PDA

Επιστροφή στο Forum : Αύξηση ταχύτητας upload



mitsos1os
04-07-12, 13:30
Καλησπέρα παιδιά. Θα ήθελα τη βοήθεια όσων γνωρίζουν. Θέλω να τηνταχύτητα upload της σύνδεσης μου από 1 σε 2 mbit. Εννοείται πως δέχομαι και οποία ενδεχόμενη χρέωση για κάτι τέτοιο. Μπορώ να απευθυνθώ στον πάροχό μου για κάτι τέτοιο ή πρέπει να κοιτάξω αλλού; Αν μου δίνατε και κάποια σελίδα με χαρακτηριστικά και τιμές αν υπάρχουν θα ήμουν ευγνώμων. Ευχαριστώ

griniaris
04-07-12, 14:00
Παίρνεις την 4νετ (ή πας απο εκεί) και ζητας στατικη IP. μολις ενεργοποιηθεί τους τηλεφωνεις και τους λες να σου ανεβασουν το UPload σε 2 λογω στατικης.. και εισαι ετοιμος.

Οσο για την χρεωση, κοιτας στο σιτε τους ποσο χρεωνουν την στατική.

edit: 8.88 € /μηνα επιπλεον

invaider
04-07-12, 16:09
Ρωτα επισης εαν εχεις VDSL η περιοχη σου και αν καλυπτεσε, ετσι ωστε με 10€ να πας στα 10Mpbs Upload.
Πηγενε στο καταστημα της περιοχης, συγουρα θα ξερει καλυτερα την περιοχη απότι τα κεντρικα.

mitsos1os
04-07-12, 18:55
Μάλιστα ευχαριστώ πολύ. Αλλά θα με ενδιέφερε για Connx από τον OTE. Αυτό με την στατική είναι σίγουρο ότι γίνεται να ανεβάσει upload; Πάντως θα πάρω τηλ να ρωτήσω και θα σας πω και εσάς τι μου είπαν ενημερωτικά.

griniaris
04-07-12, 20:45
Μάλιστα ευχαριστώ πολύ. Αλλά θα με ενδιέφερε για Connx από τον OTE. Αυτό με την στατική είναι σίγουρο ότι γίνεται να ανεβάσει upload; Πάντως θα πάρω τηλ να ρωτήσω και θα σας πω και εσάς τι μου είπαν ενημερωτικά.

Σιγουρότατο.... :oneup: Το εχω κανει σπιτι μου (12ος 2011) και στη δουλεια (8ος 2011) .

mitsos1os
08-07-12, 22:13
Λοιπόν παιδιά απλά ενημερωτικά για οτε που ρώτησα που ήθελα μου είπαν στο τηλέφωνο ότι στα πακέτα για το σπίτι τουλάχιστον δεν γίνεται κάτι. Μπορεί με κάποιο επιχειρησιακό.

MAT9
18-04-15, 22:07
Παίρνεις την 4νετ (ή πας απο εκεί) και ζητας στατικη IP. μολις ενεργοποιηθεί τους τηλεφωνεις και τους λες να σου ανεβασουν το UPload σε 2 λογω στατικης.. και εισαι ετοιμος.

Οσο για την χρεωση, κοιτας στο σιτε τους ποσο χρεωνουν την στατική.

edit: 8.88 € /μηνα επιπλεον

Ισχύει ακόμα αυτό; :hmm:

invaider
20-04-15, 12:49
Ισχύει ακόμα αυτό; :hmm:

Ναι ισχύει.

DB7
21-04-15, 13:50
Ισχύει ακόμα αυτό; :hmm:

ισχύει και προκειμένου να έχεις εώς 2 Mbps ταχύτητα στο upload, θα πρέπει να ζητήσεις αρχικά ενεργοποίηση υπηρεσίας static IP με κόστος 8,90€/μήνα και στη συνέχεια ρύθμιση προφίλ (Annex M) για μέχρι 2 Mbps ταχύτητα upload.

spsomas
22-04-15, 10:00
Δεν θα ανέβει βέβαια στα 2. Όσο σηκώνει η γραμμή σου. Αν και δεν το έχω κάνει εγώ από αυτά που έχω διαβάσει φτάνει μέχρι το 1.8 στις "καλές" γραμμές.

@ ADSLgr.com All rights reserved.