PDA

Επιστροφή στο Forum : Αξιζει wind για Πατρα κεντρο?



chrishalk
11-08-12, 14:51
Καλησπερα σας! Μενω Πατρα κεντρο και εχω Forthnet, απο την οποια ειμαι πολυ ευχαριστημενος...(Δειτε στο προφιλ μου περισσοτερα)... Ηθελα να ρωτησω αν αξιζει η Wind κ αν εχει ιδιοκτητο δικτυο στην περιοχη μιας και οι τιμες της ειναι αρκετα συμφερουσες.

kmpatra
15-08-12, 01:33
Εγω είμαι γενικά ικανοποιημένος. Υπηρεσίες double play μέσω ιδιόκτητου κέντρου χωρίς πάγιο ΟΤΕ εχει η wind εδω όπως και η forthnet. To δίκτυο χαλκού βέβαια είναι πάντα το ίδιο,του ΟΤΕ.Έχε υπόψη σου οτι στην wind θα εχεις λίγο χαμηλότερο συγχρονισμό λόγω του ότι κλειδώνει το snr πιο ψηλά (9 αντί για 6 της forthnet).Σε αυτή την περίπτωση βέβαια θα έχεις πιο σταθερή γραμμή με λιγότερους αποσυγχρονισμούς κλπ. Πιστεύω οτι τα 17-18 Mbps θα τα πιασεις. Από εξυπηρέτηση μέτρια πράγματα,ειδικά στο τηλ. τους κέντρο,προσωπικά εχω κάλύτερη συννενόηση οταν επισκέπτομαι κατάστημα.Ρίξε μια ματια και στα υπολοιπα θέματα στο νημα της wind εδω για να εχεις μια γενικότερη εικόνα.Οσον αφορα την διαδικασια φορητοτητας δεν αντιμετωπισα πρόβλημα.

epikouros
17-08-12, 18:30
Καλησπερα σας! Μενω Πατρα κεντρο και εχω Forthnet, απο την οποια ειμαι πολυ ευχαριστημενος...(Δειτε στο προφιλ μου περισσοτερα)... Ηθελα να ρωτησω αν αξιζει η Wind κ αν εχει ιδιοκτητο δικτυο στην περιοχη μιας και οι τιμες της ειναι αρκετα συμφερουσες.

Είναι τόσο μεγάλο το κέρδος σου ώστε να αλλάξεις μια πολύ καλή σύνδεση;
Η εμπειρία λέει ότι όσον αφορά το ADSL στην Ελλάδα, μια σύνδεση που παίζει καλά δεν την αλλάζουμε :-)

chriszah
17-08-12, 18:37
Είναι τόσο μεγάλο το κέρδος σου ώστε να αλλάξεις μια πολύ καλή σύνδεση;
Η εμπειρία λέει ότι όσον αφορά το ADSL στην Ελλάδα, μια σύνδεση που παίζει καλά δεν την αλλάζουμε :-)

Και εγώ αυτά θα σου πρότεινα. Πάρε τηλ. την φορθνετ και ζήτα να σου κάνουν νέο 12μήνο συμβόλαιο, με την τρέχουσα προσφορά

haniabal
18-08-12, 18:08
H εμπειρία λέει ότι καλά είναι να μην αλλάζεις μια καλή σύνδεση. Θα σου πρότεινα και εγώ να πάρεις την την fothnet για να ζητήσεις την προσφορά.

@ ADSLgr.com All rights reserved.