PDA

Επιστροφή στο Forum : Νέος συνδρομητής και login/password.



Komistis
26-07-12, 21:14
Καλησπέρα σε όλους!
Είμαι νέος συνδρομητής Forthnet 2play economy εδώ και μια εβδομάδα περίπου.
Η σύνδεση έγινε μέσα σε 15 ημέρες όπως μου είχαν πει και όλα με το τηλέφωνο είναι μια χαρά!
Πάμε στο ψητό :)

Δεν έχω αυτό το διάστημα κινητό για να μου στείλουν με sms τον κωδικό για το Internet και φυσικά δεν είχα δηλώσει αριθμό κινητού στην αίτηση που τους έδωσα.
Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση; Υποθέτω πως θα λάβω τον κωδικό ταχυδρομικώς, αφού δεν επικοινώνησε κανείς ως τώρα μαζί μου από την εταιρία, κι αν ναι από την εμπειρία σας θα αργήσει πολύ αυτό; (περνάνε οι μέρες και πληρώνω κανονικά... )

Δυστυχώς ο χρόνος μου είναι περιορισμένος αυτές τις μερές και σε καμία περίπτωση δεν έχω την πολυτέλεια να περιμένω με τις... ώρες την τηλεφωνική υποστήριξη, γι' αυτό θα ήθελα αυτή την επιβεβαίωση από εσάς εδώ στο forum.

Ευχαριστώ!

DSLaManiaC
26-07-12, 21:33
Φοβάμαι πως θα βρεις 5-6 λεπτά στο πρόγραμμα σου για να μιλήσεις μαζί τους.

Komistis
26-07-12, 21:39
Φοβάμαι πως θα βρεις 5-6 λεπτά στο πρόγραμμα σου για να μιλήσεις μαζί τους.

Μακάρι να ήταν μόνο 5-6 λεπτά... :wall:

invaider
27-07-12, 08:45
την αίτηση πως την έκανες χωρίς κινητό?
πέρνα από το κατάστημα της περιοχής σου να διορθώσεις τα στοιχεία σου και ζήτησε τους να σου δώσουν κωδικούς.

Komistis
27-07-12, 13:23
την αίτηση πως την έκανες χωρίς κινητό?
πέρνα από το κατάστημα της περιοχής σου να διορθώσεις τα στοιχεία σου και ζήτησε τους να σου δώσουν κωδικούς.

Γιατί να το κάνω αυτό; Δηλαδή όποιος δεν έχει κινητό δεν μπορεί να έχει σύνδεση στο Internet με τη Forthnet;
Το σταθερό μου έδωσα φυσικά!

haniabal
27-07-12, 14:08
Γιατί να το κάνω αυτό; Δηλαδή όποιος δεν έχει κινητό δεν μπορεί να έχει σύνδεση στο Internet με τη Forthnet;
Το σταθερό μου έδωσα φυσικά!


Εάν έδωσες και το σταθερό δεν υπάρχει πρόβλημα.Εάν δεις όμως ότι δεν βγάζεις άκρη πάρε ένα τηλ εσύ να δεις τι γίνεται ή πήγαινε σε κοντινό κατάστημα...

ΜΑΙΚ
28-07-12, 17:07
Καλησπέρα σε όλους!
Είμαι νέος συνδρομητής Forthnet 2play economy εδώ και μια εβδομάδα περίπου.
Η σύνδεση έγινε μέσα σε 15 ημέρες όπως μου είχαν πει και όλα με το τηλέφωνο είναι μια χαρά!
Πάμε στο ψητό :)

Δεν έχω αυτό το διάστημα κινητό για να μου στείλουν με sms τον κωδικό για το Internet και φυσικά δεν είχα δηλώσει αριθμό κινητού στην αίτηση που τους έδωσα.
Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση; Υποθέτω πως θα λάβω τον κωδικό ταχυδρομικώς, αφού δεν επικοινώνησε κανείς ως τώρα μαζί μου από την εταιρία, κι αν ναι από την εμπειρία σας θα αργήσει πολύ αυτό; (περνάνε οι μέρες και πληρώνω κανονικά... )

Δυστυχώς ο χρόνος μου είναι περιορισμένος αυτές τις μερές και σε καμία περίπτωση δεν έχω την πολυτέλεια να περιμένω με τις... ώρες την τηλεφωνική υποστήριξη, γι' αυτό θα ήθελα αυτή την επιβεβαίωση από εσάς εδώ στο forum.

Ευχαριστώ!

Να σου πω μονο οτι για να μπεις στο ιντερνετ δεν εχεις αναγκη του κωδικους.
Βαλε ενσυρματα το ρουτερ πανω στο pc και σε 5 λεπτα θα εισαι μεσα

Komistis
29-07-12, 09:50
Να σου πω μονο οτι για να μπεις στο ιντερνετ δεν εχεις αναγκη του κωδικους.
Βαλε ενσυρματα το ρουτερ πανω στο pc και σε 5 λεπτα θα εισαι μεσα

Θα το δοκιμάσω, ευχαριστώ!

silegav
29-07-12, 22:04
Πέρνα πάντως από κάνα κατάστημα να ρωτήσεις ή πάρε κάνα τηλέφωνο. Δεν είναι μόνο οι κωδικοί, αλλά και ενημερώσεις κλπ που στέλνονται στο κινητό.

Komistis
03-08-12, 16:05
Να σου πω μονο οτι για να μπεις στο ιντερνετ δεν εχεις αναγκη του κωδικους.
Βαλε ενσυρματα το ρουτερ πανω στο pc και σε 5 λεπτα θα εισαι μεσα

Λοιπόν, το δοκίμασα και δεν δουλεύει, θέλει οπωσδήποτε login/pass. Άλλωστε το λένε και οι ίδιοι μέσα στο βιβλιαράκι με τις οδηγίες που δίνουν μαζί με τον router.

Αναγκάστηκα να τους πάρω τηλέφωνο (περίμενα κάπου 30 λεπτά) και ζήτησα να γίνει αποστολή του login/pass στο κινητό.
Την επόμενη μέρα ήρθε sms που έγραφε: Η FORTHNET σας ενημερώνει ότι η μεταβολή που ζητήσατε για την υπηρεσία σας με τηλεφωνικό αριθμό 210xxxxxxx έχει πραγματοποιηθεί.
Στη συνέχεια και μετά από μερικές ώρες έρχεται ξανά το ίδιο μήνυμα... πουθενά login και password...
Θα με αναγκάσουν να πάω στα κεντρικά και να τους τραγουδήσω στα γαλλικά το give the password S.A.G.A.P.O. !!!

For the record... ήρθε και ο πρώτος λογαριασμός με το ταχυδρομείο 2 πάγια + τέλος ενεργοποίησης, αυτόν ήξεραν να τον στείλουν...

Με είχαν προειδοποιήσει πως είναι χυμαδιό το support τους, αλλά δεν περίμενα για κάτι τόσο απλό να μου βγάζουν το λάδι...

ΜΑΙΚ
03-08-12, 18:03
Λοιπόν, το δοκίμασα και δεν δουλεύει, θέλει οπωσδήποτε login/pass. Άλλωστε το λένε και οι ίδιοι μέσα στο βιβλιαράκι με τις οδηγίες που δίνουν μαζί με τον router.

Αναγκάστηκα να τους πάρω τηλέφωνο (περίμενα κάπου 30 λεπτά) και ζήτησα να γίνει αποστολή του login/pass στο κινητό.
Την επόμενη μέρα ήρθε sms που έγραφε: Η FORTHNET σας ενημερώνει ότι η μεταβολή που ζητήσατε για την υπηρεσία σας με τηλεφωνικό αριθμό 210xxxxxxx έχει πραγματοποιηθεί.
Στη συνέχεια και μετά από μερικές ώρες έρχεται ξανά το ίδιο μήνυμα... πουθενά login και password...
Θα με αναγκάσουν να πάω στα κεντρικά και να τους τραγουδήσω στα γαλλικά το give the password S.A.G.A.P.O. !!!

For the record... ήρθε και ο πρώτος λογαριασμός με το ταχυδρομείο 2 πάγια + τέλος ενεργοποίησης, αυτόν ήξεραν να τον στείλουν...

Με είχαν προειδοποιήσει πως είναι χυμαδιό το support τους, αλλά δεν περίμενα για κάτι τόσο απλό να μου βγάζουν το λάδι...

Τα thomson v8 παιζουν αυτοματα...δεν θελουν να βαλεις εσυ username/ pass.
Απο εκει και περα το sms το ελαβες για την καταχωρηση του sms phone.
Για τo username & το pass περνα απο ενα καταστημα forthnet να στο δωσουν αμεσα ;)

billstamaniac
03-08-12, 18:23
αν ειχεσ δηλωσει εξ αρχης κινητο θα σου ειχε σταλει απο την μερα ενεργοποιησης παντως 2 φορες που εχω αλλαξει δεν πηρε πανω απο 5 λεπτα για να ερθει ο καινουριος κωδικος

Komistis
03-08-12, 18:37
Τα thomson v8 παιζουν αυτοματα...δεν θελουν να βαλεις εσυ username/ pass.
Απο εκει και περα το sms το ελαβες για την καταχωρηση του sms phone.
Για τo username & το pass περνα απο ενα καταστημα forthnet να στο δωσουν αμεσα ;)

Ευχαριστώ πολύ ΜΑΙΚ. Επιτέλους ένας άνθρωπος σε 3 σειρές μου ξεκαθάρισε τα πάντα...
Αυτά δεν μπορούσαν να μου τα πουν την ημέρα της αίτησης; Τι να πω...


αν ειχεσ δηλωσει εξ αρχης κινητο θα σου ειχε σταλει απο την μερα ενεργοποιησης παντως 2 φορες που εχω αλλαξει δεν πηρε πανω απο 5 λεπτα για να ερθει ο καινουριος κωδικος

Εντάξει ρε σεις εγώ φταίω που δεν είχα τη δυνατότητα να δώσω κινητό την ημέρα της αίτησης, αφού είμαστε τόσο μπροστά σε αυτή τη χώρα φαντάσου τι θα έλεγαν και οι γείτονες για την αποστολή κωδικού με sms, sofistike teknolojiler να ούμε άντε και εις ανώτερα! :p

FSHOPAXD
08-08-12, 18:00
To thomson v8 δεν χρειάζεται Username/Pass και παίζει κατευθείαν, αρα δεν χρειάζεσαι κινητό...εκτός και εαν έβαλες κάποιο άλλο παλιό router. To ίδιο ισχύει και για το νέο Huawei EchoLife HG521 που δίνεται από 1/8 παίρνει αυτόματα όλες τις ρυθμίσεις. Το πολύ πολύ εαν κάτι δεν έκανες σωστά να κάνεις ένα reset στο router. Καλό όμως είναι να δηλώσεις ένα κινητό για να παίρνεις ενημερώσεις από την εταιρία σε ένα κατάστημα.

sinned
13-08-12, 17:56
Είμαι νέος συνδρομητής, σήμερα ενεργοποιήθηκε η σύνδεσή μου και έλαβα σε sms login/password
Έχω όμως το v8 routerακι και όντως συνδέθηκε χωρίς αυτά.
Το θέμα είναι Που θα μου χρειαστεί το login/password ?
Στο site τους;

DSLaManiaC
13-08-12, 21:43
Είμαι νέος συνδρομητής, σήμερα ενεργοποιήθηκε η σύνδεσή μου και έλαβα σε sms login/password
Έχω όμως το v8 routerακι και όντως συνδέθηκε χωρίς αυτά.
Το θέμα είναι Που θα μου χρειαστεί το login/password ?
Στο site τους;

Το email @forthnet.gr , άλλα modem , το web2sms.

@ ADSLgr.com All rights reserved.