PDA

Επιστροφή στο Forum : Zisto και On Line Games



Nikitaras
02-12-06, 23:23
Επειδή κάνω έρευνα αγοράς, για αλλαγή isp, δίκτυο, κλπ.

Τι γνώμη έχετε για το Ζιστο και γενικότερα με τα on line games (Line Age... κλπ:shoot:), για να την βρικσει και ο μικρός?
Δηλαδή, αν τα τρέχει απρόσκοπτα, δεν σε ρίχνει νταουν κλπ.

Ευχαριστώ πολύ.

johnkall69
03-12-06, 00:35
Όσοι έχουν Zisto γράφουνε εδώ http://adslgr.com/forum/showthread.php?t=60708 πως είναι μια χαρά με τα ping. Βέβαια μην περιμένεις και την τελειότητα γιατί είναι αρχή ακόμα ;)

ermis333
03-12-06, 02:17
Παιχνίδια σαν το Lineage δεν είναι εξαρτημένα από τα ping, εγώ που παίζω WoW δεν έχω κανένα πρόβλημα πάντως.

DiM
03-12-06, 18:13
Όμως σε παιχνίδια εξαρτώμενα από το ping υπάρχει πρόβλημα. Εάν δεν μπορούμε με κάποια αίτηση όσοι έχουμε καλή γραμμή να μας γυρίσουν από το interleave σε fast τότε διάλεξε άλλον πάροχο.

Και η HOL και η VIVODI δίνουν 4mbit κανεις δεν έχει παραπονεθεί ότι τους χώσανε interleave από την αρχή. Εγώ από αύριο θα το ψάξω με την τελλας να δω τι γίνετε.

apostolt
04-12-06, 12:11
Να ενημερωσω οσους παιζουν παιχνιδια L2 και WoW πως δεν παιζει προβλημα.Με τους αμερικανικους server του L2 εχω γυρω στο 150 ping.Με τους 2 ευρωπαικους 50-60.Αν και κλασικα αυτα τα games δεν ειναι ping depented....

digitron
01-01-07, 23:52
Βρε παιδια εγω εχω 2mbit συνδεση με tellas και στο WoW παιζω με 350+.Το ιδιο και ενας φιλος μου.Εχουν σπασει τα νευρα μου τι γινεται..?

ermis333
02-01-07, 07:51
Βρε παιδια εγω εχω 2mbit συνδεση με tellas και στο WoW παιζω με 350+.Το ιδιο και ενας φιλος μου.Εχουν σπασει τα νευρα μου τι γινεται..?

Και;;;;


Έχω priest και κάνω μια χαρά τη δουλειά μου, ούτε lag ούτε τίποτα, στα MMORPG μετά τα 500 αρχίζει το πρόβλημα, και οι ίδιοι οι server της Blizzard είναι γεμάτοι όπότε μεγαλώνoυν πιο πολύ τα ms. Το πρόβλημα βρίσκεται στην Telia.net πάντως, εκεί ανεβαίνουν ραγδαία τα pings, αλλά όπως ξαναείπα δεν τίθεται πρόβλημα.

digitron
08-01-07, 01:29
Και;;;;


Έχω priest και κάνω μια χαρά τη δουλειά μου, ούτε lag ούτε τίποτα, στα MMORPG μετά τα 500 αρχίζει το πρόβλημα, και οι ίδιοι οι server της Blizzard είναι γεμάτοι όπότε μεγαλώνoυν πιο πολύ τα ms. Το πρόβλημα βρίσκεται στην Telia.net πάντως, εκεί ανεβαίνουν ραγδαία τα pings, αλλά όπως ξαναείπα δεν τίθεται πρόβλημα.


Και γω priest εχω Ερμη και ας μου επιτρεψουν τα υπολοιπα μελη να σου δωσω ορισμενα
παραδειγματα σε "γλωσσα wow".Ποσες φορες πηγες να κοψεις flash heal στο 60%-70% και
παρολαυτα το castαρε κανοντας overhealing? Ποσες φορες σε pvp πατησες silence ενω ο mage,
σου castαρε sheep και το φαγες κανονικα? Ποσα sec σου παιρνει να κανεις shield σε καποιον
μετα απο flash heal ενω υποτιθεται οτι ειναι instant (δεν υπολογιζω universal cooldown).
Δε ξερω σε τι επιπεδο ειστε με το guild σου αλλα στο naxxramas ορισμενα απο τα οσα προανεφερα
εχουν εξαιρετικη σημασια στην εκβαση ενος encounter.

και τελος εκνευριζομαι οταν χανω απο τον σουιδο που χει 20ms ping και τον βλεπω
να κανει σπαστες κινησεις γυρω μου ενω προσπαθω να castαρω mind blast για να μου βγαλει
στο τελος το μηνυμα οτι πρεπει να τον εχω μπροστα μου για να του το σκασει...Ειμαι
σιγουρος οτι καταλαβαινεις τι εννοω.
Και προς Θεου δε περιμενω τα 20ms ping αλλα τουλαχιστο ας ειναι 120-150 που ηταν παλια
οχι 350 που ναι εδω και κανα 2μηνο.

ermis333
08-01-07, 08:03
Εγώ που έχω Zisto το ping στο wow είναι από 110-300ms εκεί παίζει, παίζει ρόλο όμως και ο Server, στον Tyralyon έχω μικρότερο ping από τι στο Genjuros, επίσης παίζει ρόλο και ο πληθυσμός που υπάρχει σε κάθε server. Γενικά πρόβλημα υπάρχει μόνο από 400ms και πάνω και οι servers της Blizzard δυστηχώς δεν είναι και οι καλύτεροι, υπάρχουν και συνδρομητές από Σουηδία που πιάνουν αντίστοιχα pings με εμάς και έχουν 100Mbps σύνδεση (έχουμε έναν στο Guild!!!!). Επίσης κοίτα μη φταίει κανά addon μερικά addons δημιουργούν lagspikes.

ΥΓ. To Guild μου είχε καθαρίσει 4 bosses από Nax, αλλά βγήκε το PvP Patch και όλοι τα φορτώσαμε στον κόκορα, καλύτερα που έγινε έτσι γιατί κατάλαβα πως έχανα το χρόνο μου 2 χρόνια τώρα......δεν πρόκειται να ξαναπαίξω τόσο raiding, αφού συνέχεια θα βγαίνουν exp και θα μεγαλώνουν το lvl άρα τα epic θα αχρηστεύονται.

tzampaman
08-01-07, 08:04
Εχω το cod3 & gow στην αναμονή για online, όταν με το καλό ενεργοποιηθώ... :worthy:

union1
08-01-07, 09:25
Εχω το cod3 & gow στην αναμονή για online, όταν με το καλό ενεργοποιηθώ... :worthy:

απο οτι καταλαβα μιλας για xbox 360 games...

@ ADSLgr.com All rights reserved.