PDA

Επιστροφή στο Forum : τι σημαινει 256kb downloading adsl?



DRKLABS
31-07-02, 11:31
μηπως μπορει κανεις να μας εξηγησει ποια η διαφορα του isdn128ΚΒ
και του 256kb του ADSL?
το πρωτο ειναι kbit? και το δευτερο τι ειναι? kbit η kbyte?
η τελος παντων ας μας διαφωτιση καποιος σχετικος για αυτη την διαφορα

frap
31-07-02, 11:43
bit kai ta dyo. Poly 0a h0ela na htan byte alla...

Genikos h sosth grafh einai K gia to kilo B gia to byte kai b gia to bit. Opote diaxorizeis to KBps apo to Kbps :-)

DRKLABS
31-07-02, 13:13
ευχαριστω για την διευκρινιση αλλα τι διαφορα εχει το να βαλεις adsl εαν ειναι μονο 256Κb? απο το isdn? περα απο την διαφορα στις τιμες κλπ
και ποσο κατεβαζεις τελικα με το ADSL? ενω με το isdn64 κατεβαζεις ,με 7kb δηλ η τιμη που γραφει οταν κατεβαζεις εναν φακελο?

mindfox
31-07-02, 19:02
ευχαριστω για την διευκρινιση αλλα τι διαφορα εχει το να βαλεις adsl εαν ειναι μονο 256Κb? απο το isdn? περα απο την διαφορα στις τιμες κλπ
και ποσο κατεβαζεις τελικα με το ADSL? ενω με το isdn64 κατεβαζεις ,με 7kb δηλ η τιμη που γραφει οταν κατεβαζεις εναν φακελο?

Η διαφορά είναι τεράστια και στο κόστος αλλά και στην ταχύτητα.
Σε σχέση με την 64Kbps του μονοκάναλου ISDN 4πλάσια ταχύτητα.
Στα 128 KBps του 2κάναλου ISDN (διπλό τηλ. κόστος) 2πλάσια ταχύτητα.
Και το πιο βασικό: Για το Pro πακέτο, 24ωρη σύνδεση χωρίς χρονο ή ογκο χρέωση (από τα βασικότερα)

Είδωμεν...

Sonap
31-07-02, 20:02
a) DSL, 256 / 128
Katebazeis me 256kbits kai "anevazeis" me 128kbits
diladi lamvaneis data me 28kbytes peripou kai stelneis me 14 kbytes peripou tautoxrona
b) DSL vd ISDN
H dsl den katalamvanei grammh toy tilefonou (xrhshmopoiei alles suxnothtes) se antithesh me thn ISDN. Ara einai kanonas (sto exoteriko) na mhn yparxei xronoxreosh sthn DSL

Auta ta liga

DRKLABS
01-08-02, 03:03
υπαρχει ρε παιδια περιπτωση περα απο τα 256kb της adsl να βαλουν παραπανω δηλαδη τι εννοω ... εχω ακουσει για απειρο downloading γραμμες απο φιλους μου στο εξωτερικο η και για 8MB γραμμες και επισης για cable γραμμες τι τελος παντων ειναι ολα αυτα και γιατι εμεις θα ξεκινησουμε παλι απο το 0 δηλ απο την αρχη? και δεν παμε κατευθειαν στο ψαχνο? και τι δηλαδη διαφορα απο τα 128kb ISDN εως τα 256kb adsl?
γιατι δεν μπορουμε να προχωρησουμε πιο πολυ και παλι τα ιδια ενω δηλαδη οι αλλοι θα εχουν φτασει στην σελληνη εμεις επιμενουμε να παμε με τα γαιδουρακια????????????????????????
περιμενω καμια γνωμη ... μα βλεπω οτι δεν ασχολουνται και πολλα ατομα με αυτο το forum περα απο τους mods?
Υπαρχει αραγε καποιο αλλο site η forum με περισσοτερη απηχηση?
γιατι απο οτι εχω καταλαβει μονον εγω και τα παπαρια μου διαβαζουν αυτα που γραφω.Εαν ξερετε καμμια αλλη διευθυνση πειτε μας και μας να ξελαμπικαρουμε λιγο την συνειδηση μας !!!
και βαλτε επιμενω παλι το site αυτο σε καμια καλη μηχανη ψαξιματος
γιατι οταν καποιος θελει να το βρει δεν ειναι μαντης !!!!!!
αντε και ξυπνηστε λιγακι και πεστε και καμια γνωμη δεν θα λερωσετε το στομα σας με καμια βρισια κατα του ΟΤΕ αντιθετως θα δειξουμε ολοι κατανοηση και θα προσπαθησουμε εδω να σας βοηθησουμε να βγαλετε αυτο που εχετε μεσα σας και το κρυβετε μεσα σας.
και μην φοβαστε να βρισετε απλα βαλτε και καμια τελιτσα αναμεσα στις κακες λεξεις που πιθανον να χρησιμοποιησετε εναντιον του ΟΤΕ ετσι για την νομικη αποψη οχι τιποτα αλλο...θα μου πειτε οτι και να πει ο ελληνας adsl δεν προκειται να δειτε ουτε στο ονειρο του αλλα κατι ειναι και αυτο τουλαχιστον ειναι μια ηθικη προσφορα στον ανισο αγωνα μας

ΕΔΩ ΤΟΠΟΘΕΤΕΙΣΤΕ ΤΑ ΧΕΙΡΟΚΡΟΤΗΜΑΤΑ ΣΑΣ

frap
01-08-02, 13:49
υπαρχει ρε παιδια περιπτωση περα απο τα 256kb της adsl να βαλουν παραπανω δηλαδη τι εννοω ... εχω ακουσει για απειρο downloading γραμμες απο φιλους μου στο εξωτερικο η και για 8MB


Nai, yparxei... sto mellon. To problhma den einai texniko, alla ypodomhs.
Opos katalabaineis, an sou poulhsei tora kati san 8Mbit/1Mbit DSL 0a prepei na exei to katallhlo backbone apo piso gia na se yposthri3ei. Epeidh to internet bandwidth (to kykloma dld, oxi oti 0a kostisei idiaitera akribotera se e3oplismo) sthn ellada einai akribo akomh den mporoun na sou prosferoun tetoies taxythtes se prosites sxetika times. Oute kan onomastika.

Blepeis akomh kai ta 256Kbps pou leme einai onomastikh taxythta. Oxi eggyhmenh. To idio symainei kai me ths ISDN syndromes, mono pou se autes tis periptoseis h analogies einai tetoies pou ap'oti fainetai toulaxiston to ena kanali einai sxedon panta gemato. Hdh kapoia paidia exoun anaferei pos se ores pou to diktyo ths i/c einai emfanos apasxolhmeno oi taxythtes peftoun se epipeda ISDN128 kai kato.




γιατι εμεις θα ξεκινησουμε παλι απο το 0 δηλ απο την αρχη? και δεν παμε κατευθειαν στο ψαχνο? και τι δηλαδη διαφορα απο τα 128kb ISDN εως τα 256kb adsl?


H megalyterh idiopoios diafora einai to "always on" ka0os kai to "flat rate". An auta den sou fainontai arketa, tote isos na sou tairiazei perissotero to dialup gia tis anagkes sou.



γιατι δεν μπορουμε να προχωρησουμε πιο πολυ και παλι τα ιδια ενω δηλαδη οι αλλοι θα εχουν φτασει στην σελληνη εμεις επιμενουμε να παμε με τα γαιδουρακια????????????????????????


Giati kai na ftiaxname diasthmika leoforeia, pali 0a eprepe na ftia3oume kai diasthmika aerodromia. Auth th stigmh sthn ellada prospa0oume na ftia3oume ena mikro diasthmiko leoforeio pou na mporei na prosgeio0ei sto El. Benizelos. Otan apokthsoume kanoniko diasthmodromio 0a ftia3oume megalytero diasthmoploio...



Υπαρχει αραγε καποιο αλλο site η forum με περισσοτερη απηχηση?


Yparxei kai to "adsl in greece" sto www.delphiforums.com . Alla den 0a breis tipote diaforetiko :-(



γιατι απο οτι εχω καταλαβει μονον εγω και τα παπαρια μου διαβαζουν αυτα που γραφω.Εαν ξερετε καμμια αλλη διευθυνση πειτε μας και μας να ξελαμπικαρουμε λιγο την συνειδηση μας !!!


Me ekplhseis... 3eroun na diabazoun? :-) :-) :-)



αντε και ξυπνηστε λιγακι και πεστε και καμια γνωμη δεν θα λερωσετε το στομα σας με καμια βρισια κατα του ΟΤΕ αντιθετως θα δειξουμε ολοι κατανοηση και θα προσπαθησουμε εδω να σας βοηθησουμε να βγαλετε αυτο που εχετε μεσα σας και το κρυβετε μεσα σας.


O OTE kanei thn douleia tou kai ekmetalleuetai to gegonos oti einai o monadikos megalos paikths me ton symferotero gi'auton tropo. Opoios 0elei na brisei gia thn katastash auth 0a prepei na koita3ei allou. (Isos kai se kana ka0refth....)



adsl δεν προκειται να δειτε ουτε στο ονειρο του αλλα κατι ειναι και αυτο τουλαχιστον ειναι μια ηθικη προσφορα στον ανισο αγωνα μας


Dld autoi pou to exoun dei koimounte? Oime!



ΕΔΩ ΤΟΠΟΘΕΤΕΙΣΤΕ ΤΑ ΧΕΙΡΟΚΡΟΤΗΜΑΤΑ ΣΑΣ

*klap*klap*klap*

-K.

@ ADSLgr.com All rights reserved.