PDA

Επιστροφή στο Forum : Πως κάνουμε την σύνδεση;



fearhome21
07-08-12, 12:34
Λοιπον σιμερα εβαλα οτε ιντερνετ αλλα οταν βαζω μεσα το CD δν μου ανιγοι τι προγραμμα πρεπι να εχο για να ανοιξει? ευχαριστο παιδεια!

goku
07-08-12, 13:02
Τι τρέχει με τα ορθογραφικά;Στο κουτί δεν έχει βιβλιαράκι με οδηγείες; Νομίζω είναι αρκετά κατατοπιστικές.

cranky
07-08-12, 13:06
Δεν χρειάζεται ειδικό πρόγραμμα για να διαβαστεί το cd.
To διαβάζουν και τα Windows.

fearhome21
07-08-12, 13:08
τα ορθογραφικα τα κανω επιτιδες γιατι γραφω γριγορα συνηθεια απο greeklish .... λοιπον εβαλα το ρουτερ μου με ethernet και δοκιμασα να μπω στο 192.168.1.1 να βαλω το username και pass που μου εδοσε ο οτε αλλα τιποτα unable to reach server... και το cd οταν το ανοιγω μου βγαζει αυτοματα με πιο προγραμα εγο να το ανοιξο δεν ανοιγι μονο του με ενα προγραμμα...

Seitman
07-08-12, 13:12
Άνοιξε μια γραμμή εντολών, δώσε:


ipconfig

και παράθεσε μας τα αποτελέσματα, αν δεν σου κάνει κόπο.

cranky
07-08-12, 13:16
Μετά το username πρέπει να βάλεις "@otenet.gr".

Seitman
07-08-12, 13:17
Μα δεν μπορεί καν να συνδεθεί με το router, Θράσο.


Α! Για πες μας και ποιο modem/router σου έχουν δώσει fearhome21.

fearhome21
07-08-12, 13:22
λιπον το ρουτερ ειναι ενα ZTE ενα ασπρο μικρο... το ipconfig ειναι λιγο δισκολο γιατι αυτη την στιγμι περνο απο εναν ανθροπο νετ για να σας μιλισο να με βοιθισετε ¨( τα φοτα ειναι πρασινα.. στο 192.168.1.1 δεν μπορο να μπω unable to reach server το cd δεν μπορο να ανοιξω γιατι το pc μου οταν παταω να ανοικσο το cd του ΟΤΕ μου λει διαλεκσε ενα απο τα επιλεγμενα προγραματα εγο πατισα ολα αλλα δεν ανοιγι με κανενα....α και κατι αλλο ουτε movies δεν μπορο να δω στο pc μου κατι πεζει με κανενα προγραμμα ...

- - - Updated - - -

α και μετα απο λιγι ωρα το ρουτερ το ιντερνετ γινετε κοκινο...

Seitman
07-08-12, 13:25
Για να μπεις στο interface του ZTE θα πρέπει να αποσυνδεθείς από το δίκτυο του γείτονα.
Μετά συνδέεσαι με το ZTE και δίνεις 192.168.1.1 στη γραμμή διευθύνσεων του browser.

Και να βεβαιωθείς ότι χρησιμοποιείς θύρα ethernet κάποια από τις 1 μέχρι 3, καθώς η 4 είναι για το conn-x tv μόνο.

fearhome21
07-08-12, 14:42
Seitman εισαι θεος ο μονος που με βοιθισες ξερεις τι ιτανε τελικα...εβαλα το ethernet στιν 4η!! χΔ τεσπα σε ευχαριστο πολι τορα ειμαι οκα εχο δικο μου νετ

- - - Updated - - -

αν μπορουσες να μου πεις σε αυτο το μοντελο πος κανω πορτ forward γιατι θελω να κανω host εναν server..

Seitman
07-08-12, 14:44
Θα σε γελάσω φίλε μου, καθώς το "δούλεψα" μόνο για μια εβδομάδα και μετά τα 'παιξε :lol:

@ ADSLgr.com All rights reserved.