PDA

Επιστροφή στο Forum : Φουσκωμένος λογαριασμός



nikolaos7
04-12-06, 18:43
Σήμερα μου ήρθε ο λογαριασμός με την πρώτη χρέωση του Ιντερνετ από την Τελλας και ήταν φουσκομένος 124 μόνο για το adsl.Πήρα στο 13800 και μου είπε η κοπέλα οτι είναι προπληρωμένος και θα πληρώσετε αυτό και τον επόμενο αλλα δεν πολύ κατάλαβα τι ακριβως εννοούσε και με μπερδεψε περισσότερο.Έχω provider Τελλας και γραμμή από Οτε.Παρακαλώ τα φώτα σας.
http://img460.imageshack.us/img460/1971/6965uh9.th.png (http://img460.imageshack.us/my.php?image=6965uh9.png)

vaggoulas
04-12-06, 18:48
Η Tellas έχει διμηνιαίους λογαριασμούς.Λογικά έχεις χρεωθεί από την μέρα που ενεργοποιήθηκες μέχρι την έκδοση του λογαριασμού + το επόμενο δίμηνο.

vaggoulas
04-12-06, 18:52
Όπα τώρα είδα τον λογαριασμό.Την γραμμή την έχεις στο όνομα σου ή την πήρες από Tellas?Αν είναι από Tellas είναι ok.Αν την έχεις εσύ από ΟΤΕ κάτι δεν πάει καλά καθώς έχεις χρεωθεί και για γραμμή.

nikolaos7
04-12-06, 19:14
Τι εννοείς αν είναι στο όνομα μου?Έκανα στην Τελλας αίτηση και για γραμμή και για adsl στον Οτε πληρώνω μόνο το πάγιο.Δηλαδή απο εδώ και πέρα τόσο θα μου έρχεται?Γιατί μου ήρθε 176 ευρώ

jimaniac
04-12-06, 22:32
Απο την στιγμή που έκανες αίτηση στην Tellas και για γραμμή και για providing τότε στον ΟΤΕ θα πληρώνεις μόνο το πάγιο της τηλεφωνικής σου γραμμής που είναι γύρω στα 25 ευρώ το δίμηνο....

Απλά η Tellas σου στέλνει τον πρώτο λογαριασμό φουσκωμένο επειδή σε αυτόν συμπεριλαμβάνονται
α) η μέχρι τώρα χρήση που έχεις κάνει και...
β) οι 2 επόμενοι μήνες

Δηλαδή στην ουσία προπληρώνεις τις υπηρεσίες που σου προσφέρουν.....

Στον ΟΤΕ δεν πληρώνεις καμία γραμμή ADSL...όλα προωθούνται μέσω Tellas ....στον ΟΤΕ δίνεις μόνο το πάγιο της τηλεφωνικής σου γραμμής και ότι κλήσεις πραγματοποιήσεις (εφόσον δεν έχεις κάποιον άλλον εναλακτικό πάροχο για σταθερή τηλεφωνία)

Ελπίζω να βοήθησα.....

katakouzina
04-12-06, 22:56
Μια χαρά είναι ο λογαριασμός σου. Αν δεις ότι προπληρώνεις και 2 μήνες μπροστά και πλήρωσες από τις 25 και τα βγάλεις αναλογικά για τους 4 περίπου μήνες, όλα είναι ΟΚ

nikolaos7
04-12-06, 23:10
Και ο επόμενος λογαριασμός τοσό πολύ θα έρθει ή μετα πάει κανονικά το δίμηνο?

apostol70
04-12-06, 23:25
Κανονικά. Έτσι έγινε με όλους μας.

nikolaos7
05-12-06, 00:15
Οκ ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις

@ ADSLgr.com All rights reserved.