PDA

Επιστροφή στο Forum : Blackberry Curve 8500 ερωτήσεις



tiffany
26-06-12, 11:24
Δανείστηκα επ' αόριστον το κινητό του τίτλου από ένα φίλο. :p Έχω κάποιες απορίες διότι είναι εντελώς άλλος κόσμος σε σχέση με αυτό που είχα συνηθίσει.

1. Δεν μπορώ να συνδεθώ με το wi-fi του σπιτιού μου. Έχω το Netfaster IAD 2. Δοκίμασα και ξεκλείδωτο και κλειδωμένο. Το εικονίδιο του wi-fi παραμένει γκρι. Έχω παίξει με τις ρυθμίσεις αλλά δεν βρίσκω άκρη. Το κινητό δεν μπορεί να πάρει IP. Ενώ είναι ρυθμισμένο δεν λαμβάνει. Στο router έχει γίνει assign η IP 192.168.2.4.

2. Ο λογαριασμός Blackberry είναι δωρεάν ή θα πρέπει να "δεθεί" με κάποιο συμβόλαιο; Παρατηρώ ότι αρκετές εφαρμογές στο App World θέλουν και λογαριασμό BB.

3. Τι παίζει γενικά με το Internet. Έχω μία κλασική Vodafone σύνδεση με internet. Πρέπει να κάνω τίποτα ρυθμίσεις για τα δεδομένα ή απλά μπαίνω και κατεβάζω όπως και στα υπόλοιπα κινητά της αγοράς;

4. Κατέβασα και ενεργοποίησα το Google Sync και έχω τις επαφές μου και το ημερολόγιό μου. Τι γίνεται με το gmail μου; Πως το ενεργοποιώ;

Σε γενικές γραμμές είμαι πολύ ευχαριστημένος. Άλλος πλανήτης. Πραγματικά τους καταλαβαίνω τους χρήστες που είναι φανατικοί. Εργαλεία με όλη τη σημασία της λέξης.

@ ADSLgr.com All rights reserved.