PDA

Επιστροφή στο Forum : ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ



mondo52
07-12-06, 18:19
το προβλημα ειναι οτι στο σταθερο τηλ ακουγονται χιονια(φυσημα) συνεχεια!!!φωναξαμε οτε υπαλληλο και ηρθε αλλα τιποτα.με παιρνουν τηλ και μου λενε οτι απο το κεντρο ολα καλα η γραμμη πεταει.μια μερα ομως οταν εβγαλα το fritz box fon απο την μπριζα ολα καλα,πεντακαθαρα,το ξαναβαζω αντε παλι χιονια.ξερετε τιποτα?

k_gerax
07-12-06, 20:53
Αν η γραμμη σου ειναι PSTN δοκιμασε να βαλεις φιλτρο στις πριζες που συνδεονται οι συσκευες τηλεφωνου. Αυτο ισως λυσει το προβλημα που αναφερεις..

mondo52
07-12-06, 21:05
Αν η γραμμη σου ειναι PSTN δοκιμασε να βαλεις φιλτρο στις πριζες που συνδεονται οι συσκευες τηλεφωνου. Αυτο ισως λυσει το προβλημα που αναφερεις..

ναι ειναι.εγω εβαλα οτι ειχε μεσα το κουτι απο το montem τιποτα αλλο.αυτο το κανει τισ 2 τελευταιες βδομαδες.εκει ειναι που απορισα.αυτο το φιλτρο που το περνω ποσο κανει και ποιο προτεινεις?

29gk
07-12-06, 21:38
Πηγαινεις σε ενα ΟΤΕSHOP η στο καταστημα του ΟΤΕ που πληρωνεις τον λογαριασμο του ΟΤΕ και παιρνεις για καθε μια τηλεφωνικη συσκευη κι απο ενα φιλτρο.

Αν και παλι το φαινομενο δεν σταματησει-διορθωθει καλο θα ηταν να δοκιμαζες ενα αλλο μοντεμ/ρουτερ.

Αν και παλι υπαρχει θεμα τοτε δοκιμαζεις να αφαιρεσεις τις τηλ. συσκευες απο το τηλεφ. δικτυο μηπως το προβλημα ειναι εκει.

Αν και παλι ΔΕΝ διρθωθει το προβλημα, καλο θα ηταν να φωναξεις ηλεκτρολογο να σου μετρησει την ποιοτητα της τηλεφωνικης καλωδιωσης απο το κουτι του ΟΤΕ και μεσα.

Nikitaras
07-12-06, 21:48
ναι ειναι.εγω εβαλα οτι ειχε μεσα το κουτι απο το montem τιποτα αλλο.αυτο το κανει τισ 2 τελευταιες βδομαδες.εκει ειναι που απορισα.αυτο το φιλτρο που το περνω ποσο κανει και ποιο προτεινεις?

100% χρειαζεσα φιλτρο για psdn. Το box της χολ δεν το περιλαμβανει. Περιπου στα 5 ευρουδακια. Χρειαζεται ενα για καθε τηλεφωνικη συσκευή.

mondo52
07-12-06, 22:38
100% χρειαζεσα φιλτρο για psdn. Το box της χολ δεν το περιλαμβανει. Περιπου στα 5 ευρουδακια. Χρειαζεται ενα για καθε τηλεφωνικη συσκευή.

ωραια αυριο παω να το παρω!ευχαριστω παιδια.αντε και να δουμε τι θα γινει.μακαρι να φτιαξει γιατι δεν παλευεται

aircop
07-12-06, 23:51
2.98 euros το ένα στα oteshop

NMaverick
11-12-06, 11:15
2.98 euros το ένα στα oteshop

Στα Multirama ΜΟΝΟ 20 ευρώ:mad: :mad: :mad: :mad: !!! Ο πατέρας μου πήρε 5χ20=100 επειδή δεν ήξερε από αυτά!! Με τόσα έπαιρνε καινούρια συνδρομή!!!

HarryV
11-12-06, 12:56
Στα Multirama ΜΟΝΟ 20 ευρώ:mad: :mad: :mad: :mad: !!! Ο πατέρας μου πήρε 5χ20=100 επειδή δεν ήξερε από αυτά!! Με τόσα έπαιρνε καινούρια συνδρομή!!!

Στο Γερμανό έχουν CISCO certified με 5 νομίζω ευρώ. Αλλά δεν είναι όλα τα φίλτρα ίδια. Η τιμή έχει να κάνει με τα πόσα στάδια έχει το φίλτρο, την αντίσταση που βάζει στη γραμμή, τα standards στα οποία είναι compliant κλπ.

Alex1001
11-12-06, 21:25
από ότι έχω ακούσει είναι 2 ειδών φίλτρα αυτά για 1 τηλέφωνο και αυτά για πολλά.. μήπως πήρε τέτοιο και πλήρωσε 20e?

karavagos
11-12-06, 22:06
Στο Γερμανό έχουν CISCO certified με 5 νομίζω ευρώ. Αλλά δεν είναι όλα τα φίλτρα ίδια. Η τιμή έχει να κάνει με τα πόσα στάδια έχει το φίλτρο, την αντίσταση που βάζει στη γραμμή, τα standards στα οποία είναι compliant κλπ.

:hmm: :hmm: :hmm:

NMaverick
12-12-06, 10:09
από ότι έχω ακούσει είναι 2 ειδών φίλτρα αυτά για 1 τηλέφωνο και αυτά για πολλά.. μήπως πήρε τέτοιο και πλήρωσε 20e?

Ξέρω γω, όταν πάω Καλαμάτα θα δω τι έχει πάρει, μήπως πήρε κανά φίλτρο αεροπλανικό, super, extra, hi-fi.
Ξέρω γω...

andreasp
13-12-06, 12:43
Ξέρω γω, όταν πάω Καλαμάτα θα δω τι έχει πάρει, μήπως πήρε κανά φίλτρο αεροπλανικό, super, extra, hi-fi.
Ξέρω γω...

Πολύ large! ο πατέρας σου!
Εμένα θα του τα εδίνε να τα φάει , του πωλητη αν του έλεγε 100ευρω! :)

NMaverick
13-12-06, 15:16
Πολύ large! ο πατέρας σου!
Εμένα θα του τα εδίνε να τα φάει , του πωλητη αν του έλεγε 100ευρω! :)

Βασικά και εγώ δεν θα έλεγα οτι χρειάζομαι κάτι τόσο ακριβό και super/duper!!:hmm: :down:

mondo52
14-12-06, 23:48
ευχαριστω παιδια,αγορασα ενα απο multirama crypto 5 ευρο.ολα κανονικα αν και κανει κατι λιγα.το προβλημα διορθωθηκε

@ ADSLgr.com All rights reserved.