PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με σύνδεση ασύρματης κάμερας σε 2710



bmour
19-08-12, 16:37
Χαιρετω την κοινοτητα, για αλλη μια φορα ζητω την βοηθεια απο οποιον (εαν και εφ' οσον γνωριζει)
Εχω ενα router Draytek 2710 με το τελευταιο firmware το οποιο περασα ελπιζοντας να λυσω το
προβλημα μου ...
προσπαθω να συνδεσω μια κλασσικη κινεζοΚαμερα ασυρματα με τον πιο πανω router και αρνειται πισματικα,
δλδ ο router τη συνδεση κ' λεω ο ρουτερ διοτι με τις ιδιες ρυθμισεις πορω να την συνδεσω με αλλο ρουτερ
Netgerar DGN2200 kaI Netis ... (δεν θυμαμαι μοντελο) και δουλευει ...
καποια προταση ? (εκτος του να αλλαξω router):hmm:

Ευχαριστω για τον χρονο που διαθεσατε διαβαζοντας τουλαχιστον την αναρτηση

citizen78
27-08-12, 06:18
Οταν λες δεν συνδεεται μπορεις να δωσεις καποιες λεπτομερειες; με τι κλειδωμα εχεις το wifi; δοκιμασες να το εχεις ανοιχτο; ελεγξες μηπως ειναι ενεργοπιημενο το MAC filter και επιτρεπεις add devices; H καμερα εχει καρφωτη IP ή προσπαθει να παρει απο το router;
Εν ολιγοις δωσε το ιστορικο των προσπαθειων σου και λεπτομερεις ωστε να μην κανουμε εικασιες...

bmour
28-08-12, 19:33
Καλησπερα citizen78 η προϊστορια ειναι μεγαλη ... δοκιμασα ΟΛΑ τα ειδη κλειδωματος. Μεχρι και "ελευθερο" το δοκιμασα αλλα τιποτε .... και το MAC address filter ειναι απενεργοποιημενο, και "καρφωτη" ΙΡ μπηκε και DHCP ΤΙΠΟΤΕ ...φως (εκονα, χαχαχα:) ) δεν ειδα οταν επιστρεψω απο τις διακοπες θα δοκιμασω να βαλω ενα access point να το κανω repaeter και θα δω.
Μ' αρεσει το 2710 και δεν ειναι και ευκολο να το αλλαξω γιατι ειναι και αλλες συσκευες "δεμενες" πανω του και θα μου κανει το δικτυο ψιλομπαχαλο μεχρι νατο φερω οπως ηταν ...

@ ADSLgr.com All rights reserved.