PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα στο OTE TV όταν δουλεύει το Wifi



TeoT
04-08-12, 00:20
Εχω ενα Router Matr-X εδω και 4-5 χρόνια (σχεδον απο τοτε που ξεκίνσε το Connex-Tv ) που δούλευε και δουλέυει άψογα.
Δεν ξερω τι θα πει λέξη αποσύνδεση και συγχρονίζω στα 18000+ .
Δεν ξερω τι θα πει κόλημα στο OTE TV εκτος αν αν υπάρχει σύνδεση ενεργη στο Wifi.
Ολα αυτα τα χρονια δεν χρειαζοταν και δεν ειχα ενεργο Wifi . Τον τελευταιο καιρο ανοιξα το Wifi για να συνδεετε ενα Laptop . Μόλις συνδεεται αρχιζουν τα κοληματα στο OTE TV. Αν δε αρχιζει να κατεβαζει και οχι με μεγαλη ταχυτητα αλλα με 200-300 ειναι περισσοτερα τα κοληματα απο την ποη της εικονας . καλα στο 1Mb δεν υπαρχει πειπτωση να δεις OTE TV .
Θεμα ελειψης bandwith ειναι γιατι απο συνδεση ehternet κατβαζω με 1,4 Mb χωρις το παραμικρο προβλημα στο OTE TV .
Σαν να υπαρχει προβλημα με την επεξεργαστικη ισχυ του Router οταν δουλευει το Wifi φαινεται .
Επειδη μέχρι τωρα ειμαι υπερευχαριστημενος με τον Router εχει κανεις καμμια ιδεα αν μπορω να το λυσω το προβλημα με το Wifi ?

.

TeoT
06-08-12, 23:20
Δεν εχει κανενας καμια ιδεα αν μπορω να κανω κατι ???????????

maik
07-08-12, 17:55
Δυστυχως ειναι λιγο παλιο το ρουτερ και δεν θυμαμαι τις ρυθμισεις του. Δεν εχω και κανενα προχειρο να μπω να δω. Παντως αλλος φιλος που το εχει με conn-x tv και ασυρματη συνδεση δεν μου ειπε τετοια προβληματα.

TeoT
07-08-12, 19:31
Δυστυχως ειναι λιγο παλιο το ρουτερ και δεν θυμαμαι τις ρυθμισεις του. Δεν εχω και κανενα προχειρο να μπω να δω. Παντως αλλος φιλος που το εχει με conn-x tv και ασυρματη συνδεση δεν μου ειπε τετοια προβληματα.
Δουλευει με τις εργοστασιακες ρυθμισεις δεν εχει γινει καμια αλλαγη απο τοτε που πρωτοδουλεψε .

@ ADSLgr.com All rights reserved.