PDA

Επιστροφή στο Forum : Αναβάθμιση ΑDSL Ηight Stream(?)



absolut
23-05-04, 08:58
Μένω Σέρρες και σύμφωνα με την ανακοίνωση όλα καλά.Είχα διακοπή σύνδεσης από τις 4 πρπ έως τις 8.Το θέμα είναι ότι μετά την αναβάθμιση,τελοσπάντων,σε ότι download και αν έχω κάνει πάνω από 5kb/s δεν έχω πίασει.Ελπίζω να είναι της ώρας διότι δεν έχω και πολύ ώρα που ξανασυνδέθηκα από τότε που τελείωσε η διακοπή

kadronarxis
23-05-04, 09:08
Σιγά τα όπλα μεγάλε.....μην κόψεις κανένα δάχτυλο. :D :D :D
Αντιθέτως, ηλιούπολη-Σαλονίκη, πετάει η ομάδα...
έχω πιάσει και 42 kbytes/sec, κολλημένο!!!!
με τελλάς.
Αλλά μην παίρνουμε αέρα.
Υπόψην είναι Κυριακή.

Άντε γερά.

absolut
23-05-04, 09:14
Mην με ξενερώνεις τώρα.Ελπίζω να φτιάξει σύντομα αλλιώς...Καλύτερα πήγαινε με την PSTN μια σελίδα δεν μπορώ να ανοίξω

kadronarxis
23-05-04, 10:44
otenet, έτσι;
ας πει κάποιος με οτενέτ, τι μπάλλα παίζει.
Θα φτιάξει...πιστεύω.
Σίγουρα δεν τσίμπησες κανένα ιο;

άντε γερά.

mouris
23-05-04, 13:38
Δεν ξερω για σας αλλα αυτη η otenet αρχιζει να μου σπαει τα @@.
Απο την περασμενη κυριακη (μετα την διακοπη) δεν κατεβαζει πανω
απο 20k, ενω με ACN πιανω 47κ κολλημενο.

Μακρια απο οτενετ, ειναι ο πιο ασταθης provider.

kadronarxis
23-05-04, 13:44
Περί οτενέτ, ρίξε μια ματιά εδώ:
http://www.adslgr.com/forum/thread6221.html&highlight=otenet+is+dead

absolut
24-05-04, 03:08
Ακόμα τπτ.Τα ίδια χάλια.Δεν μπορώ να ανοίξω σελίδα και από tucows πάνω από 5kbs/s δεν πάει.Αν δεν φτιάξει μέχρι αύριο θα τους πάει ο διάολος

kadronarxis
24-05-04, 11:37
Πριν από λίγο εχάθη όλο το δίκτυο.
Θεσσαλονίκη είμαι, δεν ξέρω για αλλού.
Για 20 λεπτά όλα down.
Μπορεί να έφταιγε και η τελλάς.
Δεν ξέρω.
Άντε γερά.

Alitaras
24-05-04, 11:56
Πριν από λίγο εχάθη όλο το δίκτυο.
Θεσσαλονίκη είμαι, δεν ξέρω για αλλού.
Για 20 λεπτά όλα down.
Μπορεί να έφταιγε και η τελλάς.
Δεν ξέρω.
Άντε γερά.


εφταιγε ο πΟΤΕ ....εγω με φορθνετ ειμαι Θεσσαλονικη ...το ιδιο προβλημα ειχαμε ολοι

euri
24-05-04, 12:50
Με ΟΤΕνετ, επιβεβαιώνω το μπλακ-άουτ. Περίπου για 15-20 λεπτά όπως είπε και ο καδρόνης :wink:

kadronarxis
24-05-04, 15:16
Αυτή η σημερινή διακοπή, μάλλον ήταν επειδή μερικές μεριοχές γύρω απο Θεσσαλονίκη, είχαν πρόβλημα.
Ο πιστολέρο από τις Σέρρες ας μας αναφέρει αν λύθηκε το πρόβλημά του.

Άντε γερά.

absolut
24-05-04, 16:58
Έχω νεότερα μάγκες.Πήρα τηλέφωνο Οτενέτ και μου είπανε ότι όλη η βόρεια Ελλάδα έχει πρόβλημα με τις DSL.Οι ταχύτητες είναι πολύ αργές(σε μένα είναι).Κάτι παίχτηκε στην Θεσσαλονίκη και έχει γίνει χαμός.Προσωπικά λέω ότι όλες οι Σέρρες δεν έχουνε ADSL ή μερικοί έχουνε αλλά με ταχύτητες έλεος.Τώρα δεν ξέρω για άλλες πόλεις.Όποιος έχει πρόβλημα ας το πει.Συνέχεια γίνοντε διακοπές και ακόμα και τώρα οι ταχύτητες είναι απελπιστικά αργές.
Ισχύουν για όλους τους ISP όλα αυτά.
Αυτά τα ευχάριστα :)

BTW,kadronarxi ξέρεις τι πιστόλι(hand-canon :shock: θα το λεγα) είναι αυτό?:P :twisted:

kadronarxis
24-05-04, 17:15
Πιστολέρο (συγνώμη που σε λέω έτσι, no offence πιστεύω), με τελλάς, από sun city Θεσσαλονίκης, έχω 6 ώρες να δω διακοπή.Από τότε δηλαδή που έγραψα το πιο πάνω μύνημα.
Και οι ταχύτητες είναι πάρα πολύ καλές.
Μάλλον η οτενέτ θα φταίει.
Ντροπή σου που δεν πήγες τελλάς. :lol: :lol:

Άντε γερά.

absolut
24-05-04, 17:23
Πάντως Σέρρες από ADSL ούτε tellas,ούτε forthnet ούτε τπτ δεν δουλεύει.Θεσσαλονίκη δεν έχει πρόβλημα.Στις Σέρρες η σύνδεση γίνεται μέσω Θεσσαλονίκης.Κάτι παίζει εκεί.29 του μηνός συμπληρώνω μήνα.Θα πάω tellas :?

kadronarxis
24-05-04, 17:34
Από τη στιγμή που γνωρίζουν το πρόβλημα θα το φτιάξουν.Συμβαίνουν αυτά.Δεν πειράζει.
Και εγώ 5 χρόνια οτενέτ ήμουν, αλλά τα παιδιά νομίζουν είμαστε τίποτα μαο μαο, από Αφρική και μας δουλεύουν.37,5 είμαι με οτενέτ, ακόμα και 4 το πρωί και με τελλάς έχω 40,5 κολλημένα 12 το μεσημέρι.
Τι να λέμε τώρα...

Άντε γερά.

absolut
24-05-04, 18:51
Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε που επικοινωνήσατε με την OTEnet.
Σας ενημερώνουμε ότι δεν υφίσταται κανένα πρόβλημα όσον αφορά το
δίκτυο της OTEnet.
Παρακαλούμε όπως επισκευθείτε την ιστοσελίδα της OTEnet στην διεύθυνση
http://www.otenet.gr/hd/HTML/adsl_menu15.htm προκειμένου να προβείτε στον
έλεγχο των ρυθμίσεων της σύνδεσής σας.
Εάν το πρόβλημα παραμένει παρακαλούμε όπως επικοινωνήσετε και με το
βλαβοληπτικό
κέντρο ΟΤΕ της περιοχής σας προκειμένου να γίνει έλεγχος της ορθής λειτουργίας
της ADSL τηλεφωνικής σας γραμμής.

Έλεος απάντηση η μου φαίνεται...τέσπα εδώ μια ολόκληρη πόλη δεν έχει adsl... :idea: :cry: :x :oops:

sdikr
24-05-04, 19:08
μα absolut, και μόνος σου το λές οτι δεν έχει μόνο ή Οτενετ πρόβλημα εκει πάνω

absolut
25-05-04, 02:50
Έστειλα mail και στον OTE να δώ τι θα μου απαντήσουν από εκεί.Πάντως αύριο θα πάω και μια βόλτα από τον ΟΤΕ να τους τα χώσω.Δεν είναι δουλειά αυτή.Από το Σάββατο δεν έχουμε Ιντερνετ.

kadronarxis
26-05-04, 09:09
Gunner, τι έκανες τελικά;
Λύθηκε το πρόβλημα;

Άντε γερά. :D

Nick2k2
26-05-04, 10:15
Μπα το πιο πιθανό είναι να πήγε με το όπλο και να τους καθάρισε :lol: :lol: :lol:

panos72
26-05-04, 11:01
absolut, ελπίζω να έχεις άδεια οπλοφορίας :lol: :lol:

Hatred
05-06-04, 01:52
absolut εμενα παντως οι ταχυτητες που πιανω ειναι μια χαρα σε downloading αντιθετως ομως που δεν μπορω να πεξω online με τιποτα μιας κ τιν μια το Ping ειναι 50 την αλλη παει 350 πηρα τηλεφωνα σε οτε οτενετ κ μου ειπαν οτι δεν εχω απολυτως κανενα προβλημα τιν μια φορα ενω την αλλη μου ειπαν οτι οντως εχω αυτο το προβλημα ασ εγαμησετα ρε τι να πεις.εσυ δεν εχει τπτ τετοιο προβλημα??

sdikr
05-06-04, 01:59
absolut εμενα παντως οι ταχυτητες που πιανω ειναι μια χαρα σε downloading αντιθετως ομως που δεν μπορω να πεξω online με τιποτα μιας κ τιν μια το Ping ειναι 50 την αλλη παει 350 πηρα τηλεφωνα σε οτε οτενετ κ μου ειπαν οτι δεν εχω απολυτως κανενα προβλημα τιν μια φορα ενω την αλλη μου ειπαν οτι οντως εχω αυτο το προβλημα ασ εγαμησετα ρε τι να πεις.εσυ δεν εχει τπτ τετοιο προβλημα??

θα πρέπει να ανάψεις λαμπάδα στον absolut αν δεν ήταν αυτός να αλλάξει την σύνδεση του dslam απο τα 10/half σε 1000/full (εφόσον τους καθαρισε)

absolut
05-06-04, 18:32
lol ρε.Τελικά υπήρχε πρόβλημα στην Θεσσαλονίκη μην τους πάρει ο διάολος.Έσκασα εκεί με το desert eagle και χέστηκαν πάνω τους :P :mrgreen: :mrgreen: :idea: :arrow: :arrow: :idea: :idea: :roll: :roll: :twisted: :twisted:

@ ADSLgr.com All rights reserved.