PDA

Επιστροφή στο Forum : Τσιγαρα Online



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18

paiktaras
08-05-15, 21:32
Tα μεταφορικά είναι δωρεάν, τους τελευταίους μήνες μόνο κίτρινο διαθέτει όποτε έχει

a8eofovos
09-05-15, 01:16
http://www.mynetkiosk.gr/default.aspx?p=6 απο εδω παιδες εχει παραγγειλει κανενας να μας πει εντυπωσεις??? Μιας και βλεπω και holborn.... Ευχαριατω πολυ

Godian
09-05-15, 01:54
http://www.mynetkiosk.gr/default.aspx?p=6 απο εδω παιδες εχει παραγγειλει κανενας να μας πει εντυπωσεις??? Μιας και βλεπω και holborn.... Ευχαριατω πολυ

Δεν λειτουργεί ποια το site. Το τηλεφωνο που πήρα λέει πως δεν υπάρχει. Και στο Email δεν απαντάνε

- - - Updated - - -


http://www.mynetkiosk.gr/default.aspx?p=6 απο εδω παιδες εχει παραγγειλει κανενας να μας πει εντυπωσεις??? Μιας και βλεπω και holborn.... Ευχαριατω πολυ

Δεν λειτουργεί άλλο. Το τηλεφωνο που πήρα να ρωτήσω δεν υπήρχε. Και στο Email δεν απάντησαν

a8eofovos
09-05-15, 11:40
Να σαι καλα φιλε μου σε ευχαριστω

Godian
09-05-15, 12:50
Να σαι καλα φιλε μου σε ευχαριστω

Να σε καλα φιλε μου

- - - Updated - - -


Να σαι καλα φιλε μου σε ευχαριστω

Και εγω ψαχνω για 50αρη old holborn αλλα δε βρισκω. βρηκα ενα Αθηναικο καταστημα και μου ειπε θα κοιταξει να βρει και θα μου πει .
να παρω 10 πακετα να εχω

a8eofovos
10-05-15, 00:32
Αμα εχεις καμμια ενημερωση φιλε μου σφυρα.....

Sovjohn
10-05-15, 03:37
Να θίξω κάτι στο τσιγαροthread ακόμα και αν δεν αφορά ακριβώς "φτηνά τσιγάρα" αλλά μία εταιρεία (και όχι μάρκα, εταιρεία!) που με κέρδισε με την ποιότητα της και εμένα και 2-3 καπνιστές φίλους:

Η Wolfway Tobacco (http://www.wolfwaytobacco.gr/el/) λοιπόν την οποία ανακάλυψα πριν κανά δίμηνο περίπου από καπνιστικό blog, έχει μια εξαιρετική σειρά από καπνούς στριφτού.

Είναι Έλληνες, απ' ότι έχω καταλάβει από την Ξάνθη και με παράδοση στον καπνό, και φτιάχνουν καπνούς με χειροποίητη επεξεργασία. Υποθέτω, με κάποια μηχανήματα που θα τα έβρισκε κάποιος ας πούμε σε "βιοτεχνία" και όχι "βιομηχανία" καπνού.

Οσα προιόντα τους έχω δοκιμάσει, είναι εξαιρετικά. Δεν πειράζουν στο λαιμό, δεν σου βγάζουν αυτό το "χημικό" που υπάρχει συνήθως σε πρακτικά όλες τις μάρκες, δεν έχει σκουπιδάκια ο καπνός, και οι τύποι είναι μάστορες!

Φαίνεται αυτό, γιατί πουλάνε συσκευασίες 100 γρ. οι οποίες έχουν κατάλληλο packaging ώστε, αν το κλείνετε το σακουλάκι από πάνω, να μην ξεραίνεται ο καπνός ακόμα και μετά από 10, 15 μέρες. Εχουν και συσκευασίες 15 γρ. σε τιμές ανάλογες με του εμπορίου, αλλά όχι για όλες τις μάρκες τους (ενώ 100ρες έχουν για όλες).

Πολύ καλά ακούγονται όλα αυτά, σωστά; Σωστά. Το μελανό σημείο είναι η διαθεσιμότητα. Επειδή απ' ότι καταλαβαίνω δεν μπορούν και να θέλουν να βγάλουν τεράστιες ποσότητες προιόντος, δεν θα τα βρείτε σε όλα τα περίπτερα, για την ακρίβεια σε λίγα, ακόμα και στην Αττική, ή σε καπνοπωλεία συγκεκριμένα. Το κεντρικό / δικό τους είναι στο Συνταγμα πάντως.

Το καλό ποιο είναι όμως; Για τους 100ρηδες, έχουν e-shop, με δωρεάν μεταφορικά αν πάρετε 2 καπνούς και άνω. Δίκαιο μου φαίνεται (και έχει και έκπτωση ο καπνός σε σχέση με το να τον πάρετε από κατάστημα, γύρω στα 2 €).

Δοκιμάστε σίγουρα αυτά που έχω ήδη δοκιμάσει:


Lizard Tail Black, η πιο ελαφριά τους μάρκα με ωραία γεύση και άρωμα
Black Sea, η μεσαία που αν θυμάμαι καλά περιέχει πολλά πολλά καπνά σε χαρμάνι αξιόλογο
Wild Guns, αν είστε του βαριού (εμένα μου αρέσει και κάπνιζα Van Nelle πριν ας πούμε) σε αμερικάνικες ποικιλίες καπνού
Wolfway Blend αν θέλετε ανατολικό χαρμάνι με πολύ ιδιαίτερο άρωμα.


Στην επόμενη παραγγελία μου έχω πάρει και έναν WT (αυτός λεγόταν Oriental προηγουμένως αλλά μάλλον κάτι σκάλωσε με το όνομα του), είναι πανάλαφρος και αρωματικός απ' ότι ξέρω αλλά δεν τον έχω δοκιμάσει, θα τον αναμείξω με κάποια άλλη πιο βαριά μάρκα τους για να δώσει άρωμα και να μην καπνίζω κάτι super light.

Ουδεμία σχέση με την εταιρεία έχω, αλλά επειδή κατάφεραν και μου άλλαξαν μάρκα μετά από καμιά...7ετία, και είχα δοκιμάσει όλα τα κατά καιρούς "νέα" στριφτά χωρίς να με κερδίσει ποτέ κανένα, δοκιμάστε τους άφοβα, ακόμα και με τα 100γρ. από το e-shop αν δεν έχετε τη δυνατότητα να βρείτε 15ρι κάπου αλλού, δεν νομίζω ότι θα το μετανιώσετε, γιατί οι τύποι το έχουν, και αξίζουν την στήριξη όλων όσων εκτιμούν ένα καλό τσιγάρο. :)

s.s
10-05-15, 12:58
Καπνιζω black sea από τον Οκτώβρη περίπου,, καθημερινά, τώρα γύρισα σε lizard tail. Άψογοι καπνοί πραγματικά. Έμαθα ότι θα καταργηθούν οι 15αρηδες στην συσκευασία με το μαγνητακι, και θα κυκλοφορούν σε 30γρ σε τσιγγινο και σε 100γρ.

Godian
10-05-15, 13:03
Καπνιζω black sea από τον Οκτώβρη περίπου,, καθημερινά, τώρα γύρισα σε lizard tail. Άψογοι καπνοί πραγματικά. Έμαθα ότι θα καταργηθούν οι 15αρηδες στην συσκευασία με το μαγνητακι, και θα κυκλοφορούν σε 30γρ σε τσιγγινο και σε 100γρ.

Μεγαλη τιμη έχουν

tsavman
10-05-15, 13:11
Lizard Tail Black, Wild Guns και Black Sea έχω δοκιμάσει (μου έστειλε ο S.S :respekt:) και μου άρεσαν, αλλά στην επαρχία απλά δεν υπάρχει διαθεσιμότητα.

s.s
10-05-15, 13:17
Μεγαλη τιμη έχουν
Είναι λίγο πιο ακριβοί από τους υπόλοιπους. Από εκεί που τους παίρνω συνήθως, τους δίνει με 0,10 έκπτωση, δηλαδή 3,70 τα 15γρ.

- - - Updated - - -


Lizard Tail Black, Wild Guns και Black Sea έχω δοκιμάσει (μου έστειλε ο S.S :respekt:) και μου άρεσαν, αλλά στην επαρχία απλά δεν υπάρχει διαθεσιμότητα.

Βρήκα και Pueblo , και τους 2, στα 6 ευρώ τα 25 γρ. Η επόμενη δοκιμή θα είναι αυτή :p.

tsavman
10-05-15, 13:38
Ο ντεμέκ βιολογικός Marlboro που πρότεινες, έτσι κ έτσι, τίποτα ιδιαίτερο πάντως. :p

Γαμώτο, πως έχουν ακριβύνει έτσι και οι καπνοί. Θυμάμαι τις παλιές καλές εποχές, 3 ευρώ ο 25άρης. 100% αύξηση.

no_logo
10-05-15, 16:04
Βρήκα και Pueblo , και τους 2, στα 6 ευρώ τα 25 γρ. Η επόμενη δοκιμή θα είναι αυτή :p.

ο pueblo εχει κυκλοφορήσει πλέον παντού, όλοι έχουν

s.s
10-05-15, 16:06
Είχα πάει σε ένα μεγάλο περίπτερο πριν μια βδομάδα που φέρνει τα πάντα , και δεν είχε. Ξέρεις ποια εταιρεία τον διανέμει ;

no_logo
10-05-15, 16:08
Είχα πάει σε ένα μεγάλο περίπτερο πριν μια βδομάδα που φέρνει τα πάντα , και δεν είχε. Ξέρεις ποια εταιρεία τον διανέμει ;

Δεν το θυμάμαι
πάντως λανσαρίστηκε παντού πριν 2 με 3 βδομάδες

Kapeo Respect
14-06-15, 19:44
Καλησπερα,
Εχει κανει κανενας αγορα απο το dutyfreedepot??
Εχουν ερθει τα πραματα?
Καποιοι λενε οτι ειναι απατη..
Ευχαριστω πολυ!

paiktaras
14-06-15, 22:25
Δηλαδή, εσύ τώρα διαβάζοντας κάποιες σελίδες του τοπικ κατάλαβες ότι είναι απάτη;

pakitis
15-06-15, 00:17
Δηλαδή, εσύ τώρα διαβάζοντας κάποιες σελίδες του τοπικ κατάλαβες ότι είναι απάτη;

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧχαχαχαχαχαχχαχαχχααχαχαχχαχχχαχ

npil
15-06-15, 12:54
Δηλαδή, εσύ τώρα διαβάζοντας κάποιες σελίδες του τοπικ κατάλαβες ότι είναι απάτη;

μελος στο forum με 0 μηνυματα που γραφτηκε χθες . Αναφερει οτι ειναι απατη μετα απο 55 σελιδες Thread .
Φιλε μου η trollareiς η πρεπει να διαβασεις γιατι ΜΗΝ ΓΡΑΦΕΤΕ οτι ναναι

paiktaras
15-06-15, 14:46
Το δικό μου post γιατί το παραθεσες;

npil
15-06-15, 18:47
Καλησπερα,
Εχει κανει κανενας αγορα απο το dutyfreedepot??
Εχουν ερθει τα πραματα?
Καποιοι λενε οτι ειναι απατη..
Ευχαριστω πολυ!
για αυτο το post εννουσα , ok...
εσυ καλα εκανες και του απαντησες ,

paiktaras
15-06-15, 22:30
A οκ, μα λέω και εγώ !!!! :-)

npil
16-06-15, 09:52
A οκ, μα λέω και εγώ !!!! :-)

Εισαι και Αεκαρα!!!!!
:oneup:

Godian
16-06-15, 12:09
Εγω επαιρνα τον μπλε τον 50αρη απο κυπρο. Αλλα τωρα δεν εχει και εκει περα..... κανω το αλλο κολπο. παιρνω ενα λεφκο old holborn 27αρη και ενα μπλε και τα ανακατευω για να εχει το αρωμα απο το μπλε. ετσι γλιτωνω και 2 ευρω την εβδομαδα αμα επαιρνα μονο μπλε

yiapap
16-06-15, 17:12
Χρόνια παίρνω από το dutyfreedepot χωρίς ποτέ να έχω κανένα πρόβλημα. Αντίθετα μια φορά που πήρα από taxheaven ακόμη με πρήζουν στις τηλεφωνικές κλήσεις. Και άντε να βγάλεις ακρη με τα κινεζοαμερικάνικά τους!

pakitis
16-06-15, 22:00
Έτσι από απορία, έχει βρει κανείς καμιά παρόμοια με DutyFreeDepot; Όσες φορές κι αν έχω κοιτάξει, δεν υπάρχει καμιά τους να τους φθάνει..

pakitis
21-06-15, 23:56
Επίσης, έχει δοκιμάσει κανείς να αγοράσει από DutyFreeDepot με prepaid;

paradox21
22-06-15, 00:24
Εγώ Πειραιώς Visa,όλα καλά.

giwrgosth
22-06-15, 09:16
Υπόψιν πως έχουν και paypal, αλλά πρέπει μάλλον να το ζητήσεις για να σου το δώσουν.
Κατά τα άλλα έχουν βάλει πλέον και μεταφορικά και έχει εξαφανιστεί ο Old Holborn.
Άλλη πηγή έχουμε?

stakar
22-06-15, 11:23
Τα μεταφορικά που έβαλε (+€8.46 ανα κούτα) τώρα τα είδα κι εγω, που το διάβασα παραπάνω!
Στον Golden Virginia τουλάχιστον που αγοράζα εγω, στην 5αδα πλέον δεν πολύ συμφέρει
(5 packs of 50 gr. - €43.23 + €8.46= €51.69) 10,33€ έκαστος
αλλα αν παρεις κούτα των 10 , η τιμη ειναι καλή (10 packs of 50 gr. - €56.3 + €8.46= €64.85) 6,48€ έκαστος

pakitis
22-06-15, 23:41
Όχι ρε μάγκες; Έβαλαν μεταφορικά; :(
Φόλαααα.

Crosswind
25-06-15, 15:11
Ενδιαφέρον.....Έχει και PayPal, λέω να ρίξω μια παραγγελία για American spirit

Παρήγγειλες τελικά? Μπήκα να βάλω μια για μένα σήμερα, αλλά βλέπω δεν έχει Paypal, μόνο Western Union.

Just_Nikos
25-06-15, 16:11
Αλλο site με old holborn υπαρχει? Δεν εχω βρει απολυτως τιποτα...

yiapap
26-06-15, 11:25
Αλλο site με old holborn υπαρχει? Δεν εχω βρει απολυτως τιποτα...Ούτε εγώ. Κι εμένα με ενδιαφέρει.

pakitis
28-06-15, 16:44
Μάγκες έψαξα έψαξα δε βρήκα τίποτα. :|

yiapap
29-06-15, 14:11
Τώρα και να έβρισκες δεν μπορούμε να τα αγοράσουμε :p

Godian
02-07-15, 11:07
Εγω παιρνω ενα ασπρο και και μπλε old holborn το ασπρο το μεγαλο και τα ανακατευω για να εχει το αρωμα του μπλε και παιρνω και 1 πακετο φιλτρακια ριζλα τα μεγαλα και 3 χαρτακια και δινω 11,5 και με παιρνει μια βδομαδα

Just_Nikos
03-07-15, 00:03
Τώρα και να έβρισκες δεν μπορούμε να τα αγοράσουμε :p

Εκτος και καποιος εχει καρτα που εκδωθηκε στο εξωτερικο :p

yiapap
03-07-15, 12:30
Εκτος και καποιος εχει καρτα που εκδωθηκε στο εξωτερικο :pΉ μιλήσει σε κανέναν φίλο του από πολιτισμένη χώρα (Αλβανία, Βουλγαρία, Ρουμανία κτλ.)
(don't troll the Troll :p)

Just_Nikos
03-07-15, 16:51
Ή μιλήσει σε κανέναν φίλο του από πολιτισμένη χώρα (Αλβανία, Βουλγαρία, Ρουμανία κτλ.)
(don't troll the Troll :p)

Δεν εχω βρει Old Holborn στη ρουμανια :p

yiapap
03-07-15, 17:25
Δεν εχω βρει Old Holborn στη ρουμανια :pΕχ... Από δω θα το παραγγείλεις βρε. Με την πιστωτική κάρτα του φίλου.

Just_Nikos
04-07-15, 04:16
Εχ... Από δω θα το παραγγείλεις βρε. Με την πιστωτική κάρτα του φίλου.

Οχι εννοω οτι εχω παει ρουμανια πολλες φορες, και ποτε δε βρηκα. Ουτε στα so called "tobacco shops".

paiktaras
07-07-15, 22:44
Πολωνία πάντως έχει τα πάντα σε gr με τιμή γύρω στα 5,25€

Crosswind
08-07-15, 14:47
Κάποιο αξιόπιστο site με τσιγάρα εκτός από dutyfreedepot και ας είναι και λίγο παραπάνω από ελληνική τιμή? Θυμάμαι ότι είχαν αναφερθεί κανα-δυο, αλλά δε μπορώ να τα βρω.

yiapap
08-07-15, 15:14
Κάποιο αξιόπιστο site με τσιγάρα εκτός από dutyfreedepot και ας είναι και λίγο παραπάνω από ελληνική τιμή? Θυμάμαι ότι είχαν αναφερθεί κανα-δυο, αλλά δε μπορώ να τα βρω.Δε θέλεις να πληρώσεις φόρους με τίποτε ε; :p

giwrgosth
08-07-15, 15:23
Από μια γρήγορη ματιά που έριξα (άνοιξα κάπου στις 100 σελίδες :p ) δεν είδα κάτι άλλο, αν και έψαχνα για Old Holborn.
Οι περισσότεροι σε στέλνουν στο DFD και μόνο μια βρήκα με Old Holborn και είναι στην Τουρκία, αλλά τους έστειλα ένα email και δεν απάντησαν.

Crosswind
09-07-15, 11:51
Δε θέλεις να πληρώσεις φόρους με τίποτε ε; :p

Αφού έχω μπλέξει με ψυχασθενείς εδώ περά. 10 ευρώ το πακέτο :cry:

thourios
09-07-15, 13:28
Εγώ το έχω κόψει τελείως και ένας λόγος πέραν της υγείας ήταν οι φόροι. Θέλω να πληρώνω φόρους και πρέπει να πληρώνω φόρους αλλά όχι τόσους πολλούς. Τα τσιγάρα και τα καπνά φορολογούνται υπερβολικά. «Έμαθαν» τον κόσμο να καπνίζει πριν είκοσι χρόνια με καλά ή έστω καλύτερα τσιγάρα από τα σημερινά και τώρα ζητούν υπερβολικούς φόρους για τον εθισμό τους.
Βέβαια αυτό είναι άλλο θέμα.
Άλλος ένας λόγος που το έκοψα είναι ότι τα τα τσιγάρα έχουν γίνει «αέρας» με τους περιορισμούς της Ευρωπαικής ένωσης.Τα δε λαθραία είναι άχρηστα και πολύ πιο επικίνδυνα.


:down:

Crosswind
09-07-15, 16:02
Εγώ το έχω κόψει τελείως και ένας λόγος πέραν της υγείας ήταν οι φόροι. Θέλω να πληρώνω φόρους και πρέπει να πληρώνω φόρους αλλά όχι τόσους πολλούς. Τα τσιγάρα και τα καπνά φορολογούνται υπερβολικά. «Έμαθαν» τον κόσμο να καπνίζει πριν είκοσι χρόνια με καλά ή έστω καλύτερα τσιγάρα από τα σημερινά και τώρα ζητούν υπερβολικούς φόρους για τον εθισμό τους.
Βέβαια αυτό είναι άλλο θέμα.
Άλλος ένας λόγος που το έκοψα είναι 'οτια τα τσιγάρα έχουν γίνει «αέρας» με τους περιορισμούς της Ευρωπαικής ένωσης.Τα δε λαθραία είναι άχρηστα και πολύ πιο επικίνδυνα.


:down:

Κόψιμο? Υγεία? Εσύ μας χαλάς το νήμα μ'αυτά που γράφεις. Ban τον κύριο παρακαλώ :lol:

s.s
10-07-15, 09:51
Παίζει προσφορά σήμερα στο Prince λευκό, 2,20 το μαλακό, 2,50 το σκληρό. Πρέπει να πάρετε 2 μαζί, και μια δυαδα ανά άτομο. Ζητάνε όνομα και τηλέφωνο, αν δώσετε κι άλλο όνομα παίρνετε άλλα 2 :p.

@ ADSLgr.com All rights reserved.