PDA

Επιστροφή στο Forum : Αυτόματη φραγή υπηρεσιών μέσα σε 15 ημέρες ανεξόφλητου υπολοίπου απο Hol



Σελίδες : [1] 2

xd_ante
13-07-12, 13:26
Θα ήθελα να μου δώσει κάποιος τα φώτα του
έχω ένα ανεξόφλητο υπόλοιπο του τρομακτικού ύψους των 28 ευρώ και έληξε τέλη ιουνίου... είμαι δύσκολα οικονομικά αυτό τον καιρό και έχω προγραμματισμένη την πληρωμή μαζί με τον λογαριασμό τον τωρινό ο οποίος λήγει τέλη ιουλίου...
έλα όμως που σήμερα πήρα ένα μήνυμα που λέει οτι θα προχωρήσουν σε φραγή των υπηρεσιών μετά απο 15 ημέρες μη πληρωμής του λογαριασμού... δηλαδή σε απο τις 16 ιουλίου...


anyway αφού τα πήρα στο κρανίο πρωινιάτικα τους πήρα τηλέφωνο και τους εξήγησα και η εκπρόσωπος μου απάντησε οτι δεν μπορεί να κάνει κάτι γιατί η διακοπή γίνεται αυτόματα...
αφού της εξήγησα οτι ενώ είμαι εντάξει στους περισσότερους λογαριασμούς μου επειδή τυχαίνει να μην έχω να πληρώσω τον τωρινό και οτι θα τον πληρώσω με τον επόμενο μου απαντάει οτι δεν μπορεί να κάνει κάτι... της απάντησα το εξής και της είπα να το γράψει κι όλας...
ξέρετε διαθέτω και εγώ ένα αυτόματο σύστημα που μόλις διακόψετε τις υπηρεσίες μου θα πάρει τηλέφωνο αυτόματα σε άλλο πάροχο και θα σας έρθει χαρτί φορητότητας και άντε γεια μετά .. δεν ήξερε τι να απαντήσει και έτσι τελείωσε ....

4+ χρόνια πελάτες και μας αντιμετωπίζουν λες και είμαστε ένα τίποτα... καμία συμπάθεια στην οικονομική κατάσταση που μπορεί να βρίσκονται οι περισσότεροι και κυνικές απαντήσεις του τύπου ''αυτοματοποιημένο σύστημα'' μας έχει φάει τα σωθικά με τις αποσυνδέσεις τα χαμηλά κλειδώματα και γενικότερα την ΜΕΤΡΙΟΤΑΤΗ παροχή υπηρεσιών τους και μας το παίζουν και καμπόσοι...

έχει κανείς παρόμοια εμπειρία ?
3 μέρες ακόμη και αν μου το κόψουν τους ''έκοψα'' και πιστέψτε με αφορμή ψάχνω για να τους πω αντε γεια....

nnn
13-07-12, 13:33
Φορητότητα με οφειλή στον προηγούμενο πάροχο = no go.

prodromosfan
13-07-12, 13:35
Η αλήθεια είναι ότι δεν εκτιμάται πάντοτε η κατανοηση απο τους παρόχους. (http://www.adslgr.com/forum/threads/634636-Μου-κοψαν-το-internet-στη-1-το-πρωί-(λόγω-ανεξόφλητου-υπολοίπου))
ωστόσο ενώ αναγραφεται στους λογαριασμους οτι το παρον είναι και ειδοποιητηριο διακοπης των υπηρεσιων αν δεν πληρωθει εντος 2 εβδομαδων απο τη ληξη τους, οι παροχοι συχνά δεν κοβανε τις υπηρεσιες αλλα συνεχιζαν μεχρι τη ληξη του επομενου απληρωτου λογαριασμου.

Πλεον ομως η οικονομικη κριση τους εχει επηρεασει τοσο ωστε να ακολουθουν τον νομο κατα γραμμα.

Σε πελάτη βεβαια που ειναι συνεπης επι συναπτους λογαριασμους θα επρεπε να υπαρχει ενα "χειροκινητο" συστημα για να μην τον χάσουν.

xd_ante
13-07-12, 13:39
Φορητότητα με οφειλή στον προηγούμενο πάροχο = no go.

εννοείται οτι θα τους τα πληρώσω και μετά θα φύγω..... δεν μιλάμε για πιστολιά...

Vitruvian78
13-07-12, 13:40
Όλοι οι πάροχοι λειτουργούνε κατα αυτό τον τρόπο. Έχεις την εντύπωση οτι κάθονται και κοιτάνε και αξιολογούνε κάθε μέρα τον κάθε ένα απο τις 500 χιλιάδες συνδρομήτές τους και αποφασίζουν αναλογα;; Θα μπορούσανε βέβαια να μεταθέτανε την ημερομηνία φραγής, αν π.χ. ο πελάτης δεσμεύεται να πληρώσει την τάδε ημερομηνία. Η hol ήτανε απο τους ελαστικότερους παρόχους στο θέμα οφειλών παλαιότερα. Όσο βαθαίνει η κρίση όμως, τόσο γίνονται κι αυτοί πιο αυστηροί. Η οργισμένη αντίδραση του πελάτη συνήθως είναι όπως η δική σου. Απλά να σου επαναλάβω οτι και στο επομενο παροχο να πας θα σου συμβει το ίδιο, αν καθυστερήσεις να πληρώσεις το λογαριασμό σου. Όσον αφορά τα παράπονα με τις υπηρεσίες, θα πρεπει να τους κυνηγήσεις να κοιτάξουν την γραμμή σου λίγο παραπανω. Μπορεί να είναι κατι που επιδιορθώνεται. Ωστόσο να ξέρεις οτι ολοι οι εναλλακτικοι παροχοι στηρίζονται στο δίκτυο χαλκου του ΟΤΕ για να προσφέρουν τις υπηρεσίες τους στο χώρο σου. Αυτο σημαίνει οτι ο,τι προβλήματα έχει ο χαλκός, θα παραμείνουν τα ίδια, ακόμη και αν περάσεις απο όλους τους παροχους, ακόμη και απο τον ΟΤΕ τον ίδιο! Η αποψη μου είναι να το δεις ψυχραιμα και να πληρώσεις τις οφειλές σου όσο πιο σύντομα μπορείς, διότι είναι χρήματα που έτσι κι αλλιώς πρεπει να τους δώσεις.

xd_ante
13-07-12, 13:57
παδιά κατανοώ τις απαντήσεις σας απλά το θέμα που τίθεται εδώ είναι ΚΑΘΑΡΑ κατανόησης...
οκ ναι σου χρωστάω ίντερνετ που μου παρέχεις για εδώ και 15 ημέρες... αλλά αφού σου δηλώνω οτι θα το πληρώσω μαζεμένο και οτι τώρα ΔΕΝ έχω μία... τι δηλαδή τιμωρία είναι αυτό ? είμαι το κακό παιδί και θα με αφήσουν χωρίς ίντερνετ για 15 ημέρες ? ε όχι αυτό δεν το δέχομαι... αν δεν έχω λεφτά αυτό τον καιρό ΔΕΝ θα πάρουν φράγκο και ανάποδα να με γυρίσουν... γενικά η οικονομική κατάσταση πολλών και μεταξύ αυτών και εμένα έχει χειροτερέψει δραματικά.... δείξε λίγο κατανόηση βρε άνθρωπε του θεού... της λέω δεσποινίς 27 του μηνός που πληρώνομαι θα έχετε ΟΛΟ το υπόλοιπο ... και η απάντηση (χωρίς να φταίει η συγκεκριμένη προσωπικά) είναι ουδέτερη.. επι 4 μήνες λόγω spikes και λοιπά ούτε στο youtube δεν έβλεπα ένα βιντεάκι σωστά .... με 24 άρα μου κλείδωνε στα 7,7 DOWNLOAD και παρότι τους πήρα τηλ μου λέγανε οτι φταίει το Pc Μου για την αργή απόκριση των σελίδων (και μετά απο φορμάτ μάλιστα) είχα ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 5 αποσυνδέσεις την ώρα ΕΝΩ ΠΛΗΡΩΝΑ ΓΙΑ ΣΩΣΤΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑ δεν είδα όμως την HOL να κόβει τις μ$#^ες της απο έναν λογαριασμό ζητώντας ΣΥΓΝΩΜΗ για την ΚΑΚΗ παροχή υπηρεσιών παρά με έστελναν απο τον ένα στον άλλο και στο τέλος έφταιγε το Pc Μου... ε όχι αυτό εγώ δεν το δέχομαι... θα πάω στον ΟΤΕ και ας πληρώνω κάτι παραπάνω αλλά τουλάχιστον ΑΥΤΑ τα προβλήματα δεν θα τα έχω... και ας μου το κόβουν στην 1 μέρα μετά την λήξη του λογαριασμού...

AgentWolf
13-07-12, 14:05
Δυστυχώς δεν έχεις κανέναν τρόπο να τους πιέσεις να μην σου κόψουν την γραμμή.
Έχουν το πάνω χέρι.

Το μόνο που μπορείς να κάνεις, είναι (αφού εξοφλήσεις) να πας σε άλλο πάροχο, και όταν σε πάρουν τηλέφωνο να μάθουν για πιο λόγο θες να φύγεις από αυτούς (και πιθανόν να σε αποτρέψουν) να τους πεις σαν αιτιολογία ότι δεν ήταν ελαστικοί στις ημερομηνίες των λογαριασμών.
Όχι ότι θα κερδίσεις τίποτα, αλλά αν το κάναμε αυτό όλοι μας, θα βάζανε μυαλό οι πάροχοι.

xd_ante
13-07-12, 14:08
104649

ξεφέυγω λίγο απο το θέμα αλλά ΑΚΟΜΗ και τώρα που βελτιώθηκε κάπως το πράγμα ορίστε κατάσταση..
τα errors έχουνε πάνε και έρχονται..
πόσα λεπτά του ευρώ πάει το ERROR ? αφαιρέστε τα... :rtfm:

Vitruvian78
13-07-12, 14:17
Δυστυχώς δεν έχεις κανέναν τρόπο να τους πιέσεις να μην σου κόψουν την γραμμή.
Έχουν το πάνω χέρι.

Το μόνο που μπορείς να κάνεις, είναι (αφού εξοφλήσεις) να πας σε άλλο πάροχο, και όταν σε πάρουν τηλέφωνο να μάθουν για πιο λόγο θες να φύγεις από αυτούς (και πιθανόν να σε αποτρέψουν) να τους πεις σαν αιτιολογία ότι δεν ήταν ελαστικοί στις ημερομηνίες των λογαριασμών.
Όχι ότι θα κερδίσεις τίποτα, αλλά αν το κάναμε αυτό όλοι μας, θα βάζανε μυαλό οι πάροχοι.

Συμφωνώ. Νομίζω οτι θα πρεπει να πιεστούν ολοι να γίνουν πιο ελαστικοί. Διότι σε πολλους μας χρωστάνε λεφτά, αλλά τί πρεπει να γίνει να σταματήσουν να λειτουργούνε τα πάντα;; Απλά όλοι πρέπει να πιέζουμε για να πάρουμε αυτό που δικαιούμαστε. Νομίζω οτι οι πάροχοι οφείλουν να είναι λίγο πιο ελαστικοί, υιοθετώντας την χειροκίνητη μετάθεση προθεσμίας στην ημερομηνία που δεσμέυεται να πληρώσει ο πελάτης, και όχι να είναι τόσο δύσκαμπτοι. Το τηλέφωνο είναι μια υπηρεσία ανάγκης, δεν μπορείς να το κόβεις έτσι αμείληκτα στον αλλο. Νομίζω οτι πολύς κόσμος είναι δυσαρεστημένος με αυτή την πολιτική των παρόχων...

- - - Updated - - -

Κάτι παίζει με τη γραμμή σου.....διοτι τόσο μεγάλη απόσταση απο το κέντρο τους δεν έχεις. Πρεπει να τους ζητήσεις να κοιτάξουν τη γραμμή σου....

xd_ante
13-07-12, 14:33
[/QUOTE]
Κάτι παίζει με τη γραμμή σου.....διοτι τόσο μεγάλη απόσταση απο το κέντρο τους δεν έχεις. Πρεπει να τους ζητήσεις να κοιτάξουν τη γραμμή σου....[/QUOTE]

φίλε να σου πω την αλήθεια κουράστηκα... ειλικρινά τους έχω πάρει τόσα τηλέφωνα και τους ΕΛΕΓΑ ΡΗΤΑ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΟΥΝ τα ERRORS που βλέπω στο Info του ρούτερ και μου ΑΛΛΑΖΕ συζήτηση (μου έβαλε να κάνουμε ένα τεστ στο πισι δεν θυμάμαι την εντολή και κοίταγε τις ανοικτές συνδέσεις ) και στο τέλος μου είπε δεν φταίμε εμείς το πισι σου φταίει και μου το κλείσανε...
δεν έχουμε δύναμη δυστηχώς σαν καταναλωτές απέναντι σε τέτοιες καταστάσεις.. και έρχονται και απο πάνω και θα μου κόψουν και το ίντερνετ...
εκεί είναι ο θυμός που ξεχειλίζει 6 μήνες ταλαιπωρούμαι με αυτή την κατάσταση και είδα μια μικρή βελτίωση αλλά είναι ξεκάθαρο οτι υπάρχει πρόβλημα....
και ήλθε και αυτό για το αποτελείωμα ... αντε να βρείς το δίκιο σου... η ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ θα έπρεπε να ήταν στο ΤΟΠ της απαίτησης μας .. αλλά εκεί που μας φτάσανε μας το κόβουν και απο πάνω... ρε φίλε ΜΟΥ ΔΙΝΕΙΣ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΣΚΑΡΤΟ γιατί έχεις την απαίτηση να είμαι και εγώ 100% κύριος με τις υποχρεώσεις μου απέναντί σου ενώ εσύ εσύ μου δίνεις τουλάχιστον το 60% αυτών που πληρώνω ? δεν βρίσκουμε άκρη δυστηχώς...

dkmaster
13-07-12, 17:51
Και εφόσον έχεις τέτοια προβλήματα εδώ και μήνες, γιατί δεν άλλαζες πάροχο όσο είχες πληρωμένους τους λογαριασμούς σου. Εφόσον απαιτείς σωστές υπηρεσίες και δεν σου τις δίνουν όπως αναφέρεις έπρεπε να έχεις ήδη αποχωρίσει. Για το θέμα της φραγής δυστυχώς στο συμβόλαιο που υπογράφουμε αναφέρει πως έχουμε και εμείς ως καταναλωτές κάποιες υποχρεώσεις. Το σύστημα είναι όντως αυτόματο.

Το κακό είναι πως όσο βαθένει η κρίση, τόσο ποιο σκληροί θα γίνουν και οι πάροχοι.

Vitruvian78
13-07-12, 18:03
Και εφόσον έχεις τέτοια προβλήματα εδώ και μήνες, γιατί δεν άλλαζες πάροχο όσο είχες πληρωμένους τους λογαριασμούς σου. Εφόσον απαιτείς σωστές υπηρεσίες και δεν σου τις δίνουν όπως αναφέρεις έπρεπε να έχεις ήδη αποχωρίσει. Για το θέμα της φραγής δυστυχώς στο συμβόλαιο που υπογράφουμε αναφέρει πως έχουμε και εμείς ως καταναλωτές κάποιες υποχρεώσεις. Το σύστημα είναι όντως αυτόματο.

Το κακό είναι πως όσο βαθένει η κρίση, τόσο ποιο σκληροί θα γίνουν και οι πάροχοι.
Ναι, διοτι ειναι και αυτοι επιχειρήσεις και πονταρουν στο κέρδος, όχι στην χασουρα....δυστυχώς θα πρεπει να αρχίσουμε να κόβουμε αν δεν μπορουμε να ανταπεξέλθουμε...

dkmaster
13-07-12, 18:34
sorry για το off topic

@virtuvian78 όντως πλέον θα πρέπει να σκεφτόμαστε και το συνεταιριστικό internet με τους γείτονες. Το τηλέφωνο καλώς ή κακώς δεν κόβεται, αλλά με το internet κάτι μπορεί να γίνει.

xd_ante
13-07-12, 19:10
το θέμα είναι οτι δεν μπορώ αυτό το μήνα να ανταπεξέλθω δεν είναι οτι έχω γενικότερο πρόβλημα... και να σου πω και κάτι κόψαμε το έξω ένα ίντερνετ μας έμεινε να περνάμε την ώρα μας αν το κόψουμε κ αυτό ...όποιον πάρει ο χάρος... περιμένω να μου το κόψουν απο τις 15 και μετά ... τέλος του μήνα θα πληρώσω τα χρωστούμενα και μετα..... κάθε μέρα τηλέφωνο θα τους παίρνω μέχρι να με βαρεθούνε... να δώσουν λεφτα ΝΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΟΥΝ ΤΙΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ... και εμείς σαν καταναλωτές είμαστε ηλίθιοι αντί να απαιτήσουμε τουλάχιστον να κλειδώνουμε το λιγότερο στα 2/3 της μέγιστης ταχύτητας κλειδώματος καλυπτόμαστε στα 10mb που είμαστε κατά μέσο όρο ΟΛΟΙ μας...ανήμποροι είμαστε απέναντί τους αλλά δυστυχώς πολλοί δεν το έχουν καταλάβει...

Vitruvian78
13-07-12, 19:26
το θέμα είναι οτι δεν μπορώ αυτό το μήνα να ανταπεξέλθω δεν είναι οτι έχω γενικότερο πρόβλημα... και να σου πω και κάτι κόψαμε το έξω ένα ίντερνετ μας έμεινε να περνάμε την ώρα μας αν το κόψουμε κ αυτό ...όποιον πάρει ο χάρος... περιμένω να μου το κόψουν απο τις 15 και μετά ... τέλος του μήνα θα πληρώσω τα χρωστούμενα και μετα..... κάθε μέρα τηλέφωνο θα τους παίρνω μέχρι να με βαρεθούνε... να δώσουν λεφτα ΝΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΟΥΝ ΤΙΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ... και εμείς σαν καταναλωτές είμαστε ηλίθιοι αντί να απαιτήσουμε τουλάχιστον να κλειδώνουμε το λιγότερο στα 2/3 της μέγιστης ταχύτητας κλειδώματος καλυπτόμαστε στα 10mb που είμαστε κατά μέσο όρο ΟΛΟΙ μας...ανήμποροι είμαστε απέναντί τους αλλά δυστυχώς πολλοί δεν το έχουν καταλάβει...

Eκει κολλαει να τους πει κανείς, αφου διαφημίζετε οτι έχετε οπτικές ίνες.......πού είναι τώρα οι απόδοση των ιπτικών ινών σας;;;

bilirius
14-07-12, 00:17
Καλησπερα παιδια,εγω παντως 3 μηνες εχω να πληρωσω,και δεν μου εχουν πει τιποτα.δηλαδη τωρα ηρθε ο τριτος.Γενικοτερα η cyta ειναι πολυ ελαστικη,ποτε δεν ειχα προβλημα να με παιρνουν και να μου λενε χρωστατε κτλ κτλ κτλ...

athenaum
14-07-12, 01:13
θα σου προτεινα να αποστειλεις ενα γραπτο μυνημα με το αιτημα σου απαιτόντας γραπτη απαντηση
θεωρω οτι το πιθανοτερο ειναι να παρεις την παραταση που ζητας πιστεψε με

Νikosanagn
14-07-12, 01:20
Σε καταλαβαινω απόλυτα, εμένα μου έκοψαν το κινητό απο την φίλτατη αδερφική εταιρία, vodafone για 16 ευρώ, και οχι τις εξερχόμενες μόνο, που οκ κατανοητό, αλλα και τις εισερχόμενες, που σημαίνει οτι δεν μπορεί να με πάρει κανείς, μέσα στην τρέλα της εξεταστικής, πήρα τηλέφωνο να τους εξηγήσω και μου έκαναν μάλιστα και μαθήματα ηθικής ;). Μου είπαν επίσης το γνωστό οτι η διακοπή γίνεται αυτόματα, το μηχάνημα αυτό ποιος το ρυθμίζει, άραγε;

athenaum
14-07-12, 01:24
Σε καταλαβαινω απόλυτα, εμένα μου έκοψαν το κινητό απο την φίλτατη αδερφική εταιρία, vodafone για 16 ευρώ, και οχι τις εξερχόμενες μόνο, που οκ κατανοητό, αλλα και τις εισερχόμενες, που σημαίνει οτι δεν μπορεί να με πάρει κανείς, μέσα στην τρέλα της εξεταστικής, πήρα τηλέφωνο να τους εξηγήσω και μου έκαναν μάλιστα και μαθήματα ηθικής ;). Μου είπαν επίσης το γνωστό οτι η διακοπή γίνεται αυτόματα, το μηχάνημα αυτό ποιος το ρυθμίζει, άραγε;

ειναι αυτοματη διαδικασια σε ολες τις εταιριες δυστυχως

zianna
14-07-12, 02:50
φίλε να σου πω την αλήθεια κουράστηκα... ειλικρινά τους έχω πάρει τόσα τηλέφωνα και τους ΕΛΕΓΑ ΡΗΤΑ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΟΥΝ τα ERRORS που βλέπω στο Info του ρούτερ και μου ΑΛΛΑΖΕ συζήτηση (μου έβαλε να κάνουμε ένα τεστ στο πισι δεν θυμάμαι την εντολή και κοίταγε τις ανοικτές συνδέσεις ) και στο τέλος μου είπε δεν φταίμε εμείς το πισι σου φταίει και μου το κλείσανε...
δεν έχουμε δύναμη δυστηχώς σαν καταναλωτές απέναντι σε τέτοιες καταστάσεις.. και έρχονται και απο πάνω και θα μου κόψουν και το ίντερνετ...
εκεί είναι ο θυμός που ξεχειλίζει 6 μήνες ταλαιπωρούμαι με αυτή την κατάσταση και είδα μια μικρή βελτίωση αλλά είναι ξεκάθαρο οτι υπάρχει πρόβλημα....
και ήλθε και αυτό για το αποτελείωμα ... αντε να βρείς το δίκιο σου... η ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ θα έπρεπε να ήταν στο ΤΟΠ της απαίτησης μας .. αλλά εκεί που μας φτάσανε μας το κόβουν και απο πάνω... ρε φίλε ΜΟΥ ΔΙΝΕΙΣ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΣΚΑΡΤΟ γιατί έχεις την απαίτηση να είμαι και εγώ 100% κύριος με τις υποχρεώσεις μου απέναντί σου ενώ εσύ εσύ μου δίνεις τουλάχιστον το 60% αυτών που πληρώνω ? δεν βρίσκουμε άκρη δυστηχώς...

Όσα προβλήματα και να έχεις, όσα τηλέφωνα και να τους πάρεις, αφού δεν είδες λύση μέχρι τώρα δεν πρόκειται να δεις. Δεν θα μπω σε λεπτομέρειες τι πρόβλημα είχα εγώ παλιά, όχι με Hol αλλά με 4νετ, απλά να σου πω ότι όχι απλά με είχαν γραμμένη, με δούλευαν και από πάνω. Κάποια στιγμή, παίρνω γνωστούς και μη και αναζητήσεις στο ίντερνετ και μαζεύω όσα e-mail της 4νετ μπόρεσα να βρω, όχι από πελάτες αλλά από μέσα από την εταιρία. Γράφω ένα περιποιημένο email μαζί με screenshoots των ταχυτήτων που κλείδωνα και γενικά το ιστορικό μου και τους την λέω στην ψύχρα για την αντιμετώπισή τους και την κοροιδία τους.

Μέσα σε 2 μέρες, εκεί που τους έψαχνα εγώ και με είχαν στην αναμονή με έψαχναν αυτοί μετά να με παίρνουν τηλέφωνο να λυθεί το πρόβλημά μου. Προφανώς κάποιο από τα emails που βρήκα ανήκε σε υψηλόβαθμο στέλεχος και γνωστοποιήθηκε η κατάστασή μου. Εκεί που η ταχύτητά μου ήταν στα 5,5 με 7 μάξιμουμ πήγε ως διά μαγείας στο 13άρι, μετά από κανά μήνα σταθεροποιήθηκε στο 10άρι, αλλά δεν έπεσε ποτέ ξανά κάτω από αυτό και σταμάτησαν οι αποσυνδέσεις. Είχαν στείλει και συνεργείο του ΟΤΕ 3 φορές, τουλάχιστον 3 φορές το πήρα εγώ χαμπάρι. Και το αποκορύφωμα είναι ότι για την ταλαιπωρία μου μου πρόσφεραν και ένα δίμηνο δωρεάν.

Νikosanagn
14-07-12, 03:21
ειναι αυτοματη διαδικασια σε ολες τις εταιριες δυστυχως

Nαι, τις παραμέτρους όμως για το που πότε σε ποιόν για πόσο, άνθρωπος τις ρυθμίζει.

tolisscsd
14-07-12, 03:44
3 μέρες ακόμη και αν μου το κόψουν τους ''έκοψα'' και πιστέψτε με αφορμή ψάχνω για να τους πω αντε γεια....

Χαρά που θα κάνει ο νέος πάροχος... Τέτοιους πελάτες ψάχνουν...

dkmaster
14-07-12, 06:09
@nikosanagn Δεν πρέπει να έχει και τρελές παραμέτρους. Θα έχουν ορίσει το σύστημα να βλέπει πόσοι χρωστούν πχ 15 μέρες και να τους κόβει όλους.

Όπως είπα και ποιο πάνω πρέπει να συνηθίσουμε και εμείς να είμαστε πλέον όσο μπορούμε ποιο εντάξει στις υποχρεώσεις μας καθώς όσο βαθαίνει η κρίση τόσο θα σφίγγουν τα πράγματα.

Πλέον και τα βερεσέδια στο μπακάλι θα κοπούν γιατί έχει και αυτός οικογένεια. Δεν νομίζω να την λέμε και σε αυτόν μετά.
Όταν κοιτάει και ο άλλος την τσέπη του, δυστυχώς ο παράγον άνθρωπος παύει να υπάρχει.

xd_ante
14-07-12, 06:44
Χαρά που θα κάνει ο νέος πάροχος... Τέτοιους πελάτες ψάχνουν...

αντιλαμβάνομαι οτι το ύφος σου είναι το λιγότερο ειρωνικό για να μην πω υποτιμητικό ... δεν θα απαντήσω σε αυτό το ύφος γιατί δεν έχει νόημα... απλά εύχομαι εσύ μην βρεθείς σε ανάγκη κάποια στιγμή και χρειαστεί να στο κόψουν έστω για μισή όχι για 15 μέρες.... ειλικρινά εύχομαι τότε να με θυμηθείς...
ο καθένας μπορεί να βρεθεί σε αυτή την θέση και πίστεψέ με κανείς δεν θα σκεφτεί και ούτε θα εκφράσει αυτή την άποψη για άλλον ...
μπορεί να μην ξέρω αν είσαι εύρωστος οικονομικά αλλά απο τα γραφόμενά σου φαίνεται οτι δεν σε έχει επηρεάσει η κρίση και καλά κάνεις..
αν κάποια στιγμή σε επηρεάσει και ίσως σε αγγίξει έστω και λίγο τότε θα κατανοήσεις την όλη φάση...

είμαι 4 χρόνια και πελάτης της Hol και τους ακούμπαγα κάθε μήνα για υπηρεσίες που στην τελική ΗΤΑΝ ΣΚΑΡΤΕΣ για χίλιους δυο λόγους με τις διακοπές τους με τα χαμηλά κλειδώματα και λοιπά και λοιπά ε όχι επειδή σφίχτηκαν λίγο αυτοί να σου κόψουν και το ίντερνετ επειδή δεν θα πληρώσεις ένα λογαριασμό και έχοντας δεσμευτεί να πληρώσεις μαζεμένο μαζί με τον επόμενο...και που επαναλαμβάνω
ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΠΡΩΤΑ ΕΚΟΨΑΝ ΤΟ ΕΞΩ ΚΑΙ ΑΦΗΣΑΝ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΩΣ ΜΕΣΟ ΨΥΧΑΓΩΓΙΑΣ ΕΙΤΕ ΩΣ ΜΕΣΟ ΔΟΥΛΕΙΑΣ..
και οι τράπεζες που υποτίθεται οτι είναι ποιο σφιχτές σε αυτό τον τομέα περισσότερο σε κατανοούν
με αυτή την λογική στην πρώτη δόση δανείου που θα καθυστερούσαν θα σε έβαζαν στον τειρεσία ....

και ναι να σου πω και κάτι άλλο μπορεί εμένα να με βολέυει να πληρώνω κάθε δίμηνο τους λογαριασμούς ...
ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΟΥ ΤΟ ΔΕΧΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ? όλες έχουν μια γραμμή και ΕΙΜΑΣΤΕ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ ΝΑ ΤΟ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ θέλουμε δεν θέλουμε.... αυτά εσύ μπορεί να μην τα καταλαβαίνεις για 1002 δυο λόγους και ίσως ποτέ δεν τα κατανοήσεις... λυπάμαι μόνο και μόνο για το ύφος σου....

AgentWolf
14-07-12, 09:41
Επίσης καλό θα ήταν να ζητήσεις να μιλήσεις με κάποιον προϊστάμενο, καθώς αυτή έχουν λίγες παραπάνω δυνατότητες από τους απλούς τηλεφωνητές. Έτσι, εκεί μπορείς να ζητήσεις να σε βάλει σε εξαίρεση και να μην σου κόψει την γραμμή.

Vitruvian78
14-07-12, 10:28
αντιλαμβάνομαι οτι το ύφος σου είναι το λιγότερο ειρωνικό για να μην πω υποτιμητικό ... δεν θα απαντήσω σε αυτό το ύφος γιατί δεν έχει νόημα... απλά εύχομαι εσύ μην βρεθείς σε ανάγκη κάποια στιγμή και χρειαστεί να στο κόψουν έστω για μισή όχι για 15 μέρες.... ειλικρινά εύχομαι τότε να με θυμηθείς...
ο καθένας μπορεί να βρεθεί σε αυτή την θέση και πίστεψέ με κανείς δεν θα σκεφτεί και ούτε θα εκφράσει αυτή την άποψη για άλλον ...
μπορεί να μην ξέρω αν είσαι εύρωστος οικονομικά αλλά απο τα γραφόμενά σου φαίνεται οτι δεν σε έχει επηρεάσει η κρίση και καλά κάνεις..
αν κάποια στιγμή σε επηρεάσει και ίσως σε αγγίξει έστω και λίγο τότε θα κατανοήσεις την όλη φάση...

είμαι 4 χρόνια και πελάτης της Hol και τους ακούμπαγα κάθε μήνα για υπηρεσίες που στην τελική ΗΤΑΝ ΣΚΑΡΤΕΣ για χίλιους δυο λόγους με τις διακοπές τους με τα χαμηλά κλειδώματα και λοιπά και λοιπά ε όχι επειδή σφίχτηκαν λίγο αυτοί να σου κόψουν και το ίντερνετ επειδή δεν θα πληρώσεις ένα λογαριασμό και έχοντας δεσμευτεί να πληρώσεις μαζεμένο μαζί με τον επόμενο...και που επαναλαμβάνω
ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΠΡΩΤΑ ΕΚΟΨΑΝ ΤΟ ΕΞΩ ΚΑΙ ΑΦΗΣΑΝ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΩΣ ΜΕΣΟ ΨΥΧΑΓΩΓΙΑΣ ΕΙΤΕ ΩΣ ΜΕΣΟ ΔΟΥΛΕΙΑΣ..
και οι τράπεζες που υποτίθεται οτι είναι ποιο σφιχτές σε αυτό τον τομέα περισσότερο σε κατανοούν
με αυτή την λογική στην πρώτη δόση δανείου που θα καθυστερούσαν θα σε έβαζαν στον τειρεσία ....

και ναι να σου πω και κάτι άλλο μπορεί εμένα να με βολέυει να πληρώνω κάθε δίμηνο τους λογαριασμούς ...
ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΟΥ ΤΟ ΔΕΧΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ? όλες έχουν μια γραμμή και ΕΙΜΑΣΤΕ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ ΝΑ ΤΟ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ θέλουμε δεν θέλουμε.... αυτά εσύ μπορεί να μην τα καταλαβαίνεις για 1002 δυο λόγους και ίσως ποτέ δεν τα κατανοήσεις... λυπάμαι μόνο και μόνο για το ύφος σου....

Νομίζω υπερβαλλεις λίγο! Δεν βλέπω κάτι ειρωνικό σε βάρος σου....γενικα νομίζω μίλησε. Στη θέση σου βρισκονται/θα βρεθούν πολλοί, οι περισσότεροι συνηθίζουν απο θυμο προς τον πάροχο τους, να αλλάζουν και να πηγαίνουν σε άλλο. Αυτο χαροποιεί ιδιαίτερα τους παρόχους γιατι προκαλεί μια κίνηση στην πελατειακή βαση, που υπό άλλες συνθήκες θα ήταν πάνω κάτω παγιωμενη. Αν και πιστεύω ότι όλοι τους χάνουν και κερδίζουν το ίδιο απο μια τέτοια τακτική. Πιο σοφό είναι να μην αφήνουν πελάτη να φεύγει.....

fsmpoing
16-07-12, 00:18
@xd_ante Ειμαι συνδρομητης τους και εγω περιπου 4 χρονια
(πρεπει να γνωριζεις πως οι αλλοι ειναι χειροτεροι αλλα φυσικα αυτο δε δικαιολογει κατι)

Το αβανταζ τους ηταν πως δε ζητουσαν επιμονα την πληρωμη, μετα ενα με δυο μηνες
...Ετσι χωρις υπερβολη, απο εμενα μονο, αυτο το διαστημα ειχαν πανω απο 30 νεους πελατες
Αμα χασουνε αυτο το "αβανταζ" αργα η γρηγορα αυτοι θα χασουνε
Με λιγα λογια, χαζο αυτο που κανουν γιατι ετσι χανουνε και το καλυτερο χαρτι τους

Και σιγουρα το τηλ κεντρο θα επρεπε να εχει παρει εντολες, να καταγραφει αυτα τα αιτηματα, απο το να τα γραφει
...Τι να πω τωρα αν συνεχισουν το βιολι, θα το σκεφτω και εγω να φυγω

dfourt
16-07-12, 17:08
Τι να κάνουμε, η Hol αποφάσισε ότι μπορεί να σου δανείζει χρήματα μόνο για 15 μέρες...
Από εκεί και πέρα παίρνει μέτρα για να προστατευθεί.
Και προφανώς δεν το κάνει γιατί ξαφνικά έγινε κακιά, αλλά γιατί και αυτή δεν μπορεί να δανειστεί από τις τράπεζες το απαραίτητο κεφάλαιο κίνησης για να καλύψει την καθυστέρηση πληρωμής των λογαριασμών.(Για τον ίδιο λόγο έχουν κλείσει σχεδόν όλες οι ιδιωτικές εταιρίες παροχής Ηλεκτρικού ρεύματος στη λιανική)

Δικαίωμά της είναι, θα μπορούσε να στο κόβει και κατευθείαν με τη συμπλήρωση του μήνα.
Θα μπορούσε να σου ζητά και τέλη επανασύνδεσης, όταν πληρώσεις και σε ξανασυνδέσει.(Δεν ξέρω αν το κάνει).

Πιθανώς να μπορείς να κάνεις κάποιον διακανονισμό, αλλά το ποσό νομίζω είναι αρκετά μικρό για να μπουν σε αυτή τη διαδικασία...
Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να βρεις να δανειστείς από κάπου αλλού τα 28 ευρώ για 15 μέρες.

Μπορείς να πληρώσεις ακόμα και με πιστωτική κάρτα και ο λογαριασμός να σου έρθει τον επόμενο μήνα, οπότε και θα έχεις τα 28 ευρώ να τον πληρώσεις...Και φυσικά αν πληρώσεις μετά τον λογαριασμό της κάρτας στην ώρα του, δεν θα χρεωθείς ούτε λεπτό από τόκους.

*Λογαριασμό κάθε 2 μήνες, επειδή λες ότι σε βολεύει, έχει ο ΟΤΕ.Βέβαια εκεί ουσιαστικά προπληρώνεις το Πάγιο για τους επόμενους μήνες.Στη hol, πληρώνεις, αφού έχεις "απολαύσει" τις υπηρεσίες.

fsmpoing
16-07-12, 17:13
Τι να κάνουμε, η Hol αποφάσισε ότι μπορεί να σου δανείζει χρήματα μόνο για 15 μέρες...
Από εκεί και πέρα παίρνει μέτρα για να προστατευθεί.

Θα εχεις καταλαβει πως γινοτανε επιτηδες για να προσελκυσει πελατες ε?
Τι να προστατευτει λες
Τωρα αν θελει ας γινει σαν τους υπολοιπους, ...και θα δουμε που θα παει;)

dkmaster
16-07-12, 17:24
Στο πρώτο συμφωνώ, μπορεί να το έκανε για να προσελκύσει πελάτες. Όμως αν από τους 400.000 συνδρομητές της κάθε μήνα οι 100.000 δεν πληρώνουν τα 28 ευρώ που αντιστοιχούν, οι υπάλληλοι της κάθε εταιρίας πως θα πληρωθούν; Μην τα βλέπουμε μονόπλευρα τα πράγματα. Η κάθε εταιρία δεν δίνει λεφτά μόνο στον πρόεδρο της αλλά και στους από κάτω του. Και εκείνοι στην ίδια θέση με εσένα βρίσκονται.

fsmpoing
16-07-12, 17:36
Στο πρώτο συμφωνώ, μπορεί να το έκανε για να προσελκύσει πελάτες. Όμως αν από τους 400.000 συνδρομητές της κάθε μήνα οι 100.000 δεν πληρώνουν τα 28 ευρώ που αντιστοιχούν, οι υπάλληλοι της κάθε εταιρίας πως θα πληρωθούν; Μην τα βλέπουμε μονόπλευρα τα πράγματα. Η κάθε εταιρία δεν δίνει λεφτά μόνο στον πρόεδρο της αλλά και στους από κάτω του. Και εκείνοι στην ίδια θέση με εσένα βρίσκονται.

Πως εβγαλες τωρα αυτο το ποσοστο; Το ξερεις η υποθετεις;
_Λεμε αμα δεν εχεις να δωσεις καποια φορα η λειπεις, ...οχι πως το κανουμε και συστηματικα

...και αμα καταλαβα καλα αυτο ετυχε και στον φιλο που ανοιξε το ποστ...

dkmaster
16-07-12, 17:46
Παράδειγμα έφερα. Με την κατάσταση στην Ελλάδα δεν αποκλείεται να υπάρχει και αυτό το νούμερο. Στον φίλο μπορεί να έτυχε, αλλά υπάρχουν και περιπτώσεις ατόμων που το κάνουν συστηματικά ( σε όλους τους παρόχους ).

dfourt
16-07-12, 17:54
Η εταιρία λοιπόν που έχει όλα τα δεδομένα στη διάθεσή της(και ξέρει πόσοι την πληρώνουν κάθε μήνα και πόσοι καθυστερούν), αποφάσισε ότι αντέχει μόνο να δώσει μια παράταση 15 ημερών στην αποπληρωμή των λογαριασμών.

Θα μπορούσε να πει οκ δίνω 30 μέρες σε όσους είναι η πρώτη φορά και 0 μέρες σε όσους το έχουν ξανακάνει εντός του τελευταίου έτους...για να ικανοποίησει και το φίλο μας.

Τότε πάλι θα έβγαινε κάποιος που θα του τύχαινε για δεύτερη φορά μέσα στο χρόνο να μην μπορεί να πληρώσει στην ώρα του, να διαμαρτύρεται γιατί δεν του δίνει νέα παράταση η Hol...

Εύκολη και χωρίς κόστος λύση για μετάθεση των πληρωμών κατά περίπου 1 μήνα σας έδωσα.Τι άλλο θέλετε;

dkmaster
16-07-12, 17:58
dfourt εγώ μαζί σου είμαι. Αυτό προσπαθώ να εξηγήσω και στους φίλους, πως τα πράγματα σφίγγουν για όλους. Από τη στιγμή που υπογράψαμε στο συμβόλαιο πως θα είμαστε εντάξει στις υποχρεώσεις μας και δεν είμαστε θα πρέπει να υποστούμε και τις κυρώσεις. Σίγουρα ο παράγων άνθρωπος φεύγει από την εξίσωση αλλά έτσι έχουν τα πράγματα.

fsmpoing
16-07-12, 18:07
Η εταιρία λοιπόν που έχει όλα τα δεδομένα στη διάθεσή της(και ξέρει πόσοι την πληρώνουν κάθε μήνα και πόσοι καθυστερούν), αποφάσισε ότι αντέχει μόνο να δώσει μια παράταση 15 ημερών στην αποπληρωμή των λογαριασμών.

Θα μπορούσε να πει οκ δίνω 30 μέρες σε όσους είναι η πρώτη φορά και 0 μέρες σε όσους το έχουν ξανακάνει εντός του τελευταίου έτους...για να ικανοποίησει και το φίλο μας.

Τότε πάλι θα έβγαινε κάποιος που θα του τύχαινε για δεύτερη φορά μέσα στο χρόνο να μην μπορεί να πληρώσει στην ώρα του, να διαμαρτύρεται γιατί δεν του δίνει νέα παράταση η Hol...

Εύκολη και χωρίς κόστος λύση για μετάθεση των πληρωμών κατά περίπου 1 μήνα σας έδωσα.Τι άλλο θέλετε;
...μπα τιποτα, απλα αντε γεια HOL :whistle: ;)

dkmaster
16-07-12, 18:11
Και οι υπόλοιποι αν δεν το κάνουν ήδη, κάποια στιγμή θα ξεκινήσουν. Όταν επιλέγει κάποιος πάροχο με κριτήριο το πότε θα του κόψει τις υπηρεσίες αν δεν πληρώσει, τότε δεν έχει ο πάροχος το πρόβλημα που τηρεί τα συμφωνηθέντα.

Seitman
16-07-12, 18:29
Στη hol, πληρώνεις, αφού έχεις "απολαύσει" τις υπηρεσίες.

Ποιος το λέει αυτό;
Φυσικά και προπληρώνεις το πάγιο τέλος της επόμενης χρήσης. Το ίδιο γίνεται σε όλους.

dfourt
16-07-12, 18:43
Ποιος το λέει αυτό;
Φυσικά και προπληρώνεις το πάγιο τέλος της επόμενης χρήσης. Το ίδιο γίνεται σε όλους.
Α τότε σε εμένα θα είναι τυχαίο.Ίσως έχει να κάνει με την ημερομηνία ενεργοποίησης.

Ο λογαριασμός που μου ήρθε χθές, στη δεύτερη σελίδα στο ανάλυση τρέχουσας οφειλής γράφει: περίοδος 15/6-14/7.
Άρα στις 31/7 θα πληρώσω το πάγιο για 15/6-14/7, δηλαδή καμία απολύτως προπληρωμή!

Seitman
16-07-12, 18:45
Για δες την ημερομηνία έκδοσης ;)

sdikr
16-07-12, 18:48
Α τότε σε εμένα θα είναι τυχαίο.Ίσως έχει να κάνει με την ημερομηνία ενεργοποίησης.

Ο λογαριασμός που μου ήρθε χθές, στη δεύτερη σελίδα στο ανάλυση τρέχουσας οφειλής γράφει: περίοδος 15/6-14/7.
Άρα στις 31/7 θα πληρώσω το πάγιο για 15/6-14/7, δηλαδή καμία απολύτως προπληρωμή!

Μήπως το μπερδεύεις; λέει περίοδος χρήσης και ξεχωριστά έχει πάγιο

dfourt
16-07-12, 19:02
Για δες την ημερομηνία έκδοσης ;)
Ε ναι 1/7.Αλλά την ημερομηνία λήξης(άρα και την ημερομηνία που πληρώνεται ο λογαριασμός,δηλαδή στις 31/7) όλες οι υπηρεσίες που έχουν σχέση με το λογαριασμό έχουν παραδοθεί από την εταιρία.

Αντίθετα ο τελευταίος ΟΤΕ που έχω, έχει ημερομηνία λήξης πληρωμής 14/6 και το πάγιο για το οποίο με χρεώνει, πάει μέχρι 17/7.

Άρα στη Hol δεν προπληρώνω τίποτα, ενώ στον OTE προπληρώνω έναν ολόκληρο μήνα...

Τέσπα, τα παραπάνω απλά τα ανέφερα, δεν υποστηρίζω ούτε τη Hol, ούτε τον ΟΤΕ, ούτε δουλεύω για αυτούς, απλά πελάτης τους είμαι.

- - - Updated - - -


Μήπως το μπερδεύεις; λέει περίοδος χρήσης και ξεχωριστά έχει πάγιο

Χμ...Τότε ίσως φταίει που δεν είμαι Full LLU στη Hol.

Seitman
16-07-12, 19:02
Μα δεν είπα ότι fanboyίζεις και ούτε άφησα να εννοηθεί κάτι τέτοιο.
Όλοι πελάτες είμαστε και κάνουμε κουβέντα. :oneup:

giorgosstamatis
18-07-12, 01:01
και εγώ αφού πέρασα από σχεδόν όλους τους παροχους που ήταν όλοι για κλωτσιές, είχα καταλήξει εδω και 5 χρόνια στην HOL .επειδή η δουλειά μου είναι στο εξωτερικό τους πλήρωνα μετά το δεύτερο λογαριασμό χωρίς κανένα πρόβλημα.
έχοντας και 6 γραμμές VODAFONE και όπως όλοι θα γνωρίζουν το σήμα τους είναι άστα να πάνε μου έδωσαν ένα μηχάνημα για να κάνω την δουλειά μου που για να δουλέψει πρέπει να έχεις ΝΕΤ
πριν 5 μήνες άρχισαν τα όργανα ,ξαφνικά καταλαβαίνω φραγή ,προσπαθώ να επικοινωνήσω μαζί τους αλλά με φραγή δεν μιλάς μαζί τους γιατί το χρεώνουν .
πρώτη παρανομία δλδ .
από κινητό δεν ,γιατί σήμα καπουτ .
αρχίζω και ψάχνω τους λογαριασμούς και βλέπω ότι έχω χρέωση τηλεφώνων.
από τις διαφημίσεις τους βλέπω ότι έπρεπε να έχω αναβαθμιστεί και κακός χρεωνόμουν σταθερά τηλέφωνα .
καταγγελία στην ΕΕΤΤ .
αρχίζουν τα τηλέφωνα .
μου λένε αν θέλω να αναβαθμιστώ ,λέω τι θα γίνει με τις χρεώσεις ?
δεν μπορεί να γίνει τίποτα μου λένε .
τους στέλνω εκεί που πρέπει .
βρίσκω στο YOUTUBE την διαφήμιση που έλεγε ότι οι παλιοί πελάτες θα αναβαθμιστούν αυτόματα.(δεύτερη παρανομία)
ενημέρωση στην ΕΕΤΤ.
απαντάνε στην ΕΕΤΤ χωρίς να απαντήσουν .
απανταει η ΕΕΤΤ ότι πάνε για κυρώσεις .(όταν μάθω ποιες θα είναι θα ενημερώσω)
ο δικηγόρος μου με ενημερώνει ότι για να κάνουν διακοπή θα πρέπει να έχουν δικαστική απόφαση (τρίτη παρανομία).
αφήνω 2 ακόμα λογαριασμούς απλήρωτους για να το κόψουν όπως και έκαναν και ήδη κατέθεσα αγωγή για πάρα πολλά λεφτά και να είναι σίγουροι ότι θα τα πάρω .
αφού κάνουν διακοπή για 40 ευρώ να δουν τι ωραία είναι όταν θα τα ακουμπήσουν .
και φυσικά θα κόψω και την VODAFONE και έχω ήδη ενημερώσει την ΕΕΤΤ για να ενημερώσουν με την σειρά τους την VODAFONE για να σπάσουν τα συμβόλαια
το μονό καλό είναι ότι με όλη αύτη την ιστορία πλέον έχω καλύτερο ΝΕΤ με 5 ευρώ το μήνα με ένα καρτοκινητό Q ,και από ότι κατάλαβα πλέον από την ταχύτητα του καρτοκινητού, ότι τσάμπα τους πλήρωνα τόσα χρόνια τα τριπλά για να έχω την μισή ταχύτητα από τα 5 ευρώ.
στο εξωτερικό πάντως με πολύ λιγότερα έχεις πολύ καλύτερες παροχές και από ότι έμαθα έρχεται εταιρία που θα πάνε όλοι τους για τσαγακι .
αυτά τα γράφω μονό και μόνο για ενημέρωση .



υς .για τους υποστηριχτές των απατεώνων ας κάνουν κανένα έρανο μήπως ο Κόκκαλης δεν έχει να φάει το χαβιάρι του

xd_ante
18-07-12, 01:40
προς το παρόν έχουμε 18 και δεν μου το έχουνε κόψει... (thank god)
απο εκεί και πέρα φίλε dfourt αν δηλαδή μου το κόψει θα κερδίσει χρήματα ? δεν την καταλαβαίνω αυτή την λογική.. αν δεν έχω λεφτά και να μου το κόψει.. δεν θα πάρει τώρα τίποτα.. απλά τα πράγματα...
καταλαβαίνω την Hol και την κάθε Hol αλλά δεν θα ήταν του παρόντος να αρχίσουμε να μιλάμε για σχέση τιμής - ποιότητας υπηρεσιών (για μέσο όρο μιλάμε) και για σχέση τιμής Ελλάδας-Εξωτερικού το πληρώνουμε που το πληρώνουμε ακριβά το ίντερνετ στην Ελλάδα κατά γενική ομολογία...λίιιγο υπομονή ζητάω σαν πελάτης ο οποίος 4 συναπτά χρόνια είμαι πελάτης και πληρώνω κανονικά... και να σου αναφέρω και κάτι ?
εδώ (http://www.adslgr.com/forum/threads/284816-%CE%88%CE%BA%CE%B1%CE%BD%CE%B1-%CE%B1%CE%AF%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-dp-%CE%B5%CE%BD%CE%B5%CF%81%CE%B3%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%AE%CE%B8%CE%B7%CE%BA%CE%B1-%CF%83%CE%B5-%CE%AC%CE%BB%CE%BB%CE%BF-%CF%80%CE%B1%CE%BA%CE%AD%CF%84%CE%BF-%CF%87%CF%89%CF%81%CE%AF%CF%82-%CE%B4%CE%B9%CE%B5%CE%B8%CE%BD%CE%B5%CE%AF%CF%82-%CE%BA%CE%BB%CE%AE%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82)

μετά απο 2 μήνες + πήρα τα λεφτά μου.. τι έπρεπε να κάνω δηλαδή να τους το τρίψω στην μάπα τώρα? δεν είμαστε οι λωποδύτες και οι κλέφτες καιροσκόποι πελάτες της κακομοίρας HOL που της δανειζόμαστε λεφτά και δεν της τα δίνουμε ΑΠΛΑ ΕΤΥΧΕ και μπορει ΝΑ ΞΑΝΑΤΥΧΕΙ ....

bill2003
18-07-12, 18:15
Το ίδιο έπαθα και εγώ, όχι γιατί δεν είχα να πληρώσω, αλλά γιατί πολύ απλά έχασα το έντυπο του λογαριασμού. Επομένως σκέφτηκα, ΟΚ, θα έρθει στον επόμενο και θα τα πληρώσω όλα μαζί, δεν είχα δει την ενημέρωση περί 15 ημερών η οποία παρεμπιπτόντως αφήνει να εννοηθεί ότι υπάρχει περίπτωση να γίνει φραγή, όχι ότι είναι 100% σίγουρο.
Όταν όλοι οι λογαριασμοί μου πληρώνονται τόσα χρόνια (από το 2007) πάντα στην ώρα τους απαιτώ τουλάχιστον ένα SMS που να λέει "αδελφέ πλήρωσε γιατί μεθαύριο internet και τηλέφωνο γιοκ!" :down:

Μπήκα και πλήρωσα online το ποσό από το www.hol.gr με κάρτα. To καλό είναι ότι, με το που έγινε η πληρωμή, μέσα σε λίγα λεπτά, όλα ήταν up and running again (αυτός ο λόγος που κάνω και το post).

Όσο για κάποιους παραπάνω που απευθύνονται στον xd_ante με ύφος 1000 καρδιναλίων και στυλ ότι αφού δεν ήσουν 100% τυπικός να λες και ευχαριστώ που δε στο έκοψαν την επόμενη μέρα μαζί με τα δύο σου κεφάλια, ή δε ζούνε Ελλάδα ή δεν ξέρουν πώς δουλεύει η αγορά... :down:

bilirius
18-07-12, 22:45
και εγώ αφού πέρασα από σχεδόν όλους τους παροχους που ήταν όλοι για κλωτσιές, είχα καταλήξει εδω και 5 χρόνια στην HOL .επειδή η δουλειά μου είναι στο εξωτερικό τους πλήρωνα μετά το δεύτερο λογαριασμό χωρίς κανένα πρόβλημα.
έχοντας και 6 γραμμές VODAFONE και όπως όλοι θα γνωρίζουν το σήμα τους είναι άστα να πάνε μου έδωσαν ένα μηχάνημα για να κάνω την δουλειά μου που για να δουλέψει πρέπει να έχεις ΝΕΤ
πριν 5 μήνες άρχισαν τα όργανα ,ξαφνικά καταλαβαίνω φραγή ,προσπαθώ να επικοινωνήσω μαζί τους αλλά με φραγή δεν μιλάς μαζί τους γιατί το χρεώνουν .
πρώτη παρανομία δλδ .
από κινητό δεν ,γιατί σήμα καπουτ .
αρχίζω και ψάχνω τους λογαριασμούς και βλέπω ότι έχω χρέωση τηλεφώνων.
από τις διαφημίσεις τους βλέπω ότι έπρεπε να έχω αναβαθμιστεί και κακός χρεωνόμουν σταθερά τηλέφωνα .
καταγγελία στην ΕΕΤΤ .
αρχίζουν τα τηλέφωνα .
μου λένε αν θέλω να αναβαθμιστώ ,λέω τι θα γίνει με τις χρεώσεις ?
δεν μπορεί να γίνει τίποτα μου λένε .
τους στέλνω εκεί που πρέπει .
βρίσκω στο YOUTUBE την διαφήμιση που έλεγε ότι οι παλιοί πελάτες θα αναβαθμιστούν αυτόματα.(δεύτερη παρανομία)
ενημέρωση στην ΕΕΤΤ.
απαντάνε στην ΕΕΤΤ χωρίς να απαντήσουν .
απανταει η ΕΕΤΤ ότι πάνε για κυρώσεις .(όταν μάθω ποιες θα είναι θα ενημερώσω)
ο δικηγόρος μου με ενημερώνει ότι για να κάνουν διακοπή θα πρέπει να έχουν δικαστική απόφαση (τρίτη παρανομία).
αφήνω 2 ακόμα λογαριασμούς απλήρωτους για να το κόψουν όπως και έκαναν και ήδη κατέθεσα αγωγή για πάρα πολλά λεφτά και να είναι σίγουροι ότι θα τα πάρω .
αφού κάνουν διακοπή για 40 ευρώ να δουν τι ωραία είναι όταν θα τα ακουμπήσουν .
και φυσικά θα κόψω και την VODAFONE και έχω ήδη ενημερώσει την ΕΕΤΤ για να ενημερώσουν με την σειρά τους την VODAFONE για να σπάσουν τα συμβόλαια
το μονό καλό είναι ότι με όλη αύτη την ιστορία πλέον έχω καλύτερο ΝΕΤ με 5 ευρώ το μήνα με ένα καρτοκινητό Q ,και από ότι κατάλαβα πλέον από την ταχύτητα του καρτοκινητού, ότι τσάμπα τους πλήρωνα τόσα χρόνια τα τριπλά για να έχω την μισή ταχύτητα από τα 5 ευρώ.
στο εξωτερικό πάντως με πολύ λιγότερα έχεις πολύ καλύτερες παροχές και από ότι έμαθα έρχεται εταιρία που θα πάνε όλοι τους για τσαγακι .
αυτά τα γράφω μονό και μόνο για ενημέρωση .



υς .για τους υποστηριχτές των απατεώνων ας κάνουν κανένα έρανο μήπως ο Κόκκαλης δεν έχει να φάει το χαβιάρι του

Καλησπερα κατι εγραψες στο τελος οτι θα ερθει εταιρια για πες,σταθερη?κινητη?ιντερνετ?
μηπως κανω λαθος
Παντα φιλικα

xd_ante
18-07-12, 23:17
απαιτώ τουλάχιστον ένα SMS που να λέει "αδελφέ πλήρωσε γιατί μεθαύριο internet και τηλέφωνο γιοκ!" :down:



Sms Μου ήρθαν 2 κι όλας....

bill2003
18-07-12, 23:33
Sms Μου ήρθαν 2 κι όλας....

Εμένα τίποτα!?

fsmpoing
18-07-12, 23:38
Εμένα τίποτα!?
...μπορει και νανε "πιλοτικο"...

_Παλιοτερα σε καποια φαση , περναν και τηλ απο (like εισπρακτικες) αλλα μετα απο αντιδρασεις -και απο χρηστες εδω- το σταματησαν...
Αυτο κρατησε για λιγο γιατι αλλιως θα τους ειχε παρει ο διαολος και λογικα θα το πιασαν

athenaum
19-07-12, 01:20
τα ιδια κανουν ολες εκτος απο ον

@ ADSLgr.com All rights reserved.