PDA

Επιστροφή στο Forum : Εγκατάσταση και αγορά modem από τον οτε



Soulkeeper
21-05-04, 21:16
Χαίρετε,
αν υπάρχει ένας λόγος που θέλω να κάνει την εγκατάσταση ο ΟΤΕ και να πάρω modem/router από αυτόν είναι για να μην μπορούν μετα να ξεφύγουν εύκολα λέγοντας "έχουμε κάνει εμείς την εγκατάσταση?? είναι από εμάς το modem??" και να τη βγάζουν καθαρή...

γνωρίζει κανείς ποια είναι αναλυτικά τα modem που προσφέρει ο ΟΤΕ και αν αξίζουν?? στη σύγκριση των adsl modems/routers του site έχουν συμπεριληφθεί και αυτά??

ευχαριστώ.

p.s. αν ο moderator κρίνει οτι έχει απαντηθεί παρόμοιο ερώτημα ας σβήσει το thread αλλα ας στείλει και ένα μήνυμα με Link σε απαντηση plz!!:)

sdikr
21-05-04, 21:24
ο οτε οταν σου κάνει την εγκατάσταση δεν το συνδέει στον υπολογιστή σου, έχουν ενα φορήτο και το δοκιμάζουν.
το να τους πείς οτι αυτοι καναν την εγκατάσταση θα σου πουν οτί αφου το φορήτο τους μπηκε δεν είναι δικό τους πρόβλημα

Soulkeeper
21-05-04, 21:28
ευχάριστώ για την άμεση απάντηση!! δεν πάνε 3 λεπτά!

δεν αμφιβάλλω ότι κάτι θα βρουν να πούνε.

άν εξαιρέσεις αυτό το θέμα τότε δεν έχω πρόβλημα να το εγκαταστήσω εγώ. Πιστεύεις οτι είναι καλύτερο έτσι?

sdikr
21-05-04, 21:29
γλιτώνεις τα 49 ευρώ και διαλέγει ότι modem θελεις οπότε ναι καλυτερα!

Soulkeeper
21-05-04, 21:34
σε ευχαριστώ πολύ!
να'σαι καλά για τις απαντήσεις:)

Soulkeeper
22-05-04, 17:57
γεια και πάλι!

βασικά έχω ήδη ένα routeraki (smc barricade 7004br) το οποίο όμως είναι λίγο παλιό. θα ήταν καλή ιδέα να αγοράσω ένα απλό modem και απλά να το συνδέσω με το router? ή θα ήταν καλύτερα να πάρω ένα καινούριο modem router? ξέρω πως αυτά είναι υποκειμενικά αλλά ρωτάω από πλευράς στρατηγικής τί θα ήταν καλύτερο (υπέρ/κατά κλπ.)

ευχαριστώ πολύ

@ ADSLgr.com All rights reserved.