PDA

Επιστροφή στο Forum : Παραπλάνηση για αλλαγή παρόχου



DonKon
24-07-12, 09:37
Χθες το απόγευμα δέχτηκα επίσκεψη στο σπίτι από καλοντυμένο κύριο, ο οποίος μου πρότεινε να ενταχθώ σε ένα πρόγραμμα μείωσης του λογαριασμού μου. Σε ερώτησή μου αν θα συνεχίσω να ανήκω στον ΟΤΕ εκείνος μου απάντησε "ασφαλώς". Μεσολάβησε δίλεπτη κουβέντα και μου έκανε εντύπωση που μου ζητούσε επίμονα τα στοιχεία της γραμμής μου, καθώς αν εκπροσωπούσε τον ΟΤΕ θα έπρεπε να τα γνωρίζει. Τελικά αποδείχτηκε ότι εκπροσωπούσε άλλον πάροχο σταθερής τηλεφωνίας, πράγμα που παραδέχτηκε μόνο όταν τον ρώτησα αν θα συνεχίσω να πληρώνω τον ΟΤΕ ή κάποια άλλη εταιρία. Όταν του επίσήμανα πως αυτό που κάνει είναι παραπλανητικό, εκείνος μου απάντησε ότι η γραμμή μου θα εξακολουθούσε να άνηκε στον ΟΤΕ, το μόνο που θα άλλαζε θα ήταν ο πάροχος...:)

cranky
24-07-12, 09:40
Συνηθισμένες πρακτικές, και δεν μας εκπλήσσουν πλέον.

Το φόρουμ, είναι γεμάτο παραδείγματα.

OxAp0d0
27-07-12, 01:16
Κάποιοι πωλητές δεν έχουν τσίπα καθόλου.

maik
28-07-12, 19:23
Κάποιοι πωλητές δεν έχουν τσίπα καθόλου.

Καποιοι πωλητες θελουν ξυλο αλυπητο.:twisted:
Και μην μου πει κανεις οτι κανουν την δουλεια τους. Δουλεια τους δεν ειναι η εξαπατηση αλλα η πωληση.

Lapetr
29-07-12, 15:19
ας μη τα βάζουμε με τους ανθρώπους αλλά με τις εταιρίες που τους εκπαιδέυουν να λένε " είμαστε από τον ΟΤΕ για μια αναβάθμιση της γραμμή σας"!
ντροπή και άισχος!

maik
29-07-12, 16:15
ας μη τα βάζουμε με τους ανθρώπους αλλά με τις εταιρίες που τους εκπαιδέυουν να λένε " είμαστε από τον ΟΤΕ για μια αναβάθμιση της γραμμή σας"!
ντροπή και άισχος!

Αυτο που κανουν συνιστα απατη και ειναι παρανομο. Αρα εχουν ακεραια την ευθυνη και οι πωλητες.

silegav
29-07-12, 22:10
Η π@@να η ανάγκη....από τη μία είναι παντελώς ανήθικο να ξεγελάς γιαγιάδες για να τους παίρνεις λεφτά, αλλά από την άλλη και τα παιδιά είναι όλη μέρα στο δρόμο για να κάνουν μια πώληση μπας και βγάλουν κάνα φράγκο.

Untouchable
31-07-12, 15:48
+1 στο φιλο @silegav για το σχολιο με τις γιαγιαδες κτλ.
Για το αλλο ( ολη μερα στο δρομο ) δεν συμφωνω.
Μου την εχουν πεσει και μενα πολλες φορες, και τηλεφωνικα και αυτοπροσωπος, και γινονται τσιμπουρια μεχρι να .....

hydra7
01-08-12, 15:37
Συνεβει και σε μένα στην Καλλιθέα - πλέον όποτε με ρωτάνε λέω ότι δεν έχω καν τηλεφωνική γραμμή ούτε παίζει να βάλω - πάντως ένα μέρος της ευθύνης το έχουν και οι πωλητές.

maik
01-08-12, 19:20
Συνεβει και σε μένα στην Καλλιθέα - πλέον όποτε με ρωτάνε λέω ότι δεν έχω καν τηλεφωνική γραμμή ούτε παίζει να βάλω - πάντως ένα μέρος της ευθύνης το έχουν και οι πωλητές.

Εχουν το μεγαλυτερο μερος. Η απατη ειναι αδικημα. Αν ειναι ετσι τοτε γιατι να κατηγορουμε τα βαπορακια ή τους νταβατζηδες; το ψωμι τους βγαζουν και αυτοι.:evil:

@ ADSLgr.com All rights reserved.