PDA

Επιστροφή στο Forum : θελω μια βοηθεια σε θεμα με συνδεση στο ιντερνετ



fearhome21
30-06-12, 22:09
Καλισπερα παιδεια,θα ηθελα μια βοηθεια,εγο μπενω ιντερνετ απο εναν γειτονα σε Thompson της φορτνετ ενο προσθαθουσα να μπω εχθες στο ρουτερ απτο λαπτοπ μου δεν μπορουσα μου ελεγε περιορισμενη συνδεσι ι καθολου ενο σημερα κσανα προσπαθησα και μπικε! ενω τορα παω να το βαλω στον υπολογιστη μου και δεν γινετε..μου λει συνεχεια περιορισμενη συνδεσι ι καθολου..και στο Chrome που παω να φορτοσο ενα σιτε μου λει Unable to Resolve The Dns Adress μιπως φτει ο αδαπτερ μου? βοιθιστε με..σιγνομι για τιν ορθογραφια! δεν γραφο πολι ελλινικα με κουραζει..

wesker
01-07-12, 22:50
Mπαίνεις εν γνώση του; Αν οχι δεν νομίζω οτι θα σε βοηθήσει κανεις. Προφανώς σε πήρε χαμπαρι και κλείδωσε το router του.

fearhome21
02-07-12, 05:23
ναι το ξερει το παλικαρι του ειπα να με εξυπυρετιση λιγο μεχρι να βαλω δικο μου...στο λαπτοπ μου μπενι μια χαρα ενο οταν παω να το βαλω στον υπολογιστι μου δεν μπενει μου βγαζει περιορισμενι σινδεσι ι καθολοθ και κατι αλλο..Unable To Resolve The Dns Adress..

wesker
02-07-12, 09:42
Mήπως στον υπολογιστή σου έχεις βαλει καρφωτές IP και πρέπει να αλλάξεις τις ρυθμισεις της καρτας δικτύου;

fearhome21
02-07-12, 14:12
για πες μου πως γινετε αυτο..δοκιμασα να παω και στο TCP και εβαλα με το χερι τον DNS SERVER να δω δω αν θα δουλεψει αλλα τιποτα...παρατιρισα οτι πια δεν μου βγαζει το κιτρινο τριγονακι απλα μου λει συνεχεια Unable To Resolve The Dns Adress..εχο Windows Xp και κατω το wireless μου λει οτι εχο αλλα δεν μπορο να κανω τιποτα

wesker
06-07-12, 18:53
Πας στο εικονίδιο της σύνδεσης, δεξί κλικ και Change Adaptor Settings. Bαζεις μια IP που να ταιριάζει στο router σου, για παραδειγμα αν η IP του router ειναι 192,168,0,1 μπορεις να βαλεις ως IP το 192,168,0,3. Subnet Mask το συμπληρώνει μονο του, και στο τελευταιο πεδίο βαζεις την IP του router και το ίδιο βάζεις και στο πεδίο DNS server.

@ ADSLgr.com All rights reserved.