PDA

Επιστροφή στο Forum : Υπηρεσία cool4u - προβληματική;



dragonfighter
11-12-06, 17:25
Χρησιμοποιώ συχνά την υπηρεσία cool4u της otenet και έχω παρατηρήσει ότι δεν δουλεύει πάντοτε. Βασικά δουλεύει στο 50% των περιπτώσεων. Ο server της otenet που φιλοξενεί την υπηρεσία σέρνεται συχνά με αποτέλεσμα timeouts και disconnects... :down:

No-Name
11-12-06, 17:37
όσες φορές αν και λίγες την έχω χρησιμοποιήσει δεν ε.ιχα προβλήματα.Τι ακριβώς συμβαίνει στη δικιά σου περίπτωση?

dragonfighter
11-12-06, 17:44
Την χρησιμοποιώ κάθε μέρα κ παρατηρώ ότι δεν λειτουργεί συνέχεια, δηλαδή αρκετές φορές αργεί πολύ να κάνει login κ να φορτώσει τις σελίδες (όχι δεν φταίει η σύνδεση μου 1000%) με αποτέλεσμα να με πετάει έξω με μήνυμα λάθους ότι έληξε το χρονικό περιθώριο.

lost13
11-12-06, 17:51
Οχι τη την χρησιμοποιω συχνα αλλα ουτε εγω ειχα ποτε προβλημα

matelas
11-12-06, 17:51
Το έχω παρατηρίσει και εγώ, και πρίν λίγο (ούτε 5 λεπτά) μπήκα να δω άν απάντησαν σε ένα e-mail που τους είχα στήλει, σερνόταν και όταν μπήκα έλεγε ότι έχω 2 νέα mail και τελικά δεν είχα, το κάνει συχνά αυτό.

jdm
11-12-06, 18:03
και εγώ την χρησιμοποιώ συχνά και δεν έχω πρόβλημα μονό ποιο παλιά όταν έκαναν κάποιες αναβάθμισης ( πρόσθεσαν κάποιες κατηγορίες) μου τα έκανε.

stevenik
12-12-06, 00:01
Την χρησιμοποιω καθημερινα, κανω login 10αδες φορες και δεν εχω ποτε προβλημα.

spirosta
12-12-06, 09:35
Εγώ δεν την χρησιμοποιώ συχνά αλλά γενικά η σελίδα είναι αργή και καθυστερεί...

famous
12-12-06, 09:45
Όντως συχνα καθυστερει. Βεβαια αν χρησιμοποιεις κάποιο πρόγραμμα τύπου Outlook τα email ερχονται σφαίρα.
Εντάξει τώρα της πλάκας web mail είναι. Τι περιμένετε; Ας δεν ειχε τη δωρεάν αποστολή sms θα ήταν για τα σκουπίδια.

papdoux
12-12-06, 11:18
και εγω εχω παρατηρησει διαφορα προβληματα οπως
α) αργο login,
β) αρνηση στο login γιατι εδωσα λαθος password ενω ηταν σιγουρα σωστο (ειναι saved)
γ) επιστροφη στο login ενω ειχα κανει πριν μερικα δευτερολεπτα
δ) να μου δειξει ξανα ολα τα news letters που μου εχει στειλει (εδω και κατι μηνες) η ΟΤΕΝΕΤ στο web mail οταν αυτα δεν υπηρχαν τις προηγουμενες μερες επειδη τα ειχα κανει download ηδη

dragonfighter
12-12-06, 13:31
Ευχαριστώ για την επιβεβαίωση!
papadoux έχει κ σε μένα ακριβώς τα ίδια συμπτώματα

Whiteyez
13-12-06, 21:18
Αν είδατε στο cool4u λέει οτι σε 4 μέρες το cool4u το καταργούν και θα βάλουν ένα otenet tools,δεν ξέρω αν έχει σχέση με το πρόβλημα που έχετε. Εγώ πάντως κάθε μέρα χρησιμοποιώ και δεν έχω δεί κανένα πρόβλημα.

No-Name
13-12-06, 21:35
Nαι θα ανανεωθούν οι υπηρεσίες cool4u υπομονή λοιπόν μερικές μέρες

demollyon
13-12-06, 21:36
Όντως είναι ψιλοχαμένη στο διάστημα η υπηρεσία, πάντως, όταν δουλεύει, στέλνω συνέχεια SMS!:p

dragonfighter
14-12-06, 13:44
Nαι θα ανανεωθούν οι υπηρεσίες cool4u υπομονή λοιπόν μερικές μέρες

Ρε σεις, πρέπει να έχει μεγάλη απήχηση το forum. Κάθε φορά που γράφω ένα πρόβλημα, μετά από λίγο το επιδιορθώνουν! :p
:cool:

psps
15-12-06, 14:13
Ρε σεις, πρέπει να έχει μεγάλη απήχηση το forum. Κάθε φορά που γράφω ένα πρόβλημα, μετά από λίγο το επιδιορθώνουν! :p
:cool:

ναι εμας περιμενουν.. απλα και εγω χθες που μπηκα ήδα οτι το αναβαθμίζουν. Για να δουμε πως θα είναι και το νεο λοιπον.. (αν και εγω ποτε δεν αντιμετώπισα πρόβλημα με το cool4u

lpd
15-12-06, 14:46
Όση έχετε πρόβλημα:
1) Ελέγχεται τον Η/Y σας αν έχει την σωστή ημερομηνία και ώρα ( συνήθως κάνει timeout η δεν κάνει login ).
2) Delete temp φίλες, del cookies και τα παρελκόμενα.
3) Νιώστε το plan δεν σημαίνει ότι αν είσαι "λαμερι" έχει πρόβλημα η υπηρεσία που χρησιμοποιών χιλιάδες χρηστες.

Ετοιμαστείτε για την νέο tool που είναι 10x πιο εύχρηστο με features που δεν υπήρχαν
p.x Δημιουργία φακέλων για την σωστή διαχείριση τον e-mail. SMS alerts για τα σημαντικά e-mail. Τα υπόλοιπα θα τα ανακαλύψετε

dragonfighter
15-12-06, 16:35
Ευχαριστούμε για τις φοβερές υπηρεσίες! :p

spirosta
17-12-06, 15:13
Δοκιμάσατε το νέο tools? Εμένα δεν με κάνει login με καμία δύναμη...

lost13
17-12-06, 15:26
Εγω μπηκα πριν λιγο και όλα καλά.

matelas
17-12-06, 15:47
Και εγώ μπήκα, μόνο χρώματα βάλανε, άντε και 2-3 καινούρια πράγματα.

radiodj105
17-12-06, 15:52
Εγώ έχασα όλες μου τις επαφές.

ΦΥΣΙΚΑ ΠΗΡΑ τηλέφωνο ΚΑΙ ΑΚΟΥΣΑΝ ΚΑΝΤΗΛΙΑ.

Μου είπαν πως μέχρι αύριο θα έχει ολοκληρωθεί η αναβάθμιση και ΔΕΝ θα χαθεί καμμία επαφή.

Αν χαθούν οι επαφές μου (κάπου 40 ονόματα με κινητά και e-mails) θα τους "βγάλω στα κανάλια"!

Αμάν αυτοί οι άνθρωποι!
Και πριν από 1,5 χρόνο που έκαναν αναβάθμιση στο cool4u, πάλι για κακό ήταν.

Επίσης δεν μπορώ να διαγράψω μηνύματα (να τα μεταφέρω στα άχρηστα).

matelas
17-12-06, 17:14
Τώρα το είδα χαθηκαν και οι δικές μου, όχι οτι είχα πολλές...

spirosta
17-12-06, 18:31
Τελικά συνδέθηκα... Επαφές δεν είχα αλλά από ότι έχω καταλάβει πρέπει να γίνεται σταδιακά και σε κομμάτια η αναβάθμιση..

Διορθώθηκε επίσης το πρόβλημα που αν γέμιζες το χώρο του sms με χαρακτήρες ο αποστολέας έπαιρνε δύο μηνύματα...
Κατά τα άλλα καμία ουσιαστική αλλαγή πέρα από τους φακέλους...

No-Name
17-12-06, 18:33
Μαρέσει πολύ το design σε σχέση με το παλαιότερο και φυσικά δουλέυει άψογα.Μπράβο στην ΟΤΕνετ ;)

psps
17-12-06, 21:00
μολις μπηκα στο cool4u !!!!πολύ πιο ευχρηστο μου φάνηκε και είναι βολικό που δεν εχει pop up κτλ! :oneup:

radiodj105
18-12-06, 02:48
Συνεχίζω να έχω χάσει όλες μου τις επαφές.

Ε ρε τι θα ακούσουν αύριο.

sakisdj
18-12-06, 04:08
Πάντως και εγώ έχω πρόβλημα με τις επαφές μου.
Δεν μου κράτησε ούτε μια.

'Ασε που με τον νέο τρόπο, μερικοί τίτλοι e-mails που έχω λάβει βγαίνουν στα αλαμπουρνέζικα.
Το όνομα του αποστολέα εμφανίζεται κανονικά ελληνικά. Ο τίτλος του συγκεκριμένου μαιλ, βγαίνει στην ιερογλυφικήν.

radiodj105
18-12-06, 12:28
Εμένα πάλι σήμερα, μόλις μπαίνω μου γράφει "έχετε 4 νέα μηνύματα".
Κάνω κλικ επάνω στο "4" και μου λέει "ο φάκελλος είναι άδειος".

Κάνω κλικ στα εισερχόμενα και πάλι μου λέει πως "ο φάκελλος είναι άδειος".

Πάω στη διαχείριση φακέλλων και βλέπω πως στο Inbox έχει τα 4 νέα μηνύματα.

Αν στείλι e-mail στον εαυτό μου... βλέπω αντί για 4 να λέει "5" αλλά δεν το βρίσκω πουθενά για να το διαβάσω.

georgex
18-12-06, 13:03
όσες φορές αν και λίγες την έχω χρησιμοποιήσει δεν ε.ιχα προβλήματα.Τι ακριβώς συμβαίνει στη δικιά σου περίπτωση?
Ακριβώς το ίδιο και με μένα
Κανένα απολύτως πρόβλημα, πάντα όμως τη χρησιμοποιώ με otenet .

radiodj105
18-12-06, 13:26
Κανένα απολύτως πρόβλημα, πάντα όμως τη χρησιμοποιώ με otenet .

Παράλογο το ακούω.
Και αυτό, γιατί ο λόγος ύπαρξης του cool4u, είναι να μπορείς να ελέγξεις τα ε-μαιλ σου σε μέρη που δεν είναι υποχρεωτική η ΟΤΕΝΕΤ και το outlook.

Αν πας στο Βλαδιβοστόκ για Χριστούγεννα, σίγουρα δεν θα έχουν ΟΤΕΝΕΤ.
Πως θα δεις λοιπόν τα e-mail σου;

Τέλος πάντων. Με κάλεσαν τηλεφωνικά πριν λίγο οι άνθρωποι και μου είπαν ότι έχουν αναφερθεί προβλήματα.

Οπότε είμαστε εν αναμονή, διορθώσεων.

dragonfighter
18-12-06, 13:43
Φαίνεται καλύτερο κ δεν έχω συναντήσει μέχρι στιγμής κανένα πρόβλημα στο web2sms.. Να κ κάτι καλό :oneup:
Όσον αφορά τις υπόλοιπες υπηρεσίες, δεν τις χρησιμοποιώ.
@radiodj105: Γιατί δεν βλέπεις τα e-mails σου μέσω outlook ή thunderbird?

radiodj105
18-12-06, 16:30
@radiodj105: Γιατί δεν βλέπεις τα e-mails σου μέσω outlook ή thunderbird?
Γιατί στη δουλειά μου, αν προσθέσω στο outlook τον προσωπικό μου λογαριασμό, θα με σουβλίσουν.

radiodj105
19-12-06, 16:52
Μου ζήτησαν χτες να τους δώσω τα στοιχεία του λογαριασμού μου.
Username και Password.
Τους τα έδωσα!

Το μόνο που άλλαξε από χτες το πρωί μέχρι και σήμερα το μεσημέρι, είναι πως όταν κάνω κλικ στο "Ατζέντα=> Επαφές" μου βγάζει το μήνυμα...

Η μεταφορά των προσωπικών σας δεδομένων από το Cool4u στο OTENET Tools θα ολοκληρωθεί εντός 24 ωρών.

Τίποτα άλλο

euri
19-12-06, 17:59
Η συζήτηση συνεχίζεται στο

http://www.adslgr.com/forum/images/misc/navbits_start.gif ADSLgr.com Forum > Software > Internet, web surfing & online υπηρεσίες
http://www.adslgr.com/forum/images/misc/navbits_finallink.gif OTENET Tools - Πώς σας φαίνεται;

Το παρόν :closed: , καθώς η υπηρεσία Cool4U δεν υφίσταται πλέον.

@ ADSLgr.com All rights reserved.