PDA

Επιστροφή στο Forum : ADSL over PSTN - Απορία



pan.nl
23-05-04, 02:29
Γειά σας. Σκέφτομαι να βάλω ADSL τώρα που θα μετακομίσω και δεν είμαι σίγουρος για μια λεπτομέρεια. Λοιπόν, επείδή τα τέλη για την ISDN γραμμή επιβαρύνουν "λίγο" παραπάνω τον τηλεφωνικό λογαριασμό, σκέφτομαι να βάλω ADSL σε απλή γραμμή PSTN. Τώρα δε γνωρίζω αν έτσι μπορώ να έχω και μια επιπλέον γραμμή ελέυθερη για χρήση του τηλεφώνου παράλληλα με το Internet ή θα είναι συνεχώς κατειλημμένη όσο είμαι online. Με λίγα λόγια, η γραμμή ISDN είναι αναγκαία πριν βάλω ADSL, αν θέλω να τηλεφωνώ κιόλας? Αυτά...Ευχαριστώ

Gastone
23-05-04, 03:41
Δεν χρειάζετε να βάλεις isdn για να έχεις και τηλέφωνο. Adsl και τηλεφωνο λειτουργούν ταυτόχρονα και σε Pstn.
* Μονο η Full access Vivonti δεν δίνει και τηλέφωνο από την ίδια γραμμή.

pan.nl
23-05-04, 04:28
Ευχαριστώ!

ALiTiS
23-05-04, 10:58
Δελτία τύπου

Υπηρεσία Voice Over DSL από τη Vivodi Telecom

TΩΡΑ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΣΤΑΘΕΡΗ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑ ΜΑΖΙ ΜΕ INTERNET ΑΠΟ ΤΟ DSL ΔΙΚΤΥΟ ΤΗΣ VIVODI TELECOM

Από την 1η Ιουνίου 2004, η Vivodi Telecom δίνει τη δυνατότητα διεκπεραίωσης τηλεφωνικών κλήσεων σε όλους τους συνδρομητές που χρησιμοποιούν το ιδιόκτητο δίκτυό της, με ακόμη χαμηλότερες χρεώσεις. Η παροχή της νέας πρωτοποριακής αυτής υπηρεσίας αποτελεί μέρος της στρατηγικής της εταιρείας να προσφέρει πολλαπλές υπηρεσίες μέσω της τεχνολογίας xDSL.

Η νέα υπηρεσία προσφέρει τη δυνατότητα χρήσης δύο τηλεφωνικών γραμμών για διεκπεραίωση τηλεφωνικών κλήσεων σε ιδιαίτερα χαμηλές τιμές, συνοδευόμενη από μια σειρά από δωρεάν υπηρεσίες προστιθέμενης αξίας όπως: ένδειξη αναμονής κλήσης, εκτροπή, φραγή, τριμερής επικοινωνία, εμφάνιση ή απόκρυψη αριθμού και προσωπικό τηλεφωνητή. Η διαχείριση των επιπρόσθετων υπηρεσιών μπορεί να γίνει από τον χρήστη από τονικές τηλεφωνικές συσκευές και μέσω Internet (web interface).

Με την υπηρεσία θα παρέχονται στον συνδρομητή 150 λεπτά/μήνα δωρεάν χρόνος ομιλίας (εντός Ελλάδας).
Οι χρεώσεις της υπηρεσίας θα είναι:

* Εφάπαξ κόστος ενεργοποίησης: 20 €
* Mηνιαίο πάγιο χρήσης: 8 €

H νέα υπηρεσία, αρχικά θα διατίθεται πιλοτικά για δύο μήνες στην Αθήνα και τη Θεσσαλονίκη (1/6/04 έως 31/7/04).

Ιδιαίτερα κατά τη διάρκεια του πιλοτικού προγράμματος και για διάστημα δύο μηνών από την ενεργοποίηση της υπηρεσίας θα παρέχεται στον συνδρομητή διπλάσιος δωρεάν χρόνος ομιλίας (300 λεπτά/μήνα) και δεν θα επιβαρύνεται ο συνδρομητής με το εφάπαξ κόστος ενεργοποίησης. Η υπηρεσία θα χρεώνεται μόνο με μηνιαίο πάγιο 8 €

@ ADSLgr.com All rights reserved.