PDA

Επιστροφή στο Forum : Ο παλιός και ο νεος, ΟΤΕ, ΟΤΕΝετ, conn-x και conn-x talk;



sgrig
05-12-06, 23:45
πακετο προσφορας = δινει χαμηλοτερη χρεωση εαν δεσμευτεις για 6 μηνες αντι για ξεχωριστα
γραμμή adsl + συνδρομη internet (ειναι αυτα που πληρωνεις) και μπορεις να τα διακοψεις ανα πασα στιγμη.
ναι με 39ευρω το μηνα φπα included θα εχεις τις ιδιες υπηρεσιες.




Ααα μάλιστα... να κανω πρώρα μια μετάφραση για τον lionheartκαι συγγνώμη για τα greeklish.
Το ερώτημα μου είναι απλό

Έχω μια αορίστου χρόνου συνδρομή απο καταβολής κόσμου σε otenet και οτε 768 και πλερώνω σαν καλό παιδί το λογαριασμό μου. 40 ευρά τον μήνα πάνω κάτω , ξεωριστά τα τελεφωνα ομιλίας.

Τώρα ο οτες δίνει το connex με 20 ε τον μήνα και δωρεάν ομιλίες...

Εμένα τον παλιό με φτύνει στην μούρη και μου λέει... διέκοψέ το και γίνε νέος πελάτης μας πάλι.


Ο prodromosfan... έχει δίκιο ότι με το connex είμαι δεσμευμένος 12 μήνες. ενώ τώρα είμαι ελεύθερο πουλί .


Δεν θα έπρεπε να μου δώσει όμως την ευκαιρία να δεσμευθώ και γώ 12 μήνες να τα προπληρώσω και να είμαι χαρούμενος?

Αν είμαστε πολλοί ρε παιδια να οργανωθούμε... Ειδικεύομαι στους τζερτζελέδες.... απλά θέλω υλικό για επανάσταση...


Το αίτημά μας είναι απλό κύριοι... γιατί να μην μας μεταχειρίζεστε σαν τους νέους πελάτες σας?
θέλετε να διακόψουμε πρώτα την συνδρομή μας.... και μετά αντί να γίνουμε νέοι πελάτες σαςς .... να ξαναερευνήσουμε την αγορά βλέποντας δίπλα στο προίόν σας και την tellas & vivodi & hol?


Οποιος έχει όρεξη.... εδώ είμαι. Δεν χάνουμε τίποτα να εντοπίσω έναν υπεύθυνο προγραμματων της otenet και να του στείλουμε μια σειρά από email με το ίδιο κείμενο.

Lionheart
06-12-06, 00:28
Ρε sgrig κάνε μια μετάφραση στα Ελληνικά το post σου, όπως πρέπει δλδ με βάση τους κανόνες του forum...
Τέτοια ώρα κιόλας δεν νομίζω να κάτσει κάνεις να βγάλει τα μάτια του με αυτό το κείμενο.

NUTSIS
06-12-06, 00:53
Μην το παιρνεις προσωπικα καλε μου ανθρωπε.
Να ξερες ποσοι ειμαστε....
Να δεις που στο τελος θα μας πουνε και μ......ς , ελεγε ο καλαηδονης.
Καλα ε , εγω εκανα και τριμηνα ο καπατσος.

Παρεπιπτοντως ,
ανοιξα το φετινο κρασι, ΟΝΕΙΡΟ.
Απο το ιδιο πινουμε, απο το ιδιο βαζουμε στη σαλατα......

prodromosfan
06-12-06, 20:09
πακετο προσφορας = δινει χαμηλοτερη χρεωση εαν δεσμευτεις για 6 μηνες αντι για ξεχωριστα
γραμμή adsl + συνδρομη internet (ειναι αυτα που πληρωνεις) και μπορεις να τα διακοψεις ανα πασα στιγμη.
ναι με 39ευρω το μηνα φπα included θα εχεις τις ιδιες υπηρεσιες.

manoulamou
07-12-06, 22:02
Εχω την αμυδρα υποψια οτι ειδικα για τους κατοχους αοριστου απο ΟΤΕ/ΟΤΕνετ
δεν χρειαζεται πανω απο ολιγολεπτη διακοπη για να πας σε Conn-x
οπου ετσι κι αλλιως εξακολουθει να ειναι στο ονομα σου η γραμμη
και τωρα τρεχουν και οι φοβερες προσφορες με τα -50 ευρω
της δωροεπιταγης (καλυτερα μεσω Γερμανου παρα απο ΟΤΕshop (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=63020&page=2)).
Εαν καποιος εμπιπτει στην περιπτωση μας ;) των παλιων πελατων/αοριστακηδων, ας μας διαφωτισει!

Gordito
07-12-06, 22:20
Να κανεις edit το αρχικο μηνυμα σου.
Πανε στο λινκ που σου δινει η κυρια του φορουν και διαβασε το.

sgrig
07-12-06, 22:31
Φίλοι καλοί πελάτες του οτε κορόιδα μέχρι τώρα...

Ισχύει αυτό που λέει η καλή κυρία

Πάρτε 134 πειτε είμαι ο μ....ς που δεν φροντίσατε καλή τη πίστη να με ενημέρωσετε για την δυνατότητα να πλερώνω μισά λεφτά και περιμένατε να το μάθω μόνος μου......
Κάντε με connex μέσα σε 4 μέρες.

Με ένα πάγιο 7 ε + τον μήνα κάντε με και connex talk να μιλάω και ελέυθερα βραδινές ώρες και οοοοοοοοοοοοολο το σουκου.

Το έκανα πρίν μια ώρα

Αφού βασάνισα τον υπάλληλο στο 134.... μου ορκίσθηκε ότι η μοναδική διαφορά θα φανεί σοτν λογαριασμό.

30 ε το παγιο σύνδεσης το δίμηνο (isdn τέλος) + 40 ευρώ σύνολο το ιντερνετ το δίμηνο + 14 ε το πάγιο για τσάμπα bla bla της ώρες που σας είπα....
Σύνολο 84 το δίμηνο... standard αν δεν μιλάς άλλες ώρες και δεν πέρνεις διεθνή και κινητά.

Υπάρχει μόνο η δέσμευση ότι δεν θα την κοπανήσεις πρίν περάσει το 12 μηνο.


θα σας ενημερώσω σε 4 μέρες αναλυτικά για τα +- των υπηρεσιών που έχω....

Gordito
07-12-06, 22:38
Στα 2Μβιτ εισαι?

sgrig
07-12-06, 22:44
Πονεμένη ιστορία... τι είχα

το πακέτο μου λεγόταν


Φορώντας γυαλιά isdn:
isdn128 αορίστου... με δώρο 1gbyte volume sta dsl 384/184 που αργότερα έγινε doubled.


Φορώντας γυαλιά adsl:
Ondsl Economy 1000 με backup 128 isdn !

Τον υπάλληλο τον εξόρκισα ότι δεν θέλω να αλλάξει ΤΙΠΟΤΑ γιατι έχω στήσει πολλά πράγματα χχρησιμοποιώντας τον συνδυασμό dsl στην αθήνα και isdn στην επαρχία.

Μου είπε :
Το μόνο που θα αλλάξει θα είναι ο λογαριασμός.....
αναμένουμε.

Asteris
08-12-06, 01:45
Έχω φίλο που από αορίστου (των 45€), πέρασε σε Conn-x των 28.5, με εξάμηνη παραμονή. Τώρα θα πάρει και το νέο πακέτο, με τα 25.9€ και την δωροεπιταγή. Το ίδιο μπορείς να κάνεις και συ Sgrig, χωρίς πρόβλημα, με ένα τηλέφωνο στο 134. Φρόντισε να κράξεις όσο γίνεται, για το ότι κανείς δεν σε ενημέρωσε για την αλλαγή της τιμής του προϊόντος προς τα κάτω, αλλά απλά σε θεώρησαν το κορόιδο που δεν θα το μάθαινε και θα εξακολουθούσε να πληρώνει την παλιά τιμή.

Εγώ έτσι τους τα έχωσα όταν μου είπανε ότι δεν δικαιούμαι την δωροεπιταγή και αναγκάστηκε να με πάρει το τμήμα παραπόνων να ζητήσει συγνώμη.

prodromosfan
08-12-06, 17:00
στο connx που μπηκες γιατι εχω την υποψια οτι σε δεσμευει μονο για 6μηνες???
απλως η τιμη ειναι σταθερη για 12 μηνες

Alex1001
08-12-06, 19:03
Παιδιά από τις γραμμές ADSL OTE σε γενικές γραμμές είστε ευχαριστημένοι? είμαι και εγώ στο ψάξιμο και ότι άποψη δεκτη και εκτιμητέα..:)
Πάντως αυτό με τις τιμές στο αοριστου μετά τον χρόνο δυστυχώς από ότι βλέπω όλοι το κάνουν..οι παλιοί συνδρομητές είναι τα κορόιδα τις υπόθεσις :(

antonism
08-12-06, 20:37
Κι εγώ ήμουν απο τους "παλιούς" που πλήρωνα 40€ γισ την γραμμή του ΟΤΕ και 40€ για την σύνδεση αορίστου της Forthnet. Το άλλαξα σε conn-x 2048 και θα πληρώνω τα μισά χρήματα κάθε μήνα. Αφού ετσι κι αλλιώς οι ταχύτητες στις 2048 είναι χάλια δεν υ['αρχει λόγος να πληρώνω τόσα χρήματα προσπαθώντας να βρώ τον ISP με την καλύτερη ταχύτητα.

Gordito
08-12-06, 21:26
Κι εγώ ήμουν απο τους "παλιούς" που πλήρωνα 40€ γισ την γραμμή του ΟΤΕ και 40€ για την σύνδεση αορίστου της Forthnet. Το άλλαξα σε conn-x 2048 και θα πληρώνω τα μισά χρήματα κάθε μήνα. Αφού ετσι κι αλλιώς οι ταχύτητες στις 2048 είναι χάλια δεν υ['αρχει λόγος να πληρώνω τόσα χρήματα προσπαθώντας να βρώ τον ISP με την καλύτερη ταχύτητα.

:rofl: :rofl:
γιατι δεν δοκιμασες Τελάς?? Με τα ιδια λεφτα 4Μβπς

antonism
09-12-06, 11:03
:rofl: :rofl:
γιατι δεν δοκιμασες Τελάς?? Με τα ιδια λεφτα 4Μβπς

Το σκέφτηκα φίλε μου αλλά δεν με καλύπτει ακόμα. Σε έξι μήνες που μπορώ να διακόψω πιστεύω πως θα με έχει καλύψει, θα έχει λύσει τα "παιδικά" προβλήματα και θα το σκεφτώ.

prodromosfan
09-12-06, 12:44
Παιδιά από τις γραμμές ADSL OTE σε γενικές γραμμές είστε ευχαριστημένοι?

Οι αποψεις διιστανται και μαλλον ειναι σαν και το λαχειο.
Εγω παντως απο το connx που εχω στο βυρωνα παρόλο που αποτι ακουω εχει πολλα προβληματα η περιοχη ειμαι ευχαριστημενος. (Μαλλον επειδη ειναι μαγαζι και δεν χρησιμοποιειται τις βραδινες ωρες.:hmm: )

@ ADSLgr.com All rights reserved.