PDA

Επιστροφή στο Forum : Kαλυτερο πακετο?



napoleon
09-12-06, 02:18
Εβαλα προσφατα καινουργια τηλεφωνικη γραμμη(ΟΤΕ) και ψαχνω να παρω καποιο πακετο adsl τουλαχιστον 1024 και τηλεφωνου.
Απο τις διαφημισεις βλεπω οτι η πιο συμφερουσα(?) προταση ειναι το tellas zisto.
Aν εχω καταλαβει καλα σου δινει απεριοριστα αστικα και υπεραστικα τηλεφωνα για 27€/μηνα και adsl4096 για 30€, συνολο 57€ ανευ παγιων?
Αν οντως ειναι ετσι ειναι πολυ συμφερουσα προταση.
Το εχει βαλει κανεις να μου πει εντυπωσεις? Σε ποσο καιρο ενεργοποιειται?
Πως ειναι η downloading ταχυτητα?

STARJOHN
09-12-06, 11:48
Εβαλα προσφατα καινουργια τηλεφωνικη γραμμη(ΟΤΕ) και ψαχνω να παρω καποιο πακετο adsl τουλαχιστον 1024 και τηλεφωνου.
Απο τις διαφημισεις βλεπω οτι η πιο συμφερουσα(?) προταση ειναι το tellas zisto.
Aν εχω καταλαβει καλα σου δινει απεριοριστα αστικα και υπεραστικα τηλεφωνα για 27€/μηνα και adsl4096 για 30€, συνολο 57€ ανευ παγιων?
Αν οντως ειναι ετσι ειναι πολυ συμφερουσα προταση.
Το εχει βαλει κανεις να μου πει εντυπωσεις? Σε ποσο καιρο ενεργοποιειται?
Πως ειναι η downloading ταχυτητα?

Φιλε μου το τελλας ζιστο δεν εχει σχεση με τον Οτε ειναι κατευθειαν απο το ιδιοκτητο Δικτυο της Τελλας και πρεπει να καλυπτει την περιοχη σου.
Πηγαινε στο site της τελλας και βαλε το νουμερο του τηλεφωνου σου να δεις αν σε καλυπτει.
Αν ναι κακως εβαλες γραμμη Οτε.
Και η χρεωση του Ζιστο ειναι 46,95 Ε το μηνα με ιντερνετ 4mmps και τηλεφωνια απεριοριστων αστικων υπεραστικων κλησεων.
Σημειωτεον οτι δεν εχεις τα παγιο του Οτε.

RyDeR
09-12-06, 12:00
Εντυπώσεις από το Tellas Zisto Full LLU (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=60708)

Η ερώτηση είναι... καλύπτεσαι απο το δίκτυο της tellas; Μια δοκιμή του τηλεφωνικού αριθμού σου εδώ (http://www.adslgr.com/features/ADSLgr_info/dsl_line_info.php) θα δείξει.

napoleon
09-12-06, 12:52
To ξερω οτι το tellas zisto δεν εχει σχεση με τον ΟΤΕ, αυτο που ειπα ειναι οτι εγω εχω βαλει προσφατα γραμμη απο ΟΤΕ. Την περιοχη μου την καλυπτει η tellas. Oταν εκανα την αιτηση για γραμμη δεν ειχε βγει καν το zisto. Γιατι "κακώς"? Δε μπορω τωρα να αλλαξω και να παω στο zisto?
Σε ποσες μερες ενεργοποιειται τηλεφωνο και adsl?
Δε πληρωνω τιποτα αλλο ε? Ουτε εξοδα ενεργοποιησης, ουτε εξοπλισμο? Την εγκατασταση τη κανω εγω?
Οταν λες 4mmps εννοεις 4096 ??(adsl1024 X 4 !?)

Αν ολα αυτα ισχυουν με 47/μηνα τοτε προκειται για απιστευτη προσφορα που αφηνει παρα πολυ πισω οποιαδηποτε αλλη !

Πως γινεται να βαλω κι εγω?.. Μπορω να το κανονισω τηλεφωνικως?

dimitris_thass
09-12-06, 13:35
Η σύμβαση σου με τον ΟΤΕ πρεπει να εχει ελάχιστη διάρκεια καποιους μηνες αφου ειναι καινούργια . δες αυτο πρωτα και μετα αυτα που σου ειπαν τα παιδια.

napoleon
09-12-06, 14:09
Eχει οντως καποιους μηνες νομιζω καπου 5.

Στο zisto παντως μου ειπανε οτι θα χρειαστει 1 μηνας αφοτου συμπληρωσω τις αιτησεις εστω και τηλεφωνικως, για να εχω τηλ.+νετ...

sdikr
14-12-06, 00:20
ενας χρήστης που απλά ήθελε να τρολάρει,

@ ADSLgr.com All rights reserved.