PDA

Επιστροφή στο Forum : wind adsl ενεργοποιηση χαμηλη ταχυτητα



pagos
22-06-12, 13:16
καλησπερα μολις εγινε η ενεργοποιηση στη τηλεφωνικη μοθ σηνδεση.σας παραθετω τα στατιστικα μου

ADSL Link Downstream Upstream
Connection Speed 10380 kbps 1020 kbps
Line Attenuation 31.0 db 17.2 db
Noise Margin 9.1 db 12.0 db

υπαρχει περιπτωση να πιανω παραπανω?αυτα ειναι με δικο μου modem ενα netgear.
με το zxv10 καρφωνω μολισ στα 7.τουσ πηρα μου ειπαν θα ελενξουν τη γραμμη αλλα τιποτα 2μερες τωρα.

mephisto
22-06-12, 16:49
εχεις 14 μερες για υπαναχωρηση,αν δεις οτι σε μια εβδομαδα δεν εχει γινει τιποτα μπορεις να γυρισεις στον προηγουμενο παροχο σου χωρις χρεωση...

pagos
22-06-12, 17:35
με τα στατιστικα αυτα ποσο θα επρεπε να πιανω?γνωριζεις λογο εμπειριας?

RASTAVIPER
22-06-12, 23:51
Με 31Attenuat δεν μπορείς να πας και πολύ παραπάνω.
Οπότε η γραμμή σου για εκεί είναι.
Στον προηγούμενο πάροχο πόσο έπιανες?

djpar
24-06-12, 20:23
αν θες στειλε e-mail https://www.wind.com.gr/gr/wind/epikoinonia/gia-ton-idioti/

και πες να σε πανε 6 snr να ανεβεις κανα 2mbps αλλα με πιθανοτητα αποσυνδεσεων,να ξαναπας στο 9αρι προφιλ ειναι το ιδιο ευκολο,Η απλα παρε τους τηλ να τους το πεις

mephisto
25-06-12, 20:44
παιδια sorry για το ακυρο του θεματος,αλλα επειδη ειναι να ενεργοποιηθω την τεταρτη με φορητοτητα κ ξαφνικα σημερα δεν εχω ουτε τηλ ουτε ιντερνετ,ξερει κανεις το email του support για να τους κραξω?

RASTAVIPER
25-06-12, 22:29
παιδια sorry για το ακυρο του θεματος,αλλα επειδη ειναι να ενεργοποιηθω την τεταρτη με φορητοτητα κ ξαφνικα σημερα δεν εχω ουτε τηλ ουτε ιντερνετ,ξερει κανεις το email του support για να τους κραξω?
Ένα post πιο πάνω αναφέρεται η φόρμα επικοινωνίας.
Εκεί μπορείς να στέιλεις για το πρόβλημά σου.

mephisto
26-06-12, 10:12
Σ'ευχαριστω πανω στα νευρα μου χτες δεν το ειδα καν...

djpar
26-06-12, 10:23
mephisto...δυστηχως βρωμαει οτε,εχω προσφατη εμπειρια απο φιλη 3 βδομαδες να συνδεθει γιατι ο οτε δεν εχει δωσει γραμμη στο σπιτι μεσα ενω εχει δωσει κανονικα αριθμο στους τεχνικους

mephisto
26-06-12, 11:36
Πιθανο.σημερα μου ηρθε μηνυμα απο wind οτι ενεργοποιηθηκα.Δεν εχω παει σπιτι να δω εαν εχω ιντερνετ κ τηλεφωνο.Το τηλεφωνο που δοκιμαζω χτυπαει κανονικα αλλα δεν απανταει κανενας,το ιδιο που εκανε και χτες δηλαδη.Βεβαια μπορει να μην εχει ολοκληρωθει η διαδικασια γιατι καλω απο On.Χτες ξαφνικα δεν ειχα τιποτα(ιντερνετ τηλεφωνο) αλλα οταν με καλουσαν εβγαινε το νουμερο στο σταθερο, αλλα δεν χτυπαγε κ δεν μπορουσα να το σηκωσω.Επισης δεν μπορουσα να κανω καμια κληση κ σε καποιες στιγμες ειχα κ θορυβο στο τηλεφωνο.Σε καποια φαση το βραδυ χτυπησε το τηλεφωνο χωρις νουμερο σαν βραχυκύκλωμα δηλαδη...Το πρωι το δηλωσα σαν βλαβη στον οτε κ το δεχτηκαν κανονικα,αρα ακομα φαινομουν σαν πελατης τους.

djpar
26-06-12, 12:12
καλα το οτι το δεχτηκαν μην παιρνεις και ορκο και ξερεις τι τους γινεται!

τι να σου πω η μεταβαση αν εχει γινει και εχει σταλει το μνμ τα προβληματα στην wind πρεπει να πανε

mephisto
26-06-12, 12:48
ενημερωσα κ wind με τηλεφωνο και email.Ο τεχνικος μου ειπε οτι θα το δει κ θα καλεσει στο σπιτι για καποιες δοκιμες.Ειδωμεν...

@ ADSLgr.com All rights reserved.