PDA

Επιστροφή στο Forum : έχει καταντήσει ποια αηδία ...



xaker
11-08-12, 02:55
εχω σύνδεση hol στο πακετο double play lite 6/1 .Ολα μια χαρα απο τα τέλη του 2009 που ενεργοποιήθηκε η σύνδεση αλλα κατα καιρους οχι απο την αρχη εχω παντα το ιδιο πρόβλημα. Δηλάδη θα κοπούν και το τηλέφωνο και το ίντερνετ ¨"ακαριαία" και μένω για μια εβδομάδα ++ χωρις τηλεφωνο και ιντερνετ οταν γίνετε αυτοπρεπει να ερθει ο ανθρωπος απο τη hol να κανει ελέγχους για το που πεφτει το ρημάδι το πρόβλημα και αφου παντα δεν ειναι σε εμενα στέλνουν στον οτε(s) βλαβη και πρέπει να περιμένω τον οτε ποτε θα ερθει ο τεχνικος να "στρίψει" τα καλωδια γιατι αυτο κανουν.... γιατι καθε φορα ειναι σαν να κοβεται καπου το καλωδιο . Πριν 2 μήνες παλι τα ιδια αλλα αποκαταστάθηκε και ειπα οκ (ειδα και την ταχυτητα του dsl απο 4160 στα 5160 και χάρηκα) ισως το έφτιαξαν πραγματικά αυτή τη φορά αλλά όχι!! μια απο τα ιδια (Εδω να πω οτι το πρόβλημα ειναι απο πλευράς του οτε το κουτάκι στο οποιο πηγαίνουν οι γραμμές τις περιοχές ειναι ορθάνοιχτο και με καλώδια απέξω πεταμένα γιαυτό η hol δεν εχει δικαιωμα να το πειράξει...η hol παντα έστελνε τεχνικό και θα στέλνει μάλλον ). Τι να κανω πείτε μου να παρω τηλεφωνο στη hol και να τους πω να ζητήσουν αλλαγή όλου του καλωδίου που έρχεται μεχρι εμένα ή αλλαγη του μερους που εχει το προβλημα να τελειώνει αυτη ιστορια δεν αντέχετε αλλο καθε 3ης και λιγο κόβονται όλα . Συγγνώμη αν σας κούρασα αλλά άμα αρχίσεις με αυτούς δεν τελειώνεις

Vitruvian78
12-08-12, 15:36
Για ένα πρόβλημα όπως το περιγράψεις, μάλλον άμα είσαι πελάτης ΟΤΕ ενδεχομένως να δεις ουσιαστική λύση στο πρόβλημα σου! Διαφορετικά δεν ασχολούνται πολυ σοβαρά μαζί σου

xaker
14-08-12, 16:00
vitruvian εγω απο την αρχη στον οτε ηθελα να παω αλλα οσες αιτήσεις και να εκανα ακυρωθηκαν ολες με τις δικαιολογίες οτι η είμαι μακρια απο το κεντρο πανω απο 5 χιλιόμετρα (που ειναι μεγαλο ψεμα καθως η συνδεση μου "οταν ποιανει" χαχαχα" αλλα δείχνει καπου στα 3,6 με 3,7 χιλιομετρα) και οτι δεν υπήρχαν πορτες αυτο οκ ανεκτο. Τωρα μετα απο 4 χρονια αν εχουν αλλαξει τα πραγματα δεν ξερω . Οσο για αυτο που λες σιγουρα πρεπει να τους πληρώνεις για να στο φτιαξουν πραγματικα οτι προβλημα και αν ειναι συτο. Μια φορα μου εκανε τη χαρη οταν ειχα βαλει 768/128 αν θυμάμαι καλα αλλα εκανα διακοπη γιατι εξοπλισμός καιγόταν πολυ συχνα ηταν usb modem sagem ουτε καν router (δεν ηξερα τοτε οτι μπορεις να αγορασεις και μονος σου modem )

παντως ειδα και τιμες του οτε με INTERNET βεβαια απο το κινητο * πρώτη φορα το λεω να ναι καλα η cosmote για το 1.5GB !XAXA και εχουν καποια πακετα αλλα αυτο που δεν μου αρεσε ειναι οτι εχουν μονο 2αρι και 24 αρι προφιλ adsl

gds
17-08-12, 15:24
Bro, έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. Είμαι μια βδομάδα χωρίς τηλέφωνο και η HOL έχει στείλει αίτημα στον ΟΤΕ.
Το θέμα είναι ότι πληρώνω για μια υπηρεσία που δεν μου παρέχουν ( τηλέφωνο) αυτή τη στιγμή. Δεν είναι υποχρεωμένοι όταν περνάει κάποιο χρονικό διάστημα χωρίς επιδιόρθωση, να αρχίσουν να κόβουν από το πάγιο χρήματα;

xaker
17-08-12, 15:40
gds παρε τηλεφωνο στη hol και πες τους οτι δεν εχεις απο την ταδε ημερομηνία τηλεφωνια και ιντερνετ και πες τους να σου αφαιρέσουν αυτην την περιοδο απο το λογαριασμο θα το κανουν ετσι ειχα κανει και εγω

gds
17-08-12, 15:44
Οκ, ευχαριστώ.

FuS
17-08-12, 20:09
gds η σύμβαση της hol τι αναφέρει πάνω σε αυτό; Έχει πολιτική επιστροφής πάγιας χρεώσης που να αναφέρεται στο συμβόλαιο;

xaker
17-08-12, 21:47
εχω νεοτερα σχετικα με το θεμα μου ηρθε τεχνικός της hol εκανε κάποιους ελέγχους αλλά η γραμμη ηταν κομμένη εντελος ουτε volt για δείγμα οποτε καπου μας κάνει προβλημα καποιο εναέριο καλώδιο . Σημερα περασε και ο τεχνικός του οτε μετρησε και αυτος (το παράξενο ειναι οτι έβαλε εναν αερα δυνατό και έπαιξε παλι η γραμμη αλλα με μειωμένες τιμές στα download/upload και ηταν λιγο δυσκολο να βρει το πρόβλημα ο τεχνικος) αλλα τελικα δεν εκανε και αυτος κατι γιατι δεν μπορούσε για το λόγο οτι η γραμμη λειτουργούσε κατα καποιο τροπο . Με πήραν μετα απο την hol να με ρωτήσουν αν επιλύθηκε η βλάβη και τους ειπα οτι μπορει αλλα δεν νομίζω με τα στατιστικά που βλέπω στο Modem και ετσι αποφάσισε ο τεχνικός να αφήσει ανοικτή την βλάβη για 3-4 μέρες μήπως τύχει κανένα απρόοπτο . Και έτυχε μετά απο 2-3 ωρες έβαλε αέρα και ξανά πάλι τα ίδια τους παίρνω τηλέφωνο κατευθείαν και τους ενημερώνω και μου είπε ο τεχνικός ότι θα κανονίσει συνδυαστικό ραντεβού με τον οτε για να βρουν το προβληματικό καλώδιο και να το αντικαταστήσουν ή να δουν τι θα κανουν αναλογα με την βλαβη .

Τωρα που γράφω έβαλε αερα και έπιασε αλλα αν βαλει παλι με βλεπω off οποτε ας κρινει ο ύψιστος:lol:

gds
17-08-12, 22:21
Fus, αφού επιλυθεί η βλάβη παίρνεις τηλέφωνο στο λογιστήριο και τους αναφέρεις τις ημερομηνίες που δεν είχες την εκάστοτε υπηρεσία. Αυτοί τα διασταυρώνουν και κόβουν το ανάλογο χρηματικό ποσό.
Δεν έχω κοιτάξει το συμβόλαιο, αλλά ξέρω ότι σε όλα τα συμβόλαια εχει η εταιρία ένα εύλογο χρονικό περιθώριο για να επιλύση το πρόβλημα (2-3 μέρες). Μετά είναι υποχρεωμένοι να σε αποζημιώσουν (στην προκύμενη περίπτωση μείωση στο λογαριασμό).

@ ADSLgr.com All rights reserved.