PDA

Επιστροφή στο Forum : wake on WAN σε netfaster iad



gotnoizzzz
29-07-12, 20:58
χαιρετώ την κοινότητα μιας και είναι το πρώτο μου post στο αξιόλογο site σας
θα ήθελα να ρωτήσω συγκεκριμένα για wake on wan και οχι για απλό wol.
έχω netfaster iad, motherboard GIGABYTE-Z77MX-D3H, έχω βάλει static ip από no-ip έχω static arp έκανα port forward 9 όλες τις ρυθμίσεις στα windows 7 ultimate που τρέχω αλλά δεν μπορώ με τίποτα να κάνω wake on wan.
θα σας ήμουν υπόχρεος πραγματικά αν κάποιος βοηθούσε καθώς ξέρω πως είστε ειδικοί σε τέτοια θέματα και προσπαθώ εδώ και 6 μήνες χωρίς να καταφέρω τίποτα και είμαι στα όρια αγανάκτησης.έχω διαβάσει όλα τα σχετικά threads χωρίς να βοηθηθώ καθώς ο καθένας λέει την δικιά του άποψη και οι διάφορες λύσεις που δόθηκαν διαφέρουν μεταξύ τους

ευχαριστώ προκαταβολικά

bpapad81
30-07-12, 13:18
χαιρετώ την κοινότητα μιας και είναι το πρώτο μου post στο αξιόλογο site σας
θα ήθελα να ρωτήσω συγκεκριμένα για wake on wan και οχι για απλό wol.
έχω netfaster iad, motherboard GIGABYTE-Z77MX-D3H, έχω βάλει static ip από no-ip έχω static arp έκανα port forward 9 όλες τις ρυθμίσεις στα windows 7 ultimate που τρέχω αλλά δεν μπορώ με τίποτα να κάνω wake on wan.
θα σας ήμουν υπόχρεος πραγματικά αν κάποιος βοηθούσε καθώς ξέρω πως είστε ειδικοί σε τέτοια θέματα και προσπαθώ εδώ και 6 μήνες χωρίς να καταφέρω τίποτα και είμαι στα όρια αγανάκτησης.έχω διαβάσει όλα τα σχετικά threads χωρίς να βοηθηθώ καθώς ο καθένας λέει την δικιά του άποψη και οι διάφορες λύσεις που δόθηκαν διαφέρουν μεταξύ τους

ευχαριστώ προκαταβολικά

το ρουτερ δεν το υποστηρίζει αυτο που θελεις. το fritz το υποστηρίζει wol, το wake on wan, ξερω αν το υποστηρίζει

@ ADSLgr.com All rights reserved.