PDA

Επιστροφή στο Forum : Upscale, 2mbits



freak27
11-12-06, 22:48
ηθελα να κανω μια ερωτηση, αν κανω upscale στα 2 μεγαμπιτια θα εχω καποιο προβλημα με το crypto f200??? τωρα ειμαι στο 1μβιτ

RyDeR
11-12-06, 22:58
Κανένα πρόβλημα αλλά τι χρήση κάνεις; Ίσως μπουκώνει με τα p2p...

nnn
11-12-06, 22:58
Δεν θα έχεις πρόβλημα σύνδεσης.

freak27
11-12-06, 23:23
τι εννοεις να μπουκωσει?? απο p2p ολη μερα κατεβαζω με το utorrent kai to bit tornado λες να εχω προβλημα?? παντως και τωρα που ειμαι στο 1 οταν κατεβαζω για πολυ ωρα με 100κβ/ς η ταχυτητα πεφτει μερικες φορες ανεξηγητα στο 50. λετε να φταιει το modem ή απλη συμπτωση??

Artemius
12-12-06, 19:56
τι εννοεις να μπουκωσει?? απο p2p ολη μερα κατεβαζω με το utorrent kai to bit tornado λες να εχω προβλημα?? παντως και τωρα που ειμαι στο 1 οταν κατεβαζω για πολυ ωρα με 100κβ/ς η ταχυτητα πεφτει μερικες φορες ανεξηγητα στο 50. λετε να φταιει το modem ή απλη συμπτωση??


το να ρωτάς τι μπορεί να συμβαίνει στο "γιατί με πέφτει το download" είναι σαν να ζητάς να βγάλεις σωστά όλο το κουπόνι του Στοιχήματος της Premiership...είναι δυνατόν?δεν είναι...

κοινώς άμα κατεβάζεις πολλή ώρα και μετά πέσει δεν φταίει επειδή μπούκωσε το router,αυτή είναι η πιο απίθανη περίπτωση...ή το router -τα router γενικά- θα μπουκώσει εξαρχής ή δεν θα μπουκώσει...

το πιο πιθανό είναι οτι σε φρενάρει είτε το dslam είτε ο isp...μην σε εκπλήσσει,γιατί και εγώ μπορεί στις 4-5 απόγεμα να κατεβάζω κανα μισάωρο με 150kbps -εξαιρετική ταχύτητα για τέτοια ώρα- αλλά μετά πάω γύρω στα 100kbps...(το ομολογώ έχω κάνει 2 φορές την κατάπτυστη κακή πράξη να βάλω μπρος το p2p τις ώρες που το δίκτυο πεθαίνει και όλοι χρειάζονται πακέτα-bw... :p )

Georgema
15-12-06, 22:02
Ρε παιδιά εμένα μου φαίνονται μαγικές ταχύτητες αυτά που λέτε. Σε bittorrent πάνω από 40-50 δε βλέπω ούτε με αίτηση. Γενικά πάνω από 80 δε περνάω ούτε με σφαίρες. Τι κάνετε εσείς?
Και όλα αυτά με 2 Mbit γραμμή

@ ADSLgr.com All rights reserved.