PDA

Επιστροφή στο Forum : avast! professional help.....



moutoxapei
21-05-04, 00:54
Καλησπέρα πάιδες.
Εγκατέστησα το avast! professional 4.1 (build 4.1.396)
καθώς σε άλλο τόπικ εδώ μέσα αναφέρεται ως κορυφαίο πρόγραμμα για antivirus protection and scanning.
Έχω όμως το εξής πρόβλημα:Δεν μου αφήνει να τρέξει-ανοίξει κανένα script,οπότε δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω π.χ. το flashget για κατεβάσματα,δεν μου ανοίγει καν σελίδες με scripts,ή κάτω στον MyIE2 θα βγάλει "script error",ή "Done",αλλά η σελίδα δεν θα ανοίξει!(ακόμα κι εδώ πέρα δεν με αφήνει να προσθέσω φατσούλες!Ήμαρτον!!!!!!!!)
Προσπάθησα να πάιξω με τις ρυθμίσεις,αλλά ακόμα και με απενεργοποιημένο το script blocking δεν αλλάζει τίποτα!
Καμία ιδέα να το λύσουμε?
Ευχαριστώ για την υπομονή σας

dantouan
21-05-04, 01:37
Φιλε δεν νομιζο σε κανενα topic μεσα σε αυτο το forum, ουτε σε κανενα αλλο forum καποιου αλλου site ,να βγηκε το avast κορυφαιο antivirus προγραμμα.
Δεν γνωριζω την λυση του προβληματος σου (συγνωμη) αν και θα σου προτεινα να αλλαξεις antivirus :wink:

cosmos
21-05-04, 08:49
moutoxapei, μήπως αναφέρεσαι στο thread για την ασφάλεια; Εκεί όντως έγραφα ότι θεωρώ το Avast 4.1 το καλύτερο δωρεάν πρόγραμμα, αλλά μιλούσα για την έκδοση Home (που είναι και δωρεάν). Με τη Home δεν έχω κανένα πρόβλημα με scripts κτλ.

moutoxapei
22-05-04, 18:16
cosmos,ναι,σε αυτό αναφέρομαι.....έψαχνα εναγωνίως βλέπεις να βρω κάποιον expert γιατί ήθελα να αλλάξω αντι-ιικό :?
τελικά,έχεις δίκιο όσον αφορά στην home έκδοση,αυτή είναι η διαφορά με την pro και δεν έχει script blocking,χρησιμοποιώντας αυτή την εκδοχή όλα πάνε καλά ως ώρας :wink:

dantouan,με ένα πρόχειρο ψάξιμο σε σχετικά sites περί ασφάλειας,το συγκεκριμένο πρόγραμμα το δείχνουν βραβευμένο,νο1 κτλ.....εντάξει,ούτε ειδικός είμαι,ούτε promotion κάνω σαφώς,ένα καλό πρόγραμμα έψαχνα για να "ασφαλιστώ" κατά το δυνατόν καλύτερα.

Παιδιά,ευχαριστώ για την βοήθεια και την ανταπόκριση :)

@ ADSLgr.com All rights reserved.