PDA

Επιστροφή στο Forum : Sagem Τροπος εγκαταστασης Sagem F@st 800 σε VISTA



papp0us
08-12-06, 03:30
Παδια βοη8εια..ξερει κανεις καποιο τροπο να εγκαταστησω το Sagem F@st 800 στα vista?Εχω δοκιμασει τα παντα..ολους τους drivers,με Compatility mode ακομα και να ακυρωσω την αναγκαστικη υπαρξη Signed drivers για να λειτουργησει μια συσκευη στα vista..με τον τελευταιο τροπο καταφερα να το κανω εγκατασταση και αναγνωριστηκε απο το συστημα ΑΛΛΑ το πρασινο φωτακι DSL στο modem παραμενει σβηστο και...no dial tone..BOHΘΕΙΑ :worthy:

kotsos84
14-12-06, 19:52
Παδια βοη8εια..ξερει κανεις καποιο τροπο να εγκαταστησω το Sagem F@st 800 στα vista?Εχω δοκιμασει τα παντα..ολους τους drivers,με Compatility mode ακομα και να ακυρωσω την αναγκαστικη υπαρξη Signed drivers για να λειτουργησει μια συσκευη στα vista..με τον τελευταιο τροπο καταφερα να το κανω εγκατασταση και αναγνωριστηκε απο το συστημα ΑΛΛΑ το πρασινο φωτακι DSL στο modem παραμενει σβηστο και...no dial tone..BOHΘΕΙΑ :worthy:

Από όσο λέει εδώ http://www.otenet.gr/hd/HTML/adsl/adsl_kit/drivers.htm δεν έχουν βγεί ακόμα. Τους έψαχνα κι εγω :(

tsegman
19-12-06, 14:54
Πάντως στην RC1 εκδοση που εχω εγω εδω και καιρο το modemακι δουλευει κανονικοτατα! Απλα το αποσυνδεσα, εβαλα τους drivers απο το cd της ΟΤΕΝΕΤ και οταν μου ζητηθηκε το συνδεσα στο usb. Απλα πραγματα, οπως γινεται και η εγκατασταση στα ΧΡ.

insane45
29-01-07, 11:55
Έχω τα windows vista ultimate από την msdn, κανονικά ενεργοποιημένα. Με το f@st 800 είχα και εγώ πρόβλημα, γιατί δεν μπορούσα να βρω με ποιν driver θα δουλέψουν. Τελικά, η έκδοση που μου δουλεύει εμένα κανονικότατα ονομάζεται "SAGEM_Fast800_v3_0_4b". Με ένα ψάξιμο στο google θα την βρείτε.

vadergr
06-02-07, 13:19
Οι ιδιοι οδηγοι παιζουν και για το 840 που ειναι ακριβως το ιδιο σε isdn?

@ ADSLgr.com All rights reserved.