραφεία της HELLnet,καπάκι καταγγελία στην ΕΕΤΤ και με το που λάβω απάντηση από ΕΕΤΤ -μόνο και μόνο για τα πρακτικά του φακέλου οτι έκανα προσφυγή στην ΕΕΤΤ,γιατί σιγά μην κάνει κάτι η ΕΕΤΤ- καταγγελία στις καταναλωτικές οργανώσεις με το ερώτημα της διακοπής συμβολαίου!!!


Αντε και στον αρειο παγο:rofl:

kostasroz
08-12-06, 02:27
Φιλε μου τι να πω...στην Ελλαδα μας κλεβουν σε μονιμη βαση...Εγω ειμαι φοιτητης στην πατρα.Δεν πηρα φοιτητικο πακετο adsl γιατι απλα ηθελα κατι πιο γρηγορο.Πηρα λοιπον το 2mb της forthnet.To πιστευεις οτι τωρα ποια κατεβαζω με 60 κβ/ς??μαλιστα φιλε μου.οσο κατεβαζα με την 512 κατεβαζω κ με την 2048...ουοαου!!!!απλα βαρεθηκα να ασχολουμε...ειναι αλητηριοι...πουλανε υπηρεσιες που δεν μπορουν να παρεχουν.Κ παντα μα παντα φταιει ο οτε συμφωνα με αυτους...τεσπα...

geokou72b
08-12-06, 13:59
Mαζι σας παιδια οιτι κ να κανετε κ οτι κ να πειτε.Εχω 2048 κ την περισσοτερη μερα κατεβαζω με 60.Παιχνιδια διαδυκτιακα δεν παιζω.Εχω στειλει δεκαδες emails Κ η θα απαντανε βλακειες η θα σε παιρνουν τηλ ειναι γεματα τα slam δεν μπορουν να κανουν τιποτα κ τελειωσε.Ενταξει επειδη ζουμε στην Ελλαδα δεν ζητω ολη μερα 2048 ,αλλα πλεον δεν βλεπω καθολου.Αν ηθελα 768 θα αγοραζα 768 κ δεν θα εδινα 300 Ευρω.Πολυ θα ηθελα να δω να μπορω να σπασω το συμβολαιο μου.

el7
08-12-06, 17:32
Τι να πω, χαλια μαυρα, 768 φοιτητικο και κατεβαζω με 17-20, τοσο εχει πεσει...Τους εκανα ε-μαιλ αλλα καμια απαντιση,τι να κανουμε υπομονη?εως που?

wintech2003
08-12-06, 17:40
Τι σχέση εχει η FORTHnet με την μειωμένη απόδοση του φοιτητικου?

Εκει φταιει καθαρά το DSLAM σου... (το ΕΔΕΤ αποκλείεται να μπουκωσε πάντως..... :p )

antonism
08-12-06, 21:06
Κι εγώ ήμουν απογοητευμένος απο τις ταχύτητες στο 2048 που μου θύμιζε την παλιά 512. Γι αυτό έφυγα προχτές στο conn-x που πληρώνω τα μισά χρήματα απ' οτι τώρα και περιέργως έχω και καλύτερες ταχύτητες.

gravis
08-12-06, 21:16
Artemius , τι εγινε τελικα? εκανες την καταγγελία σου?:whistle:

idestk
12-12-06, 21:33
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?p=906830#post906830

Georgema
15-12-06, 22:07
Παιδιά και μένα τις ίδιες π@π@ριές μου είπαν. Μου είπαν ότι το συμβόλαιο που υπέγραψα λέει ότι η ταχύτητα θα είναι από "0 έως 2048" και όχι 2048. Και προσπάθησα να της εξηγήσω ότι το 2048 δε το περιμένω αλλά βρίσκω λογικό από 1,4 έως 1,8.
Εγώ απλά ζήτησα να διακοπεί η υπηρεσία μου άμεσα και να μου επιστραφούν τα χρήματα. Θα γίνει και σχετική καταγγελία στο ΙΝΚΑ και στην ΕΕΕΤ. Μόνο έτσι καταλαβαίνουν. Αντε γιατί πήξαμε στα λαμόγια. Το πολύ να χάσω τα 117€ που έδωσα γιά να αγοράσω το πακέτο. Αν θέλουν και τα υπόλοιπα ας πάνε στα δικαστήρια. ΞΕΣΗΚΩΘΕΙΤΕ όλοι μαζί γιατί με το να γκρινιάζουμε εδώ μέσα μόνο και μετά να το δεχόμαστε δεν αλλάζει τίποτα. Ζητείστε τα δικαιώματά σας, Μη περιμένετε από απατεώνες με το καλό να σας κάνουν κάτι ΞΕΦΩΝΕΙΣΤΕ τους όλους όσο και όπου μπορείτε. Ελεος πιά με τα λαμόγια.

Το έβαλα και σε άλλο θέμα.
Μαζί σου φίλε μου. Αν θέλεις μπορείς να με ενημερώσεις γιά τις κινήσεις σου γιά να συντονιστούμε. Επίσης όποιος αισθάνεται κορόιδο ας ποστάρει μπας κια βρούμε άκρη

@ ADSLgr.com All rights reserved.