PDA

Επιστροφή στο Forum : Hol προσφορά για πελάτες που είναι ηδη ενα χρονο?



apostolispk
27-07-12, 01:34
Καλησπερα, σε λιγες μερες θα κλεισω ενα χρονο hol (double play 24) μηπως ξερει κανεις αμα υπαρχει καποια εκπτωση για ηφισταμενους πεταλες?
Περυσι ηξερα οτι ειχαν 30% εκπτωση στον λογαριασμο και απο 42+ σου εβγαινε 28+ αλλα αυτη την προσφορα στην δινανε μονο οταν εκανες φοριτοτητα για να φυγεις απο την hol.
Ξερεις κανεις αμα υπαρχει τιποτα τετοιο ξανα?

Werdum
27-07-12, 12:46
κανε μια ψευδο-φορητοτητα και δες

apostolispk
27-07-12, 14:30
Αυτο ειναι το μονο σιγουρο, απλα λεω μηπως το δοκιμασε κανενας αλλος!! :p

TeoNOKIA
28-07-12, 18:49
Αυτο ειναι το μονο σιγουρο, απλα λεω μηπως το δοκιμασε κανενας αλλος!! :p

Πάρε τους τηλ. και ζήτησε τους.. Εγώ έχω το απλό adsl και από 24,70 μου το κάνανε 20.

cyberten
02-08-12, 14:10
Κι εγώ που ζήτησα κάτι εκπτωτικό μου είπαν -15%.

balandis
02-08-12, 22:33
εχω πρασει το χρονο ειμαι σε 6αρι προφιλ.....24,70 παιζει και πιο χαμηλα αν τους ρωτησω οτι θα παραμεινω?????

apostolispk
06-08-12, 16:20
Τους εστειλα μαιλ να ρωτισω ποτε κλεινω χρονο και αμα θα εχω καποια εκπτωση σαν παλιος πελατης.
Με πηρανε σημερα τηλεφωνο και μου δωσανε και μενα 15% δηλαδη απο 41.20 σε 35 ευρω και μετα μου δωσανε και αλλη μιση ωρα σε κινητα τηλεφωνα που μου ειναι αχρηστη παλι...
Τους ειπα οχι, στις 22 κλεινω χρονο, οποτε ισως δοκιμασω να κανω φορητοτητα!!
Το πακετο που εχω ειναι το 2play.

balandis
06-08-12, 16:34
θσ παρω να ρωτησω:oneup:

haniabal
09-08-12, 22:33
Τους εστειλα μαιλ να ρωτισω ποτε κλεινω χρονο και αμα θα εχω καποια εκπτωση σαν παλιος πελατης.
Με πηρανε σημερα τηλεφωνο και μου δωσανε και μενα 15% δηλαδη απο 41.20 σε 35 ευρω και μετα μου δωσανε και αλλη μιση ωρα σε κινητα τηλεφωνα που μου ειναι αχρηστη παλι...
Τους ειπα οχι, στις 22 κλεινω χρονο, οποτε ισως δοκιμασω να κανω φορητοτητα!!
Το πακετο που εχω ειναι το 2play.

Αυτό το έχω παρατηρήσει και σε εταιρία κινητής τηλεφωνίας.Δηλαδή ενώ είχα μείωση παγίου στο 40% λόγω ότι είμαι παλιός πελάτης μου κάναν προσφορά 20%.Εμένα μου φαίνεται πολύ κουφό αυτό.Κανονικά θα έπρεπε να το διατηρήσουν και όχι να το αυξήσουν.

jpl73
16-08-12, 12:46
Πήρα πρίν λίγο την HOL, καθώς έκλεισα 12 μήνες, για να τους ζητήσω έκπτωση.
Μου πρότειναν απο τα 29 ευρώ να κατέβει στα 23,90/μήνα με ανανέωση όμως για άλλους 12 μήνες.

Τους είπα ΟΚ.
ΥΓ έχουμε το Double play GR και συνδρομητές Vodafone.

cyberten
17-08-12, 08:54
Πήρα πρίν λίγο την HOL, καθώς έκλεισα 12 μήνες, για να τους ζητήσω έκπτωση.
Μου πρότειναν απο τα 29 ευρώ να κατέβει στα 23,90/μήνα με ανανέωση όμως για άλλους 12 μήνες.

Τους είπα ΟΚ.
ΥΓ έχουμε το Double play GR και συνδρομητές Vodafone.

Τυχερός είσαι γιατί εγώ που τους είχα προτείνει ακριβώς το ίδιο πριν από 2 μήνες μου απάντησαν μόνο -15% δλδ. 26,90€ (εχουμε το ίδιο πρόγραμμα).

anonymos1982
18-08-12, 01:11
Πριν καμιά 10αριά μέρες έκανα αίτηση στην Wind για Ιντερνέτ 24άρι (15 ευρώ και κάτι) και 2 ώρες προς σταθερά με άλλα 2 ευρώ. Στην Hol ήμουν με 24,7 και μιλούσα γύρω στις 2 ώρες μου έβγαινε γύρω στα 28 ευρώ ο λογαριασμός. Με πήραν και μου πρότειναν έκπτωση 30%.
Στην ουσία οικονομικά ήμουν αδιάφορος αφού θα πλήρωνα το ίδιο ποσό και στις 2 εταιρίες αλλά θα συνέχιζα προφανώς να έδινα 3 ευρώ παραπάνω στις κλήσεις προς σταθερά οπότε στην διάρκεια ενός χρόνου αυτό θα εξισωνόταν με το τέλος ενεργοποιήσης που θα πλήρωνα στην Wind.
-Γενικώς με εκνευρίζει όπως έχω αναφέρει και παλαιότερα που τους παλιούς πελάτες τους έχουν γραμμένους και οι όποιες προσφορές γίνονται στους καινούριους και για να τις πάρεις πρέπει να κάνεις από τηλεφωνήματα ως αιτήσεις φορητότητας.
- Μετά είναι εκνευριστικό που τελικά οι προσφορές είναι ισόποσες ως το τελευταίο σεντς. (Και απορώ είναι τυχαίο που αυτήν την περίοδο καμία εταιρεία δεν προσφέρει δωρεάν τέλος ενεργοποιήσεις ενώ παλαιότερα το έκαναν όλες).Στην ουσία τα επιχειρήματα της κοπέλας που με πήρε για την προσφορά ήταν να μην ταλαιπωρούμαι με τις αλλαγές εταιρείας και για να μην πληρώσω το τέλος ενεργοποίησης.
Υ.Γ: Τελικά φεύγω από την Hol γιατί σε αντίθεση με τα επιχειρήματα της κοπέλας είτε έμενα είτε όχι, με τέλος ένεργοποίησης ή χωρίς το κόστος τελικά θα ήταν ίδιο αλλά αντιθέτως θα ήταν ταλαιπωρία τελικά να πάω να ακυρώσω την αίτηση στην Wind και να συμπληρώσω την αίτηση που μου έστειλε η HOL για να πάρω την προσφορά του 30% η οποία και με δέσμευε για άλλο ένα χρόνο αλλά κυρίως έπρεπε να τρέχω να βρω φαξ να την στείλω (άσε που μου είχαν δώσει και ένα usb stick για mobile broanband που ποτέ δεν ξέρεις πότε θα χρειαστεί...)

dvamvak12
20-08-12, 17:32
Με αφορμή ότι κλείνω 1 χρόνο τους εστειλα email αν υπαρχει κάποια προσφορά για παλαιους συνδρομητές
Ειμαι στο dp lite με 6mbps ,200',20' κινητά με 24.7 το μήνα
Τους ζήτησα το GR που εχει ως 24mbps και απεριόριστα αστικα/υπεραστικά.Κινητα και εξωτερικο δεν με ενδιαφέρουν
Μου εκαναν προσφορά για το GR στα 27 ευρω

JTB
21-08-12, 19:35
Ειμαι συνδρομητης στην HOL περιπου 10χρονια. Τους ειχα στειλει μαιλ πριν 3 μηνες για εκπτωση στον λογαριασμο μου. Και μου εκαναν 20%. Απο 41,20 το εκαναν 33 με δεσμευση για αλλους 12 μηνες. Αν φυγω νωριτερα θα πληρωσω την εκπτωση για τους μηνες που εφυγα πιο νωρις (π.χ. αν φυγω μετα απο 7 μηνες θα πληρωσω (12-7)*41,20*20%, δλδ 5*8,24=41+). Επισης μου ειχαν πει οτι θα μου εστελναν κατι ταχυδρομικως να το υπογραψω αλλα δεν εχω λαβει τπτ.

balandis
21-08-12, 22:22
εκανα αιτηση για οτε..την ιδια μερα με πηραν τηλεφωνο απο την hol να παραμεινω με εκπτωση 40%..απο 24,70 σε 15 και τοσο,,,, και εμεινα τελικα....

Papados
22-08-12, 16:36
Είμαι συνδρομητής εδώ και 4,5 χρόνια στο full πακέτο με τα 41 ευρώ. τους πήρα τηλέφωνο για το αν μπορούν να κάνουν κάτι καλύτερο στην τιμή μετά από τοσα χρόνια και με τόσες προσφορές που παίζουν από άλλες εταιρίες και μου είπαν (με ύφος και καλά αμα σ' αρέσει) ότι αμα θέλω να πληρώνω λιγότερα να πάρω μικρότερο πακέτο και όχι αυτό που τα έχει όλα. Απο την στιγμή που τα θέλω όλα θα πρέπει να τα πληρώνω κι όλας. Να σημειώσω απλά για την ιστορία ότι έχω και HOLTV και όλοι οι λογαριασμοι πληρώνονται στην ώρα τους.

apostolispk
22-08-12, 17:54
Εγω ειμαι κατοχος 2play 24 και πληρωνω τα 41,24 τον μηνα.
Σημερα εκλεισα χρονο και ζητησα απο την cyta να με καλεσουν και να μου φτιαξουν ενα πακετο.
Μου ειπαν να περασω αυριο απο το καταστημα τους να υπογραψω.
Αν υπογραψω μετα θα με παρουν τηλ απο την hol ή να περιμενω 2,3 μερες να με παρουν.

haniabal
22-08-12, 21:34
Ειμαι συνδρομητης στην HOL περιπου 10χρονια. Τους ειχα στειλει μαιλ πριν 3 μηνες για εκπτωση στον λογαριασμο μου. Και μου εκαναν 20%. Απο 41,20 το εκαναν 33 με δεσμευση για αλλους 12 μηνες. Αν φυγω νωριτερα θα πληρωσω την εκπτωση για τους μηνες που εφυγα πιο νωρις (π.χ. αν φυγω μετα απο 7 μηνες θα πληρωσω (12-7)*41,20*20%, δλδ 5*8,24=41+). Επισης μου ειχαν πει οτι θα μου εστελναν κατι ταχυδρομικως να το υπογραψω αλλα δεν εχω λαβει τπτ.


Και πάλι 33 ευρώ είναι πάρα πολλά...Στην θέση σου θα κοιτούσα κάτι πιο φτηνό..

JTB
22-08-12, 22:46
Και πάλι 33 ευρώ είναι πάρα πολλά...Στην θέση σου θα κοιτούσα κάτι πιο φτηνό..

Εκείνη την ώρα μου φάνηκε μια χαρά έκπτωση οπότε και την δέχτηκα. Σίγουρα θα μπορούσαν να κάνουν και καλύτερη έκπτωση.

Δεν έχω ψάξει την αγορά τι παίζει. Ποια εταιρία προσφέρει full πακέτα στα ίδια λεφτά: Internet (έχω 24 άλλα πιάνω μέχρι 9 οπότε με 8 πακέτο είμαι οκ),απεριόριστα σταθερά, 1 ώρα κινητά και εξωτερικό.

Βασικά έχω σύνδεση και ένα voip account (ActionVoip) για κλήσεις εκτός πακέτου (π.χ. κινητά εξωτερικού, ελληνικά κινητά αν ξεπεράσω 1 ώρα με αστεία χρέωση 0.035/λεπτο). Οπότε με ενδιαφέρει υποστήριξη για VOIP.


Είμαι συνδρομητής εδώ και 4,5 χρόνια στο full πακέτο με τα 41 ευρώ. τους πήρα τηλέφωνο για το αν μπορούν να κάνουν κάτι καλύτερο στην τιμή μετά από τοσα χρόνια και με τόσες προσφορές που παίζουν από άλλες εταιρίες και μου είπαν (με ύφος και καλά αμα σ' αρέσει) ότι αμα θέλω να πληρώνω λιγότερα να πάρω μικρότερο πακέτο και όχι αυτό που τα έχει όλα. Απο την στιγμή που τα θέλω όλα θα πρέπει να τα πληρώνω κι όλας. Να σημειώσω απλά για την ιστορία ότι έχω και HOLTV και όλοι οι λογαριασμοι πληρώνονται στην ώρα τους.


Καλύτερα να στείλεις ένα email και περίμενε να σε πάρουν αυτοί τηλ. Να κοιτάξουν την καρτέλα σου και να δουν αν μπορούν να κάνουν κάτι καλύτερο.

4kkkk
25-08-12, 13:14
Πριν 5 χρονια ξεκινησα με το φουλ DP στα 42 μετα εβαλα απο δθο χρονια Hol Gr με μιση ωρα προς κινητα εξτρα στα 37 ευρω.Πηρα τηλ. για καλυτερη προσφορα και μετα απο πιεση οτι οι αλλες εταιριες ειχαν ριξει τις τιμες και ειδικα οταν εβγαλε ο οτε τα νεα δπ καταφερα μειωση 25% στο προγραμμα και 50% στον χρονο προς κινητα δλδ ειμαι τωρα στα 27 για ενα χρονο.
Το καλο ηταν οτι με συνεδεσαν κατευθειαν απο το τηλεφωνικο κεντρο στο αρμοδια τμημα που χειριζεται αυτα τα θεματα και μονο αυτο μπορει να κανει αυτες τισ προσφορες.

Aias
03-09-12, 07:18
Μην κανετε παιδια αιτησεις σε αλλους παροχους αν σκοπευετε να μεινετε σε αυτον που ηδη ειστε μονο και μονο για να παρετε προσφορα!

Καλυτερα να περνετε τηλεφωνο τον παροχο σας και να ζητατε προσφορα...Ο διαολος εχει πολλα ποδαρια και εκει που δεν το περιμενεις να μεινεις χωρις τηλεφωνο και νετ.

AntwnhsM
07-09-12, 12:29
Καλημερα. Συμφωνω με τον φιλο Aias. Μπορει το μονοπωλιο του ΟΤΕ να εχει σπασει πλεον αλλα αυτη η καταντια που ειναι και η πραγματικοτητα να πρεπει να κανεις αιτηση και καλα οτι φευγεις και πας αλλου για να σου κανουν καλυτερη προσφορα ειναι ντροπη για ολες τις εταιριες και μου εχει τυχει και μενα προσωπικα. Η εξυπηρετηση ετσι δεν ειναι δεδομενη, κοιτανε πως να μας τα παρουν και πως να ανεβασουν τα LLU τους, ειναι τοσο δυσκολο ενα τμημα να ασχολειτε με προσφορες και πως να κρατησει καλυτερα τους πελατες? Αλλα τι λεω.. στην εποχη της ανεργιας σε αυτη την χωρα ποιος θα ασχοληθει με την αναπτυξη στο τηλεφωνικο εμποριο !! Γιάυτο η καλυτερη απαντηση σε αυτο ειναι το ψαξιμο της τηλεφωνικης αγορας, η σκεψη της πραγματικης μας αναγκης και οχι γιατι το ειδαμε στην τηλεοραση η γιατι το εβαλε ο γειτονας, ετσι θα εχουμε και το καλυτερο αποτελεσμα για εμας.

partaola
11-09-12, 09:50
Και εγώ με το Aias +++. Ειδικά αν είσαι σε πακέτα ήδη χαμηλά.

chris38
12-09-12, 20:24
εκανα αιτηση για οτε..την ιδια μερα με πηραν τηλεφωνο απο την hol να παραμεινω με εκπτωση 40%..απο 24,70 σε 15 και τοσο,,,, και εμεινα τελικα....

Πέρασε στον επόμενο λογαριασμό σου η έκπτωση;
Γιατί και σε μένα έκαναν την ίδια προσφορά σήμερα και είμαι επιφυλακτικός με τέτοια τιμή.

Ευχαριστώ

Aias
12-09-12, 20:45
εκανα αιτηση για οτε..την ιδια μερα με πηραν τηλεφωνο απο την hol να παραμεινω με εκπτωση 40%..απο 24,70 σε 15 και τοσο,,,, και εμεινα τελικα....

Πέρασε στον επόμενο λογαριασμό σου η έκπτωση;
Γιατί και σε μένα έκαναν την ίδια προσφορά σήμερα και είμαι επιφυλακτικός με τέτοια τιμή.

Ευχαριστώ

Να ξερεις γενικα οτι ο ΟΤΕ τα llu τα περναει πολυ πιο γρηγορα απο τους εναλλακτικους στο δικτυο του.Οποτε αν αποφασισεις τελικα να μεινεις στην HOL πηγαινε το πολυ αυριο να στειλεις αιτημα ακυρωσης αιτησης στον ΟΤΕ και παρτους και τηλεφωνο οτι το δεχθηκαν.
Γενικα εχω αναφερει και πανω οτι καλο ειναι να μην κανεις τετοιες κινησεις ,απλα αν το κανεις καντο οσο γρηγοροτερα γινεται.

balandis
12-09-12, 22:36
οκ μου ειρθε και χαρτι και υπεγραψα στα 10 και τοσο..για 1 χρονο......επισηςτην αλλη μερα εκανα restart και επιασα παλι 5 και βλεπω την γραμμη πιο σταθερη απο ποτε:oneup::respekt::worthy:

@ ADSLgr.com All rights reserved.