PDA

Επιστροφή στο Forum : hol my TV με router BELKIN



catfish
01-08-12, 12:32
Καλησπέρα παιδιά,

έχω κάνει μια αναζήτηση αλλά δεν βρήκα κάτι για το παρακάτω:

Έχω σύνδεση hol double play + hol my TV. Πέταξα το (βρωμερό) router της hol και πήρα ένα Belkin N600 τούμπανο!!
Η hol my tv φυσικά ΔΕΝ παίζει. Πήρα στην hol και μου είπαν ότι μόνο με τα δικά τους ρουτερ παιζει και να ξαναβάλω το δικό τους.

Επειδή σίγουρα είναι θέμα configuration, μήπως το έχει ψάξει κανείς πως μπορούμε να το κάνουμε να παίξει με άλλο ρουτεράκι;

Ευχαριστώ πολύ :)

bpapad81
13-08-12, 09:03
δεν προκειται να παιξει...καλο θα ειναι να βαλεις το router της hol για αν δεις TV

mondeo
13-08-12, 15:00
Ο μόνος τρόπος για να δουλέψει είναι να "ρίξεις" το VC3 8/37 σε συγκεκριμένη θύρα ethernet στην οποία θα συνδέσεις τον δέκτη του HOL TV.Αυτό γίνεται σίγουρα σε Draytek Vogor 2700VG κι απ' ότι έχω ακούσει σε Thomson μέσω CLI εντολών.(δεν γνωρίζω τις εντολές)
Αν το Belkin σου έχει αυτή τη δυνατότητα θα δουλέψει, αλλοιώς bye-bye HOL TV......

Aias
15-08-12, 10:23
μηπως πρεπει να γινει και mac adress binding γιατι εχω την εντυπωση οτι πρεπει να βλεπει το dslam mac 00-05- .. που ειναι του netfaster.Μια περιοδο δοκιμαζα με το fritz αλλα τελικα εγκατελειψα αν και ειχα καταφερει καποια πραγματακια μεσω εντολων.

@ ADSLgr.com All rights reserved.