PDA

Επιστροφή στο Forum : Επιλογή νέου παρόχου (HOL 2Play Lite)



Con_Zo
20-08-12, 17:42
Καλησπέρα στους φίλους του forum. Είναι το πρώτο μου μήνυμα παρά το ότι, εδώ και αρκετό καιρό, παρακολουθώ με ενδιαφέρον τις συζητήσεις στο forum σχετικά με τις συνδέσεις ADSL. Θα ήθελα την γνώμη σας για 2play σύνδεση στην Άνω Πεύκη Αττικής. Μέχρι τον Νοέμβριο του 2011 είχα Conn-x 2 Mbps και 24x7 τηλέφωνο. Τώρα υπάρχει μόνο η τηλεφωνική σύνδεση με ΟΤΕ. Ενδιαφέρομαι για “οικονομικό” 2Play πακέτο με απεριόριστο internet και δωρεάν χρόνους τηλεφωνίας.
Από τους παρόχους (εκτός από ΟΤΕ) έχω ξεχωρίσει το Double-Play Lite της HOL (internet 6Mbps/ και δωρεάν 200λ κλήσεις προς σταθερά/ 20λ προς κινητά και 20λ διεθνείς).
Θα εκτιμούσα πολύ την γνώμη σας η κάποια εμπειρία (καλή η κακή) σχετικά με αυτό το πακέτο και την HOL γενικότερα.
Ευχαριστώ

Con_Zo
19-09-12, 14:39
Καλησπέρα στους φίλους του forum. Είναι το πρώτο μου μήνυμα παρά το ότι, εδώ και αρκετό καιρό, παρακολουθώ με ενδιαφέρον τις συζητήσεις στο forum σχετικά με τις συνδέσεις ADSL. Θα ήθελα την γνώμη σας για 2play σύνδεση στην Άνω Πεύκη Αττικής. Μέχρι τον Νοέμβριο του 2011 είχα Conn-x 2 Mbps και 24x7 τηλέφωνο. Τώρα υπάρχει μόνο η τηλεφωνική σύνδεση με ΟΤΕ. Ενδιαφέρομαι για “οικονομικό” 2Play πακέτο με απεριόριστο internet και δωρεάν χρόνους τηλεφωνίας.
Από τους παρόχους (εκτός από ΟΤΕ) έχω ξεχωρίσει το Double-Play Lite της HOL (internet 6Mbps/ και δωρεάν 200λ κλήσεις προς σταθερά/ 20λ προς κινητά και 20λ διεθνείς).
Θα εκτιμούσα πολύ την γνώμη σας η κάποια εμπειρία (καλή η κακή) σχετικά με αυτό το πακέτο και την HOL γενικότερα.
Ευχαριστώ

Σε συνέχεια του post για το παραπάνω θέμα, σας πληροφορώ ότι επέλεξα τελικά το πακέτο του ΟΤΕ “Double Play 2 Economy” που περιλαμβάνει απεριόριστο internet στα 2mbps, δωρεάν τηλέφωνα 210 λεπτά αστικά και 30 λεπτά προς κινητά. Το πακέτο προσφέρεται στην τιμή των 21,90 ευρώ/μήνα για 6 μήνες. Η τιμή μετά το εξάμηνο είναι 26,90 ευρώ. Η παραλαβή του μοντεμ από ΟΤΕ έγινε σύντομα ενώ η εγκατάσταση και η σύνδεση δουλεύει εδώ και 2 εβδομάδες περίπου χωρίς κανένα πρόβλημα. Μελλοντικά θα σας δώσω στοιχεία σχετικά με την σύνδεση.

Vitruvian78
20-09-12, 00:26
Ναι αλλα στη hol θα επαιρνες 6mbps internet, και οχι 2, τα οποια τα θεωρω πλεον πολυ λιγα, 20 λεπτα το μηνα σε χωρες του εξωτερικου, στα 24,90, κι αν εχεις και κινητο vodafone tote παιρνεις και εκπτωσεις σε κινητο/ σταθερο.....

Didimos_GR
20-09-12, 04:53
..... επέλεξα τελικά το πακέτο του ΟΤΕ “Double Play 2 Economy” που περιλαμβάνει απεριόριστο internet στα 2mbps, δωρεάν τηλέφωνα 210 λεπτά αστικά και 30 λεπτά προς κινητά. Το πακέτο προσφέρεται στην τιμή των 21,90 ευρώ/μήνα για 6 μήνες. Η τιμή μετά το εξάμηνο είναι 26,90 ευρώ.......

Σίγουρα ΔΕΝ επέλεξες και ότι καλύτερο . . . :down:

Κανένα άλλο σχόλιο . . . . :rolleyes:

johnvam
20-09-12, 10:08
Έπρεπε να επιλέξεις την HOL!

Edward
26-09-12, 23:46
Παιδια εγώ έχω On telecom GR (8Mbps) και σήμερα έκανα αίτηση για την HOL για την προσφορα με το κινητό μου στα 23€ με 24Μbps ταχύτητα και απεριόρηστα σταθερα (αστικα-υπεραστικά)
Είμαι στο αστικό κέντρο της Πετρούπολης με att 19.7... Τι λέτε έκανα καλά θα πιάσω κανένα 15-17???????

Vitruvian78
27-09-12, 00:05
η hol είναι σίγουρα πολύ καλύτερη εταιρεία απο την ΟΝ απο πλευράς υποδομών και εξυπηρέτησης. Πιστευω οτι οι υπηρεσίες σου θα είναι ποιοτικότερες. Τωρα αν υπαρχει προβλημα με το χαλκο σου, καμια εταιρεια δεν μπορει να στο λύσει. Πάντως αν το att είναι 19.7 και πιάνεις 8192/512 σίγουρα υπάρχει σοβαρο πρόβλημα....Περίμενε να ενεργοποιηθείς και το βλέπεις με τη hol.

vforvendetta85
27-09-12, 01:15
η hol είναι σίγουρα πολύ καλύτερη εταιρεία απο την ΟΝ απο πλευράς υποδομών και εξυπηρέτησης. Πιστευω οτι οι υπηρεσίες σου θα είναι ποιοτικότερες. Τωρα αν υπαρχει προβλημα με το χαλκο σου, καμια εταιρεια δεν μπορει να στο λύσει. Πάντως αν το att είναι 19.7 και πιάνεις 8192/512 σίγουρα υπάρχει σοβαρο πρόβλημα....Περίμενε να ενεργοποιηθείς και το βλέπεις με τη hol.
Αν εννοείς πως τα 8 είναι λίγα σε σχέση με το att έχεις δίκιο.Ο φίλος μας όμως πιστεύω πως έχει το πρόγραμμα με 8mbps της Οn.

Edward
27-09-12, 10:47
Ναι ON TELECOMS 8Mbps GR.... Καλό είναι δεν λέω αλλά έλεγα αφού έχω κινητό Vodafone και υπάρχει συνδυαστική προσφορά μεχρι της 30/9 και μετά μολις λήξη σε 12μηνες μπορώ να την κρατήσω στα ιδια περιπου επίπεδα γιατι να μην αλλάξω ταχύτητα στην ιδια τιμή που πληρώνω τώρα???? Τώρα πληρώνω γύρω στα 30€ με διαφορες κλήσεις και πάγιο και στην HOL θα είμαι 23€ αντε λέω και καποια κλήση εκτος παγίου γύρω στα 26€

Vitruvian78
27-09-12, 13:23
Αν εισαι νεος στη hol υπαρχει μια πολύ καλη προσφορα,,,,,,πες μου ομως τις αναγκες σου σε κινητο- σταθερό- ίντερνετ......δηλαδη ποια πακετα θέλεις και θα σου πω τί να ζητησεις και απο τις δύο εταιρείες και ποσο θα σου ερχεται

@ ADSLgr.com All rights reserved.