PDA

Επιστροφή στο Forum : ADSL In A Box + Δώρα ESHOP



Talos82
08-12-06, 03:49
http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.001500

FORTHNET ADSL IN-A-BOX PSTN ΑΠΟΣΥΡΣΗ ΤΩΡΑ! + INNOVATOR 5.1 SOUND SYSTEM S51330

Τώρα, αποκλειστικά στο e-shop.gr, με το Forthnet ADSL-in-a-box παίρνετε δώρο το INNOVATOR 5.1 SOUND SYSTEM S51330 (http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.502013) αξίας 62.00€!


http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.001502

FORTHNET ADSL IN-A-BOX PLUS PSTN + INNOVATOR BY AKASA COMBO ENCLOSURE 160GB SILVER USB/SATA DISK

Τώρα, αποκλειστικά στο e-shop.gr, με το Forthnet ADSL-in-a-box plus παίρνετε διπλό δώρο για τις αποθηκευτικές σας ανάγκες: Τον σκληρό δίσκο WESTERN DIGITAL 160GB WD1600JS 7200RPM SATA2 (http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.303821) στην εξωτερική θήκη INNOVATOR BY AKASA 3.5'' COMBO ENCLOSURE SILVER (http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.802151) συνολικής αξίας 87.45€!

astalavista_thes
08-12-06, 11:19
οκ, καλό ακούγεται...

nikos1984
08-12-06, 14:00
Ποιο χρησιμη ειναι η δευτερη προσφορα. Γιατι με που παρεις dsl ο ελευθερος χωρος εξαφανιζεται οσαν αερας.;). Οταν πριν ενα χρονο εβαλα DSL πηρα ενα 250αρη σκληρο εξωτερικο, ε τωρα κολυμπω στα dvd και δεν προλαβαινω να αδιαζω και ξαναγεμιζει κατευθειαν:twisted:. μαλλων ωρα για καινουριο σκληρο:hmm:

astreatos
08-12-06, 17:18
Η προσφορα μου φαίνεται πολύ οκ κι εμένα!

Ρε παιδιά, επειδή ψήνομαι να πάρω το πακέτο (ύστερα από το άκυρο που έριξα στην vivo λόγω της άκυρης προσφοράς της), από ταχύτητες στην Πυλαία Θεσ/νίκης πως τα πάει η forthnet?

Σερνεται ή πηγαίνει οκ?

Sunseeker
08-12-06, 18:24
Η προσφορα μου φαίνεται πολύ οκ κι εμένα!

Ρε παιδιά, επειδή ψήνομαι να πάρω το πακέτο (ύστερα από το άκυρο που έριξα στην vivo λόγω της άκυρης προσφοράς της), από ταχύτητες στην Πυλαία Θεσ/νίκης πως τα πάει η forthnet?

Σερνεται ή πηγαίνει οκ?

Μήν ψήνεσε απο τα δώρα ,τις ταχύτητες κοίτα.
Προς το παρών όλοι εδω μέσα ουρλιάζουν για τις ταχύτητες ote - forthnet κάνε μια βόλτα απο τα forums μήπως βρείς κάτι για Πυλαία. ;)

astreatos
08-12-06, 18:44
Μήν ψήνεσε απο τα δώρα ,τις ταχύτητες κοίτα.
Προς το παρών όλοι εδω μέσα ουρλιάζουν για τις ταχύτητες ote - forthnet κάνε μια βόλτα απο τα forums μήπως βρείς κάτι για Πυλαία. ;)

Γι'αυτό και ρώτησα! Εννοείται πως παίζει ρόλο η ταχύτητα. Απλά, αν δεν αντιμετωπίζουν κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα στην Πυλαία, γιατί να μην εποφεληθώ της προσφοράς;

nikgr
08-12-06, 23:27
astreatos τί σχέση έχει το αν έχει ή όχι προβλημα η Πυλαία ?
Κι εγώ σου λέω ότι δεν έχει!
Αμα έχει όμως η forthnet γενικότερο πρόβλημα bandwidth οι υπόλοιποι στην Πυλαία με άλλους providers θα παίζουν μια χαρά κι εσύ θα σέρνεσαι όχι λόγω μπουκωμένου dslam αλλα λόγω forthnet...

Τόσο μυαλό θέλει?...

astreatos
09-12-06, 11:50
astreatos τί σχέση έχει το αν έχει ή όχι προβλημα η Πυλαία ?
Κι εγώ σου λέω ότι δεν έχει!
Αμα έχει όμως η forthnet γενικότερο πρόβλημα bandwidth οι υπόλοιποι στην Πυλαία με άλλους providers θα παίζουν μια χαρά κι εσύ θα σέρνεσαι όχι λόγω μπουκωμένου dslam αλλα λόγω forthnet...

Τόσο μυαλό θέλει?...

Συγχώρεσέ με, αλλά προφανώς δεν είμαι και τόσο σχετικός με το όλο θέμα. :sorry:

Η ερώτηση βγαίνει διαβάζοντας στο forum διάφορα μηνύματα από κόσμο που λέει ότι "εγώ με 4net στην Καλαμαριά πετάω", "εγώ στο κέντρο σέρνομαι", "τα DSLAM της Τούμπας είναι πιταρισμένα και δεν κινείται byte" κλπ.

Η αίσθηση που έχω πάρει ψάχνοντας είναι ότι κάποιοι είναι ευχαριστημένοι με ταχύτητες από έναν provider και κάποιοι όχι (αναλόγως την περιοχή-πόλη) που μένουν..... Δεν ξέρω αν κάνω λάθος ή όχι. Επαναλαμβάνω: δεν είμαι τόσο σχετικός.

Τι θα μπορούσα να προτιμήσω λοιπόν; Τι πρέπει να ψάξω για να μπορέσω να "επενδύσω" σε μια σύνδεση ADSL όπου θα έχω μια καλή σχέση τιμής/υπηρεσίας που θα λαμβάνω;

nikgr
09-12-06, 11:52
Αυτα τα innovator ηχεία λένε τίποτα ρε παιδιά?
Γιατί λίγο μούφα μου φαίνονται...
Ηχεία made in eshop...

Δε γίνεται να πάρεις με το πακέτο των 117euro για δώρο τον σκληρό (χωρίς το κουτί) αντί για τα ηχεία?
Σαν κόστος πιο φθηνό δώρο είναι. (57,6euro αντί για 62)

astreatos υπάρχουν 2 λόγοι που μπορεί να φταίνε για τις χάλια ταχύτητες. Ο ΟΤΕ με τα μπουκωμένα dslam του και β) ο provider με το λίγο bandwidth προς το εξωτερικό.
Αν πέσεις σε μπουκωμένο dslam ό,τι provider και να πάρεις θα σέρνεσαι.
Αν πέσεις σε προβληματικό provider οι υπόλοιποι στην περιοχή σου θα πετάνε με άλλον Provider και εσύ θα σέρνεσαι όπως και οι υπόλοιποι με τον ίδιο provider σε άλλες πόλεις.
Αν φταίνε και τα 2 ο provider κρύβεται πίσω απ' τον ΟΤΕ. (κάτι που κάνει η forthnet κατά κόρον...)
Η forthnet έκανε μια αναβάθμιση του bandwidth προς το εξωτερικό τις τελευταίες μέρες αλλα τη θεωρώ πολύ μικρή αν σκεφτείς ότι με τους 2πλασιασμούς όλοι ζητάνει πλέον 2πλασιο bandwidth και αναμένεται νέο κύμα συνδρομητών με τις επερχόμενες χριστουγ. προσφορές...

RyDeR
09-12-06, 12:26
Δεν είναι made in eshop τα ηχεία. Είναι κάτι κινέζικα, τα είχα δει σε μαγαζί με άλλη μάρκα πάνω όπως και άλλα ''innovator'' προϊοντα. Τα αγοράζουν, κολλάν το innovator πάνω και τα δίνουν.

nikgr
09-12-06, 15:48
RyDeR τα έχεις ακούσει καθόλου αυτά τα innovator? (ή οποιος άλλος)

@ ADSLgr.com All rights reserved.