PDA

Επιστροφή στο Forum : Τηλέφωνο και ιντερνετ γιόκ απο το πρωί



μάκης
07-08-12, 13:38
Απο το πρωί αυτό που λέει ο τίτλος...

ευτυχώς που τον Αυγουστο δώσαν οι εταιρείες κινητής τα δωρεάν mb πλοήγησης.

Μίλησα με 13800 και δέν έχουν χρονοδιάγραμμα επισκευής? Ξέρουμε κάτι νεώτερο?

apostolispk
07-08-12, 15:57
Για ποια περιοχι μιλαμε?
Εισαι ευχαριστημενος γενικα με την Wind?

panoc
07-08-12, 18:34
Κέντρο Λευκας (Πατρα) έχει πρόβλημα από το πρωι.
Τηλεφωνία γιοκ DSL συγχρονίζει αλλά δε παίρνει IP.

Sent from my Nexus S with Forum Runner.

μάκης
07-08-12, 20:19
Ακόμα τα ίδια και εδώ, συγχρονίζει το ρούτερ αλλά τηλεφωνία και ιντερνετ ακόμα όχι.

panoc
07-08-12, 21:43
Επανήλθε η τηλεφωνία και το ιντερνετ.

Sent from my Nexus S with Forum Runner.

chriszah
07-08-12, 21:45
Εγώ δεν είχα πρόβλημα το πρωί με το τηλ. αλλά το μόντεμ (ένα thomson) δεν συγχρόνιζε. Όταν ξαναέβαλα το zte έπιασε γραμμή κατευθείαν. Επειδή και εσείς από ότι βλέπω δεν έχετε αυτό που δίνει η wind για δοκιμάστε το zte να δείτε αν δουλεύει :hmm:

panoc
07-08-12, 21:53
Δε δούλευε κανένα ρουτερ δε λειτουργούσε, συγχρόνιζαν αλλά ip γιοκ.
Άλλωστε και από την εξυπηρέτησή είπαν ότι είναι γενικό το πρόβλημα τουλάχιστον για το δικό μου κέντρο.

Sent from my Nexus S with Forum Runner.

chaos38
07-08-12, 22:27
Και στην Ναυπακτο εφτιαξε πριν 1 ωρα.....πολυ ταλαιπωρια σημερα ειδικα για το επαγγελματικο τηλεφωνο....

μάκης
07-08-12, 23:49
Μπράβο μαστόρια, το φτιάξατε επιτέλους.

Οι αγαπητοί συνδρομητές σας φαντάζομαι οτι θα αποζημιωθούν για την σημερινή ημέρα έτσι δέν είναι?

neon2k8
08-08-12, 17:40
Μαντέψτε.... σήμερα στο κέντρο Wind Κολυμπαρίου απο το πρωί το ίντερνετ πέφτει και ξανασηκώνεται ..... :rofl: πολύ "ξύλο" τρώει φαίνεται.....

JediMasterMANIAC
19-08-12, 13:14
Κολωνός internet down απο εχθες 5 λεπτά πριν τα μεσάνυχτα, τωρα ουτε που συνχρονιζει με adsl, τηλ. τουλαχιστον εχω... Ίντερνετ στκ κινητό επισης εχω :p

psylos
19-08-12, 18:30
Σημερα και εγω εχω προβληματα με το ιντερνετ (Τουμπα). Random disconnect ανα 2ωρο περιπου, ενω ειχα ξεχασει πραγματικα πως ειναι αυτο το πραγμα εδω και αρκετους μηνες... Ελπιζω να ειναι κατι παροδικο και να τελειωσει, οπως και αρχισε, σημερα...

epikouros
20-08-12, 10:03
Από την Παρασκευή το απόγευμα έχει διακοπέι η σύνδεσή μου (λογαριασμοί πληρωμένοι κανονικά πάντα στην ώρα τους). Έχω δηλώσει 2 φορές την βλάβη και έλαβα δύο sms ότι το αίτημα έχει καταγραφεί απο το τεχνικό τμήμα με αριθμό τάδε. Μέχρι τώρα, ούτε φωνή ούτε ακρόαση. Αλλά το περίεργο είναι ότι στο δεύτερο τηλεφώνημά μου το Σάββατο το πρωί άκουσα τα εξής περίεργα. Πρώτα ότι δεν έχω σύνδεση ιντερνετ αλλά μόνο τηλεφωνία (παρεπιμπτόντως είμαι συνδρομητής από το 2003 στην ΤΕΛΛΑΣ και από το 2006 μετά από μετακόμιση είμαι συνδρομητής στην ίδια ακριβώς τηλεφωνική γραμμή Καμία αλλαγή δηλαδή εδώ και 6 χρόνια!). Αφού το λύσαμε αυτό, το δεύτερο "κτύπημα" ήταν πιο αναπάντεχο :hmm:.To username σας, μου λέει, φαίνεται να είναι καταχωρημένο σε αριθμό στην Αθήνα (μένω Πάτρα). Διατηρώ την ψυχραιμία μου και εξηγώ τα παραπάνω. Ξανά αναμονή...,το λύσαμε και αυτό. Δικό μου το username, στη δική μου γραμμή. "Κύριε θα σας ενημερώσουμε" μου λέει και τελειώνει η συνομιλία. Δευτέρα σήμερα, περιμένω ακόμη.
Ξαφνικά η WIND αποφάσισε να μου κόψει το ιντερνετ. Έχω ήδη κάνει αίτηση σε άλλο πάροχο. :rtfm:

JediMasterMANIAC
20-08-12, 10:34
Σε μένα "έφτιαξε" εχθές τελικά το βράδυ

chriszah
20-08-12, 15:21
Έμενα σήμερα δεν μπαίνει στα https! Μόνο στα http! Ούτε το τόρεντ που είναι κρυπτογραφημένο κατεβαίνει!

Έχει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα;;;

sdikr
20-08-12, 21:02
Έμενα σήμερα δεν μπαίνει στα https! Μόνο στα http! Ούτε το τόρεντ που είναι κρυπτογραφημένο κατεβαίνει!

Έχει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα;;;

μήπως να τσεκάρεις την ημερομηνία και ώρα του η/υ;

chriszah
20-08-12, 21:16
μήπως να τσεκάρεις την ημερομηνία και ώρα του η/υ;

Τελικά δεν έφταιγε η wind (εξ'ολοκλήρου). Έφταιγα εγώ που είχα ξεχάσει στις ρυθμίσεις του TCP/IPv4 αυτές για την σύνδεση στο χωριό και το zte της wind που έκανε πάλι τα κουλά του.

Η ημερομηνία και η ώρα που και πως να επηρεάζει (καθαρά εγκυκλοπαιδικά ρωτώ, αν είναι σεντόνι η απάντηση άστο);

dennis2006
11-09-12, 00:58
εδώ και 3 ώρες χωρίς τηλέφωνο και ίντερνετ στα Καμίνια στον Πειραιά. Όχι μόνο εγώ αλλά και όλοι οι γνωστοί μου με wind.

@ ADSLgr.com All rights reserved.